mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 20:14:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Bolezen lastnika
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bolezen lastnika  (Prebrano 13685 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« : torek, 22.07.2003 : 13:10:54 »

Zgodilo se mi je nekaj groznega  Cry Cry Komaj cakam na prevzem pesjancka, sem dobila poziv na preiskave in morebitno potrebno zdravljenje na onkol. v LJ. Kaj zdaj? Naj odpovem kuzka (star 3 tedne), naj se zmenim z vzrediteljem in ga prevzamem vecjega? Ostareli mami res ne morem naloziti 8 tednov starega ...

Prosim pomagajte!!!!!!!!!!!!!

LP

P.s. ni me minila ljubezen do kuzka, niti se nisem premislila, samo ne vem, kaj bi bilo najbolje zanj....
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #1 : torek, 22.07.2003 : 13:17:29 »

Obupana sem, cakam vasa mnenja ....

LP
Logiran
valvasor
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 794


« Odgovor #2 : torek, 22.07.2003 : 13:22:38 »


 Ojla!

 Iskreno ti zelim, da bos pesjana cez 5-6 tednov lahko prevzela, brez dodatnih skrbi. Ce pa bi se res kaj zakompliciralo, pa je mogoce bolje, da vzreditelj tega kuzka odda nekomu drugemu, ti pa ga vzames v naslednjem leglu.

 Cao-Slavi

 
Logiran
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #3 : torek, 22.07.2003 : 13:26:17 »

verjetno si na živalico čakala in si jo še vedno želiš. zmeni se z vzrediteljem če je lahko pri njemu toliko časa da se vrneš iz bolnišnice. če je vzreditelj normalen sigurno ne bo delal problemov in ti ga bo čuval. malček ti bo pomagal čim hitreje ozdraveti.
pa veliko sreče, predvsem pri zdravju in potem z novo živaljo.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #4 : torek, 22.07.2003 : 13:30:12 »

Uf, tale je pa težka....

Mislim, da bi bilo dobro, da zadevo čimprej pojasniš vzreditelju in postavita nekje okvirni rok, do katerega ti predvidevaš, da boš kužka lahko prevzela. Menim, da bo vzreditelj razumel!
Saj se morda sliši kruto ampak najprej poskrbi zase, ker se boš šele po morebitnem zdravljenju lahko 100 % posvetila kosmatinčku. Če pa to ne bo potrebno, bo pa itak kot ste se dogovorili, ane?
In prav imaš, ostareli mami ga res ne moreš "poturit". Potem bi te še to poleg vsega skrbelo...

Upam, da se bo dobro izteklo in da bosta čimprej skupaj!


LP
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #5 : torek, 22.07.2003 : 13:35:19 »

Daisy, vzreditelj je ze normalen, mislim, da ne bi delal problemov, samo, ce se bo on ukvarjal z njim npr. se en mesec, potem to ne bo vec "moj"  kuza, saj me razumete  Huh Huh Ker ce je najbolj primeren cas za oddajo nekje pri 8 tednih, bom jaz to zamudila...  Cry Cry Cry Cry

LP
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #6 : torek, 22.07.2003 : 13:36:48 »

Ne obupuj in ne glej crno Wink.
Pocakaj na izvide preiskav, potem pa se odloci in pogovori z vzrediteljem.
Pozitivno mislenje premaga se tako hudo stvar, le verjeti je potrebno.
Drzim pesti, da bos napisala, da je vse Ok in bos imela kuzka Cheesy
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #7 : torek, 22.07.2003 : 13:41:06 »

maj, za mladičke je najugodnejši čas za učenje nekje od 6-ih do 16-ih tednov (kolikor sem prebrala). Tako, da menim, da še ne boš zamudila tako zelo veliko, če bo kuža nekaj časa še pri vzreditelju. Sploh pa upam, da ti o tej možnosti sploh ne bo treba razmišljat in bo kuža kmalu pri tebi. Veliko sreče in zdravja ter veselja z malim pesjanom! LP
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #8 : torek, 22.07.2003 : 13:43:17 »

Simi, do zadnjega dneva ne morem cakati. Ne zdi se mi posteno do vzreditelja. 8 jih je bilo v cakalni vrsti, 4 mladicki v leglu... 1 kuza je moj. Prevzem okoli 30.8. In jaz naj 2 dneva pred tem recem opsa, zal mi je ampak ne morem.... Tudi morebitni drugi lastnik se mora na prihod menda pripraviti...

100 stvari me bega, niti nisem prevec crnogleda, a rada bi bila do vseh postena. Vzreditelji, me razumete  Huh Huh

LP in hvala za nasvete in zelje!!
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #9 : torek, 22.07.2003 : 13:47:37 »

Ptem ti pa predlagam, da se pogovoris z vzrediteljem in mu poves za svoje tezave. Dogovori se, da ga bos sproti obvescala.
Kdaj pa imas pregled? Ce ga imas kmalu bos vedela tudi vzreditelju kaj vec povedati. Ce pa moras cakati nanj, jih pa prosi in jim povej zakaj. Vcasih tudi topla in iskrena beseda premakne cakalno vrsto tebi v prid.
Logiran
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #10 : torek, 22.07.2003 : 13:51:03 »

Hojla
Ti moram povedati, da sem jaz svojo whippetko dobila pri 5 mesecih pa se je zelo hitro navadila na nas in ko smo šli v psarno na obisk se ni nič spomnila, bila je kot bi prišla v novo okolje.  Pa sem videla da se vzreditelja zelo ukvarjata s kužki jih crkljata, itd.
Tako zelo je navezana na nas, da si sploh ne moreš mislit.
Tako da kar lepo počakaj da bodo znani rezultati preiskav in da boš sigurno lahko imela psa. Upamo pa na najboljše.
Če je vzreditelj pravi potem to nebi smel biti problem.
lp in veliko sreče pa nas obvesti kako bo
Logiran
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #11 : torek, 22.07.2003 : 14:18:15 »

maj ni tako. če pride k tebi čez mesec dni bo star 3 mesece. ali pa če bi bil 3 leta. pa saj veš da se vedno na boljše hitreje navadimo tako ljudje kot psi. mislila sem da bi bil pri vzreditelu še pol leta. potem bi imela malo težav da ga naučiš reda po svoje. tako pa res ni problema. moja bostonka je bila stara skoraj 4 mesece ko je prišla k meni. pa ni bilo nobenih problemov s socializacijo. ti ji boš mladičku dajala tvojo ljubezen in ga po tvojih normah učila kaj je ok in kaj ni.
zmeni se ina naj te malček počaka.
kaj pa tisti ki jih ne morej o vzredtielji prodat. tudi tisti gredo k novim lastnikom kasneje in je vse ok.
pokliči vzreditelja in se zmeni še danes. oblj boš odlašala težje ti bo.
pa obvesti kako se boš zmenila in predvsem kako je s tvojim zdravjem. verjamem da se bo vse dobro izteklo  Kiss
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #12 : torek, 22.07.2003 : 22:21:17 »

Maaaaaaaj!!!!!!
Jaz ti bom rekla, da se posvetuj z vzrediteljem.
Bo Gala pa malo kasneje prisla v tvoj domek, ne se sekirat! Mesec gor ali dol...
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #13 : sreda, 23.07.2003 : 08:01:18 »

Hvala vsem za zelje in nasvete! Bom porocala.

LP
Logiran
Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« Odgovor #14 : četrtek, 17.08.2006 : 13:25:41 »

upam, da ti bo uspelo dobiti kužka, ki si ga želiš pa tudi vzreditelj bo pomojem razumel in ga popazil še malo
zaradi kužka pa ne bo nič narobe, če ga dobiš malo kasneje, ravno tako bo samo tvoj in navezan nate
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Bolezen lastnika
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines