mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 21:22:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Predavanje - Valentinovo za živali
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: Predavanje - Valentinovo za živali  (Prebrano 24961 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
stefi5
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 93


« Odgovor #135 : nedelja, 15.02.2009 : 10:21:56 »

Res škoda, da kinoteka ne dopušča prisotnost živali, lahko bi videli Brčico v živo, saj jo je Polona večkrat omenila.  Smiley  Omenjala je tudi zakon o zaščiti živali, ki med drugim pravi, da smo vsi dolžni prijavit nepravilnosti in skrbet za dobrobit živali. Smiley Ne dvomim v to, da redni forumaši in forumašice tega ne vedo, samo toliko v vednost naključnim obiskovalcem in obiskovalkam. Smiley
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #136 : nedelja, 15.02.2009 : 10:26:20 »

Res škoda, da kinoteka ne dopušča prisotnost živali, lahko bi videli Brčico v živo, saj jo je Polona večkrat omenila.  Smiley

V dvorano Slovenske Kinoteke živali res ne smejo, vedno so pa dobrodošle v lokalu pred dvorano. Tam je tudi vedno dovolj žrtev, ki pesjane (in mačke) dodobra prečohamo. Mislim, da lahko Xena to potrdi. Pa tudi moj Minec me večkrat spremi v službo in naredi zgago Smiley.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
stefi5
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 93


« Odgovor #137 : nedelja, 15.02.2009 : 10:34:47 »

Ja eden pa je res bil v preddverju. Zelo je bil podoben Nikolovskemu  Smiley.  Ležal je pod mizo in radovedno gledal, kaj je zdaj toliko ljudi naokoli pa nobenega priboljška.  Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #138 : nedelja, 15.02.2009 : 10:38:29 »

"dvojnik" Nikolovskega bi znal biti spremljevalec jadrankej Wink Grin
Logiran

Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #139 : nedelja, 15.02.2009 : 10:55:28 »

Ja pod nejno mizo je sedel.
Super predavanje, žal sem mogla malo prej uiti ven.

Punce drugič prosim za več gat na stojnici Tongue:P.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #140 : nedelja, 15.02.2009 : 12:07:43 »

Jaz sem dobila nov zagon, saj veste za kaj! Imam že načrt, kako udariti! Wink

Jaz tudi. Wink
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #141 : nedelja, 15.02.2009 : 21:09:15 »

Tudi tukaj smo dobili nov zagon. Wink Pa veliko mero odločnosti in pripravljenosti pisati prijave in "gnjaviti" in "gnjaviti",...
Sam pazite se, lazne prijave se kaznujejo z globo 500 EUR. Angry Grin To mi je bilo nedavno zagrozeno v odgovoru (za katerega je bilo treba veckrat prosit), ker je bilo na lokaciji, ki so si jo ogledali, seveda "vse OK" (jaz pa jim ocitno samo delo delam, da jim ni dolgcas Roll Eyes).
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #142 : nedelja, 15.02.2009 : 22:41:52 »

Na licitacijah smo zbrali 277 evrov. Pa še 3 vreče robe so ostale za drugič.
Za stojnico bodo pa punce same povedale...

tiste 3 vrece daril za licitacije sva si z alexx razdelile in bova dali na licitacije na forumu  Smiley Da ne bo kdo mislil, da so sla darilca v nic.

Zbran znesek na stojnici pa bomo sporocili takoj, ko bo vse presteto Wink Aleksandra, hvala ti, da si spet priskrebla Kinoteko in tako omogocila zabavno-poucen dan.


Lepo je bilo videti taksno guzvo, jst osebno sploh nisem dohajala...recimo Cats sem skoraj zatajila Kiss Te pa taksni dogodki opomenjo kako majhen je ta svet in mimogrede srecas tiste, ki si jih nazadnje videl pri osmih letih  Shocked

Oba predavanja nadvse poucna, pridna je izumila novo vrsto komunikacije z mnozico (kaj taksnega  Grin), Polona bo menda morala zorganizirati se kaksno predavanje, katero bo vkljucevalo recimo Brcico Cool, pri Katarini pa sem ugotovila, da moram nujno v pasjo solo, se preden mislim imeti ali psa ali otroka Grin Wink

Lp vsem,

Maja
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #143 : nedelja, 15.02.2009 : 23:08:58 »

Jaz bi bla takoooo vesela oz. hvaležna, če bi kakšno od teh verjamem da silno koristnih informacij lahko prebrala tule ...

Če v grobem na hitro povzamem Smiley

Kaj storiti, če najdete izgubljeno/zavrženo/poškodovano žival

Najprej zelo pomembna informacija - v kolikor vidite na cesti (ali kje drugje) poškodovano žival, ste/smo dolžni pomagati, enako, kot smo dolžni pomagati v vsaki drugi (prometni) nesrečni, kjer so vpleteni ljudje. Torej, če vidite poškodovano živali morate pomagati po zakonu. Ker pa ni vedno nujno, da se poškodovana žival nahaja na območju, za katerega veste katero zavetišče ga pokriva, pokličete 112, center za obveščanje, da vam povedo pristojno zavetišče, kamor odpeljete žival v primeru da imajo v samem zavetišču tudi kliniko oz. vas oni usmerijo na katero vet. kliniko peljati žival, če se sami odločite za prevoz (zavetišče ima čas, da ukrepa 4 ure pri poškodovani živali in 24 ur pri nepoškodovani/izgubljeni živali). V tem primeru vi ne plačate stroškov zdravljenja.

Ker je ta čas ukrepanja lahko občutno predolg, ko gre za poškodovano žival, lahko sami peljete do klinike, ampak prej govorite z zavetiščem, kam peljati, sicer se zna zgoditi, da bodo stroški vaši (če peljete na kliniko po svoji izbiri). Zase osebno vem, da v kolikor bo šlo za življenje in smrt, bom vseeno peljala žival na najbližjo kliniko. Če sem prav razumela, se lahko takrat naknadno izda odlok, kjer je plačnik občina/lastnik. Smet, sem to prav razumela?

Še enkrat - vsi smo po zakonu dolžni ukrepat!

V kolikor najdete izgubljeno žival, kličete zavetišče, ki ima, kot rečeno, pri nepoškodovani živali časa, da pride po žival 24ur. Če se le da, skušajte z zavetiščem najti skupen/prijateljski jezik, čeprav je lahko to včasih z nekaterimi zelo težko (mislim, da ima vsak od nas kakšno tako izkušnjo, pa vendar ... dajmo se potrudit Wink), saj lahko le na ta način mariskatero žival hitreje spravimo na varno. Seveda lahko najdeno žival tudi sami odpeljemo v pristojno zavetišče. V kolikor ste na območju, za katerega ne veste, katero zavetišče je zanj pristojno, velja enako, kot napisano zgoraj - kličete center za obveščanje, 112, da vas umserijo naprej. Vsaka žival (pes IN mačka!), ki se nehaja zunaj in ni pod nadzorom lastnika (torej lastnika ni zraven), velja za izgubljeno in nima kaj sama iskati na cesti/pločniku ... pač zunaj. Ponavljam - velja tudi za mačke! Zakon narekuje, da morajo biti živali (se ne sklicuje le na pse), pod nadzorom, torej ste vsi, ki ta trenutek ne veste, kje je vaša mačka (ali pes), v prekršku. ("Ha!" , bi rekla Smetka Wink).

Problematika prostoživečih mačk ... na predavanju so se javljali tudi takšni, ki imajo s svojo občino težave, saj le ta enostavno ne priznava problematike prostoživečih mačk. Pomemebno je vztrajati, se povezati z nekaj občani, ki sami videvajo prostoživeče mačke in pisati in prijavljati. Nenehno in znova in znova in nenehno. In še enkrat. Naj traja leto ali dve, to je edini način, da se zadeve premaknejo in na ta način se premikajo. Torej vsi, ne samo tisti, ki imate težave s takšnimi občinami, prijavite VSAKO najdeno prostoživečo mačko, četudi jo vi poberete in vzamete v svojo oskrbo. Če tega ne storite, ta mačka ne obstaja. Za odgovorne ta mačka nikoli ni bila in nikoli ni predstavljala problema prostoživečih mačk in zato tudi ne vidijo problema. Prijavljate!

Ko govorimo o prijavah ... kakršnihkoli - mučenje, prostoživeče mačke, neprimerni pogoji kjerkoli ... vztrajajte. VZTRAJAJTE! Se bodo zadeve rešile, ampak samo, če bomo vztrajali. Če to pomeni 10 prijav in dve leti dela, za eno žival, pač pomeni 10 prijav in dve leti dela. Samo zadeve se bodo premaknile in ne obupat. Veeeliko energije, veeeliko vztajnosti in, če bomo povrhu vsega še dovolj tečni Wink, bodo zadeve začele dobivati drugačne zaključke. Definitvno. Zavedajte pa se, da pristojne inštitucije delujo po sistemu hierarhije, zato je najbolje in edino pripročljivo, da prijavljate po tem sistemu. Najprej pristojnemu VURS-u pošljete prijavo ... vrnejo vam mlačen odgovor, kako je vse ok. Pošljete novo prijavo, zakaj ni ok in, da želite ponovno ukrepanje. Ti spet pošljejo nazaj dolgočasen odgovor, da je spet vse ok in vi še enkrat tečen odgovor nazaj, zakaj ni ok in kaj ne štima. Potem oni spet ne ukrepajo in vi spet ukrepate. Pošljete prijavo njegovemu ŠEFU! Vsi, ampak čisto VSI imajo šefa in ta ni vesel, če zadeve ne tečejo gladko Wink Torej, lepo ga povprašate, kdo ima v obravnanju primer, katerega ste že trikrat prijavili a se ni nič spremenilo. Ta in ta inšpektor in zanima vas zakaj se ni spremenilo ... vztrajajte. Če je treba do ministra, se gre do ministra! Smiley Imamo zakon, kakršenkoli že je, ga imamo in z dovolj sitnimi in vztrajnimi občani, zna bit celo učinkovit Wink

Seveda velja, da se prijavlja zadeve, ki imajo neko zakonsko osnovo. Ne, ker se vam zdi, da nekaj ne štima ... se pravi, če je pes na 3m dolgi verigi, ima primerno kočo, hrano in vodo, veterinarsko oskrbo, ko jo potrebuje in je cepljen, je pa njegovo bivanje daaaleč od primernega, če vprašaš nekega ljubitelja in vzorneg lastnika ... žal, tu se pač ne pojdite tega, ker takemu psu je z zakon zadoščeno. Sad Hočem podarite le to, da naj bodo prijave utemeljene in, če so - VZTRAJAJTE. Smiley Resno.

Kadarkoli se bodo zadeve odvijale tako, da pristojni ne bodo želeli sodelovati z vami, naj si bo to center za obveščanje, VURS, policija ... kdorkoli, zahtevajte ŠEFA. Vedno. Pravijo, da je to magična beseda Wink

Kaj sem še pozabila ... aja, če se zavetišča ne javijo, ko kličete za poškodovano/najdeno/zavrženo žival (po pravilniku je določeno 24urna dosegljivost za nujen primere), jih seveda lahko prijavite, saj so se dolžni oglasiti (predlagam, da najprej vztrajate z zvonenjem in, če res nikogar ne dobite pač spišete prijavo ...)

P.S. Zato ima Smet na svoji spletni strani zavetišča Horjul tudi številko od Ade, katero si zapišite, če se slučajno zgodi, da Smet ne bi slišala. Wink

Kaj še ... aja. Ko prijavljate je priporočljivo, da poveste svoje podatke in zelo, zelo zaželjeno je, da napište, da naj vas o razrešitvi zadeve obvestijo. Če ne boste tega zahtevali in obenem sporočili tudi svojih podatkov, vas zagotovo ne bodo sami obvestili (tudi, če daste podatke - torej zahtevajte, da vas obvestijo). Če želite ostati anonimni, pa kljub temu izvedeti, kako je bila zadeva rešena, napišite v prijavi, da ne želite, da se vaše ime razkrije prijavitelju.

Zdaj pa mislim, da se v grobem zajela vse Wink Če sem se kje zmotila, pa me prosim popravite. Smiley

lp, Diana
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #144 : nedelja, 15.02.2009 : 23:21:11 »

Aha, še to sem pozabila. Vsi, ki imate težave z raznimi vrtičkarji, kmeti z ogromno mačkami itd. pa le ti enkrat priznavajo svoje mačke, kot lastniške, drugič spet, kot prostoživeče. Po zakonu je dovoljeno imeti 5 živali na gospodinjstvo. Če je torej tam 7 mačk in vam jih ne pustijo odplejat na s/k, so v prekršku, saj imajo več živali, kot dovoljeno, torej jim poveste, da jih boste prijavili. Takrat bodo seveda hiteli povedati, da vseeno niso njihove mačke, kar pomeni, da jih vi lahko vzamete in odpeljete na s/k, ker niso lastniške. Rešeno. Smiley

Velja tole tudi v obratnem vrstnem redu, hehe. Če bodo kakšne težave, kličite policijo.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #145 : nedelja, 15.02.2009 : 23:48:39 »

Mel hvala ti za tole Smiley Mi žal ni uspelo priti. Bi bilo pa fajn, če lahko tole pošljem po mailu prijateljem in ti potem to pošljejo naprej. Prej malo preoblikujem.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #146 : ponedeljek, 16.02.2009 : 00:04:19 »

Mel, super Smiley

Takrat bodo seveda hiteli povedati, da vseeno niso njihove mačke, kar pomeni, da jih vi lahko vzamete in odpeljete na s/k, ker niso lastniške. Rešeno. Smiley
Kdo pa v tem primeru plača S/K?
Mislim, če se jih odpelje in potem vrne, ker se oceni, da je okolje dokaj varno?
Poznam ene par konkretnih primerov, ki jih neutrudno težim, pa kar ni napredka...
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #147 : ponedeljek, 16.02.2009 : 00:13:05 »

Kakor jaz vem, se jih potem obravnava kot prostoživeče, torej s/k plača občina.
Logiran
perezvon
novinec
*
Sporočil: 35


« Odgovor #148 : ponedeljek, 16.02.2009 : 09:05:29 »

Mel, hvala da si se potrudila in povzela predavanje. Zelela sem priti, a sem dopust izkoristila za s/k sosedovih prostozivetih (zanje lastniških) mačk na nasem vikendu. Zelela sem vse porihtati...Seveda se je končalo s hudo zamero, ker se vtikujem v njihovo zivljenje in se placujem namesto njih (oni bi le eno od 5-ih peljali, pa se to dvomim). Bljah.

Hvala tudi Heleni za nasvete po telefonu. LP
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #149 : ponedeljek, 16.02.2009 : 09:09:49 »

Pridna si, nič se ne sekiraj za njih, važno da ti veš, da delaš prav.
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Predavanje - Valentinovo za živali
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines