mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 06:18:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Hrana za mladička
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: Hrana za mladička  (Prebrano 73227 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
urshii
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #225 : torek, 07.04.2015 : 19:39:25 »

Zdravo!

Čez slaba 2 tedna se nama bo pridružil nov družinski član - staffordshire bull terier. V totalni nevednosti sem kupila kar nekaj "puppy" hrane, brez da bi pomislila, da puppy hrano kužki načeloma dobivajo samo kot res mali mladiči, potem pa dobijo junior. Zanima me ali je kaj narobe, če dobiva puppy hrano do cca 5 meseca in potem junior ali se že prej priporoča junior?Gre za hrano ****** puppy.
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #226 : torek, 07.04.2015 : 21:22:47 »

Vprašaj vzreditelja, s čim hrani mladičke, da bo čim manjši šok za mladička.  Smiley
Logiran
urshii
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #227 : sreda, 08.04.2015 : 07:03:01 »

Sem vprašala. Hrani ***** puppy. In sem kupila 9kg te hrane, ne da bi razmišljala da je "v igri" tudi junior hrana. Sedaj me zanima ali je narobe če hranim puppy hrano dokler teh 9 kg ne porabim ali naj raje prvi mesec hranim še puppy in potem dalje junior (glede na količino puppy hrane, ki jo imam bo najverjetneje "trajala" kakšne 3-4 mesece.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #228 : sreda, 08.04.2015 : 07:23:16 »

Ne vem do kdaj piše na hani, da se uporablja za puppy, ampak lahko kupiš še junior in do omenjene starosti hraniš samo s puppy, potem pa daješ mešano z junior, dokler ti puppy ne zmanjka. Pa še postopen prehod boš imela z ene na drugo hrano. Jaz bi naredila tako.
Logiran
urshii
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #229 : sreda, 08.04.2015 : 12:30:44 »

ja, sem za nasvet vprašala tudi veterinarja ki je prav tako rekel naj naredim tako in da ne bo večjih težav. Hvala vam za odgovore.
Logiran
kleeemeeen
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #230 : torek, 12.05.2015 : 22:14:47 »

Pozdravljeni,
rad bi mnenje o hrani ***** Puppy. Sicer za 6 mesečno beaglico. Poskusno pakiranje je šlo za med, zanimajo pa me vaša mnenja, a je ok? ...ali je kakšna boljša?
Logiran
mikla
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #231 : četrtek, 01.12.2016 : 23:51:01 »

Zivjo vsem! Upam da taka tema ze ne obstaja (ce ja prosim za namig kam naj pogledam) ampak zanima me ali kdo hrani mladicka (ali ga je hranil) s surovo hrano, torej hrano ki jo lahko kupis v trgovinah za male zivali ali pa preko interneta in je sestavljena iz surovega mesa, zelenjave, sadja, olj...  Je to ok ze za mladicka ali ne? Izkusnje?
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #232 : petek, 02.12.2016 : 07:21:40 »

Ja, veterinarka in vzrediteljica velikih švicarskih psov, svoje pse, mladičke hrani s surovim. Ima spletno stran. Obstajajo tudi ANG strani in članki s smernicami, na spletu najdeš tudi tabele o vsebnosti hranil za posamezna živila. Tudi slovenska FB skupina je o surovi prehrani in doma pripravljeni hrani.

Včasih briket ni bilo.

Ena taka osnova za začetek je knjiga od Strobeck's Home-prepared Dog & Cats Dietshttp://www.dogcathomeprepareddiet.com/
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #233 : petek, 02.12.2016 : 17:57:56 »

Mikla, jaz sem želela hranit to že pripravljeno zmrznjeno hrano (posebno za mladiče), ampak je ne mara.  Undecided
Zdaj pripravljam sama in ga hranim izključno s surovo (včasih kuhano ali konzervirano) že nekje od 6 meseca. Pri nas je to malo po sili razmer in priznam, da me je malo skrbelo, če mladič dobi vse potrebno. Več ljudi mi zagotavlja, da je to ok, če le upoštevaš smernice za mladiče (večji % beljakovin itd.). Zaenkrat pri nas vse dobro, mladič se razvija odlično. Je pa manjše pasme, ne vem kako je z velikani. Vsake toliko časa, ko pozabim pripraviti meso, mu ponudim kvalitetno pakirano/konzervirano hrano za mladiče. Si mislim, da dobi tam malo dodatka vitaminov.  Tongue
Odraslim vsake toliko časa dodajam vitamine (ena kura), enako bom s tamalim.  Nisem pa ugotovila ali je potreben dodatek kalcija/fosforja. Večina ljudi mi je svetovala, da to ni potrebno in zaenkrat ne dodajam.

Logiran
mikla
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #234 : petek, 02.12.2016 : 19:20:11 »

Žužka ti imaš obraten problem kot sem sama slišala Smiley tvoj noče jesti, jaz pa sem slišala da postanejo preveč požrešni in lahko začnejo rasti prehitro, kar spet ni okej za sklepe... Ve kdo kaj o tem?
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #235 : sobota, 03.12.2016 : 17:53:50 »

Tale mi je po pravici malo lovska. Smiley Saj ti odmerjaš hrano in ne dobijo kolikor hočejo. Huh
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #236 : nedelja, 04.12.2016 : 13:41:26 »

Jaz se nekak bolj nagibam k hranjenju mladiča, rastočega psa 10% trenutne teže. Sploh pri psih, kjer ne moreš predvidet končne teže (zmešanci), je težko hranit tiste 2-3% teže odraslega psa.

Pomembno je razmerje kalcij-fosfor in to zelo, pri rastočih psih, večji pasem ekstra! Ravno zato, se je treba držati 10% kosti v dnevnem obroku ali pa psu odmerjat kalcij v prahu, tabletah in pa % organov, od tega 5% jeter in 5% ledvice ali vranica (srce, želodec se smatra za mišičevje).

Začneš preprosto-mono proteinsko, različni konci živali-jaz pač dajem odrezke in večina nas tako dela. Razen pri piščancu, dajem celega ne naenkrat, ne poje toliko). Pa zraven malo kuhane zelenjave in lahko tudi kako žlico riža, prosene kaše, ajdove kaše, česar sama ne dajem, saj se prehitro razbohoti. cca teden dni daješ eno sorto mesa, potem predstaviš drugo....No, ko bo pes dal skozi ene 3 različne sorte mesa, brez težav, pol pa ne rabiš toliko komplicirat, lahko 1 dan piščanec, 1 dan govedina, 1 dan ribe...recimo...Pa tudi mešaš lahko različne vire mesa. Rabiš pa za neko pestrost 3 različne vrste mesa...Preveč pa spet ni pametno, si je fajn pustit na zalogi kakega pregrešno dragega konja ali kunca. Če kdaj pride do težav s prebavo, alergij-imaš takoj eno vrsto, ki je še nikoli ni jedel in je lažje izločat potencialne alergene.

Žita niso nujna v prehrani, pa zelenjava tudi ne, ampak, če je skuhano, potem imajo tudi korist od tega, če le nimajo kakeih intoleranc. Pa še obrok ti poceni....s tem, da za debeluščke, pse ki se hitro zredijo žita res niso priporočljiva.

Pri mladiču bi jaz kar komplicirala in si čim bolj natančno pripravila dnevne pakete %organov%kosti in ostalo....Pri odraslem pa ni več treba, da je tako do pikice natančno vsak dan. Pomembno je, da se v roku 7-14 dni izravnajo vnosi.

Vsi moji % se nanašajo na surovo težo hrane...Če kuhaš, je treba dajat manj, ker se voda izgubi med procesom, pri mesu.
Logiran
medea10
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #237 : sobota, 08.04.2017 : 16:34:36 »

Obujam temo Smiley

Zanima me, kje najdem temo, kjer se da konkretno prebrat tud firme pasjih briketov? Cel forum sem obrnila, pa ne najdem tega.
Natančneje me zanima za pasje mladičke pasme Shih tzu. Hvala in lep sončen pozdrav Smiley
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #238 : sobota, 08.04.2017 : 21:15:39 »

Zemljevid po mojpesForumu.

Pravi naslov za informacije o hrani za konkretnega mladiča katerekoli pasme je njegov vzreditelj, torej - vprašajte vzreditelja, kakšno prehrano je imel mladič v leglu. Vsaj nekaj časa je ne menjajte.
Logiran

Rokii
novinec
*
Sporočil: 18


WWW
« Odgovor #239 : sobota, 10.03.2018 : 18:40:02 »

Pozdravljeni, imam dva meseca starega mladička Shih tzuja.. ker je prej imel hrano Royal canin Junior ( dobil alergijo / praskanje ) sem mu zamenjala za Fitness 3 Train ( Losos, riž, olje ). In zdaj se že opazi izboljšanje. Mene zanima če mu lahko kot dodatek oz. priboljšek dam ribo iz konzerve Rio Mare ?
Logiran
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Hrana za mladička
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines