mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 00:32:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Deset let bede
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Deset let bede  (Prebrano 43858 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #105 : torek, 17.02.2009 : 14:10:53 »

To mi je pa zdaj še manj jasno - samo on am gor  Lips Sealed. Pozabljen popolnoma očitno ni bil - če ga je hranil.
Logiran
Sinica
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 69


WWW
« Odgovor #106 : torek, 17.02.2009 : 22:42:35 »

Ojojoj, ta zgodba me je zelo zelo prizadela. Cry
Naj lastnik, kljub temu, da umira, požre vso tisto svinjarijo s senika, naj jo izbruha in požre nazaj. Pacek. Fuj! Svinja! Da ga ni sram ..... in da ni sram vseh ljudi, ki so to deset let hladnokrvno opazovali. Sad
Meni se zdi na svetu najbolj nepravično pri živalih to, da same ne znajo poskrbeti zase, da "ne vedo" kako izboljšati svojo situacijo. Človek jim je sposoben "prati možgane", žal to ne gre vedno v pozitivno smer. Žival pa lahko le sledi in se odziva na lastnikovo ravnanje in si ga po živalsko intepretira. In najbolj umazano je, ko ljudje to izkoristimo v slabo živalim. Jaz sem prepričana, da če bi bila žival sposobna razumeti naše razmišljanje in "dojeti" kaj bi radi od nje, bi nam ustregla v čisto vsem. Žival ni kriva, če smo mi gluhi za njene potrebe.
Taki packi kot je ta UMIRAJOČI lastnik, pa naj se zamislijo .... Čeprav ne vem, bolj kot razmišljam, manj mi je jasno. Čisto mogoče je, da je imel ta gospod psa res rad, pa pač ni vedel, da ne dela prav. Po vaseh se takšne stvari žal dogajajo. V tem primeru pa pljuvam na ljudi, ki so vedeli, pa niso nič rekli. Ne poznam situacije, tako da govorim na pamet. Tako da ne vzemite vsega preveč zares. To so zgolj moja osebna razmišljanja.
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #107 : sreda, 18.02.2009 : 08:29:47 »

...žal mi je Grom... Cry
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #108 : sreda, 18.02.2009 : 10:03:45 »

http://dzzz.si/index.php/brezbriznost-danasnje-druzbe-in-gromovo-trpljenje.html
Logiran

MaxyTT
odvisnež
*****
Sporočil: 541


« Odgovor #109 : sreda, 18.02.2009 : 14:50:37 »

Groma imam v mislih že od nedelje.  Jezna, razočarana, žalostna, brez besed ....  Žal mi je za Groma in teh bednih 10 let ...  Cry Cry Cry  Kam gre ta svet ...
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #110 : sreda, 18.02.2009 : 15:07:12 »

Lepo napisano, to je za v cajteng.
Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #111 : sreda, 18.02.2009 : 16:41:43 »

Jaz se pa pravzaprav niti ne čudim. Žal. Me razžalosti, vedno znova, čudim se pa ničemur več ne.

Tudi Fritzl trdi, da je vse samo zato, ker je imel hčerko rad. Vsakdanji ljudje, ki jih srečujemo na cesti in v trgovini, ugledni ljudje, celo ljudje, za katere mislimo, da jih poznamo... Za nikogar ne veš, kaj je zadaj.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #112 : sreda, 18.02.2009 : 16:48:18 »

Že ves čas berem o Gromu, pa nimam sploh kaj napisat. Res ne oz. kar najraje bi, ni primerno za objavo tule.
Žal mi je, da je življenje, ki bi bilo lahko lepo, šlo v nič oz. se odvijalo v tako grozni samoti in trpljenju.
In žal mi je, da tisti, ki so za to vedeli, niso storili nič, da bi bilo drugače.
Ne upam si niti pomisliti, kako dolgo bi še trajalo in kako bi se končalo, če psu ne bi pomagala Smetka ter ostali, ki so pri tem sodelovali.
Mislim, da bi takšne zadeve morale priti preko medijev tudi v javnost. Zdi se mi namreč, da vse preveč ljudi še vedno misli (ljudi, ki jim sicer je mar), da se takšne grozote dogajajo samo "nekje tam daleč". Pa temu ni tako. Žal se dogajajo tudi pri nas. Morda le korak stran od nas ali pa v sosednji ulici. Tu je Grom, spomnimo se Mora in še mnogih drugih, ki so doživeli vso človeško krutost in zlobo. Tu. Pri nas. Korak stran od nas...
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #113 : sreda, 18.02.2009 : 20:33:32 »

Se strinjam glede medijev. Jaz mislim da je treba težit in težit in opozatjat na vsakem koraku, pa četudi se nekdo zgane samo zato da ga ne bojo sosedje čudno gledali, ker so na televiziji videli da nekaj ni fajn..
Tudi pedagogi bi lahko marsikaj naredili, če bi jim bile dane možnosti (nevem kako je s tem) in namesto takih in drugačnih predstav in izletov bi se lahko ogranizirale delavnice, predavanja, obiski zavetišč..osveščanje mladih, da vsaj oni ne bojo zrasli v take gnoje kot se med nami sprehajo sedaj in da bojo sami osveščali dalje.
Na naših TV programih je kar nekaj zelo gledanih oddaj, pa se tako malo govori o teh temah. A je res tako malo zanimanja? Mediji imajo na ljudi dejansko velik vpliv, žal večkrat tudi negativen.
Sicer pa samo naglas razmišljam, mogoče delno iz obupa..ne morem si predstavljati da stvari ostanejo take kot so-v eni majhni Sloveniji in da nekatere stvari prebivalcev ne dosežejo..kje pa živijo, v jamah? Neverjetno, res.

Pes je 10 let živel na skednju, pa ljudje, a ste normalni.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #114 : sreda, 18.02.2009 : 20:55:44 »

Lepo napisano, to je za v cajteng.

Res je, napisano je perfektno, realno stanje, kakršno je, žal.  Koliko je še takšnih ?...To je za na Dnevnik !

 Cry Cry
Logiran
Sinica
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 69


WWW
« Odgovor #115 : sreda, 18.02.2009 : 22:02:03 »

Tudi jaz se strinjam glede medijev in glede tega, da je treba mlade osveščati. Pa še nekaj bi dodala: vsi otroci in mladostniki si živali predstavljajo kot nekaj silno luškanega in za carkljat in kot nekaj zelo zelo prijetnega. Saj ne, da to niso, a takšne so žal le živali, ki jih vzgajajo ljudje, ki se na vzgojo živali tudi spoznajo. Ni vsaka žival po dispoziciji mirna in luškana. Po mojem mnenju bi bilo otrokom treba dopovedati, da žival, ki morda ni tako luškana kot si oni to predstavljajo in malo "smrdi", ker je gospodar ne čisti ravno pogosto in ker živi zunaj, da je takšna žival kljub temu vredna svojega spoštovanja. Morda se tako otroci, ki bi videli zapuščeno žival, ne bi obrnili stran ampak bi odreagirali, saj bi se počutili nekako odgovorne.
Logiran
malina2
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #116 : četrtek, 19.02.2009 : 12:12:48 »

Joj zelo mi je žal za Groma, s solznimi očmi prebiram napisano in sem ostala brez besed, ja tudi jaz se strinjam, da bi morala širša javnost izvedeti česa je "človeška rasa " zmožna,
Žal pa mislim, da smo na tem forumu vsi ljubitelji živali in česa takega nebi bili zmožni narediti, tisti, ki pa to delajo ali gledajo, pa sem verjetno ne zaiderjo, zato bi morali dat v medije, in upam,da ni še kje kak Grom.In če mi dovolite v imenu Groma :

JOJ LJUDJE PROSIM VAS, ČE SE ŠE KJE DOGAJA KAJ TAKEGA, PRIJAVITE, NE DOVOLITE TEGA !
Smetka tebe pa občudujem, res, kapo dol !

 
Logiran
mara
odvisnež
*****
Sporočil: 587


« Odgovor #117 : četrtek, 19.02.2009 : 14:49:43 »

Lep (kolikor je to sploh lahko) članek, Diana.
Logiran
Meredith
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #118 : četrtek, 19.02.2009 : 21:03:17 »

Lepo, a povsem realno napisano.
Si želim, da bi lahko zanj naredila še kaj več, kot samo potočila nekaj solzic, zdaj ko ga ni več Cry. Žal mi je zanj in za vseh 10 let, ki jih je moral pretrpeti.
To se nikakor ne bi smelo zgoditi.
Logiran
irzi
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #119 : četrtek, 19.02.2009 : 22:24:48 »



tale slika je prav ironična (darling=ljubljeni v ozadju)
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Deset let bede
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines