mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 14:17:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Psi terapevti in pomočniki (Moderator: Agnes)  |  Tema: pomočnik slepim
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7]   Dol
Natisni
Avtor Tema: pomočnik slepim  (Prebrano 52630 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #90 : torek, 09.06.2009 : 20:55:22 »

eh, saj ni važno, a je Zagorje a Murska Sobota a Koper a najbližji sosed a ena zoprna baba iz sosednje vasi - majo da vsi spoštujejo pravila in majo, da se vsi obnašajo tko, kot se za človeka spodobi. Jst mam tud raznih napihnjencev in ostalih gravž že polno kapo in sem rekla - dost mam; zdej pa res. Angry
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #91 : torek, 09.06.2009 : 20:59:50 »

Groza!
Naj tale voznik občuti posledice za svoja dejanja, ti in Athena pa z dvignjeno glavo naprej, novim zmagam naproti Smiley
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #92 : torek, 09.06.2009 : 21:33:03 »

Prav je, da si napisala prijavo. In res upam, da bodo kakšne posledice tako za voznika kot za podjetje. Vidve z Atheno pa le z dvignjenima glavama naprej - čeprav je povsem razumljivo, da te je prizadelo. Ampak enostavno si ne smeš dovolit, da te en tak primitivec spravi iz tira. Angry
Veliko sonca obema! Kiss
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #93 : sobota, 04.07.2009 : 09:30:35 »

Ja res ne moreš verjet! Ostala sem brez besed  Angry sinica, ne se preveč obremenjevat, prav je, da si napisala prijavo. Upam, da takšnih ni veliko... Angry Srečno in vse lepo tebi in Atheni  Kiss Kiss
Logiran
Dominika
midi
****
Sporočil: 393


« Odgovor #94 : sreda, 21.10.2009 : 10:58:35 »

Pozdravljeni!

Vrnila sem se iz Brna - Češka, kjer smo obiskali sejem rehabilitacijske in medicinske opreme.
V eni izmed dvoran so bili predstavljeni tudi psi vodniki slepih oseb.
Prosili so me, naj jim pošljem kontakt kakšnega slovenskega društva. Danes sem jim posredovala podatke spletne strani društva Canis. Upam, da je OK - in pa da se bodo hitro oglasili.
V vednost!

LP, Dominika
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #95 : četrtek, 14.03.2013 : 19:35:05 »

Odlično Smiley

»Psov vodičev se ne dotika in ne gleda«
»V Ljubljani je precej ovir. Ne bi hotela biti preostra, toda pri številnih novogradnjah vidika slepih niso upoštevali.«
Samo Petančič, Ljubljana
čet, 14.03.2013
Ljubljana – Sogovornica in njena labradorka Athena že štiri leta pohajkujeta po ljubljanskih ulicah. Od drugih podobnih parov se razlikujeta po tem, da je lastnica slepa, psička pa izučen pes vodič. V mestu se s psom dobro znajde, pravi Surlova. Čeprav samo mesto za slepe morda ni najbolj prijetno, pa ljudje večinoma nimajo zadržkov. Zatakne se le, ko bi radi psičko božali. To jo pri njenem delu namreč zmede.

http://www.delo.si/novice/ljubljana/psov-vodicev-se-ne-dotika-in-ne-gleda.html
Logiran

_lori
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 331



« Odgovor #96 : četrtek, 14.03.2013 : 21:35:45 »

Zelo dober intervju, tudi poučen.  Afro Škoda, da ni malo daljši.  Tongue
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #97 : petek, 15.03.2013 : 18:35:34 »

To punco in psičko pa poznam iz študentskega doma  Smiley
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #98 : četrtek, 01.03.2018 : 13:14:10 »

klik

RTV Slovenija, Odmevi, 27. februar 2018
Prispevek PSI VODNIKI SLEPIH
Logiran

Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #99 : nedelja, 09.02.2020 : 13:30:52 »

uf, že skoraj 2 leti neaktivna tema...
tudi sama nisem bila že dolgo aktivna na forumu, katerega sem pred leti obiskovala tudi večkrat dnevno  Wink
ampak je bilo vseeno manj psov in več časa za internet  Grin
Lani sem pričela še s šolanjem psov za slepe in moram priznat, da v delu zelo uživam, sedaj vidim ovire na pločnikih kot so npr. avtomobili malce drugače kot prej  Smiley
Da o kandelabrih sredi pločnika sploh ne govorim  Huh
Včasih me strašijo reakcije voznikov, sploh na zebrah  Shocked Nekateri res mislijo, da so sami na celem svetu...

Psička, katero šolam je Hanna, labradorka, rumene barve in to je moj prvi rumeni pes hehe  Tongue (prisegam na črne, črne črne, pa rjave kot je bila Oxa in sive, kot je bila moja irska hrtica Indy  Kiss )

pozdravček od krdela  Cheesy

Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Psi terapevti in pomočniki (Moderator: Agnes)  |  Tema: pomočnik slepim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines