mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 21:16:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: MOJ MALI KUŠTRAVČEK
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: MOJ MALI KUŠTRAVČEK  (Prebrano 14334 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #15 : ponedeljek, 09.02.2009 : 14:54:43 »

Tudi jaz predlagam nabavo kletke. Ne glejte na to kot na "zapor". Če se boste zadeve pravilno lotili, bo pes kletko vzel za svojo kočo, tam se bo počutil varen in miren. Skorajda ni (zdravega) psa, ki bi lulal na lastno ležišče, v lastno kočo, zato boste tako tudi preprečili lulanje/kakanje v stanovanje v vaši odsotnosti (še en plus kletke).

Če ima pes slabe izkušnje od prej, poleg tega pa mu niso pokazali, kaj je prav, bo rabil nekaj časa, da se bo to naučil. Bodite ustrajni, dosledni in vam bo gotovo uspelo.

Navodila za navajanje psa na kletko prav tako najdete tule na forumu. Vsekakor zadeva ponavadi ni tako preprosta, da bi kletko postavil in bo pes šel not, ampak je tudi tu treba po korakih. Pes naj v kletki vedno najde kaj prijetnega (igrače, bikovko ali kaj podobno dobrega) in začelo jo bo enačit s prijetnimi stvarmi. Mogoče jo pokrijte s kako odejo, to bo še dodatna varnost za psa.

Srečno pri vzgoji. Če boste vztrajni, se vam bo obrestovalo. Smiley
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #16 : ponedeljek, 09.02.2009 : 14:56:48 »

...Aja, Sasenka, pes ni bil sam z mačkami, ampak smo ga imeli v naročju, hotel je dol in se zagnal v mačko. Ne morem si psa zvezat v naročje, saj ni pliško,...

Točno tako.  Ni pliško. Zato pa obstaja ovratnica in povodec, da se prepreči nekontrolirano zaganjanje v mačka, kateri je bil prej član vaše družine, kot pa pes. Ne samo, da niste zaščitili mačka, tudi psa niste.

Čim se pa začne žaljenje s strani tistega, kateri želi pomoč od nas (mene) mi je žal, da sem se sploh trudila, ker očitno ni vredno.

Vseeno želim, da vam uspe, preberite CELI mojpesnet in pazite na mačka in na psa. Srečno.
Logiran

king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #17 : ponedeljek, 09.02.2009 : 14:57:56 »

Babe prepotentne-polne papirjev, potrdil in dokazil o NEKIH pasemskih psih.  Grin

Dassy21, tvoje pisanje si bom vzela primer,ko mi bo kdo spet "moril",da nisem dovolj strpna in se mi pač "iz ušes kadi" ko berem take in podobne zadeve.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #18 : ponedeljek, 09.02.2009 : 14:59:07 »

king-roy, ti že , jaz pa ne, ker moj pes nima papirjev  Tongue Kiss
Logiran

king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #19 : ponedeljek, 09.02.2009 : 14:59:49 »

king-roy, ti že , jaz pa ne, ker moj pes nima papirjev  Tongue Kiss

potem pa si prepotentnica brez papirjev  Wink
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #20 : ponedeljek, 09.02.2009 : 15:00:20 »

hihihi Grin to pa ja Grin
Logiran

zona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 612


« Odgovor #21 : ponedeljek, 09.02.2009 : 15:02:07 »

Hudo!Kakšna jeza!Nihče ti ni očital,da psa nimaš rada ali pa mačke....Nimam pasemskega psa,pa tudi če bi ga imela,boš vsaj vedela za drugič.Sama si rekla,da je to šola za naprej.Imam psa in mačko pa še kaj bi se našlo,imam tudi sama dva otroka in v podobni situaciji sem bila,zato,sem ti rekla,če si premislila....Hud boj sem bila in ga seveda izbojevala.Svetujem ti,da se pomiriš in ne obsojaš ljudi na forumu,ki so povedali svoje mnenje,saj si ga želela,ni pa vedno vse kar želiš slišati prav prijetno.IN niso prepotentneži,daleč od tega,so samo ljudje,ki prav vsak dan rešijo,pomagajo,jokajo in se borijo za te živali,zato je bolje,da se pomiriš in jih skušaš razumeti,saj si konec koncev prišla sem po mnenja.Lp,pa brez zamere,še najmanj bi ti rada pametovala,vendar te ljudi še kako dobro razumem.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #22 : ponedeljek, 09.02.2009 : 15:04:27 »

Dassy, verjamem, da nisi mislila, kar si napisala. Namreč gotovo si se pred tvojim prvim zapisom tu gor kaj sprehodila po forumu in če drugo ne, videla, da je tule vse sorte ljudi, eni lastniki rodovniških, drugi zavetiških, tretji vaških cuckov, skupno pa nam je ljubezen do živali, zavzemanje za njihovo dobro, mnogi svoje življenje posvečajo temu, da pomagajo živalim, ki so naletele na "človeka" in so zaradi tega bolne/poškodovane/...

Prepričana sem, da boš malo zadihala preden boš naslednjič takole obkladala ljudi. Saj, kot nekdo, ki obiskuje forume, gotovo veš, da je forum le elektronski medij, kjer se ljudje med seboj ne vidijo in lahko o sogovornikih sklepajo le na podlagi napisanega. Med tem, kar napišemo, in tistim, kar mislimo ali pa je v podrobnostih naše življenje, pa je pogosto razlika. In na podlagi samo napisanega si lahko človek, ki nas ne pozna, ustvari tudi napačno sliko o nas.

Še enkrat srečno pri vzgoji psa.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #23 : ponedeljek, 09.02.2009 : 15:34:11 »

Nisem niti preveč pametna niti nimam samih "papirnatih" šampionov doma.

Vem pa, da obstaja malo morje literature, ki je dostopna vsem na temo kako psa navaditi sobne čistoče, vem tudi kako se psa kupuje (ko pa še nisem vedela sem se pa o temu pozanimala še pred nakupom), vem tudi, da mora biti pes cepljen in čipiran, vem tudi, da je potrebna skrajna pazljivost pri združevanju psov, psic, psov in mačk,...vem tudi, da pri živem bitju ne moreš obupavati v enem tednu.

Zdaj nekih instant receptov za tvoj problem ni, svetujem pa ti da si prebereš čimveč na temo sobne čistoče, vzgoje, skrbi za zdravje in začneš svojega psička vzgajati in socializirati tako kot je treba. Pasjega mladiča pač ne moreš peljati 2x na dan ven in zahtevati, da v enem tednu zna vse kar hočeš. Je potrebno vložiti malo časa in truda v vsako živo bitje.

Se opravičujem, če sem črnogleda in mogoče malo tečna ampak po pravici povedano imam takih vprašanj že malo zadosti. Tona branja je na to temo, vrabci na veji že čivčkajo kako se kupuje psa, kaj je čip, o potrebnih cepljenjih,...in res ne razumem zakaj je tako težko karkoli prebrati preden si omisliš živo bitje. Sem prepričana, da večina tedne in tedne študira vse o avtu, ki ga namerava kupiti, ko gre za živo bitje je pa tako kot, da gre kupit kuhinjsko sol.
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #24 : ponedeljek, 09.02.2009 : 15:43:17 »

Dassy, nimam psov, imam pa macke, cisto navadne brezdomcke, ki sem jih pobrala s ceste. O psih res ne vem veliko, a se za stvari zanimam in sem si (ceprav nimam namena posvojiti psa), vseeno prebrala teme, kot so npr.:

http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1265

Prav tako si je to temo in veliko ostalih forumov, knjig in revij o psih in skrbi zanje prebrala sestra od mojega fanta, ki si je zelela psa. In da ne bo zmote - za omenjene strani knjige/ji nisem povedala jaz, ampak jih je nasla sama. Nato je kar dve leti tuhtala, ali bo dovolj odgovorna latnica za psa, kaksnega psa posvojiti / kupiti itd. Tako je prebrala tudi link do zgoraj napisane teme in se logicno da odlocila, da nerodovniskega psa ne bo kupila.

Vsak pes, ki nima rodovnika, je mesanec, kot si zapisala, torej se neima smisla razburjati, kaksen je njegov izgled. Mesancku primeren, pac. Osebno so mi po izgledu veliko bolj vsec mesanci, recimo. Tisti, ta najbolj mesani, hehe ...

Problem je bila vasa naivnost, nic drugega. In spet se pojavi vprasanje, ki smo si ga na tem forumu zastavili ze velikokrat:
Ljudje (ne recem vsi) , ki kupujejo psa na nacin, kot ste ga vi, bi navadno za npr. gospodinjski aparat, ki bi ga kupili za 200 eur od neznanca, gotovo zeleli garancijski list ipd.
Res ne razumem, da clovek da iz zepa 200 eur za macka (oz. psa) v zaklju. To je vsa umetnost. Morali bi se prej posvetovati v kaksni reviji, pri veterinarju, pri kinologih, na forumu .. Ampak pred nakupom, jasno. Nepostenjakov je okrog veliko, zal.

Nikakor nisem rekla, da psa oddajte, lepo je, da boste prevzeli odgovornost za svoje nepremisljeno dejanje. Obrnite se po nasvet k strokovnjakom. Zna pa biti, da vas bo kostalo vec kot 200 eur Sad Tako je, zal.

Na tem forumu pa se ne pricakuje, da bo nekdo, ki se o osnovnih stvareh o zivalih ni poucil, zalil ostale uporabnike.

  
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #25 : ponedeljek, 09.02.2009 : 15:50:31 »

Dassy21, so ti ze drugi svetovali, zato se bom jaz komentarjev in svetovanja tokrat v celoti vzdrzala. Tudi okrog nemarnega in nesramnega obmetavanja s prepotentnezi, s cimer samo kazes svoj komunikacijski nivo, ki ga je ocitno treba z lucjo pri belem dnevu iskati. Pa nic zato. Take kot si ti ocitno na ponterosi klonirajo, da se vsak teden vsaj eden tukaj pojavi, ceprav vas ne vabimo.
Me pa zelo zanima sledece:

Registrirala si se sredi decembra lani. Kaj si pocela na mojpes.netu pred tole temo? Pravis, da imas psa doma malo vec kot en teden, torej si ga pred malo vec kot enim tednom kupila. Tukaj si bila torej ze vec kot en mesec pred nakupom in me zanima, kaj si med nami pocela ta cas? Kako, da si se oglasila sele sedaj, ko imas polno bajto tezav? Kako to, da nisi prebrala kaksnega teksta o nakupu psa (recimo kaj od napisanega v rubriki nakup psa, saj je bil ocitno nakup vmes (od tvoje registracije do konca januarja) aktualen?

Ze v naprej hvala za odgovore, ker me res zanima. Predvsem zato, da bom v prihodnje lahko se bolj ucinkovito nacrtovala aktivnosti pri registraciji in obveznosti novincev pred pisanjem na tale forum.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #26 : ponedeljek, 09.02.2009 : 16:05:54 »

Mah, zafrknila - Dassy21, registrirala si se decembra 2007 in ne lani.
Sorry, vprasanja se vedno veljajo. Se toliko bolj.

Za celosten pogled ne skodi predstavitev ob registraciji TUKAJ.
Logiran

Dassy21
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #27 : torek, 10.02.2009 : 10:48:16 »

Hvala vsem za odgovore in nasvete, pa kakršnikoli že so. Razjezila sem se, ker sem se sem obrnila po pomoč in ne po grajo. Vem, da nisem idealna lastnica psa, rada bi pa postala čimbližje temu. Hkrati pa je v meni cel kup strahov. S kužkom ne hodim ven dvakrat na dan, ampak grem ven z njim vsako uro ali dve, ampak se zdaj, ko ima ovratnik in je poškodovan se bojim sprehodov. Ves čas se kuža nekam zagozdi z ovratnikom, ali v sneg, ali rine h kakšni veji, kepi,... ko voha po tleh. Pa tudi v stanovanju ves čas hodi med stoli. Ne bi rada, da si učko še bolj poškoduje, zdaj, ko je še ogromno možnosti, da se mu zaceli normalno. Danes zjutraj sem ga peljlala ven, ker se je vsedel pred vrata, pa ga je, kot zgleda bolela učka, zunaj se je samo vsedal, ni hotel nikamor. Zdaj spi in tu in tam zajoče, jest noče od danes zjutraj, tableto proti bolečinam sem mu uspela dat. Ima smisel, da ga takšnega silim ven?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #28 : torek, 10.02.2009 : 11:13:09 »

Ok, po pricakovanjih odgovorov na vprasanja o nakupu ni, bom pa komentirala tvojo razlago jeze ob grajah. Kako si predstavljas, da se bos kaj naucila, ce ne sprejmes kritike? Z gladenjem po tazadnji pac ne mores cloveku dopovedati, da nekaj dela narobe, ker po pravilu ne kapirate. Pa nima veze, pes je zdaj tukaj in poskrbeti moras zanj, tudi po zdravi logiki in ne samo po nasih nasvetih.

Ce je pes prizadet ali ce zdravljenje ocesa ne poteka po pricakovanjih, rabi veterinarsko pomoc. Tukaj ti o poskodbi njegovega ocesa in tem, ali je vse v redu ali ne, ne moremo nicesar napisati. To moras ti preceniti, kaj je treba storiti.

Zaletavanje z ovratnikom je treba prepreciti, saj spravlja tako pocetje psa se dodatno v stres. Ali ga imas pod kontrolo in cim vec brez ovratnika (seveda je kontrola misljena "tvoje oko na njem, da pusti svoje oko na miru", ali umaknes stvari, v katere se zaletava (stole, mize ... porini ob steno, ce je mogoce in mu naredi prostor), najboljsa resitev pa je hisni boks, dovolj velik, da ga das vanj skupaj z ovratnikom. Tam se ne bo zaletaval, temvec pocival. Seveda pa ne more biti v boksu cel dan, pa tudi ne ves cas, ko ste vi okrog njega. Se mu je treba posvetit, ga pocrkljat in mu nudit oporo.

Hm, ne razumem povsem, zakaj ga ne bi peljala ven, saj menda mora opravit potrebo ali menis, da je toliko slab (potem definitivno rabi veterinarja), da ne more ven ali pa menis, da zdaj pac lahko lula in kaka v stanovanju, ko bo lahko sel ven, pa to ne bo vec zazeljeno?
Ko gresta ven, mu snemi ovratnik, saj ga v casu, ko je POD TVOJO KONTROLO vendar ne potrebuje, ali kako? Saj ga znas opozoriti, mu odvrniti pozornost ali drugace posredovati, da si ne bi praskal cez oko. Ne gre za divjanje zunaj, temvec za opravljanje potrebe, torej ni treba viseti zunaj v nedogled, da bi se medtem ti navelicala paziti ali izgubila koncentracijo. Pa pelji ga veckrat. Tudi na pol ure, ce je potreba.

Za vsakega psa je pac treba imeti cas, za mladega se posebej, za bolnega pa sploh. In potrpezljivost. Predvsem pa moras ti dajati bolnemu psu oporo. Ocitno se cuti z ovratnikom ogrozenega in v stresu (redkim psom je vseeno, ko jim ga nataknes), zunaj pa se posebej. In se posebej, ce ne more racunati nate, ker oddajas svoje strahove in neodlocnost.

Kot sem rekla, mal zdrave pameti in ogromno casa ter pozornosti. Brez tega pozabi na uspeh. Tako pri zdravljenju, kot pri vzgoji psa.
Logiran

branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #29 : torek, 10.02.2009 : 11:30:20 »

Ko je moral imeti moj muc na glavi ovratnik (poškodba glave, kastracija), je bil res pod velikim stresom, še nikoli prej ga ni imel gor, pa še noter je moral bit zaprt, česar pa ni navajen. Noter je toliko časa, kolikor njemu paše, potem pa zaprosi za ven. Jaz sem mu dala ovratnik dol, in sem ga imela na kolenih. Seveda je večkrat poskusil jit dol na travo. Nekajkrat sem mu celo dovolila, da je malo splezal dol na tla, ampak sem ga VES čas, niti za sekuno nisem stran pogledala opazovala, če bi se slučajno praskal po glavi. Enkrat pa mi je tista sekunda ušla, in si je v trenutku spet do krvi spraskal. Nato sem mu pa morala dat gor ovratnik, ali pa je bil spet ves čas na mojih kolenih.

Kaj sem hotla s tem povedat:
-kot je Jana omenila, je pes/maček pod velikim stresom, ko ima gor ovratnik. LE kdo tudi ne bi bil...zato mu ga daš lahko malo dol, da se vsaj takrat malo oddahne, ampak ga res imej ves čas pod kontrolo -  to mislim na vsako sekundo! Pa igraj se z njim, naredi mu malo več prostora, ko bo imel gor ovratnik.

Verjamem da komaj čakaš, da se ga znebi  Wink saj bo počasi. Se pa tega, kar si ti napisala, jaz osebno najbolj bojim, zato res nikoli ne pustim psa in mačka sama skupaj, ker ga muc še pred mano vedno malo oklofuta, ko pa je pes tako tečen do njega. Saj tudi psa razumem, da ga mora malo povohati, ampak res samo takrat, ko sem jaz zraven. Res, to je moja nočna mora, da bi muc Bučku ali pa Piki poškodoval oko. Pazi v bodoče.

Srečno, LP
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: MOJ MALI KUŠTRAVČEK
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines