mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:46:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Čuri
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Čuri  (Prebrano 43643 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« : četrtek, 12.02.2009 : 22:04:47 »

Mlajša psica, zaenkrat še zelo huda na ljudi in mačke, sterilizirana, cepljena, čipirana, manjša, dolgodlaka, išče dom.

Večino veterinarskih storitev, vključno s sterilizacijo in kastracijo, plača zavetišče, zato od posvojiteljev pričakujemo, da bodo povrnili VSAJ del sredstev za omenjena posega.



Logiran

miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #1 : četrtek, 12.02.2009 : 22:40:36 »

Dolgodlaka? A je na fotkah pobrita?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #2 : četrtek, 12.02.2009 : 22:43:38 »

Ja, itak.

Logiran

alliance
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #3 : petek, 13.02.2009 : 09:42:55 »

Če je pes zelo hud na ljudi, potem nima kaj iskat doma. Če brani hrano pred drugimi, potem nima kaj iskat doma. Najprej ga je treba socializirat, če to ne gre, je pač edina ešitev humana evtanazija, ne pa da v prvem sporočilu pes že išče nov dom.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #4 : petek, 13.02.2009 : 09:51:38 »

Alliance, zavetišče Horjul prav zagotovo ne oddaja pobesnelih ali agresivnih živali. Najhujši nepoboljšljivi oz. potencialno nevarni, ki jih ni možno resocializirati se magari evtanazirajo (kar je zelo zelo redko, pa vendar) - je bil tak primer recimo nek bull, ki je z lepega napadel, kar pač pri tako močni pasmi ne gre. Smetka definitivno ne bo prevzela odgovornosti za nevarne ugrize ljudi, sploh glede na njene bogate izkušnje si lahko v to prepričan.

Očitno je že dobila občutek, da se bo s psico dalo kaj naredit, da ni nepopravljivo.
Tudi je ne bo dala prvemu v roke, kljub temu da se potem ljudje pogosto užaljeni čudijo, zakaj jim psa ne da - pa tako všeč jim je bil... Pokliči za hec in preveri Wink
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #5 : petek, 13.02.2009 : 09:54:44 »

Drugače pa - včeraj je odvzela sedem psov - pojdi si prebrat tole: http://www.zavetisce-horjul.net/dnevnik/
Glede na to, da nima posebne želje leta in leta živet z enimi in istimi težko posvojljivimi in da se, kadar je vsaj malo upanja, ona pač ne odloči za evtanazijo, malo optimizma ob vsej tej štali vendarle ne škodi, kaj?
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #6 : petek, 13.02.2009 : 10:21:46 »

Èe je pes zelo hud na ljudi, potem nima kaj iskat doma. Èe brani hrano pred drugimi, potem nima kaj iskat doma. Najprej ga je treba socializirat, èe to ne gre, je paè edina ešitev humana evtanazija, ne pa da v prvem sporoèilu pes že išèe nov dom.

Se ne strinjam s tabo - tak pes lahko komot živi z nekom in dočaka lepo starost. Je treba ločit med hud in nevaren. Veliko hudih riti je že šlo iz Horjula - nekateri so že ok, z nekaterimi se pa še zezamo Wink.
Glede hrane pa tudi ni čisto tako - psi so si med seboj različni. Praviloma ne sme branit svoje sklede, ga pa zaradi tega ne bi evtanazirala, torej ubila. S časom in s polnim želodcem vsak dan, se da večini psom dopovedat, da hrane ni treba več čuvat. Tongue
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #7 : petek, 13.02.2009 : 10:30:05 »

alliance, preden greš učit, si malo bolj preberi teme tega zavetišča in manj glej Animal Planet; marsikdo od tam bi se lahko prišel k Poloni učit.
Če bi Polona razmišljala, kot predlagaš, bi bila jaz zdajle brez najbolj cukraste kuže ever...
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #8 : petek, 13.02.2009 : 10:49:33 »

manj glej Animal Planet; marsikdo od tam bi se lahko prišel k Poloni učit.


Good one! Smiley
Logiran
alliance
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #9 : petek, 13.02.2009 : 12:33:19 »

Za začetek samo toliko, da horjulsko stran spremljam nekaj let, tako da točno vem, kaj se dogaja v Horjulu, kako se dela,..., da Smetka da žival na injekcijo samo v skrajnoskrajnih primerih. Kar se tiče Animal Planeta, gledam ga vsak dan in tudi večino oddaj PetResue SPCA... in v SPCA oddajah vsakega psa, ki napade plastično roko, da bi ohranil svojo hrano, humano evtanazirajo, tako da mi ni treba soliti pameti. Ravno včeraj je bil en tak primer, ko je bila psica čisto prijazna do ljudi, si jo lahko mečkal, crkljal, rinil prste v uho... in ni naredila nič, ko je bila pa skleda s hrano na tleh pa druga slika. In je šel pes v večna lovišča. Ne pravim, da se mi zdi to prav, konec koncev bi ta kuža lahko živel naprej z nekom.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #10 : petek, 13.02.2009 : 12:44:25 »

Ma ne, punca je gledala kakšno animal police, verjetno tiste, taslabe, ki novosprejeto žival testirajo tako, da jo do onemoglosti zezajo in če šavsne gre adijo. (mene je minilo gledanje takoj po tem, ko sem videla sicer sila prijaznega a na smrt sestradanega boksarja, ki so ga toliko časa dražili pri jedi, da je šavsnil -plastično, ne pravo - roko).
Velika večina pasjih zoprnežev, ki ščipljejo in gizejo zaradi strahu ali zato, ker jim je dolgčas in  nimajo nič drugega za početi, se spremeni pri malce bolj sposobnih lastnikih v prave pridne angelčke.
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #11 : petek, 13.02.2009 : 12:45:51 »

Za začetek samo toliko, da horjulsko stran spremljam nekaj let, tako da točno vem, kaj se dogaja v Horjulu, kako se dela,..., da Smetka da žival na injekcijo samo v skrajnoskrajnih primerih. Kar se tiče Animal Planeta, gledam ga vsak dan in tudi večino oddaj PetResue SPCA... in v SPCA oddajah vsakega psa, ki napade plastično roko, da bi ohranil svojo hrano, humano evtanazirajo, tako da mi ni treba soliti pameti. Ravno včeraj je bil en tak primer, ko je bila psica čisto prijazna do ljudi, si jo lahko mečkal, crkljal, rinil prste v uho... in ni naredila nič, ko je bila pa skleda s hrano na tleh pa druga slika. In je šel pes v večna lovišča. Ne pravim, da se mi zdi to prav, konec koncev bi ta kuža lahko živel naprej z nekom.

Slabo gledaš. Evtanazirajo v nekaterih državah, v nekaterih se ukvarjajo še naprej in jih šele, če ne gre, evtanazirajo. Amerika nima federalne zakonodaje za zaščito živali, tole kar se gleda po TV je le nekaj držav, ki ima to urejeno, nekatere US države imajo pa tako bazično zakonodajo, da smo bili v Sloveniji 20 let nazaj na boljšem...
Logiran
alliance
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #12 : petek, 13.02.2009 : 12:58:46 »

1. Ne govorim o tistih testih, ko žival klistirajo na vse mogoče načine, tudi jaz bi šavsnil v takem primeru.
2. Lanabela, ne boš verjela, tudi DogTown gledam.
3. Pa btw, sem moškega spola, tako da žajfnice, no thanks
4. Ste me pa napadl k tisti nesocializirani pitbuli na PetRescue, čeprav nisem nikomur želel in nisem mislil nič slabega. Pač nekako mi ne gre v prvo sporočilo pisat, da je pes hud na ljudi in išče dom, konec koncev je pa itak jasno, da vsaka žival v zavetišču išče dom. Whatever,
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #13 : petek, 13.02.2009 : 13:59:41 »

Vidim, da si je alliance poklical pomoč Grin
Vprašanje za vaju: poučujeta tudi ostala zavetišča, sploh tista bolj problematična, kako naj delajo?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #14 : petek, 13.02.2009 : 14:29:41 »

Seveda ga išče, dom namreč. Od zdaj do tedaj, ko se bo to zgodilo, bo še nekaj vode preteklo, bi rekla. Jih pa poznam še nekaj razen mene, ki bi s takim psom že od danes naprej sfurali brez ugrizov, ampak so polni, tako kot jaz.
Sicer pa nimam namena debatirat o svojih odločitvah. Išče dom, pa je.
Logiran

Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Čuri
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines