mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 17:50:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mojpes.netu  |  arhiv mojpesForuma  |  mojpesKnjižnica  |  Tema: mojpesKnjižnica - čvek
Strani: 1 2 3 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: mojpesKnjižnica - čvek  (Prebrano 8935 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« : ponedeljek, 09.02.2009 : 20:27:58 »

Vesela bom komentarjev, pripomb, predlogov ... in se ze v naprej zahvaljujem za pomoc pri postavljanju tele knjiznice. Ne delam si utvar, da bomo kdaj postali osrednja pasja knjiznica Grin, bo pa zanimivo, ko bomo lahko prebrali kaksno redko knjigo ali tako, ki se ne dobi vec v knjigarnah, v knjiznicah pa so ves cas izposojene.

Sicer pa ne gre samo za kinoloske knige, temvec tudi vse druge knjige (vkljucno z leposlovjem), za katere menite, da bi bile zanimive za druge clane. Morda lahko zacnemo s kaksnimi vasimi zeljami, ki jih napisite v temo iščem knjigo, mi pa bomo pobrskali po policah, ce vam lahko kako pomagamo.

Se enkrat, tale knjiznica je na voljo clanom. Ostali lahko vse preberejo, ne morejo pa sodelovati, tudi s komentarji ne.

Vabljeni!
Logiran

nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1 : ponedeljek, 09.02.2009 : 20:39:45 »

hehe Jana spet ena sveža ideja!! Super!
Mogoče pa mi kdaj prav pride, ali pa dodam kakšno izmed knjig Wink
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #2 : ponedeljek, 09.02.2009 : 20:42:50 »

Tole je pa super ideja Jana Smiley. Jaz obljubljam, da jih Flip ne bo bral! Samo v vednost, ce boste videli mene licitirat in zeleli izlicitirat, zaradi varnosti knjige, svojo lastno knjigo Tongue
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #3 : ponedeljek, 09.02.2009 : 20:50:27 »

Tudi jaz sem navdušena nad idejo. Res hvala Jana.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4 : ponedeljek, 09.02.2009 : 20:53:55 »

Hm..., bomo videli, kako bo tole slo, ker moram raziskat pravila za izposojo knjig med clani. Za izposojo DVD-jev je jasno zapisano, da je protizakonita, torej DVD-jev s filmi ni mogoce tukaj posojati, za knjige pa se raziskujem in bom res hvalezna, ce ima kdo kaksno informacijo. Vsekakor ne zelim delati kaj proti pravilom in predpisom, ne pricakujem pa tukaj v izposoji trenutnih TOP knjig.
No, bomo videli. Naredila sem jo z najboljsimi nameni, ce bo lahko ostala, pa bomo skupaj doterali pravila Wink

Me pa veseli, da vam je ideja vsec. Zagotovo je pomagal Skiper, ko je poslal prvo knjigo na licitacije za izposojo. Grin
Logiran

TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #5 : ponedeljek, 09.02.2009 : 21:24:52 »

Ojej, Jana, tvojim idejam pa sploh ne sledim več Cheesy Sorči, sem komentar postavila v čisto napačno rubriko (Evgen Jurič: Moj človek)....a boš prestavila sram
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #6 : ponedeljek, 09.02.2009 : 21:26:21 »

TagTu, je cist ok tam, ce bova cvekali konkretno o tisti knjigi Wink
Logiran

ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #7 : ponedeljek, 09.02.2009 : 21:42:11 »

O super ideja! Bom tudi sama malo pogledala po policah.
Logiran
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #8 : ponedeljek, 09.02.2009 : 21:50:12 »

Tudi meni je ideja všeč   Smiley
Pa vem, da imamo vsaj eno knjižničarko med člani  Wink
(glede pravil in to...)

A potem je lahko tudi kaj mimo "pasjega"  Undecided
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #9 : ponedeljek, 09.02.2009 : 21:55:19 »

ooo, super, katero Cheesy

Ok, to sem ze nasla, da nas tisti clen Zakona o knjiznicarstvu, ki govori o knjižničnem nadomestilu kot podpora slovenskim avtorjem ne lovi, ker nismo splošna knjižnica oz. ena tistih, ki jih zajema ta zakon (javno financiranje). Upam, da mislim prav sram
Zdaj grem iskat se po Zakonu o avtorskih in sorodnih pravicah. Wink
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #10 : ponedeljek, 09.02.2009 : 21:59:45 »

Sorry, liza-asta, sem pozabila na odgovor - ja, kakrsnekoli knjige, ki bi bile zanimive za ostale clane. Mogoce tukaj mal potipas z naslovi, pri katerih bi bilo kaj zanimanja. Jaz sem nasibala gor samo za vzorec, da se vidi, kaksna je zamisel. Je pa knjig na policah malo morje Cheesy, pa nima smisla vse ponujat. Morda bi lahko naredili se kaksen seznamcek, kdo je pripravljen kaj ponudit (mal je ze riziko, da se kaksna knjiga izgubi ali unici), pa se potem po tem ravnamo pri "ponudbi" Smiley. Ne vem, dajte se kaj nagruntat, jaz pa grem studirat zakone Tongue.

No, saj ne racunam, da bo tule tako mnozicno izposoja laufala, da bi Horjul obogatel na racun avtorjev, bi pa bilo super, da kdo vendarle pride do knjige, ki jo je iskal, pa jo ima slucajno kateri od drugih clanov. Smiley
Logiran

liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #11 : ponedeljek, 09.02.2009 : 22:22:00 »

Ja, ideja mi je res všeč. Pa najbrž tudi ni kršitev kakega zakona o avtorstvu al kaj takega...saj gre tudi v dobrodelne namene in ne gre za "zaslužkarstvo"  Undecided
Itak, da sami med seboj si pa lahko sposojamo...po moje...edino javno  sram

Sem lani poleti hodila v knjižnico po "Belo Masajko" tako dolgo...da sem jo šla kupit, pa še obe naslednji dve, hehe... Wink
Morda mi tukaj uspe najti, kar že nekaj časa iščem... Tongue

Recimo, če ima morda kdo od Bogomila Ferfile potopisno knjigo...ne vem naslova...ko je bil med Eskimi... Undecided
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #12 : ponedeljek, 09.02.2009 : 23:42:45 »

Kakorkoli iscem, je vsepovsod govora o javnih knjiznicah (v javno dobro) in ne o kaksnih clanskih stosih. Ker tole je samo javno objavljeno, do knjig pa ne more nihce, ki ni clan mojpes.neta. Pa "javno" tudi ni v smislu "javnega dobrega", ki bi ga placevala drzava, kot je to pri knjiznicah, ki jih vsepovsod omenja zakonodaja.

Edino, kar je o izposoji navedeno v Zakonu o avtorskih in sorodnih pravicah, je

3. pododdelek
MATERIALNE AVTORSKE PRAVICE
Vsebina
21. člen

(1) Materialne avtorske pravice varujejo premoženjske interese avtorja s tem, da avtor izključno dovoljuje ali prepoveduje uporabo svojega dela in primerkov svojega dela.

(2) Če ni s tem zakonom drugače določeno, je uporaba avtorskega dela dopustna le, če je avtor v skladu s tem zakonom in pod pogoji, ki jih je določil, prenesel ustrezno materialno avtorsko pravico.

Pravica dajanja v najem
25. člen

(1) Pravica dajanja v najem je izključna pravica, da se izvirnik ali primerki dela dajejo v rabo za določen čas ter za neposredno ali posredno gospodarsko korist.

(2) Določbe prejšnjega odstavka ne veljajo za rabo:
1. arhitekturnih objektov;
2. izvirnikov ali primerkov del uporabne umetnosti in industrijskega oblikovanja;
3. izvirnikov ali primerkov del zaradi javne priobčitve;
4. zaradi vpogleda na kraju samem;
5. v okviru delovnega razmerja, če je raba namenjena izključno za izpolnjevanje obveznosti iz tega razmerja.


Vendar materialnih avtorskih pravic za knjigo nima avtor, temvec zalozba, kateri je avtor "prodal" te pravice, da so natisnili knjige, ki jih prodajajo. Torej hodimo kvecjemu v zelje zalozbam sram

Ima kdo morda izkusnje s kaksnim klubskim ali drustvenim gradivom (zagotovo imajo kje tudi kaksne knjige)? Ker h "klasicnim" knjiznicam zagotovo ne sodimo, temvec smo "klubska knjiznica" (imajo jo potapljaci, pa yacht club skiper, bojevniki - o borilnih vescinah ...), mi pa jo lahko imamo o psih Smiley. Lahko pa zadevo umaknemo z javnosti Huh
Logiran

Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #13 : sreda, 11.02.2009 : 22:59:57 »

Jana, se sme naprej razpošiljati scan-e knjig? če se sme, potem bi naredila scan-e za vse otroške angleške knjgice, nekatere tudi s prevodi besed. In če bi kdo potreboval katero knjigo bi plačal nekaj eurov za tisti scan, katerega bi potreboval?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #14 : sreda, 11.02.2009 : 23:03:41 »

Pmaxi, seveda se NE sme Smiley
Logiran

Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #15 : sreda, 11.02.2009 : 23:05:46 »

Potem tega seveda NE bom naredila  Grin
no ja, sem hotela pomagat. Smo pa mi čist not padli v tele knjigice.
mogoče jih pa damo v knjižnico. A to se pa sme?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #16 : sreda, 11.02.2009 : 23:08:49 »

Bomo videli, kaj bomo nasli okrog teh nesrecnih knjiznic. Bom jutri poizvedela, kaj pravijo zalozbe. Danes ni blo casa, ker sva si imeli z znano Slovenko tolk za povedat Cool
Mislim, da pri pasjih ni tak problem, kot pri ostalih, ker se lahko rece, da je zadeva strokovno clansko klubska Tongue Cheesy Ne vem pa, kako bi upravicili otroske knjigce Grin Razen, ce je v kaksni pes not Wink
Logiran

Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #17 : četrtek, 12.02.2009 : 00:02:09 »

Če ni, jih bom pa dorisala  Grin
Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #18 : torek, 17.02.2009 : 18:24:52 »

Jana, a lahko dam zdaj tudi druge knjige v knjižnico, take ki niso s psi povezane? Ali se z Zalarjevo kako drugače zmenim?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #19 : torek, 17.02.2009 : 18:25:33 »

Aaaa, sem ti ze tam odgovorila Smiley
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #20 : četrtek, 19.02.2009 : 23:16:08 »

Kar tule vsem napisem, da se lahko z white rose po zasebni posti zmenite za predajo Wink
Logiran

liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #21 : petek, 20.02.2009 : 20:26:57 »

Sem se že  Wink

Jana, a bi se dalo v knjižnici dat kakšne oznake....kaj pa vem, po črkah....bi mi bilo lažje najti in tudi glede plačila  Undecided
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #22 : sreda, 01.04.2009 : 14:08:59 »

Jaz imam doma cel kup "pasjih" knjig, na katere pa sem malo custveno navezana. Se namrec bojim, da se bo kaksni kaj zgodilo.  sram Ampak, ker gre za Horjul, bom kaksno (sicer s tezkim srcem) posodila naprej. Pod pogojem, da mi obljubite, da se ji ne bo zgodilo nic. Grin Bi slo? Wink
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #23 : nedelja, 30.08.2009 : 09:41:47 »

Malo sem prenovila pravila mojpesKnjižnice (ni več licitiranja) in dodala tri friggine knjige.
Po novem veljajo tudi druge tematike in ne samo knjige o psih in drugih živalih. Wink
Na seznamu ni več zapisov, kje je posamezna knjiga. To bo razvidno kar v posameznih knjižnih temah.
Logiran

Shilu
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #24 : petek, 04.09.2009 : 17:02:57 »

Še tukaj povem, knjigo Mali družni psi imam že od marca. A je kdo potrebuje, ker se mi ne zdi fer, da jo imam tako dolgo, ne vem pa, kam naj jo pošljem (v drugem primeru pa jo pošljem originalni lastnici nazaj).  Wink

LP, Špela
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #25 : petek, 04.09.2009 : 17:39:53 »

Je res kar hecno, da kljub mnozici clanov, ki imajo katerega od malih druznih psov, ta knjiga nikogar ne zanima Undecided.
Logiran

luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #26 : nedelja, 13.09.2009 : 11:27:33 »

Tole sem pa šele zdaj odkrila Cheesy Roll Eyes. Mislim, da imam kakšno knjigico s "pravo" vsebino na rzpolago. Pa zbirka je tudi zanimiva.
Samo, da še navodila preberem, pa damo v promet.

Lp polonak
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #27 : sobota, 15.05.2010 : 07:59:26 »

Mogoče ima kdo knjigo o Deweyu, mucu iz knjižnice, in bi jo rad posodil? Videla sem jo v knjigarni Modrijan, v slovenskem prevodu.

Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #28 : sobota, 15.05.2010 : 08:02:06 »

Ah, zdaj vidim, da sem kiksnila temo (ko tipkam brez očal). Jana, sori.  sram
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #29 : sobota, 15.05.2010 : 12:01:50 »

Mogoče ima kdo knjigo o Deweyu, mucu iz knjižnice, in bi jo rad posodil? Videla sem jo v knjigarni Modrijan, v slovenskem prevodu.


Cats, če bi jo brala v angleščini, ti jo posodim jaz. Se slišiva! Wink
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #30 : sobota, 15.05.2010 : 12:03:34 »

Seveda bi Kiss Iiiiiii, vesela! Cheesy
Logiran
Strani: 1 2 3 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mojpes.netu  |  arhiv mojpesForuma  |  mojpesKnjižnica  |  Tema: mojpesKnjižnica - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines