mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 11:33:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Tema: Zamrznjena tla,nevarnost za pasje šapice!;)
Strani: 1 2 [3] 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zamrznjena tla,nevarnost za pasje šapice!;)  (Prebrano 24578 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
LuncaPunca
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 203


« Odgovor #30 : ponedeljek, 05.12.2005 : 20:28:14 »

Ja mi tudi to pocnemo zdaj in mazemo nogice. Blazinice ima cisto unicene od zadnjic, ko mi je pobegnil in kaksni 2 uri letal po snegu. Je prisel nazaj s krvavecimi tackami Sad
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #31 : torek, 06.12.2005 : 10:14:38 »

malo off topic, ampak ne vem kam drugam naj napišem. lani je fabija stekla na poledenelo jezero-mlako sredi gozdi, kjer se običajno tudi drsamo itd... led je bil že čisto pretanek in udrlo se ji je. ni mogla ven, bolj je grabila za ploščo ledu, bolj se ji je udiralo. moj fant je skočil za njo in jo rešil... no ampak kljub temu je čez 5 minut še enkrat šla na led... pa pravijo, da gre samo osel 2 krat na led Cheesy sram
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #32 : torek, 06.12.2005 : 10:49:11 »

malo off topic, ampak ne vem kam drugam naj napišem. lani je fabija stekla na poledenelo jezero-mlako sredi gozdi, kjer se običajno tudi drsamo itd... led je bil že čisto pretanek in udrlo se ji je. ni mogla ven, bolj je grabila za ploščo ledu, bolj se ji je udiralo. moj fant je skočil za njo in jo rešil... no ampak kljub temu je čez 5 minut še enkrat šla na led... pa pravijo, da gre samo osel 2 krat na led Cheesy sram

ne narobe , pravijo da gre osel samo enkrat na led  Cool.
Očitno so osli zelo inetigentne živali  Grin.
Logiran
LuncaPunca
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 203


« Odgovor #33 : torek, 06.12.2005 : 10:50:00 »

Hm imam podobno zgodbo z malo drugacnim koncem.  Moji starsi imajo 2 psa - nemca in labija. Ker sta psa vecinoma zunaj, imata prosto gibanje okoli hise (celotna hisa ograjena). Pri hisi stoji tudi bazen, ki pa pozimi postane 'drsalisce', saj vodo pustimo notri. Ko je bil labi se bolj mlad, cca 3-4 leta, je vedno rad 'drsal' po bazenu. Pa se je zima ze pocasi poslavljala in led je bil vedno tanjsi. Nato se mu je en dan vdrlo in je padel notri. Hvala bogu, da je ravno tisti dan bil pri hisi en delavec, da je slisal psa in mu sel pomagat, da je lahko prisel ven.
No, pes zdaj pride do bazena na 5 metrov. Boji se vsakrse vode, razen tiste v posodi, iz katere jo pije.
Ocitno nekatere izuci v taprvo Wink
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #34 : torek, 06.12.2005 : 15:11:24 »

Zanimivo. Jaz sem pa slišala, da psi ne grejo na led, če ni varno ... Nekakšna stara modrost, če gre pes na led, je varno tudi za človeka ...

Očitno ne drži  Roll Eyes
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #35 : sreda, 07.12.2005 : 09:24:03 »

fabije takšne stvari ne izučijo! ona bi tudi v prepad za mačkom...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #36 : sreda, 07.12.2005 : 13:49:53 »

Ja enih se hitro prime, enih pa nikoli. Isto kot pri ljudeh. Mojim je recimo zadostovalo, da so enkrat samkrat poskakale v vodo iz zabetoniranega brega. Lepo sem jim rekla da ne smejo, pa je eno premamila nekakšna crkovina med vejami. potem seveda ni mogla ven, drugi dve sta pa solidarnostno skočili za njo. No bila sem rahlo hudobna in sem jih nekaj časa pustila da so neuspešno skakale iz vode, potem pa so morale plavati proti toku (zelo rade brodijo po vodi, plavanje pa sovražijo, proti toku pa sploh,) da so prišle do mesta, kjer se da ven. od takrat sploh ni več problema. V vodo grejo samo na določenih mestih, ki jih dobro poznajo, drugot pa prej "vprašajo" če grejo lahko.
led, mislim na poledenele luže in poledico nasploh, jih vsako leto znova preseneti. Po prvem ledu se vse, razen najstarejše, ki očitno malce pazi na svoje kosti, z največjim veseljem zaženejo, potem pa jih odnese, da imenitno popadajo na gobce. potem do konca zime z ledom nimajo nobenih problemov več.
Kar pa se tiče ledu na jezerih, pa tistega tankega ob robu z največjim veseljem drobijo. po debelem ledu se tudi rade podijo, na nevarno mesto s tankim ledom pa ni še nikoli nobena zašla.
sem pa bila priča zelo nevari situaciji na maminem ribniku, ta je bil v sredi poledenel, ob robu pa je bil ledže stopljen. Sosedova mešanka je šla na led, ta se je obrnil okrog in psica je ostala pod ledom. so se zelo namučili, da so jo dobili ven.
Logiran
rastalove
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #37 : četrtek, 27.11.2008 : 11:33:32 »

Živjo!

No, že nekaj časa se nisem javila, pa naj povem, da tudi jaz Toshu sedaj po "slanem" sprehodu namažem blazinice s kremo, ki bazira na čebeljem vosku. Pozna kdo in jo uporablja? Mislim, da mu kremca kar odgovarja, da malo oblaži "napetost" v blazinicah.. Ker velikrat ko se vrneva domov in po spiranju tačk, čutim, da ima blazinice čisto vroče!
Pa še zelo diši in verjetno je dobrega okusa, ker mu moram vedno preprečit, da vse ne zliže dol ;-)

Lp, rasta
Logiran
vidka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 155


« Odgovor #38 : četrtek, 27.11.2008 : 13:38:56 »

Tudi vazelin v pločevinasti škatlici je dober za nego šapic.Lp
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #39 : sreda, 24.12.2008 : 12:45:12 »

Pri mojih se odlično obnese tudi ognjičeva krema!
Logiran
Beki
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #40 : sobota, 10.01.2009 : 13:03:32 »

Js pa moji čivavici blazinice namažem s kremo Elastopad - je za celjenje ranic na blazinicah in zaščito pred mrazom itd., kupila sem jo v pasji trgovini.

Sicer pa ima tudi moj kuža težave ko greva ven, ker ja tako mrzlo... po 5 minutah, če ne še manj, noče več hodit, šepa,... tačke pa ima čisto ledene... ga moram vzet v roke, da mu malo zagrejem tačke med dlanmi, da lahko greva naprej... pa tudi potem ne traja dolgo... opazila sem, da ima med blazinicami več dlake kot ponavadi... pa je kratkodlaka čivava.... bi jo morala ostrižti?  Huh
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #41 : sobota, 10.01.2009 : 13:08:46 »

Dlako med blazinicami je treba postižt ja Wink
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #42 : sobota, 10.01.2009 : 13:11:08 »

Ja, dlakico postriži obvezno Wink Če jo pa tako zelo v šapice zebe, se dobijo pa tudi posebni pasji copatki za zaščito Smiley
Logiran
Beki
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #43 : sobota, 10.01.2009 : 13:14:16 »

s čim pa naj jo postrižem? kar s kakšnimi majhnimi škarjicami ali se dobijo kake posebne za to?

Saj bi mu kupla copatke, ker vidim, da ga res grozno zebe, ampak ne vem kako bi se to obneslo.... če bi znal hodit v njih? Ima že kdo s tem izkušnje? In kje jih dobiti?  Smiley
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #44 : sobota, 10.01.2009 : 13:18:00 »

Dlačice med blazinicami postiži z manjšimi škarjicami, pa kupi kar tiste, ki imajo zaščiteno konico z zaobljenostjo - niso špičaste in tako ni nevarnosti, da bi naprimer poškodovala blazinice. Dobiš jih v specializiranih trgovinah za male živali.

Tam boš tudi videla tele pasje copatke, jaz vem, da sem jih enkrat gledala tudi v Galiju, ne vem pa, če jih imajo tudi zdaj. Tam sem jih namreč enkrat kupila za mojega pesjančka, ker sem mu morala eno šapico zaščitit, pa ni nič kompliciral Wink
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Tema: Zamrznjena tla,nevarnost za pasje šapice!;)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines