mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 10:04:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: napadalnost bernskega planšarja
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: napadalnost bernskega planšarja  (Prebrano 6589 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
RAŠ
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« : četrtek, 19.02.2009 : 12:02:11 »

Pozdravljeni,

sem lastnica dobri dve leti starega bernskega planšarja. Trudili smo se, da smo ga lepo vzgajali, veliko je bil odprt in med ljudmi. Veliko je skakal na ljudi in bil neposlušen. Zadnje čase pa se zelo grdo obnaša, saj je postal napadalen do ljudi in psovkaterih ne pozna. Psa se bojim spustiti iz povodca, saj se bojim, da bo srečal kakšnega nepoznanega, ga napadel ter pogrizel. A ima mogoče kdo kakšen nasvet, kaj naj storim, saj pes glede na svojo pasmo ne bi smel biti napadalen? Žal pa mi ga je, da bi moral biti vedno samo v pesjaku in na povodcu. Hvala, lp.
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #1 : četrtek, 19.02.2009 : 12:04:59 »

Dobra pasja sola
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #2 : četrtek, 19.02.2009 : 12:27:44 »

In ne ga spuščat s povodca (najmanj dokler ne odpravite vedenjskih težav). Ti ga nima kaj bit žal, če nimate poštimane vzgoje. Zares žal ti bo, če bo uspel koga ugrizniti, stroški, ki jih boste morali zaradi tega plačati, namreč lahko zrasejo v nebo.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3 : četrtek, 19.02.2009 : 12:53:18 »

Pa kastracija bi tudi pomagala. Predvsem pa dobra pasja šola.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #4 : četrtek, 19.02.2009 : 13:01:43 »

Če pes ni bil v šoli ga peljite v šolo - sedaj se začenjajo tečaji. Morda bi vam koristile individualne ure, saj boste morali odpravljati nezaželeno vedenje in vzpostavljati avtoriteto, ki je očitno nimate...
Po izkušnjah lahko povem, da je bernc pes, ki zelo pogreša družbo ljudi, če je sam zaprt v pesjaku (no, saj jih večina). Če pa je na sprehodih na povodcu, pa to ni nič hudega.
Dokler se obnaša tako kot se, pa MORA biti na povodcu.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #5 : četrtek, 19.02.2009 : 13:13:19 »

RAŠ, zakaj vam ga je žal, če bi moral biti vedno na povodcu ? Moj je tudi, pa ni napadalen do ljudi, sploh ne, jih ima rad, in ne skače na njih. Ga pa imam na povodcu zaradi svoje in njegove varnosti. Kaj pa veš, kaj psu pride na misel ?  Wink Me res zanima, zakaj vam je žal, da bi ga imeli vedno na povodcu, ali pa se vam (pa brez zamere) ne da tako daleč hoditi z njim ? Saj je res najlažje, da gremo nekam na odprto, na polja, travnike, psa spustimo iz povodca, mi pa se usedemo, skadimo kakšen cigaret, še kavico bi spili, če bi jo imeli, in debatirali s prijateljico, on pa se naj ta čas naskače. To je najlažje, se strinjam, malo težje je, da hodimo vsaki dan z njim po 5-  10 km, da se nalaufa. Ampak če nam pes kaj pomeni, nam to ni težko. Meni ni.

Potem:

-je kastriran?
-je hodil do sedaj v kakšno šolo?
-živi v pesjaku ali v stanovanju?

Pes potrebuje vašo pozornost, pes potrebuje igro in učenje z vami na sprehodih, ukvarjanje, njegovi možgančki potrebujejo naloge.  Wink Brez zaposlitve se vsak pes po svoje znajde, večina na takšen način, kot se je vaš. (nikakor pa nočem s tem povedati, da je moj pes 100%, in da je oh in sploh, ker ni. Moram fino pazit nanj.)

LP, pa srečno in poročajte, kako napredujete.  Smiley
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #6 : četrtek, 19.02.2009 : 13:35:28 »

Meni je žal vsakega psa, ki ne more biti (ob pravem času in pravem kraju) spuščen. Ampak zato, da je pes  lahko spuščen, se je treba potruditi. Dokler nad njim nimamo popolne kontrole, svoboda odpade. Žal. Pri nekaterih za vedno. Pomaga lahko dobra pasja šola, a čudežev  tam ne naredijo. pomaga lahko pasji psiholog, a čudežev tudi on ne dela. V odnosu do drugih samcev lahko pomaga kastracija, a čudežev tudi ta ne dela. Čudež lahko naredi samo vodnik s tem, da s psom vzpostavi pravilen odnos. Pa veliko vztrajnega dela in doslednosti seveda.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #7 : četrtek, 19.02.2009 : 19:55:07 »

Lanabela sam vprašal bi te, kateri pa je zate pravi kraj in čas za psa, da je lahko spuščen ?  Smiley
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #8 : četrtek, 19.02.2009 : 19:56:08 »

Popravek: "vprašala"  sram (fant pa še nisem  Grin )
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #9 : četrtek, 19.02.2009 : 20:48:33 »

Če živiš v mestu, je spuščat psa problem. Sploh pa je odvisno od psa. Moja psica se me tudi spuščena drži kot klop. Da bi se sama nalaufala odpade.  Se moram kar prekleto potrudit, da se zlaufa.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #10 : četrtek, 19.02.2009 : 21:07:24 »

Niso vsi psi za prostost brez povodca. Seveda se trudiš in ga čim bolje vzgojiš, šolaš, ampak, nekateri so pač najbolj varni, kot tudi okolica, če so na povodcu. In tako je prav. Če bi mene oblajal velik Bernc, ker ga ima nekdo spuščenega, kljub temu, da ve, da je takšen nepredvidljiv, bi ga verjetno zelo grdo gledala. In če bi imela slab dan, bi verjetno šla jaz oblajat lastnika. Kar se pa prostosti tiče, je pa kakšen sledni povodec zelo uporaben. Za laufanje po travniku. Tako je pes lahko bolj pod nadzorom. Seveda pa je tudi uporaba zelo tvegana, če te povleče in nisi pripravljen, se ti strga iz rok. Prav je, da oceniš, če je varno uporabljat tudi slednega. Se pa vsekakor strinjam, da je zelo koristno orodje, če ga znaš uporabiti varno in v varnem okolju. Pes dobi svoje laufanje, ti pa psa na povodcu, brez skrbi, da bi ušel, poškodoval sebe ali kogarkoli drugega. Drugače pa pač hodiš s psom na povodcu in ga imaš blizu. Dober trening in razgibavanje za vse  Roll Eyes
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #11 : četrtek, 19.02.2009 : 22:06:30 »

Lanabela sam vprašal bi te, kateri pa je zate pravi kraj in čas za psa, da je lahko spuščen ?  Smiley

V mojem primeru je tako,da gremo na sprehod s povodcem v žepu.
Živim v bloku izven mesta in 20m od vhoda v blok imamo prostrane vinograde in travnike.

V mestu je pes brez debate privezan, vendar to za mojega psa ni pravi sprehod. To ponavadi prakticiramo,ko je preveč blata,da bi gazili po poljih.

Hvala bogu je moj pes "čuden"lovec,ki se od mene ne oddaljuje več kot par metrov. Smo ga morali za preizkušnje še učiti,da se mora oddaljevati.
Če slučajno koga srečamo, ga takoj odpokličem, zvežem da gremo mimo, potem pa zopet spustim.
Ne vidim razloga zakaj bi v teh primerih moral biti pes na povodcu.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #12 : petek, 20.02.2009 : 12:54:28 »

Citat
Lanabela sam vprašal bi te, kateri pa je zate pravi kraj in čas za psa, da je lahko spuščen ?  Smiley

Kraj: odvisno od posameznega psa, a načeloma tam, kjer ni motoriziranega prometa. Vse ostalo je odvisno od vodljivosti psa - ali pusti kolesarje, tekače, pešce, ki se ne zanimajo zanj in privezane pse pri miru ali ne, ali ima lovski nagon ali ne...Za nekatere pse je primeren kraj samo ograjen, za druge celo to ne.

Čas: spet odvisno od psa, a načeloma ne tam in ob urah, ko se recimo pase divjad (tudi če se pes zanje ne zmeni), ne tam in takrat, ko je trava pred košnjo ali pokošena... itd v tem stilu.

Če se držimo napisanega v zakonu, pa  tam in takrat, ko ni pričakovati večjega  števila ljudi.

Dobro vodljiv pes brez povodca ne ogroža nikogar. In ni ogrožen nič bolj, kot če bi bil na povodcu. Pravzaprav so se mojim psicam prav vse zoprnosti, ki so se jim zgodile, zgodile takrat, ko so bile na povodcu.
Aja, seveda, poudarek je na DOBRO VODLJIV.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: napadalnost bernskega planšarja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines