mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 07:52:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Higieniki in odstranjevanje mrtve živali...
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Higieniki in odstranjevanje mrtve živali...  (Prebrano 42467 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
_lori
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 331



« Odgovor #90 : petek, 18.02.2011 : 22:00:47 »

Danes mi je med večernim sprehodom, nedaleč od mojega doma, zastal dih. Medtem, ko je Lori iz radovednosti hitela in me vlekla proti nepremikajoči se mačji silhueti, sem jaz vedela, da obnemogel maček sredi ceste ne pomeni nič dobrega. S težkim srcem sem pohitela do njega, in medtem, ko sem Lori vlekla stran, preverila ali diha. Njegov trebušček je bil pri miru, na klice pa ni niti trznil.

Stekla sem domou, Lori pustila na vrtu, pograbila svetilko, telefon in (za vsak slučaj) tudi veliko črno vrečo. Stekla sem nazaj, mimo njega so se v tisti minuti in pol mojega hitrostnega teka peljali vsaj trije, vendar nihče ni upočasnil. Upala sem, da ga ni kdo naknadno povozil, medtem ko me ni bilo. Končno sem bila pri njem, sklonila sem se in mu posvetila v oči. Bile so tako lepo zlato-rjave, vendar povsem steklene in nepremične.

Ni mi preostalo drugega, kot da uporabim tisto črno vrečo, in ga odmaknem s ceste. Zavila sem ga v vrečo in položila ob most, kjer bo počakal na veterinarsko higiensko službo, ki sem jo o živalskem truplu obvestila takoj po prihodu domou. Upam, da bodo svoje delo opravili še pred ponedeljkom, saj tudi pomisliti ne morem, da bi njegovo majhno trupelce jutri (ali še hujše, cel vikend) še vedno ležalo tam.

Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #91 : sobota, 19.02.2011 : 09:19:25 »

Sem pa imela zadnjič priložnost slišati še drugo plat zgodbe, direktno od higienika. Imajo precej natančna in določena navodila kateri živalski kadavri imajo prednost. In sicer povožene mačke so na skoraj zadnjem mestu, saj pobirajo vse možno, od konjev, krav, prašičev, praznijo skrinje na veterinarskih klinikah...mačke pa pobirajo sproti, ko gredo mimo.

Naj samo povem, da sem bila že priča veliko primerom, kjer so na kmetijah za odvoz poginulih krav in konjev čakali krepko čez 48 ur. Predstavljajte si, da tam več dni leži tvoj konj, ki si ga imel rad. Tega pa težko stlačiš v avto ali ga zakoplješ.
In če so to prioritetne živali, potem si ne predstavljam kaj je šele z mucami in kužki. Sad
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #92 : sobota, 19.02.2011 : 09:51:10 »

Meni so pa prvič, ko sem klicala, na policiji povedali, naj kličem na prvo pomoč, ki so me nato takoj prevezali k higienikom.
Logiran
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #93 : sobota, 19.02.2011 : 13:50:40 »

Naj samo povem, da sem bila že priča veliko primerom, kjer so na kmetijah za odvoz poginulih krav in konjev čakali krepko čez 48 ur. Predstavljajte si, da tam več dni leži tvoj konj, ki si ga imel rad. Tega pa težko stlačiš v avto ali ga zakoplješ.
In če so to prioritetne živali, potem si ne predstavljam kaj je šele z mucami in kužki. Sad

Kolikor so nam razložili delajo obvoze in če so tisti dan, ko jih kličeš že peljali mimo, moraš čakat do naslednjega obvoza (ali je to naslednji dan ali pa čez 2 dni je pa odvisno od lokacije). Pri nas smo najdalj čakali slaba dva dni.

Drugače pa imam dobre izkušnje z mariborskimi higieniki, so se vedno in hitro odzvali.
Mene muči bolj avtocesta/hitra cesta. Enkrat sem na bregu ob ljubljanski severni obvoznici videla zajca, ki je tekel vzporedno s cesto, pred kratkim pa sem na avtocesti videla ujedo (mi rečemo abuh, ne vem kateri so to po slovensko predaja), ki je stala na odstavnem pasu. V tem primeru tudi poklicat DARS? Za zajca sem prepričana, da bo v tem času, ko oni pridejo, že čisto na drugem koncu.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #94 : sobota, 19.02.2011 : 14:19:19 »

Ujede so se naučile uporabljati avtoceste za svoje "killing zone" - zlasti tiste, ki lovijo ptiče - te lahko na čistini pobirajo kot za šalo. Nekatere pa pobirajo povožene živali.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #95 : torek, 01.03.2011 : 13:10:23 »

Ali se v primeru najdbe  Shocked (brez tac in repa, v lobanji pa je še meso) nedaleč od precej obiskane sprehajalne poti, sicer v naravnem okolju (travnik) da narediti še kaj, razen klicati higienike, da zadevo pospravijo? Če obstaja sum mučenja ipd.? (Ali v tem primeru sploh pridejo? Kaj pa ko gre za ostanke klavnih živali, odvržene v gozdu?)
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #96 : torek, 01.03.2011 : 13:11:11 »

Ne vem, kako je to ven padlo ...

Ali se v primeru najdbe  PASJEGA OKOSTJA (brez tac in repa, v lobanji pa je še meso) nedaleč od precej obiskane sprehajalne poti, sicer v naravnem okolju (travnik) da narediti še kaj, razen klicati higienike, da zadevo pospravijo? Če obstaja sum mučenja ipd.? (Ali v tem primeru sploh pridejo? Kaj pa ko gre za ostanke klavnih živali, odvržene v gozdu?)
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #97 : torek, 01.03.2011 : 13:12:28 »

Če gre za sum na mučenja živali, potem vsekakor policija in VURS.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #98 : torek, 01.03.2011 : 14:04:56 »

Kaj pa, ko gre za ostanke klavnih živali?
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #99 : torek, 01.03.2011 : 14:32:59 »

Mislim, da enako, že zaradi povzročanja nevarnosti okužbe, čeprav zveri naredijo svoje.
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #100 : ponedeljek, 07.03.2011 : 10:42:12 »

Cvetka od včeraj. Avto zbije srno in odpelje Sad. Srna mrtva obleži ob cesti Cry. Iz hiše blizu pokličejo lovce in oni pridejo odstranit truplo. O.K. Ampak da pustijo vsa čreva na kraju dogodka bruham, v čem je pa to smisel sram? Na koncu je bilo treba to svinjarijo odstraniti, hočeš nočeš.
Logiran
spelca888
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #101 : ponedeljek, 28.03.2011 : 11:33:43 »

Mene pa zanima, če pridejo higieniki in vidijo da je žival še živa. Mislite, da sploh ukrepajo ali jo kar pohopsajo, ker so pač tam? zveni grozljivo , ampak kjer je danes ta svet me sploh nebi presenetilo Sad
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Higieniki in odstranjevanje mrtve živali...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines