mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 16:40:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Prizadevanje za ukinitev razstav ali v čem je fora?
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: Prizadevanje za ukinitev razstav ali v čem je fora?  (Prebrano 60694 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #45 : ponedeljek, 09.03.2009 : 11:30:59 »

Sem razumela. Vprašanje si postavila ti in s tem načela to butasto debato. Jst sem pa želela povedat, da je treba spodbijat tam kjer se da in ne bit še bolj skrajen kot oni.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #46 : ponedeljek, 09.03.2009 : 11:35:27 »

Sem razumela. Vprašanje si postavila ti in s tem načela to butasto debato. Jst sem pa želela povedat, da je treba spodbijat tam kjer se da in ne bit še bolj skrajen kot oni.

V bistvu so oni začeli to butasto debato, ker me pogrejejo določene bedarije, ki jih klatijo... Je pa res, da je popolnoma škoda, da sem v tistem trenutnem zanosu, ko sem včeraj pogledala posnetek sploh kaj napisala...
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #47 : ponedeljek, 09.03.2009 : 11:38:32 »

Prispevka nisem gledala, ampak najbolj butast je v prvi vrsti tisti, ki postavi vprašanje, kaj bo, če jutri VSI nehamo jesti meso.  Roll Eyes
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #48 : ponedeljek, 09.03.2009 : 11:45:36 »

Prispevka nisem gledala, ampak najbolj butast je v prvi vrsti tisti, ki postavi vprašanje, kaj bo, če jutri VSI nehamo jesti meso. Roll Eyes

S tem se lih ne strinjam. Ker vprašanja so lahko retorična ali provokativna ali kake druge vrste, kar sicer žal na forumih težko vemo, me pa zanima, kaj bi tile fanatiki odgovorili na tole provokativno vprašanje z moje strani - ki ga je spodbudilo njihovo butasto reklamiranje...

Če sem pa zato jaz butasta, ker namesto realnega komentarja postavim cinično vprašanje na veleume določenih "rešiteljev sveta", kaj čmo. Je pa res, da tisti, ki ne ve, da je bilo postavljeno v ciničnem smislu, si lahko to drugače razlaga, glede na to, da smo pač na forumu... Ampak, če se zato boljše počutite, ko me označite za neumno - Bog vam požegnaj. Sem vsaj nekomu polepšala dan, ko se je sprostil na moj račun. Tako, kot sem se jaz, ko me je razjezil posnetek. Človeško pač...
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #49 : ponedeljek, 09.03.2009 : 11:55:28 »

Teski, saj nisem rekla, da si ti butasta Smiley Govorim o novinarjih, ki sprašujejo taka vprašanja. Pa izhajam tudi iz sebe, ker se mi res že lasje dvigujej pokonci, ko me večino folka, ko zve, da sem vegi, vpraša, kaj se grem, da če se sploh zavedam, kaj bi bilo, če bi vsi nehali jesti meso. Pa ko jim človek sploh nič noče in se sploh ne mislim pogovarjati z njimi, oni pa takoj v napad (ne vsi, da ne bo pomote). In potem še novinar to vpraša in se mi še enkrat vse pokonci postavi Wink

Provokativnih vprašanj v zvezi v vegetarijanstvom pa ne maram, ker potem jaz nazaj postavim še bolj provokativna in takrat naenkrat druga stran izgubi željo po provokaciji oz. nastane kreg Wink
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #50 : ponedeljek, 09.03.2009 : 12:05:27 »

Sem očitno narobe razumela. Oprosti, Mel.
Drugače pa nimam nič proti vegetarijancem, dokler me v nič ne silijo, pa še takrat le proti konkretnemu človeku, ki bi me želel v nekaj siliti. Nasprotno. Celo kar nekaj vege prijatlejev imam. Tako, da verjamem, da dvigne pritisk tako vegetarijancem, kot tudi mesojedcem, če jih kdo provocira. Žal so novinarji mojstri v tem, saj potrebujejo sočne zgodbe...
Samo tale prikaz zakola me je sprovociral. Morem priznat. Je pa žalostno, to, da se je očitno res nekje zgodil, če ne ta fotografija ne bi obstajala. Ker pa sem imela priliko 10 mesecev prebiti v klavnici, nekaj let nazaj, lahko rečem, da niti pod razno ni takole izgledalo. Tako, da ni vse belo ali vse črno. Zakol sicer res ni prijeten za pogled, vendar tega, kar je na plakatu nisem videla niti enkrat, pa sem bila prisotna pri velikem številu zakolov...
Tako, da v enem se strinjam - prav je se boriti proti takim zakolom in proti vsem ostalim vrstam mučenja kot je neprimeren prevoz in reja.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #51 : ponedeljek, 09.03.2009 : 12:35:30 »

Mel, a rastline pa ješ? A misliš da njih pa nič ne boli? Tongue
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #52 : ponedeljek, 09.03.2009 : 12:44:07 »

Mel, a rastline pa ješ? A misliš da njih pa nič ne boli? Tongue

Vem, hinavka sem  Grin
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #53 : ponedeljek, 09.03.2009 : 12:46:34 »

Samo tale prikaz zakola me je sprovociral. Morem priznat. Je pa žalostno, to, da se je očitno res nekje zgodil, če ne ta fotografija ne bi obstajala. Ker pa sem imela priliko 10 mesecev prebiti v klavnici, nekaj let nazaj, lahko rečem, da niti pod razno ni takole izgledalo. Tako, da ni vse belo ali vse črno. Zakol sicer res ni prijeten za pogled, vendar tega, kar je na plakatu nisem videla niti enkrat, pa sem bila prisotna pri velikem številu zakolov...
Tako, da v enem se strinjam - prav je se boriti proti takim zakolom in proti vsem ostalim vrstam mučenja kot je neprimeren prevoz in reja.

Tega pa ne razumem. Če se ne motim, je na plakatu fotka krave, ki ima prerezan vrat. To se dogaja v vsaki klavnici, saj morajo vendar kravi odrezat glavo, preden naredijo iz nje kose mesa, ne? Kaj je torej tu takega, da se pri nas ne dogaja?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #54 : ponedeljek, 09.03.2009 : 12:49:48 »

Tisti, ki se niste, poglejte prispevek, da boste vsaj vedeli, kaj nekateri komentiramo.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #55 : ponedeljek, 09.03.2009 : 12:51:56 »

Na klavnici kjer sem bila, ni bilo tako dramatično kot tale plakat prikazuje... Ni bilo lih prijetno ampak ni pa bilo tako...

Ne rečem, da je kje drugje lahko tako...
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #56 : ponedeljek, 09.03.2009 : 12:58:19 »

Mene pa v bistvu moti predvsem to, da se za meso pobije veliko preveč živali, kolikor smo jih dejansko sposobni pojest. Me prav zanima, koliko mesnih izdelkov npr. trgovci vsak dan vržejo stran, ker jim je potekel rok trajanja.

Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #57 : ponedeljek, 09.03.2009 : 13:02:01 »

Saj so priznali, da so posnetek pač nekje izbrskali. Ni naš in pojma nimajo od kje je. Se bi ga pa dalo narediti tudi pri nas, pred že kar nekaj leti je bil v eni od klavnic opravljen obredni zakol bika (če me spomin ne vara za neko nogometno reprezentanco iz Iraka ali Irana, ne vem točno), in zgledalo je prav negravžno. Vsa ostala pri nas zaklana živina pa je imela prerezan vrat potem, ko je že bila omamljena.

Kam bi s klavno živino če bi se kar naenkrat spomnili in nehali uživati meso? 99,9% bi jo zgorelo na grmadah, kakršne so gorele  zaradi BSE pa slinovke in parkljevke. Nekaj bi jih pa mogoče pustili za travo popast in za turiste zabavat.

In bi bila zemlja, ki se segreva, ker so jo zaprdele krave rešena. Pa lakote ne bi bilo več, ker bi ne sejali več rastlin za živinsko krmo. In kravce ne bi več trpele, ker jih ne bi bilo več.

Malo morgen. Na poljih ne bi rasla pšenica za lačne revčke iz Afrike. Ampak repica za disel.
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #58 : ponedeljek, 09.03.2009 : 13:06:21 »


Ne rečem, da je kje drugje lahko tako...

Uh, tole sem čudno napisala - mišljeno je bilo, da dejansko sicer dopuščam, da je v kaki drugi klavnici lahko tudi tako...
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #59 : ponedeljek, 09.03.2009 : 20:28:04 »

Sem pogledala posnetek - o osvoboditeljih ne bom govorila, sem že zgoraj povedala mnenje, se mi pa zdi še bolj mimo pričevanje, da je tale plakat izven meja dobrega okusa. Ali je res? Ker, potem lahko mirno rečem, da je realnost izven meja dobrega okusa. In mi je totalno mimo, da privlečejo ven psihiatra, ki ga vprašajo, kako ta plakat vpliva na otroke. Mislim, a se lahko prosim ne delamo slepe? A vse vojne, pretepe, nasilje, itd., ki so ga pa te isti otroci deležni na TV, če ne celo v realnosti, a to je pa kaj?

Klavice so realnost. Da se žival poje, se jo mora ubiti. Pika. Da dobiš zrezek, jo je treba razkosati in ja, tudi glavo odrezati. Dejstvo je, da zraven teče kri. Torej? O direktorici VURS-a, pa raje ne bi. In o tem, kako je pri nas vse ok, tudi ne. Že prevečkrat slišano. Pri nas očitno smrt v klavnicah poteka, kot nekaj povsem netravmatičnega, nekaj, kar sploh ni grozno. Ja pa ja de.


Kam bi s klavno živino če bi se kar naenkrat spomnili in nehali uživati meso? 99,9% bi jo zgorelo na grmadah, kakršne so gorele  zaradi BSE pa slinovke in parkljevke. Nekaj bi jih pa mogoče pustili za travo popast in za turiste zabavat.


Kot rečeno, to se ne bo zgodilo, zato je debatiranje o tem nesmiselno. In se strinjam, da so tule osvoboditelji izbrali napačno pot, ko govorijo o raju na zemlji in je ideologija povsem neprimerna za osveščanje.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Prizadevanje za ukinitev razstav ali v čem je fora?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines