mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 20:44:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mojpes.netu  |  tehnika  |  Tema: Razna vprašanja in odgovori
Strani: [1] 2 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Razna vprašanja in odgovori  (Prebrano 365824 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« : ponedeljek, 09.02.2009 : 11:55:43 »

Kam je izginila zgornja vrstica, kjer je link "prikaži neprebrane odgovore sporočila"?

Nikamor, le stisnil si na , ki je pred forumskim menijem. Klikni zdaj na in spet bo vse tako, kot prej.

Kaj je to mojpesZemljevid?

mojpesZemljevid () je pregled, kje na forumu je kakšna rubrika in tema, ter komu je kaj dostopno.

Se samo meni zdi, ali na tem forumu ni malih oglasov?

Povsem prav se ti zdi. Malih oglasov, kjer bi lahko vsi oglaševali vse, tukaj ni.

Zakaj ni dovoljena objava drugih spletnih strani in forumov?

Nobenih povezav na druge forume ni dovoljeno objavljati na mojpesForumu, saj imamo zato mojpesForum, da se pogovarjamo na njem.
Vse povezave so umaknjene takoj, ko jih najdemo.

Ali je mojpes.net na Facebooku?

Ja, je, na TEM naslovu.

-------------------------------------------------

V tej temi postavi vprašanje, ki ne spada nikamor drugam in nanj še nismo odgovorili.
Logiran

Luna95
rad pišem
****
Sporočil: 379


WWW
« Odgovor #1 : četrtek, 05.08.2010 : 22:23:13 »

Meni je izginila možnost pokaži neprebrana sporočila. A ima to kaj veze s tem, da sem jo velikokrat uporabljala? Undecided
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2 : četrtek, 05.08.2010 : 23:07:46 »

hehe, od prevelike uporabe foruma se nic ne znuca, ce pa kam kliknes, pa kaj izgine ali pa se kaj vec pokaze Cheesy

Torej, na levi strani forumskega menija imas en trikotnicek, ki zdaj kaze dol . Klikni ga, da se bo pokazal v nasprotno smer - kazal bo gor in spet bo veden link na neprebrana sporocila Wink
Logiran

Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #3 : nedelja, 14.11.2010 : 19:38:33 »

Khm...tehnični debil ima eno vprašanje: odkar so novi prispevki označeni z rdečo oznako "nov", se mi ne odpre več prvi neprebran post, ampak vedno prva stran teme. Ker imajo nekatere teme celo vrsto strani, lahko sicer vedno kliknem na zadnjo stran, ampak pri kakšni žolčni debati ne bi rada česa zamudila... Tongue
Kaj delam narobe oziroma kaj moram klikniti, da se bo prikazal prvi neprebran prispevek?  Ziher sem sama kriva, v to sploh ne dvomim in se vnaprej ponižno zahvaljujem za odgovor. Smiley
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #4 : nedelja, 14.11.2010 : 19:48:54 »

Alora, sem že pogruntala. butnglavc  veselje  Človek klikne direktno na "nov", pa je...

Se pardoniram, ampak starost ni lepa. butnglavc butnglavc
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #5 : nedelja, 14.11.2010 : 19:54:34 »

Hehe, Pepsi, sva dve, ki zadnje dni ugotavljava, da starost ni lepa Grin

Point pri sedanjih spremembah je samo in izkljucno na grafiki in popolnoma nobena funkcija ni spremenjena. Prej je bila samo malo drugacna slikica "nov", nic drugega. Torej, dela vse tako, kot je prej, izgleda pa malo drugace Wink - zeleno Tongue
Logiran

Tyto alba
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


WWW
« Odgovor #6 : četrtek, 06.01.2011 : 20:26:49 »

Kako spremeniti avatarja? Hvala za odgovor.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #7 : četrtek, 06.01.2011 : 20:38:32 »

Zgoraj izbereš meni Profil. V drugem kvadratku na levi strani izbereš opcijo Informacije. Tu najdeš pod drugo alinejo "Dodal bom svojo sliko", klikneš na gumb Prebrskaj in naložiš želeno fotko. Imeti jo moraš shranjeno na računalniku. Izbor potrdiš s klikom na gumb Spremeni profil desno spodaj.
Upam, da ti pomaga tole kratko navodilo.
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #8 : četrtek, 06.01.2011 : 22:11:20 »

Zgoraj izbereš meni Profil. V drugem kvadratku na levi strani izbereš opcijo Informacije. Tu najdeš pod drugo alinejo "Dodal bom svojo sliko", klikneš na gumb Prebrskaj in naložiš želeno fotko. Imeti jo moraš shranjeno na računalniku. Izbor potrdiš s klikom na gumb Spremeni profil desno spodaj.
Upam, da ti pomaga tole kratko navodilo.
Predhodno pa sliko zmanjšaj na 500x500 pikslov oz. 50kb.
Logiran
Tyto alba
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


WWW
« Odgovor #9 : četrtek, 06.01.2011 : 22:17:28 »

Hvala obema. Mi je že miskica pomagala.
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #10 : ponedeljek, 14.02.2011 : 11:28:02 »

Jana, a imaš mogoče podatek o tem, koliko % žensk oz. moških (oz. razmerje enih glede na druge) je na forumu? Kar tako sprašujem, iz firbca. Smiley
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #11 : ponedeljek, 14.02.2011 : 13:17:36 »

Hehe, zanimivo vprašanje Grin

Ne delam kakšne posebne statistike, temveč imam samo podatke o novih odobrenih registracijah po posameznih letih. Podatki so samo tisti, ki jih uporabniki navedejo ob registraciji (lahko so tudi lažni), registrirani pa so tako samo tisti, ki pošljejo tudi predstavitev. Vsi ostali so izbrisani in se o njih ne vodi nikakršna evidenca, enako je s tistimi, ki kasneje zahtevajo izbris registracije.

Sem sla potegnit ven podatke za leti 2010 in 2011:

2010
- registriranih je bilo 1334 uporabnikov, od teh jih je navedlo:
* 938 ali 70,3 % žensko ime,
* 396 ali 29,7 % moško ime,
- iz v registraciji navedenih starosti (ne vem, koliko je pravih in koliko izmišljenih) se da izračunati, da je povprečen uporabnik mojpes.neta, ki se je registriral leta 2010, star 30,6 let.

2011
- registriranih je bilo 149 uporabnikov, od teh jih je navedlo:
* 107 ali 71,8 % žensko ime,
* 42 ali 28,2 % moško ime,
- iz v registraciji navedenih starosti (ne vem, koliko je pravih in koliko izmišljenih) se da izračunati, da je povprečen uporabnik mojpes.neta, ki se je registriral od 1. 1. 2011 do 13. 2. 2011, star 32,0 let.

Za firbec potešit bo že Cheesy
Zanimivo je, da večinoma po forumu pišemo ženske, moški uporabniki se raje obrnejo name po mailu Smiley. Zakaj je temu tako, ne vem, bi bilo morda zanimivo vprašanje za kakšne raziskovalce.
Logiran

Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #12 : ponedeljek, 14.02.2011 : 21:14:04 »

Hvala Jana, zanimivo, pa tudi malce pričakovano. Smiley

an-ja Grin
Logiran
slavica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 254


WWW
« Odgovor #13 : torek, 15.02.2011 : 14:38:29 »

Jana, kako v neki temi "skočim" na točno določeno stran? Npr. berem temo o Zavetišču Horjul, ki pa ima 563 strani. Ker je to nemogoče prebrati naenkrat, berem počasi, nekaj strani dnevno, ampak zmeraj prej dolgo "klikam", da pridem do strani, na kateri sem zadnjič ostala.
Ali pa se da to kako drugače in ne najdem?
Hvala.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #14 : torek, 15.02.2011 : 15:26:20 »

Najlažji način, ko bereš neko dolgo temo, je ta, da jo daš, ko v nekem trenutku nehaš brat, med priljubljene in potem nadaljuješ tam, kjer si prej končal branje. Najbolje je med shranjevanjem med priljubljene napisati tudi številko strani Smiley, prejšnjo pa iz priljubljenih izbrišeš.

Za skok na točno določeno stran v neki temi je tudi način za matematične zanesenjake Tongue
Vsaka stran neke teme ima 15 sporočil. Prva stran horjulske teme ima url takle: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,7721.0.html. Pomembna je številka na koncu url-ja, torej ,7721.0.html. Druga stran ima številko ,7721.15.html, tretja ,7721.30.html, dvajseta ,7721.285.html, štiristodevetdeseta pa ,7721.7335.html. Grin

Kakšen zelo urejen bralec, si bo poslal link z datumom, uro ... na zasebno ali na mail Wink Cheesy

Verjetno še kdo pozna kakšen način. Navada je železna srajca in jaz običajno kaj iščem, pa zato večinoma samo "skačem" po temah Smiley

Poznam vsaj eno, ki je prebrala celo staro temo o bokserjih, ki ima 900 strani Smiley
Logiran

Strani: [1] 2 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mojpes.netu  |  tehnika  |  Tema: Razna vprašanja in odgovori
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines