mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 13:57:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Prizadevanje za ukinitev razstav ali v čem je fora?
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: Prizadevanje za ukinitev razstav ali v čem je fora?  (Prebrano 60633 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #120 : sreda, 11.03.2009 : 13:23:47 »

Kot rečeno, potem pa naslednjič raje stopi na travo, kot na psa - saj je primerljivo, ne?

In ne, ta trenutek ne moremo primerjati živali in rastline, ne v tem kontekstu. Pa tudi če jih - za meso je, ponovno povem, porabljeno več rastlin, kot jih porabi vegetarijanec.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #121 : sreda, 11.03.2009 : 13:28:25 »

Pridna, o evoluciji in Darwinu sem debatirala ze mnogokrat in se mi resnicno ne da vec, saj je celoten koncept odlocno prezapleten. Ce bi bila zadeva tako zelo enostavna kot imam obcutek, da jo poskusate prikazati, potem ne bi o tem poslusali vec let, ampak bi vse skupaj stlacili v en seminar in bi bilo to to. Sicer pa sem bila tudi jaz nekoc v fazi oz. so tudi nam nekoc razlagali, da je clovek krona vsega, najvisje, najbolj razvita, najbolj uspesna (ali pa vsaj zelo) uspesna vrsta, ki je kdajkoli tlacila to naso preljubo zemljico.

Ne vidim smisla v ponovnem pisanju o tem. Zakaj ne vidim smisla? Ker se vse skupaj prej ali slej obrne v podtikanje, ker nekateri pac enostavno ne razumejo poante. Zaradi mene lahko verjamete tudi v spaghetti monster ali ne/inteligentni nacrt.

Mocno dvomim.



Nanook - za odgovor na moje vprašanje (ki bi mogoče argumentiral tvojo trditev, da ljudje nismo čisto nič uspešni) ne rabiš debatirat o Darwinu.

In kaj ti nisi razumela tule? Glede na to, da si nekaj postov kasneje zadela bingo?

Ampak, če vsak malo pripomore (pa me razlog ne briga, ker je itak vse naravnano na lastno korist, materialno/denarno ali ne), se zadeve spreminjajo. Al ne?


Mocno dvomim.

Ker? Me imaš naštudirano?  Smiley
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #122 : sreda, 11.03.2009 : 13:44:50 »

No, tudi jaz se strinjam, da bi bilo lepo, ce bi vsak vedel kaj podpira. Pa temu ni tako in tale debata to lepo kaze. Monokulture, transport, izsekavanja, pesticidi, gnojila, invazivne vrste, unicevanje mocvirij, obal, gozdov, rek, jezer, iztrebljanje vrst,... Vse to in se vec, samo danes za 6,x milijard ljudi-in stevilka raste (jutri bo seznam namrec daljsi). Tako kot ponavadi se zadeva zacne-in konca, kje drugje kot na krozniku. Glavno je, da na talarju ni mesa. Vse ostalo je postranskega pomena.

Poznate storijo o slonih v nar. parku? Mislim da je celo resnicna. Sloni so se prevec namnozili in zaceli unicevati rastlinje. Pozrli so vse kar se je pozreti dalo, ruvali, skratka bila je cela stala. Pa so jih odstrelili in spravili na neko "normalno" stevilo. Cez nekaj let se je zadeva ponovila. Tokrat niso storili nic, temvec "pustili naravi svojo pot". Stevilo je narascalo, naenkrat pa jih je usekala bolezen oz. nekaj takega in jih spet spravila na nek dostojen nivo. Moram pobrskat po starih NG. Lustna zgodbica.

No, jaz sem pa prav, kako bi rekla, ponosna na to, da je clovek vsejed in se poskusam prehranjevati cimbolj vsejedsko.

Pridna, tvoje zadnje sporocilo  in vrstni red citiranja mi ni prav nic jasen. Kaj hoces pravzaprav povedati? Dabi morala zdaj zaceti debatirati o tebi? Ojoj, to pa sploh ne pride v postev.

Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #123 : sreda, 11.03.2009 : 13:50:28 »

trava je prilagojena temu, da se jo pase (ali pa kosi) in ji tudi ne škodi, če se hodi po njej. Ji pa škodi, če se ne popase oz se jo ne kosi. Ljudje trave ne moremo prebaviti, krave recimo jo pa lahko.

In zakaj ne bi primerjali?
kaj bi si izbrala - voluharja ali jablano?
strune ali krompir? Uši ali solato? Miš ali pšenico?

Nanook, tista zgodbica o slonih ima še nadaljevanje. pocrkali so od lakote, skoraj vsi. Ampak vic je v tem, da so ugotovili, da je to, da sloni popasejo vso vegetacijo samo del naravnega cikla, tako dolgega, da ga ljudje nismo dojeli. In je pravzaprav potrebno da je stara vegetacija vsake toliko požrta. za obnovo vegetacije na začetku vsakega novega cikla.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #124 : sreda, 11.03.2009 : 13:57:02 »

O, super, bom res probala izbrskat. Morda je bil celo dokumentarec posnet? Tega se spomnim ja, ciklanja, meni je strasno vsec.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #125 : sreda, 11.03.2009 : 14:54:27 »

Glavno je, da na talarju ni mesa. Vse ostalo je postranskega pomena.

A dej no, posploševati pa ni treba. Jaz in marsikateri vegi mesa ne jemo še iz kakšnega dodatnega razloga, ne samo zaradi onesnaževanja, a je to res tako zelo težko razumeti? In ja, že s tem pripomoreš tudi ekološko, morda ni res? Kar pa ne pomeni, da se ne poslužujem tudi drugih ukrepov k zmanjšanju onesnaževanja.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #126 : sreda, 11.03.2009 : 15:53:13 »

Moje izkusnje z debatami so take, da se vsaka konca pri talarju. Neglede na ostale stvari, ki se jih omeni.

Ekolosko nic ne pripomores.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #127 : sreda, 11.03.2009 : 16:00:09 »



Ekolosko nic ne pripomores.

Seveda pripomoreš. Živinoreja je največji onesnaževalec. Kot rečeno pa - ni razlog za vegetarijanstvo zgolj in samo onesnaženje.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #128 : sreda, 11.03.2009 : 16:00:50 »

Ekolosko prav nic! Ekologija je eno, naravovarstvo pa drugo.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #129 : sreda, 11.03.2009 : 18:56:55 »

Kako so meni te debate zoprne. Kot pravi Nanook, ne vodijo nikamor. In zoprni so mi tako tisti, ki propagirajo vegetarijanstvo, in tisti, ki tulijo na nasprotnem bregu.

Odločitev, kaj bo kdo jedel, je popolnoma osebna. Kaj koga briga, kaj imam jaz na krožniku in česa ne jem? In kako si lahko nekdo dovoli, da soli pamet drugim o takšnih osebnih odločitvah?

Nihče ne bo na silo postal vegetarijanec in noben vegetarijanec ne bo na silo začel jesti meso.

Mesa ne jem kakšnih petnajst let. Pa kaj potem? Razlogi, zakaj ga ne jem, so osebni in nikogar ne brigajo. Ne domišljam si, da bom s tem rešila svet. Preprosto ne jem določenih prehrambenih artiklov. Tako kot nekateri ne marajo jesti drugih stvari. Niti na pamet mi ne pade, da bi drugim predavala, naj prenehajo jesti meso. Kaj bi s tem dosegla? Popolnoma nič. Prav tako se ne maram družiti s tistimi, ki to počnejo. Ker so priskutni in nasilni.

Prav med vegetarijanci, ki tako prisegajo na nenasilje, je veliko vsiljivih, gorečnih, nasilnih posameznikov, ki vihajo nos nad vsemi drugimi. Ne samo nad tistimi, ki jedo meso, ampak tudi nad drugimi vegetarijanci, če na primer ne jedo bio hrane ali če jedo bel kruh.

V bistvu jim sploh ni do reševanje sveta ampak do potrjevanja lastnega ega. In isto počnejo tisti, ki se norčujejo iz vegetarijancev. Prav lahko bi namesto teh dveh polov imeli na primer bele in črne, majhne in velike, fizične delavce in intelektualce, politike in gospodarstvenike, leve in desne.

Kako bomo rešili svet, če se koljem med samo, če ne premoremo nobene strpnosti in ne prenesemo nobenih razlik? Če si dovolimo, da se vtikujemo v osebno življenje in osebne odločitve drugih?

Malo morgen.

PS: S tem postom ne merim na nobenega od forumovcev. To je izključno moje mnenje in moje izkušnje. Vsaka podobnost je zgolj naključna. Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #130 : sreda, 11.03.2009 : 19:00:08 »

Podpis pod skoraj vse, Kalsang. Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #131 : sreda, 11.03.2009 : 19:33:24 »

Kako da se je tema sploh spremenila v debato o vegetarijanstvu? Tongue

Čisto lahko bi bila tudi o vivisekciji ali pa temu kaj je Jezus jedel konec koncev, glede na to da so vse to tudi "njihove" tematike..ampak no ja, slej ko prej se očitno vsaka tema prevesi v temo o prehranjevanju Smiley
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #132 : sreda, 11.03.2009 : 19:54:43 »

Kako da se je tema sploh spremenila v debato o vegetarijanstvu? Tongue

A se ne vedno?

Čisto lahko bi bila tudi o vivisekciji...

Moja raziskovalna naloga----

...ali pa temu kaj je Jezus jedel konec koncev, glede na to da so vse to tudi "njihove" tematike..ampak no ja, slej ko prej se očitno vsaka tema prevesi v temo o prehranjevanju Smiley

Sem študirala na teologiji, tako da lahko tudi o tem, hehe. Rade volje.

p-s- Ni podjeb*******, samo me zanima rezultat, v kolikor se bo malo razmiššljalo zraven....
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #133 : sreda, 11.03.2009 : 20:08:25 »

Ma ja, saj meni je čisto vseeno kaj je Jezus (good guy) ali Hitler (bad guy) jedel. Če pa kdo rabi idole..
Vivisekcija in Jezus pa sta bila samo primer sicer, debata je bila o njihovem prizadevanju ukinitve razstav Wink
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #134 : sreda, 11.03.2009 : 20:13:24 »

ampak no ja, slej ko prej se očitno vsaka tema prevesi v temo o prehranjevanju Smiley
A se ne vedno?
That's what I said;)
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Prizadevanje za ukinitev razstav ali v čem je fora?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines