mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 08:25:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Smiselnost nagobčnika
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Smiselnost nagobčnika  (Prebrano 36814 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« : ponedeljek, 31.01.2005 : 17:57:16 »

Jah, ker je pač zakon, da morajo agresivni psi nositi nagobčnik, me v zvezi s tem nekaj zanima. Namreč, moj Brinček ni pretiran ljubitelj ostalih samcev, je pač na povodcu, vendar se kakšen junak vseeno približa. Včasih uporablja pasjo govorico, se zastrmi v junaka, včasih pa se čisto pomanjša, tik predno junak pride do njega,  se naredi veliiikega in ravs je kaj hitro tukaj.
Ker pa se selimo v kraj, kjer je precej psov (veliko potepuhov), me tole malce matra. Teoretično; mu dam gor nagobčnik, pride junak, ugotovi, da je Brin nemočen z nagobčnikom in ga sesuje? Ker se moj pes ne more braniti, so travme tukaj. Očitno mu v tem primeru naredim več slabega kot dobrega.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #1 : ponedeljek, 31.01.2005 : 18:18:19 »

Andi, mi sploh ne dovolimo Berotu stikov z drugimi samci. Ker je agresiven do njih. In to že od daleč pokaže. Je pa imel zadnjič halti in se je približal en samec. In ga začel napadat (tisti samec Berota). In sem morala Berota jaz branit, ker mu ne dovolim, da se tepe s psi. Ah, sem malo zabluzila Roll Eyes Grin

Skratka, jaz Brinu ne bi dovolila stikov s psi, če bi vedela, da bo agresivno odreagiral. In posledično zato tudi ne bi potreboval nagobčnika.

Lp Jana
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #2 : ponedeljek, 31.01.2005 : 18:25:58 »

Se strinjam, itak je na povodcu. Če bo kak pes priletel vanj, bo pa kreg v vsakem primeru (razen če ne boš ti posredovala Grin), brez nagobčnika se lahko pa vsaj brani.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #3 : ponedeljek, 31.01.2005 : 18:28:08 »

Bina, Bina, nisi pozorno prebrala mojega posta Wink
Seveda mu ne dovolim stika z ostalimi samci, problem je pri psih, ki so spuščeni in ti psi pač pridejo pozdravit Brinčka in Bejbo.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #4 : ponedeljek, 31.01.2005 : 18:30:19 »

Deso, v tem primeru lahko lastnik spuščenega psa plača kazen, ker ga je imel odvezanega, jaz pa plačam ker nisem imela na psu nagobčnika in še si lahko nakopljem težave. Npr, kritje strškov veterinarja, po možnosti pa me lahko dajo še k sodniku.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #5 : ponedeljek, 31.01.2005 : 18:39:11 »

OK, Andi, bom pa tako razložila Wink Grin: ne dovoli, da prihajajo psi pozdravljat Brina! In pika! Zahtevaj od lastnikov psov (če so zraven), da privežejo ali primejo psa. Mi imamo pri Berotu halti, da je lažje vodljiv in da ga zadržim, če zagleda psa. Pa tudi mami ga lahko pelje na sprehod brez problema. Pa jaz lahko oba naša psa peljem hkrati na sprehod.

Jaz sploh ne bi razmišljala o nagobčniku Lips Sealed

LP Jana
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #6 : ponedeljek, 31.01.2005 : 19:04:16 »

Bina, hihi še enkrat preberi moj prvi post. Ni toliko problem v psih, ki imajo ob sebi lastnika, pač pa v potepuhih.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #7 : ponedeljek, 31.01.2005 : 19:26:19 »

Deso, v tem primeru lahko lastnik spuščenega psa plača kazen, ker ga je imel odvezanega, jaz pa plačam ker nisem imela na psu nagobčnika in še si lahko nakopljem težave. Npr, kritje strškov veterinarja, po možnosti pa me lahko dajo še k sodniku.
Shocked Tudi če je bil tvoj pes napaden na povodcu iz strani spuščenega psa? navsezadnje se je tvoj samo branil..
Logiran
astra
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 188


WWW
« Odgovor #8 : ponedeljek, 31.01.2005 : 20:12:33 »

Kakor jaz vem nisi ti kriv če imaš psa privezanega in neprivezan pes skoči v tvojega, kriv je lastnik ki ima psa spuščenega (drugi problem je seveda najti lastnika takega psa ki se potepa Undecided) če se motim glede krivde me prosim popravite, ker me res zanima kdo je kriv v takem primeru. Se mi je tudi že podobno zgodilo, da se je izpuščen pes zapodil v NO (bil je privezan).
LP
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #9 : ponedeljek, 31.01.2005 : 21:55:46 »

izven konteksta konkretnega primera ampak kot razmišljanje o smiselnosti nagobčnika.

Vsaka pasma ima svoje posebnosti. Kot lastnik File, bi prav gotovo razmišljal o uporabi nagobčnika, če bi psa pogostokrat puščal pred štacuno ali pošto. Zakaj? Ker je lep pes in ker ljudje radi božajo lepe pse. Fili pa mogoče to ne bi pasalo.
Kot lastnik Bokserja, sem prav takodostikrat premleval to vprašanje. Kaj če bi moj ljudomili boksi enkrat užgal kakega mulca ki bi mu težil pred štacuno. Ali pa koga drugega. Sem vsakič koga srečal, ki mi je zatrjeval kako je sosedov čisto enak ljubek kuža. In ga trepljal po glavi...hmmm...dvomim da se Barku ni ideja prikradla, da bi to roko odgriznil....samo je pač gentleman.

Razumem, da je potrebno uzakonit nošenje nagobčnikov v določenih situacijah. Recimo v mmnožici, ko pes čaka pred kakim poslopjem , itd. Pa še tu je vprašljivo.  Kakor kateri primerek.
Ko so eni pred štacuno puščali mešanca, bi bila edina moja zahteva ta, naj mu glasilke operirajo, ker se je drl tudi po pol ure in več, ko je stara mama kruh kupovala. Jaz sem pa pred štacuno živel in to poslušal. Samo... potem bi morali tudi pijanduram iz bifeja naredit enako, hehe. Tudi nagobčniki jim ne bi škodili.

V glavnem: menim, da bi moral vsak lastnik prosto oceniti kdaj je nagobčnik primeren in kdaj ne. Nima smisla onemogočit psu na sprehodu, da se učinkovito brani, če sreča potepenca. Sprej, je pa sploh najbolj učinkovit.
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #10 : torek, 01.02.2005 : 08:31:02 »

Citat
Sprej, je pa sploh najbolj učinkovit.

Se bolj je ucinkovit ultrazvok, s katerim potepinom preprecimo, da bi sploh prisli do nasega psa. Pri spreju mora biti pes dovolj blizu, da ga "zadanemo" v glavo. In kaksne vetrovne razmere so tudi vprasljive za natancno ciljanje Wink.
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #11 : torek, 01.02.2005 : 08:39:48 »

Shocked Tudi če je bil tvoj pes napaden na povodcu iz strani spuščenega psa? navsezadnje se je tvoj samo branil..

Tole tudi meni ni jasno?? Če je moj pes privezan in tvoj spuščen, sem lahko tudi jaz kriv?

Aja, mi nekdo razloži kako se definira pes, ki bi MORAL nositi nagobčnik. Na podlagi česa se to določi?
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #12 : torek, 01.02.2005 : 08:55:24 »

če pes lahko ugrizne ,kadar čaka sam, je smiselno dat nagobčnik, ker smo vsaj pravno malo zavarovani.
Za pretepe s privezanim psom, mislim ,da je halti zadosten in bolj učinkovit. Pa tudi kakšna socializacija in disciplina bi se prilegla. Pravi potepuhi navadno pridejo "drek mešat", praktično nikoli ne napadejo. Napadejo navadno psi , katerih vodnik je v relativni bližini, ali pa so na "svojem" teritoriju.
Sicer pa lahko psi z nagobčnikom naredijo isto veliko škodo ,kot brez, le posledice so drugačne. Moj dobi npr je v enem obdobju nepreklicno sovražil mačke. Ker je bilo v kraju dopusta vse polno divjih mačk , sem mu dala nagobčnik- z njim je uspel iz prve mačke v pol minute narediti tepih.
Pes, ki ima namen napast, lahko tudi čoveku s kovinskim nagobčnikom zlomi roko ali rebro. preverjeno- ko smo mojega malina sprobali napad z nagobčnikom na markerja v polni zaščiitni ring obleki, je bil potem spodaj plav, kot bi ga tramvaj povozil.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #13 : torek, 01.02.2005 : 09:07:35 »

Mislim, čisto mimo, pa bom vseeno vprašala, ker gredo naši problemi že čisto čisto predaleč - se dobi pri nas električna pištola, je dovoljena oz. je možno dobiti dovoljenje?

Lp, Yo
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #14 : torek, 01.02.2005 : 09:11:42 »

p.s. In seveda, kakšne so dejansko posledice uporabe...
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Smiselnost nagobčnika
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines