mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 17:07:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Familija z mamo Žužo na čelu
Strani: 1 2 [3] 4  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Familija z mamo Žužo na čelu  (Prebrano 13951 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
terenka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 109


« Odgovor #30 : petek, 13.03.2009 : 15:36:56 »

Kako fajn je vse to spremljat kar se dogaja z Miškotom...Res hvala Smetki, da jih je sprejela; tebi KikiN pa, da ga imate radi... Cheesy
Pozdravček iz Pomurja Kiss
Logiran
KikiN
novinec
*
Sporočil: 38


« Odgovor #31 : petek, 13.03.2009 : 21:07:50 »

Ja Smetka, hvala za informacijo. Kkšni pa so simptomi, če je proti zajedavcem (zunanjim) preveč zaščiten?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #32 : petek, 13.03.2009 : 21:17:20 »

Lahko je "le" bolj miren, lahko pa pride do zastrupitve: bruhanja, slinjenja, trzanja, neješčnosti... to bi itak opazil.
Logiran

KikiN
novinec
*
Sporočil: 38


« Odgovor #33 : sobota, 14.03.2009 : 07:22:04 »

Pol se nimam kej bat, nč od naštetega se pri njemu ni pojavilo. Le nikakor ga ne moremo pripravit, da bi jedel brikete, ležijo mu samo konzerve. Briketov pa se še dotakne ne. Zanima me, s čim ste ga hranili v zavetišču?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #34 : sobota, 14.03.2009 : 07:27:57 »

Saj imaš podčrtano hrano na posvojitveni, briketi so bili. Seveda ne bo jedel brikete, dokler mu konzerve daješ. Ukini jih in ko bo lačen, bo jedel.
Logiran

KikiN
novinec
*
Sporočil: 38


« Odgovor #35 : sobota, 14.03.2009 : 07:50:04 »

Ja sej je do sedaj dobil le eno konzervo. Sem mislil, da ste mu vi dajali gor konzerve, zato ker ko sem mu prvič dal konzervo, je navalil, kot da v življenju sploh še jedel nikol ni. Mislim sej drugače je brikete samo ne kej preveč rad, pa sva probala, de bi mu jih malo zmočila, to mu je še nekako šlo. Ampak se bo mogel tudi na brikete navadit, možno da mu pa ta okus ne paše, ki ga ima zdaj. Bomo probal z drugim okusom, pa bomo vidli.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #36 : sobota, 14.03.2009 : 08:05:52 »

KikiN, Smet je enkrat napisala, da se naše živali zmišljujejo,ker se pač lahko. In da se pri njej ne. Trda roka pametne mame, hehe.

Moji dve mački tudi te dni zjutraj štrajkata in mjavkata naokrog, ker sta dobivali kak teden pečenega piščančka z govedino za zajtrk in zdaj briketi zjutraj naenkrat sploh niso več dobri. No, zdej jih bosta jedli ene par dni brez milosti, da se spet spomnita, da so dobri.

Ti lahko deset okusov preizkusiš, ampak če mali ve, da 'če se fejst potrudim, malo stradam in malo bogo gledam, pol pa dobim konzervo'... Wink
Konzervo ali pa priboljške mu boš, ko ne bo več problema s hrano, sem pa tja še vedno lahko dal.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #37 : sobota, 14.03.2009 : 08:08:50 »

Ja, sem ravno hotela napisat: bolj kot boš kompliciral, bolj te bo mali izkoriščal. Prej, ko boš začel verjeti, da je to tako, prej boš uredil zadevo. Veš, katere brikete kupit, nič mu ne manjka, zdrav je, torej mu postaviš skledo na tla in pozabiš na hrano. Pa bo hitro ok. Komplicirat je treba le tedaj, ko/če bo bolan.
Logiran

fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #38 : sobota, 14.03.2009 : 08:23:06 »

Če mu pa ne bo všeč in se ne pritakne, mu pa po 5 minutah brez dramatiziranja in ponujanja mirno vzameš. In ponudiš čez eno uro spet.
Če noče, te očitno heca. Pa moraš še ti malo njega in mu daš pač naslednji dan.
Mašinca smo kruti Tongue
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #39 : sobota, 14.03.2009 : 08:34:32 »

Ja nc komplicirat. To so pravi lumpi. 40 dni me je zafrkaval  Roll Eyes. Tega v zivljenju ne pozabim. Na roko sem ga hranila z briketi, ker on je hotel raje meso  Shocked. Potem mu pa nekega dne nisem dala nic v posodo in to cel dan  Tongue. Mi smo pa meso jedli in je lahko sedel celo poleg mize, kar ponavadi ne pustim. Naslednji dan pa preobrazba. Zmazal je brikete k zmesan  Shocked. Nisem mogla verjet. Pa 5 vrst briket smo zamenjali. Aja, pa iz horjula je  Wink. Ti se kr podcrtanega drzi in ne se pustit. Meso in take fajne stvari smo zaceli sele zdaj jest, po 3 mesecih, odkar je tu. Vse gre v rit. Upam, da vam rata Smiley
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #40 : sobota, 14.03.2009 : 09:09:04 »

Kikin, naša psička brikete pridno papa kadar je z mano že od malega, pa je ful zbirčna. Kadar je bila z mojo mamo, se je pa delala, kot da bo umrla, če bo še kdaj v življenju samo videla briket... Pa ji jih je mešala z vodo, kozjim mlekom, kurjo juhico... in tamala se je vedno bolj metala ob tla in zahtevala vedno več... dokler ni mama končno pogruntala, da jo mala zeza. Sledil je dan lakote in od takrat naprej so briketi ok.  Wink
Ne se pustit zezat svojemu psu! Wink

Lp, Maja Smiley
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #41 : sobota, 14.03.2009 : 09:18:25 »

Prav ne pusti se, res.
Imam doma enega takega, ki je k meni prišel totalno shiran. Pa je potem Royality dala ene fajn konzerve in potem kar naenkrat vse ostalo ni bilo več dobro. Je sledil šok, ko je na smrt žalosten buljil v skledo, hodil okoli in se smilil sam sebi... No, ko je ugotovil, da konzervic ne bo, je pa prav hitro zmazal brikete.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #42 : sobota, 14.03.2009 : 09:48:40 »

Hrana ima pri psu tudi sicer pomembno sporočilno vlogo - nakazuje, kakšna so razmerja v tropu, kdo je gazda in kdo podrejen.

Lahko mu z njo sporočaš:
- 'KikiN je car, ker mi prinaša hrano. Splača se ga ubogat, ker potem dobim jest. Zato ga imam rad.' (kakšna kupljiva ljubezen, kaj?) ali pa
- 'KikiN je še kar ok sluga, ampak ga moram še malo strenirat. Če mi prinešeno ni všeč, se mora obrnit na peti in pohitet po kaj drugega. Ker še ni čisto dojel, bo treba malo reda naredit.'

In če potrjuješ tole drugo vedenje, ne pozabit, da se v pasjem svetu red dela tako, da se izsiljujejo, živcira, renči, uščipne, ali pa tudi fajn obdela, odvisno od potrebe pač.
Naj te on prosi za hrano - naj lepo čaka, kasneje se bo naučil dati tačko, karkoli, da bo imel občutek, da je hrana prislužena, ti pa si car, ker si mu jo dal. Včasih je fajn malo navidezno 'jest' njegovo hrano, preden dobi on, ker si ti prvi v krdelu in zato pač prvi ješ. On medtem seveda pridno čaka in se ne turi zraven. Ker je mladiček, seveda ravno pretirat s strogostjo seveda spet ne gre (po njegovih trenutnih zmožnostih pač), mu bo pa pomoje tudi okus boljši, če bo hrana nagrada, nekaj zaželenega in vrednega, ne pa da on tebe nagradi s tem ko je pridno pojedel.

KikiN, dej si svojo temo odpri, mi bi teme brali v 'Horjulčki se javljajo iz novih domov' Tongue
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #43 : sobota, 14.03.2009 : 10:05:31 »



KikiN, dej si svojo temo odpri, mi bi teme brali v 'Horjulčki se javljajo iz novih domov' Tongue

Točno tako  Smiley Wink
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #44 : ponedeljek, 16.03.2009 : 10:41:42 »

Žuža v sredo odhaja v nov dom, ostaja še en njen fantič, ki mu bom odprla novo temo.
Logiran

Strani: 1 2 [3] 4  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Familija z mamo Žužo na čelu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines