mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 17:05:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Prizadevanje za ukinitev razstav ali v čem je fora?
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: Prizadevanje za ukinitev razstav ali v čem je fora?  (Prebrano 60638 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #150 : četrtek, 12.03.2009 : 11:45:02 »

Delno drži, povsem pa ne. Namreč, veliko je ozemlja, ki je neprimerno za poljedelstvo, se pa da na njem pasti vsaj drobnico če drugega ne. Zlasti tam, kjer je že tako ali tako najhujša stiska. Trava raste tudi tam, kjer žita ni mogoče pridelovati.
Intenzivna živinoreja spada pod drugo poglavje (poljedelstvo pa prav tako)
Hrane je že sedaj proizvedene čisto dovolj, samo nepravično je razdeljena. In presežki se raje pokurijo kot pa poceni prodajo (ali celo podarijo) tja, kjer jih manjka. Kmetom v bogatih državah se bogato plačuje zato, da na svoji zemlji nič ne pridelajo. In kot zakleto, ravno tam, kjer je največje pomankanje imajo najbolj usrane vlade, ki še tisto kar imajo spodobne obdelovalne zemlje porabijo za proizvodnjo hrane, ki se jo da izvoziti in za izkupiček kupijo orožje. Še več, celo večino hrane, ki jo take in drugačne organizacije uspejo nafehtati za reveže zaplenijo.
Tako. Skrajno poenostavljeno. To je problem, ne pa vsebina mojega ali tvojega krožnika.

Nanook - a ni fino, da se ne strinjava, če bi se, bi bilo dolgcajt.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #151 : četrtek, 12.03.2009 : 12:02:07 »

Lanabela, sem dolgočasna in se s
Delno drži, povsem pa ne. Namreč, veliko je ozemlja, ki je neprimerno za poljedelstvo, se pa da na njem pasti vsaj drobnico če drugega ne. Zlasti tam, kjer je že tako ali tako najhujša stiska. Trava raste tudi tam, kjer žita ni mogoče pridelovati.
Intenzivna živinoreja spada pod drugo poglavje (poljedelstvo pa prav tako)
Hrane je že sedaj proizvedene čisto dovolj, samo nepravično je razdeljena. In presežki se raje pokurijo kot pa poceni prodajo (ali celo podarijo) tja, kjer jih manjka. Kmetom v bogatih državah se bogato plačuje zato, da na svoji zemlji nič ne pridelajo. In kot zakleto, ravno tam, kjer je največje pomankanje imajo najbolj usrane vlade, ki še tisto kar imajo spodobne obdelovalne zemlje porabijo za proizvodnjo hrane, ki se jo da izvoziti in za izkupiček kupijo orožje. Še več, celo večino hrane, ki jo take in drugačne organizacije uspejo nafehtati za reveže zaplenijo.
Tako. Skrajno poenostavljeno. To je problem, ne pa vsebina mojega ali tvojega krožnika.

Lanabela, tvegam, da bom dolgočasna, ampak se popolnoma strinjam. Wink
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #152 : četrtek, 12.03.2009 : 12:13:15 »

To je problem, ne pa vsebina mojega ali tvojega krožnika.


Seveda, če govorimo o prehrani ljudi in pomanjkanju le te, o ekologiji, naravavorstvu in še čem Wink Če govorimo o živalih, potem je pa "problem" tudi krožnik. Wink Pa ne, da hočem komu kaj vsilit, res ne, samo želim predstavit, da vseeno govorimo o različnih problemih, gledamo iz različnih zornih kotov in vidimo različne težave. Potem pa en govori o premalo hrane, drug o onesnaževanju okolja, tretji o vegetarijanstvu, četrti o ekologiji, peti o klavnih živalih ... zmeda Smiley Se pa verjetno v večini stvari kar strinjamo, samo vsi govorimo o različnem problemu, in vsak je le del celotnega mozaika težav.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #153 : četrtek, 12.03.2009 : 12:17:34 »

Nanook - a ni fino, da se ne strinjava, če bi se, bi bilo dolgcajt.

Se strinjam. Wink Grin Grin Grin

Mel, kako je pri zivalih problem kroznik.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #154 : četrtek, 12.03.2009 : 12:36:58 »

Ja takole. Če pojem enega kozlička (ki se je prej tri mesece prav spodobno imel), se bo namesto njega kmalu igral drug kozliček. In se imel tri mesece fino. Če bom nehala jesti kozličke (in recimo da jih ne bom prodala za zakol), potem tudi koze ne rabim več. Ker če nima kozličkov vsaj enkrat letno tudi mleka nima. Trava, ki so jo prej pojedle živali, bo nekoristno  končala na kompostu. Kozlički sicer ne bodo trpeli, pa ne zato, ker jih noben ne bo pojedel ampak zato, ker jih ne bo. In se niti tiste kratke tri mesece ne bodo mogli imeti fino.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #155 : četrtek, 12.03.2009 : 13:14:39 »

Mnja, vabe, pesticidi, prevoz, gnojila, pobijanje pticev, bio zadeve, razsiranje vrst, monokulture,... Vse to je tudi problem zivali in je povezano s kroznikom, ampak dvomim, da je imela Mel to oz. te zivali v mislih.

Pa se nekaj je s kozlickom, namrec mene meso veliko bolj nasiti kot rastline. Se ne pogiha kolicinsko, je veliko bolj ekonomicno 3 mesece gojiti kozlicka in ga potem pojesti, kot pa gojiti samo zelenjavo in sadje za nahranit mene.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #156 : četrtek, 12.03.2009 : 14:52:55 »

Deloma sem imela tudi to v mislih Nanook. Se sicer strinjam, da je kozličku pri Lanabeli recimo neprimerljivo bolje dokler je živ, kot je kozličku v masovni živinoreji, samo jaz pač ne razumem, zakaj bi se sploh moralo vzrediti tega kozlička in ga nato zaklati in pojesti, če mesa sploh ne potrebujemo za življenje in gre tu zgolj za neko željo po mesu zaradi okusa ali kaj jaz vem česa. Ta kozliček je ravno tako živo bitje, s čustvi, strahovi, občutki itd. in enim samim življenjem. Ampak, kot rečeno, to je moje osebno mnenje in tu se pač naša mnenja razlikujejo.

Nanook, verjemi mi, da vegiji ne hodimo lačni po svetu in, da bi dobra vegi hrana tudi tebe nasitila.  Wink
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #157 : četrtek, 12.03.2009 : 14:53:39 »

Ja takole. Če pojem enega kozlička (ki se je prej tri mesece prav spodobno imel), se bo namesto njega kmalu igral drug kozliček. In se imel tri mesece fino. Če bom nehala jesti kozličke (in recimo da jih ne bom prodala za zakol), potem tudi koze ne rabim več. Ker če nima kozličkov vsaj enkrat letno tudi mleka nima. Trava, ki so jo prej pojedle živali, bo nekoristno  končala na kompostu. Kozlički sicer ne bodo trpeli, pa ne zato, ker jih noben ne bo pojedel ampak zato, ker jih ne bo. In se niti tiste kratke tri mesece ne bodo mogli imeti fino.

Se delno strinjam, ampak samo, če je kozliček res za tvojo hišo. V večini primerov pa ljudje jedo piščance iz Mercatorja, ne iz svojega dvorišča. Čim je bil ta kozliček pripeljan (verjetno živ, kako pa drugače) od ne vem kod, potem vsaj zame tisto skakanje po travi ne odtehta strahu in stisk ob prevozu. Ali pa če ne gojiš zajcev tako, kot je to kar splošen slovenski hobi - v majhnih boxih nekje v eni temni lopi za hišo, kjer se sploh nimajo fino. Pa še en pogoj - da je bil 'zaklan humano' (kako mi gre tole dvoje težko z jezika...).

Imam pa en pomislek, recimo zunanje mačke steriliziramo in na forumu prevladuje mnenje, da v glavnem zato, ker bi njihovi mladički umrli prezgodnje smrti - bi pa, tako kot kozlički, res veselo skakljali po svobodi. Vprašanje ali kratko svobodno življenje, ki se konča s prezgodnjim koncem, trpljenjem (nekaj ga v vsakem primeru je) in smrtno stisko, res odtehta smiselnost obstoja, ker so 'tako fajn skakali po travici'.

Bi me pa vsekakor zanimal podatek, koliko se v razvitem svetu poje mesa iz intenzivne in koliko iz ekstenzivne reje. Če intenzivna reja prevladuje (ne vem če), potem je argument o tem, da se za rejo mesa lahko porabi tudi za poljedeljstvo neprimerne površine, bolj tako-tako.

Saj prepričali se ne bomo (no ja, tudi vegiji smo včasih jedli meso, hehe) - debatiramo pa vseno loh, a ne? Wink
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #158 : četrtek, 12.03.2009 : 15:14:32 »

Deloma sem imela tudi to v mislih Nanook. Se sicer strinjam, da je kozličku pri Lanabeli recimo neprimerljivo bolje dokler je živ, kot je kozličku v masovni živinoreji, samo jaz pač ne razumem, zakaj bi se sploh moralo vzrediti tega kozlička in ga nato zaklati in pojesti, če mesa sploh ne potrebujemo za življenje in gre tu zgolj za neko željo po mesu zaradi okusa ali kaj jaz vem česa. Ta kozliček je ravno tako živo bitje, s čustvi, strahovi, občutki itd. in enim samim življenjem. Ampak, kot rečeno, to je moje osebno mnenje in tu se pač naša mnenja razlikujejo.

Nanook, verjemi mi, da vegiji ne hodimo lačni po svetu in, da bi dobra vegi hrana tudi tebe nasitila.  Wink

Oba s psom imava željo po mesu, čeprav ga za kvalitetno življenje nobeden od naju ne potrebuje. Ker sem jaz razumsko bitje, se bom odpovedala pečenim piškam in raje celo življenje kuhala dobrega meseka za moje pse? Resno, v tem ne najdem logike. Če se mesu odpoveš zaradi višjih ciljev, se mu dejansko odpovej, ne pa hinavsko met doma tri pse in šest mačk, ki seveda jedo brikete z dodatki mesa. A ta meso pa ne trpi, ko je živ? Kaj manj trpi, ker je za psa ne za vas? Nima čustev, strahov in le enega življenja?

Pri meni je isto kot pri Nanook - lahko mi spacaš skupi en fenomenalen ,okusen vegi obrok, pa bom potrebovala (!) nato še en mesnat sendvič. Eno je, da je količinsko, hranilno in nevemkajše dovolj zame, drugo pa da me dejansko nasiti. kar pomeni, da po obroku ne bom več lačna. Tu pa rabim meso.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #159 : četrtek, 12.03.2009 : 15:21:30 »

Mel, jaz meso preprosto rabim. Amen. Res pa bi mi povsem  zadoščale ribe in piščanci.

Kozlički so bili za mojo hišo in koze se intenzivno silno redko vzrejajo. Zaklani so bili kot so bili, prej so bili omamljeni s pištolo, ki se uporablja za ta namen. Godilo se jim ni slabo, vsekakor pa se imajo kozlički iz velikih čred, ki se prosto pasejo bolje. In zdaj pridemo do (po moje) bistva: vsak zrezek ima znano poreklo. In lahko si izberem ali bom kupila meso iz industrijske ali iz ekološke reje. Ali bodo jajca od kur iz baterijske reje ali od takih, ki imajo izpust. Itd...

Ni življenja brez trpljenja in če hočeš izkoreniniti trpljenje, moraš prej izkoreniniti življenje. ta svet je narejen tako, da življenje lahko obstaja samo na račun drugega življenja. Jaz ga nisem naredila takšnega. Pritoži se na višjo inštanco.

O mačkah raje ne bi. Nekako v našem okolju ne sodijo na krožnik. In bi tudi rahlo prišli navzkriž. ker kot ponavadi, moje mnenje ni enako kot mnenje večine na forumu.

O psih ki ne rabijo mesa pa samo tole: mojemu vegetarijanskemu bratcu se je pravkar klavrno končal njegov eksperiment. Pa je na kratki rok zgledalo zelo v redu.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #160 : četrtek, 12.03.2009 : 15:26:48 »

Lanabela, tako da sedaj zanikaš svojo trditev, da lahko psi čisto normalno živijo z malo ali nič mesa?
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #161 : četrtek, 12.03.2009 : 15:27:59 »

Zoia, ločim psa in mačka od človeka in ločim potrebe človeka in živali. Če je to tebi hinavsko, pa naj bo.

Da se nasitiš, ne potrebuješ mesa - morda psihološko, sicer pa ne.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #162 : četrtek, 12.03.2009 : 15:31:53 »

Mel, jaz meso preprosto rabim. Amen. Res pa bi mi povsem  zadoščale ribe in piščanci.

Hm, Lanabela, morda ga psihološko potrebuješ, sicer pa ga ne. Wink Pa ne se zdaj jezit (kdorkoli), ne prepričujem nikogar, oslanjam se samo na raziskave, ki so bile do sedaj narejene na milijonskih populacijah in pričajo v prid temu, kar govorim.

In, ko praviš, da mačke v našem okolju ne spadajo na krožnik - kaj je razlika, med mačko in pršičem? V resnici je ni nikjer, razen v vašem dojemanju posamezne živali.

Spet - samo debatiram, da ne bo hude krvi zdaj. Wink
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #163 : četrtek, 12.03.2009 : 15:43:13 »

Nimam nič proti mačjim pečenkam in golažem, samo v našem okolju imajo mačke drugačno vlogo. Tudi ni posebno apetitlih, če upoštevaš, s čim se hranijo. Tako kot načeloma ne poješ mini pujsa ali koze, ki si ju vzgojiš kot hišnega ljubljenčka. Čeprav sta oba povsem užitna in okusna.

In ja, silno hinavsko je jamrat, kako so živali boge, ker se jih kolje hkrati pa vzdrževati plenilce in jim hraniti meso teh istih bogih živalc. Prav zagotovo plenilcev v svoji hiši ne rabiš. Mogoče imaš samo psihološko potrebo po njih. Ampak jo zlahka nadomestiš z vzdrževanjem rastlinojede živali, če že ravno moraš.

Kako pa ti tako dobro veš, kaj jaz potrebujem in kaj ne? A boš rekla, da so prehranske potrebe vseh ljudi enake?
Logiran
Monster
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 219


« Odgovor #164 : četrtek, 12.03.2009 : 15:50:42 »

Pri meni je isto kot pri Nanook - lahko mi spacaš skupi en fenomenalen ,okusen vegi obrok, pa bom potrebovala (!) nato še en mesnat sendvič. Eno je, da je količinsko, hranilno in nevemkajše dovolj zame, drugo pa da me dejansko nasiti. kar pomeni, da po obroku ne bom več lačna. Tu pa rabim meso.

Jaz sem bila tudi na žive in mrtve prepričana v tole trditev kar se je mene tikalo. Sem bila zaprisežen mesojedec. Vegi hrana me sploh ni nasitila. Potem sem pa zbolela in dobila razne alergije na mesne beljakovine in je bilo neprostovoljno konec mojega mesojedstva. No, moram priznat da me zdajle tudi vegetarianska hrana čisto lepo nasiti. Sam kake 14 dni rabiš da se je malo navadiš.

Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Prizadevanje za ukinitev razstav ali v čem je fora?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines