mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 11:35:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: Psi ki ne puščajo dlake v stanovanju
Strani: 1 2 3 4 5 [6]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psi ki ne puščajo dlake v stanovanju  (Prebrano 40638 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mopsika
otrok do 14 let
**
Sporočil: 55


WWW
« Odgovor #75 : ponedeljek, 17.08.2009 : 09:03:13 »

Hvala Lynn in Lissa!
Logiran
Harley Queen
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 55


WWW
« Odgovor #76 : petek, 12.03.2010 : 11:15:56 »

Hm, verjetno se je pametno že vnaprej sprijaznit, da bodo, če bo pes v stanovanju, tam tudi dlake (in to skoraj ne glede na pasmo psa...). Ampak (za tolažbo Wink, imeti psa pri sebi v stanovanju je neprecenljivo: ko te vsepovsod spremlja tisti zvesti pogled...vsakodnevni stres kar nekam izgine! Jaz imam recimo dlake za eno tako obrobno zadevo-jih imamo ogromno, sicer redno čistimo in sesamo, ampak dlake so in smo se nanje tako navadili, da jih skoraj več ne opazim(o)-pri nas je recimo večja žurka pasja slina! Grin (ampak pse-pasme, ki se ne slinijo (toliko) je lažje najte kot pa pse, ki ne puščajo dlak Wink ).
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #77 : petek, 12.03.2010 : 11:51:47 »

rešitev pri psih, ki valda da pustijo kakšno dlakco pa tudi v stanovanju, je met še ene par mačkov - pol so itak mački krivi za vse dlake. Problem pasjih dlak rešen!
 Grin

sori, mal so mi mimo te dlake, no. Kdor noče met dlak, naj ne ima nobene živali. Pa pazi - še muhe so kosmate, če jih zelo od blizu pogledaš... Wink
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #78 : petek, 12.03.2010 : 21:24:26 »

oaza, pa ni čisto tako..... pse in na splošno vse živali imam strašno rada, samo dlake mi gredo pa tako na k... da ti tudi povedat ne znam. In mi je res bilo zakon, ko sem imela šnavcerja, ki ni puščal dlake. Tako da zelo močno razumem ljudi, ki jim gre to na živce in sprašujejo po psih, ki pustijo manj dlake.

Kitajčki so mega psi karakterno, ampak dlaka, dlaka, dlaka, pa čeprav je nimajo za eno vrečko. Ne vem, kje tem majhnim ritim uspe proizvesti toliko dlake.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #79 : petek, 12.03.2010 : 21:30:40 »

Jaz še zmeraj povem vsakemu, ki me vpraša kaj podobnega: psa, ki ne bi puščal prav nič dlake, NI.  Pa to dodam, da se dlake od kakšnega recimo dalmatinčka (oprosti, Maj od Skogkatt  Kiss) zapičijo čisto povsod, zato si komot lahko nabavijo tudi afganistanskega hrta ali pa bobtaila. Pustimo karakterje, govorim samo o dlaki.
In potem me ponavadi čudno gledajo... Roll Eyes Tongue
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #80 : petek, 12.03.2010 : 21:33:14 »

Pa to dodam, da se dlake od kakšnega recimo dalmatinčka (oprosti, Maj od Skogkatt  Kiss) zapičijo čisto povsod, zato si komot lahko nabavijo tudi afganistanskega hrta ali pa bobtaila. Pustimo karakterje, govorim samo o dlaki.

Potrjujem 1000%. Od pokojne Layle so dlake še vedno po mojih cotah, od škota jih pa ni.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #81 : petek, 12.03.2010 : 22:49:58 »

No, čeprav imam pse izjemno rada, bom sama še vedno vztrajala pri pasmah, ki ne puščajo  nič ali zgolj zelo malo dlak (ker take pasme so). Ker mi gredo tako kot Pmaxi grozljivo na k*****. In upoštevajoč dejstvo, da ko je pes enkrat v mojem stanovanju, ima pravico do uporabe vseh prostorov.
Odkar imam mačke, se moja toleranca do dlak ni prav nič povečala, izjemno pa je v porastu moja gospodinjska kompetenca in to je edina stvar, ki jo sovražim še bolj kot dlake. Ampak mojima mačkama na ljubo čistim, kot nisem prej v nikoli v 30-letih. Pa še tu opažam, da je precej težje čistiti za kratkodlakimi kot dolgodlakimi (naj mi bo oproščeno, če bi to še kaj bolj vplivalo na že itak splošno znano diskriminacijo). Vedno sem želela  navadno kratkodlako muco, dobila pa sem eno tako in enega krasnega dolgolasca.
Logiran
Penny
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 302


WWW
« Odgovor #82 : sobota, 13.03.2010 : 07:46:13 »

Sem kopirala listo tistih, ki naj dlak ne bi puščali ali pa jih bolj malo puščajo iz neke ameriške spletne strani:

American Hairless Terrier
Airedale Terrier
Basenji
Bedlington Terrier
Bergamasco
Bichon Frisé
Bichon/Yorkie
Bolognese
Border Terrier
Cairn Terrier
Cavachon
Chacy Ranior
Chinese Crested (hairless)
Chinese Crested (powder puff)
Cockapoo
Coton De Tulear
Doodleman Pinscher
Giant Schnauzer
Hairless Khala
Havanese
Irish Water Spaniel
Kerry Blue Terrier
Labradoodle
Lagotto Romagnolo
Lowchen
Maltese
Malti-Poo
Miniature Schnauzer
Native American Indian Dog
Peruvian Inca Orchid
Poodle
Poos
Portuguese Water Dog
Puli
Schnoodle
Shepadoodle
Shichon
Shih-Tzu
Soft Coated Wheaten Terrier
Spanish Water Dog
Standard Poodle
Standard Schnauzer
Tibetan Terrier
Toy Poodle
West Highland White Terrier
Wirehaired Fox Terrier
Xoloitzcuintle
Yorkshire Terrier

Samo jaz res ne razumem, kako to, da psi s kodrasto dlako ne puščajo dlake, večina tistih z ravno pa  sram V čem je štos, da je kodrasti ne puščajo?
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #83 : sobota, 13.03.2010 : 09:11:59 »

Jaz lahko za Lakeland terierja rečem, da pušča precej manj kot Yin ali katerakoli od naših mačk + kunec. Ima jo soseda in tudi če jo imam v naročju, za njo ostanejo le naše dlake (ki jih na kaki tački že predhodno prinese) za njo samo pa bore malo.
Poleg tega verjetno velja tudi, da zelo mjahen pes tudi ob normalnem puščanju dlake verjetno, gledeno od daleč, vseeno pusti v stanovanju maj dlake kot enako intenzivno dlako puščajoči ovčar, preprosto zato, ker odpada z manjše površine.
Mojega dragega, so na začetku motile moje odpadle naglavne dlake Smiley (lasje)  ker so tam blizu metra in je že en las precej opaznen, sedaj, ko so tu še vse mogoče druge dlake ... še vedno opazi moje Smiley, pa čeprav so verjetno v razmerju 1:100 z ostalimi Smiley
Logiran
ren
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 198


« Odgovor #84 : sobota, 13.03.2010 : 10:12:41 »

Meni je pa to zanimivo: Tara in Tačka sta dolgodlaki in to sploh ni tak problem. Thor pa ima kratko dlako, ampak te njegove dlake se zapičijo čisto povsod in jih ne morem spraviti s kavča, avta,... Včeraj sem pomotoma oprala njegovo dekico z ostalim perilom-katastrofa: od nogavic, do puloverjev je vse od dlak. O svojih laseh pa rajši ne bi. A ja...pa Thorova slina....super.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: Psi ki ne puščajo dlake v stanovanju
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines