mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 06:02:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: ČIP!
Strani: 1 ... 24 25 26 27 28 [29] 30   Dol
Natisni
Avtor Tema: ČIP!  (Prebrano 84794 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #420 : sreda, 02.02.2011 : 15:30:26 »

Hm, bomo videli, kaj bo rekel vet. Zaenkrat je psica vpisana pod pasmo, ki je po imenu najbolj podobna. Roll Eyes
Logiran

lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #421 : petek, 11.02.2011 : 13:39:50 »

Kaja,jaz.Pri takšnih pasmah vpišeš pod pasmo" mešanec" v opombe pa pravilno pasmo.Ko bo pasma priznana se pa v registru popravi.Kakšno pasmo pa imaš to?
Tjaša
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #422 : petek, 11.02.2011 : 14:13:44 »

Sem malo radovedna, o kateri pasmi govorimo?... Če ni skrivnost Wink
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #423 : sreda, 23.03.2011 : 15:15:54 »

Se opravicujem, nisme videla odgovorov. Gre za portugalskega podenga.  Smiley
Logiran

Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #424 : torek, 28.06.2011 : 09:42:28 »

Po novem naj bi čipiranje mladičev bilo brezplačno:

http://www.n-tv.si/opozorilo-glede-oznacevanja-hisnih-zivali-po-3-juliju-2011
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #425 : torek, 28.06.2011 : 10:07:16 »

Hm, mešajo kumare in buče Roll Eyes

Čipiranje mladičev je bilo že ves čas všteto v ceno prvega cepljenja proti steklini in tako je tudi sedaj. Če si čipiral kako drugače, si čip pač plačal in prepričana sem, da ne bo tudi zdaj popolnoma nič drugače. Kadar napišemo, da gre za čipiranje pasjih mladičev, bi se naj razumelo, da gre za vse pasje mladiče in ne le rodovniške, v članku in tudi sicer pa se obravnava spremembe samo in izključno za rodovniške pse. Torej, nič drugega se ne spreminja kot to, da morajo rodovniške pse čipirati pred oddajo novim lastnikom, torej nekje pred 8. tednom starosti, vse ostale pa še vedno do 3. meseca starosti, ko nastane obveza tako za cepljenje proti steklini kot za čipiranje.

Edina razlika, na katero pa ni obešati deklarativno "brezplačnega" čipiranja je ta, da se pač namesto ob prvem cepljenju proti steklini čipira pri cepljenju proti kužnim boleznim, steklino pa nekoliko kasneje.

Fajn bi bilo, ko bi vsi vpleteni vedeli, o čem govorijo - o "novem sistemu" za rodovniške pse in o "nobenih spremembah" za nerodovniške pse. Razen, če se bodo na Zbornici odločili, da zadevo skupaj z VURS izpeljejo kot obvezo tudi za nerodovniške pse. Vendar me čudi, da o tem VURS ne ve ničesar. Zadeva je povsem KZS-jeva zaradi FCI-jevih in VURS-ovih pravil. Do sedaj so lahko tetovirali in je tetovaža veljala namesto čipa za prehod meje, po 3. juliju 2011 tetovaža v nobenem primeru za prehod nobene meje ali za vpis v kakšen register ne velja več. Zato se je moral KZS malo obrnit in si izmislit nova pravila za evidence ob izdaji rodovnikov, ob čemer je seveda bilo nekaj skakanja v luft, če bi morali vzreditelji posebej plačevati čipiranja za mladiče, ki so sicer za vse druge že všteta v ceno prvega cepljenja proti steklini.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #426 : torek, 28.06.2011 : 10:11:56 »

Država (na predlog Veterinarske zbornice cene potrdi Svet uporabnikov v skladu z Zakonom o veterinarstvu) pa trenutno potrjuje cene v naslednjih kombinacijah:
1. PSI  - SKUPAJ: vakcinacija in označitev ( desetina cene potnega lista in miokročipa), in registracija in vpis v register (28,73), 20% davek (5,75) in predpisana pristojbina (0,41))  34,89

http://www.n-tv.si/opozorilo-glede-oznacevanja-hisnih-zivali-po-3-juliju-2011
Logiran

natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #427 : torek, 28.06.2011 : 12:25:51 »

vzreditelji čipiramo ob cepljenju kužnih... jaz sem plačala potni list (od oka 3€in nekaj malega, če prav vem) in normalno plačala kužne. pri cepljenju stekline za enega mladiča, ki je ostal doma pa normalno steklino. nikjer ni "napisano" nič od čip.a ... čip je bil prej pač vključen v ceno stekline, zdaj je pa v kužne (cene so pa obakrat ostale iste  Wink)
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #428 : torek, 07.08.2012 : 15:57:41 »

Nekaj me zanima na temo čipiranja mačk:
danes me je prepričevala znanka, ki ima mačko sicer čipirano, da je čipiranje mačk v bistvu brez veze, ker "lastništvo lahko ugotovijo samo na kliniki, kjer so muco čipirali".   Tega ne razumem najbolje - čitalci so menda univerzalni, ali ima vsaka vas svojega?  Undecided
Če obstaja centralni register psov, kam pa so torej vnešene čipirane mačke?  Se že vnaprej opravičujem, če sprašujem neumnost, ampak tole mi res ni jasno.
Če npr.najdem mačka in ga nesem na najbližjo veterino pregledat, če ima slučajno čip, pa je maček npr. iz druge občine, torej do imena lastnika ne morem priti. Al kako? Undecided
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #429 : torek, 07.08.2012 : 16:00:58 »

Zdaj se čipirani mački vnašajo v CRP (oz. bi se morali?), v preteklosti pa so imele klinike samo svoje evidence čipiranih mačk.
Logiran

Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #430 : torek, 07.08.2012 : 16:05:52 »

Hvala Cheesy
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #431 : sreda, 08.08.2012 : 20:20:11 »

Moji so čipirani in vnešeni v CRP. Na začetku nisem bila ziher, da je bila ta prva res, pa sem potem pri drugem veterinarju prosila, če lahko pogleda, kako je vpisana in jo je brez težav našla, skupaj z mojimi podatki.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #432 : četrtek, 09.08.2012 : 08:00:44 »

Naš je tudi uradno pes  Tongue Roll Eyes
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #433 : četrtek, 09.08.2012 : 10:53:35 »

Angseter,zakaj pa? Saj v CRPsi obstajajo rubrike psi,mačke,beli dihurji in ostale živali.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #434 : četrtek, 09.08.2012 : 12:45:34 »

Ker takrat tega še ni bilo  Undecided
Logiran
Strani: 1 ... 24 25 26 27 28 [29] 30   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: ČIP!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines