mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 10:55:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: naskakovanje igrač, človeških nog...
Strani: 1 [2] 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: naskakovanje igrač, človeških nog...  (Prebrano 27771 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #15 : petek, 04.02.2005 : 11:07:29 »

Deteljica, ti si katastrofa! Cheesy Cheesy Cheesy Sicer pa tudi jaz nisem dobro razumela, zakaj je ta pes nadomestek za otroka, ali pa je to le šala?

To je šala oz prikaz totalne absurdnosti izjave, da je pes nadomestek za otroka. Primer pa izbran na račun, ker se je  tema začela točno s takim problemom.
Hočen podarit, da vedenja, ki niso v skadu z običajnimi vedenji neke vrste, kažejo na problem tega osebka. S tem, da vedenje toleriramo oz omogočamo izkazujemo samo t.i. "opičjo" ljubezen. Pravilno in v korist osebka ni da vse prenašamo in tiho trpimo , ali pa se ob nepravilnem vedenju zabavamo, temveč , da najdemo vzrok, ki tako vedenje povzroče in ga odpravimmo ali pavsaj poskušamo omiliti.
Pes seveda ne more in n eželi biti nadomestek za otroka, oz mu ta vloga prav nič ne koristi. Za pse je pretežka naloga biti "VD" neke druge vrste. To se lahko izrazi tudi z raznimi oblikami skrivnostnih fizičnih in psihičnih problemov oz vedenjskih motenj.
Res ima kdor nima družine več časa za živali, a ni pravično , da od njih pričakuje , da mi bodo družino "nadomestile". Bolje je ta čas in energijo usmeriti v to , da živalim omoči kavaliteno , vrsti primerno življenje- vkjučno s pravili vedenja in bivanja , ki so za npr za psa naravni in razumljivi.
Vse ostalo je patologija.
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #16 : sobota, 05.02.2005 : 21:27:10 »

Pri nas doma nimamo otrok, imamo pa veliko živali, vendar nam ne pade na pamet, da bi z njimi nadomeščali družino, oziroma otroke.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #17 : nedelja, 06.02.2005 : 10:45:42 »

Joj, ne me imet za nekega "frik" človeka, pa da imam neka čudna nagnjenja do psov, pa da jih zamenjavam za otroke....To je bila šala na račun mojega Bučka, ker mu velikokrat rečem (kot najverjetneje tudi vi svojim ljubljenčkom), da je moj otroček-ampak POZOR: samo ljubkovalno. Poznam razliko med otroci in živalmi, čeprav sem tudi že marsikoga slišala, da je rekel: "Kaj če mi otrok, če pa imam svoje mucke pa psičke?!"  Lips Sealed Ne, jaz nisem takšna, imam pa nek poseben odnos s svojim psom. Tudi fant mi velikokrat reče, da bolj pogosto crkljam Bučka, kot njega. Žal mi je, včasih mi res po rokah bolj paše topla, mehka dlaka, kot človeška koža.
S tem, ko sem napisala, da imam Bučka namesto otroka, sem se malo pošalila, s tem sem samo hotela povedati, kako zelo rada ga imam.  Smiley
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #18 : nedelja, 06.02.2005 : 10:53:08 »

Spet sem nekaj pozabila, pozabljivka jaz  Grin

Dodala bi samo to, da po eni strani tudi vi, kdor oblači svoje psičke, kdor jim na glavice daje mašnice in dela čopke (pa čeprav je mogoče potrebno-še vedno trdim, da psi v naravi ne bi imeli čopkov), dajete svojim psom človeške lastnosti.
Vedno bom trdila, da taki psi s čopki, s frizuro na glavi in s plaščki in šalčki, ter copatkami na tačkah ne predstavljajo naravne vrste psov, ampak zmešane iz vseh raznih pasem-skoraj umetni psi  Lips Sealed, niso tako srečni, kot ostali, ki tega ne rabijo nositi.

Pa oprostite mi vsi, ki svoje pse "šminkate".  Cool
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #19 : nedelja, 06.02.2005 : 12:37:52 »

 Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #20 : nedelja, 06.02.2005 : 13:14:45 »

Spet sem nekaj pozabila, pozabljivka jaz  Grin

Dodala bi samo to, da po eni strani tudi vi, kdor oblači svoje psičke, kdor jim na glavice daje mašnice in dela čopke (pa čeprav je mogoče potrebno-še vedno trdim, da psi v naravi ne bi imeli čopkov), dajete svojim psom človeške lastnosti.
Vedno bom trdila, da taki psi s čopki, s frizuro na glavi in s plaščki in šalčki, ter copatkami na tačkah ne predstavljajo naravne vrste psov, ampak zmešane iz vseh raznih pasem-skoraj umetni psi  Lips Sealed, niso tako srečni, kot ostali, ki tega ne rabijo nositi.

Pa oprostite mi vsi, ki svoje pse "šminkate".  Cool

Branka, si pomislila, da te "našminkane" pse pozimi morda zebe? Pa da imajo morda občutljive blazinice, zatorej copatki? Dvomim da je kdo tak ekstremist, da bo psu gor tlačil copatke zgolj zato, da mu bo zgledal srčkan Roll Eyes
Špangice in čopki so pa spet drugo..Za nekatere pse je lahko zelo moteče, če jim dolga dlaka sili na oči ali celo v oči. Tudi tu ne poznam ekstremov, lahko pa se kakšen najde Grin


Moj Timi je kot mladič in še pozneje grozno naskakoval, samo je z vztrajnim NE počasi odnehal. Je pa kot mladič bil tudi zelo dominanten.
Pri prijateljici pa imajo pudlja, ki je ravno tako ves čas naskakoval, pa so mu "za potešitev" naredili tako debelo blazino. Vsekakor je bilo zelo zanimivo sedeti pri njih v kuhinji in gledati, kako si na balkonu daje duška (šala Cool Grin), vendar pa je taisti pes zelo dominanten oz. upam celo trdit, da "glava družine". Če kaj ni po njegovo, useka.
Pa ne pravim, da je "kriva" samo blazina, verjetno pa je v kombinaciji z ostalimi stvarmi postal tak, kakršen je.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #21 : nedelja, 06.02.2005 : 13:36:47 »

Hja, jaz tudi svoje pse občasno oblečem... Narejena pasma? Hja, ne vem, takšna kot je, obstaja že vsaj 5.000 let...  Roll Eyes
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #22 : nedelja, 06.02.2005 : 14:09:51 »

A lahko tudi psička naskakuje (človeka)? Meni se to zdi malo čudno, ampak Frigga, kadar jo nekdo vzame v naročje (tako, da je z njenim trebuščkom obrnjena proti tvojemu trebušku), začne delat ravno takšne ''naskakovalne'' gibe, oz. kot bi se ''drgnila''. In potem, ko jo spustimo na tla, še kar nekaj časa tako dela.  Huh
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #23 : nedelja, 06.02.2005 : 15:36:53 »

frigga, tudi nekatere dominantne psice lahko naskakujejo. Ko začne to delati jo daj iz naročja dol, če še vedno vztraja pa ji odločno povej, da ti tega ne dovoliš.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #24 : nedelja, 06.02.2005 : 21:42:15 »

Frigga, oja Wink Od družinskih prijateljev pokojna bokserka je šla tik tak name če sem ležala Wink
Pa se je ravno tako bolj "drgnila".
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #25 : ponedeljek, 07.02.2005 : 21:11:33 »

Citat
Vedno bom trdila, da taki psi s čopki, s frizuro na glavi...ne predstavljajo naravne vrste psov, ampak zmešane iz vseh raznih pasem-skoraj umetni psi  , niso tako srečni, kot ostali,...

Ja, verjetno je boljše če se maltežanu zaradi dolge dlake(tudi nad očmi) vnamejo učke...
 Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Lips Sealed



Lp, jessy&čopkasti maltežan Bingo
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #26 : ponedeljek, 07.02.2005 : 21:23:11 »

Bingo tudi rad naskakuje. Sicer ne ljudi ampak samo njegovo miško in blazino...  Roll Eyes
Logiran
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #27 : ponedeljek, 14.03.2005 : 14:41:35 »

Ojla!

Imam TT-ja, s katerim sem imela veliko problemov glede naskakovanja ljudi in igrač!

Pri nas je bilo tako, da je najprej začel naskakovati mojo nogo. Želela se, da se to neha, zato sem mu raje, kadar je hotel naskakovati mojo nogo, dala zraven igračo.

Čez čas je naskakoval le še igračo! Ampak meni to ni bil všeč zato sem mu igračo skrila, ampak je potem začel cviliti, tudi po pol ure skupaj. Včasih se ga je sestra usmilila, ker ni bil več vzdržen, a sem potem rekla, da je sedaj dovolj.

Ko je začel cviliti, sem vzela eno igračko in sva se igrala, ali sva se lovila, ali pa šla na sprehod. In res je pomagalo. Sedaj le še redko kdaj začne cviliti!

Sem pa ugotovila, da želi biti, zelo dominanten, ampak ne pri meni, ampak pri drugih ljudeh in jih želi naskočiti, po nogi. Veliko ljudi se temu smeji in kar preslišijo moje besede, da se mu ne smejo pustiti! Ker če mu povejo kdo je ''šef'' preneha s tem obnašanjem!

Lp
Logiran
big guy
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 289


« Odgovor #28 : ponedeljek, 14.03.2005 : 17:51:08 »

Hja, naš Žak (čivava) ima ravno tako obdobja, ko bi...ne vem, ali gre pri tem za poskus izkazovanja dominance ali zgolj za kakšen drug nagon. Ponavadi to počne pri ljudeh, pri katerih zavoha, da so bili v stiku s kakšnim drugim psom. Mi mu damo vedeti, da tega ne sme početi in potem odneha...problem pa je, kadar to počne s Timijem (NO) - ko je bil Timi še mlajši, mu je to dopuščal, sedaj pa kaj hitro naredi grbo in zarenči nazaj...v tem primeru pa gre za dominantnost, ki pa je Tim kot kaže ne priznava več...
S Timijem pa glede tega nikoli nismo imeli problemov.

LP
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #29 : sreda, 16.03.2005 : 16:22:48 »

A lahko tudi psička naskakuje (človeka)? Meni se to zdi malo čudno, ampak Frigga, kadar jo nekdo vzame v naročje (tako, da je z njenim trebuščkom obrnjena proti tvojemu trebušku), začne delat ravno takšne ''naskakovalne'' gibe, oz. kot bi se ''drgnila''. In potem, ko jo spustimo na tla, še kar nekaj časa tako dela.  Huh

Če imaš probleme z dominiranjem svojega psa, potem naj bo, ko je v naročju oz. na kolenih (če ga že vzameš, oz. če se mu uspe spuzati gor) vedno na hrbtu.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: naskakovanje igrač, človeških nog...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines