mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:43:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Deset let bede
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Deset let bede  (Prebrano 43856 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
tani
novinec
*
Sporočil: 21


WWW
« Odgovor #135 : nedelja, 01.03.2009 : 17:50:19 »

saj vem, da ni on 100% kriv za to, nisem tako mislila, samo zanimalo me je, kaj se je dejansko zgodilo na koncu
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #136 : nedelja, 01.03.2009 : 18:00:12 »

Dejansko se je na koncu zgodilo tisto, kar piše že ves čas: lastnik je bil odpeljan v bolnico v umirajočem stanju.
Logiran

tani
novinec
*
Sporočil: 21


WWW
« Odgovor #137 : nedelja, 01.03.2009 : 18:06:55 »

OK, hvala, samo to sem hotla vedet.
Logiran
Monster
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 219


« Odgovor #138 : nedelja, 01.03.2009 : 19:56:29 »

Joj, Monster, sori, ampak tale je pa mal huda, a ni? Undecided

Je cinična in sarkastična, pač kot odgovor na izjavo od Tani.
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #139 : nedelja, 01.03.2009 : 20:50:59 »

Najbrž ga je itak že.
A to se zdi pomembno, koliko kazni naj bi dobil nekdo, ki je živel na socialnem dnu ali pa še nižje, sredi smeti vsaj od leta 1950? A je kdo kaj naredil slučajno? Zanj? Za Groma, kdaj prej? A vam slučajno izgledajo vsi primeri mučenja storjeni od ljudi z bmw-ji, štirimi hišami, direktorskimi službami, ki so pač tako izprijeni, da se deset let izživljajo nad nekom, ki nič ne more? Jasno, tudi taki so, ampak jaz jih še nisem srečala. Ob najhujših primerih je zraven vedno najhujša možna beda, kar si jo je sploh lahko za zamislit. Ne mi rečt, da je treba križat enega, vsi ostali pa nimamo nič pri tem.

Amen!

Jaz jih sicer vidim več, unih z BMW-ji, celo kake estradnike, ker se ukvarjam s konji, vendar so najhujše zgodbe ponavadi tam, kjer v bajti še vode ni...
Logiran
šogunka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 222


WWW
« Odgovor #140 : ponedeljek, 02.03.2009 : 09:58:26 »

Mučenje je prisotno tudi tam, kjer je denarja več, samo bolj prefinjeno je. Ker je uncas ravno omenila konjeništvo: tu je marsikdaj težko ločiti med mučenjem in športnim jahanjem. Udarjanje konj po nogah, da skačejo višje in pretepanje konj zaradi nepopolno izvedene dresurne naloge je žalostni vsakdan slovenskega konjeništva. Prijave pa praktično nemogoče. Zakaj? Ker je takšno delovanje "uzanca" v treningu konj in ker je v imenu zmage dovoljeno skoraj vse. Jahati je pač dovoljeno z bičem in ostrogami in nemogoče je dokazati, da je bilo eno ali drugo prevečkrat uporabljeno. In zato, ker bi prijavitelj postal persona non grata v konjeniških klubih in naenkrat ne bi mogel svojega konja več imeti nikjer, saj nihče noče imeti nekoga, ki mu lahko dela težave.

Ali je samo zato, ker ima očka debelo denarnico, pretepanje konja, ker se ni dobro odrezal na tekmi, s strani najstniške punce bolj sprejemljivo kot pretepanje živali pijanega kmeta? Zame ne. Veliko športnih konj konča kariero ravno zato, ker so jih nadebudni jahači ali trenerji psihično tako uničili, da so se uprli npr. preskakovanju zaprek.

Se opravičujem za ot, želela pa sem opozoriti, da je tudi tam, kjer je morda denarja več, mentaliteta ljudi še vedno na isti ravni kot drugod: na psu.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #141 : ponedeljek, 02.03.2009 : 10:33:33 »

Se strinjam. Pravim le, da pri tem, s čimer se jaz ukvarjam, vidiš največjo bedo tam, kjer je tudi pes ali maček v *****.
Logiran

uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #142 : ponedeljek, 02.03.2009 : 11:34:35 »

In zato, ker bi prijavitelj postal persona non grata v konjeniških klubih in naenkrat ne bi mogel svojega konja več imeti nikjer, saj nihče noče imeti nekoga, ki mu lahko dela težave.
Jaz sem pa ravno po tem v konjskem svetu znana Tongue In me neizmerno jezi, da sem edina oz. ena redkih.
Logiran
dunja24
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #143 : torek, 03.03.2009 : 12:35:12 »

Hudo mi je... Lepo življenje na oni strani, Grom!
Logiran
SONČICA
novinec
*
Sporočil: 10


WWW
« Odgovor #144 : torek, 03.03.2009 : 13:16:59 »

Pravijo, da se človek obnaša do soljudi tako, kot se obnaša do živali. "Poškodovanim" ljudem se ni težko znašati nad otroci in živalmi - nad šibkejšimi, kot so oni sami. Lahko je razvijati svojo ostudno zlobo in ustrahovati manjše, mlajše in tišje, ki so odvisni od njih. In pogosto spijo mirno in btez slabe vesti. Kako bedno od njih in vseh, ki vemo za to.
Smetka, naredila si veliko in lepo dejanje. Groma si rešile iz desetletne, grozne ječe in mu omogočila miren in spokojen odhod v mavrico. Čeprav je imela tako žalostno in nesrečno kar deset let, mu je bilo prihranjeno osamljeno umiranje v mukah. Mislim, da ti je bil neizmerno hvaležen.
Moramo se nekako združiti v razkrivanju takoh primerov. Pomagala bom, kolikor bom lahko. Računaj name.
Zbogom, Grom, zbogom. In oprosti nam, ker smo te našli in rešili tako pozno. Sramujem se v imenu človeškega rodu. Oprosti, če lahko.
Logiran
tina malina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #145 : ponedeljek, 30.03.2009 : 17:30:12 »


http://www.lukovica.si/rokovnjac/stevilke/rokovnjac2009-03.pdf

lp,Tina
Logiran
tina malina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #146 : ponedeljek, 30.03.2009 : 19:29:01 »

Sem opazila da je povezava preskočila;
na strani 27 strani je prispevek o Gromu.
 
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #147 : ponedeljek, 30.03.2009 : 20:31:24 »

Dober članek je. V spomin in opomin  Cry
Logiran
TinkaraC
odvisnež
*****
Sporočil: 734


« Odgovor #148 : torek, 31.03.2009 : 14:22:04 »

Prebrala sem članek na to temo tudi v eni od starejših številk Lady. Mislim, da je prav, da se ta tematika pojavlja na straneh, ki jih morda ljudje berejo bolj mimogrede, a tako bodo vsaj vzeli nekaj k sebi.
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Deset let bede
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines