mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 23:24:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: VNETA GUBA PRI MOPSU!
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: VNETA GUBA PRI MOPSU!  (Prebrano 10119 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« : sobota, 04.04.2009 : 16:55:18 »

Lepo pozdravljeni, prosim vas za pomoč ali mnenje.

Cc dva dni sem videvala da se moj mops praska okoli gobčka. Danes pa sem zagledala da ima okoli noska pri gubi majhno ranico in malček gnoja. Takoj sem poklicala veterinarko,ki pa me je totalno šokirala. Rekla je: a je mops? Ja pripeljitega v ponedeljek verjetno bo potrebna operacija!!!!!! Shocked Shocked Shocked

Prosim za vaše mnenje, saj upam in si želim, da se da to pozdraviti s kakšno kremico ali čim podobnim?Huh
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #1 : sobota, 04.04.2009 : 17:29:49 »

In kakšno diagnozo je postavila po telefonu Shocked
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #2 : sobota, 04.04.2009 : 17:35:11 »

Ja nobeno samo operacija!!! Ma ni normalna, samo v jok me je spravla!!!
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #3 : sobota, 04.04.2009 : 17:38:53 »

Sem klicala dezurnega veterinarja v Ljubljano in je bil zelo prijazen in me je vprašal popočutju psa, pa sem rekla da je normalno ješč in živahen, pa mi je rekel da ni nič hujšega da je to pri mopsih pač tako, da naj dobim v lekarni mazilo na bazi joda, mu namažem in v ponedeljek naj grem k našemu veterinarju ker bo dobil antibiotike.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #4 : sobota, 04.04.2009 : 17:40:12 »

Ljubi bog, kaki ekspres veti. Mislim, da ne boš čisto nič kiksnila, če mu gnoj očistiš s kakim blagim razkužilom (takim ki ne peče, predvsem zato, da ne bo norel in se ti izmikal). Pa s kako kremo za vnete rane mu lahko probaš namazat, da se bo začelo celit.
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #5 : sobota, 04.04.2009 : 17:44:48 »

Samo da vam nakažem,da sem klicala v bolnico in ne kako "navadno" veterino, pa so mi tako rekli. Grozno!  Cry Cry

Kaj če dam v vodo čisto pikico joda in mu s tem sperem? Samo me je strah,ker so učki blizu on pa ni nič priden in na miru Huh
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #6 : sobota, 04.04.2009 : 17:51:00 »

Jod bi bil čisto fajn, super da ga imaš (jaz takih reči nikoli nimam doma. Še sreča, da imam vsaj eno "otroško" razkužilo, ki ne peče). Namoči eno krpico ali robček in mu tako izperi/izbriši. Tako mu tudi v oči ne bo šlo. Če ne bo pri miru, ga pa mal za kravateljc stresi, toliko da boš lahko očistila.
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #7 : sobota, 04.04.2009 : 18:14:27 »

jOJ hvala vam za odgovore!!!

Zdaj sem klicala še eno veterinarko in mi je rekla da naj nardim svetlo roza raztopino z hipermanganom in mu očistim,jutri pa da se ji lahko pridem pokazat in mu bo dala ali kremo ali antibiotike ali oboje.


Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #8 : sobota, 04.04.2009 : 18:37:14 »

 Roll Eyes Jaoo očistit gubo pri mojemu Neonu je cela misija nemogoče!
Upam da mu ne škodi če kakšno milimetersko kapljico poliže,ker piše na hipermanganu strup.
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #9 : sobota, 04.04.2009 : 18:56:35 »

Zdaj je postal nenormalno miren. Leži. Ješč je normalno.
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #10 : sobota, 04.04.2009 : 20:07:37 »

Sem mu zmerila vročino, nima. Ima 38,4.Tako da to je v redu.

Nevem zakaj je tako miren oziroma leži, drugače ni nikoli pri miru.
Jutri grem k veterinarju. Če ne bom bla do ponedeljka preveč v skrbeh.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #11 : sobota, 04.04.2009 : 21:21:24 »

Upam, da ni nic hujsega. Mislimo na malega mopseka.  Kiss
Logiran
AN[ch]Y
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 144


« Odgovor #12 : nedelja, 05.04.2009 : 10:45:38 »

Jaz svojemu francoskemu buldogu vsak dan najprej z mokro vatko, potem pa še suho, obrišem obe gubi (ampak res do suhega!). Potem pa, če je slučajno kaj rdeče, še malo z b-panetnom namažem. Seveda mora potem moja psica obliznit prst, ker je b-panten res fullll dober, očitno Smiley

Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #13 : nedelja, 05.04.2009 : 12:47:11 »

Zakaj takoj popljuvat veta, ki je morda samo na glas razmišljal. Močno dvomim, da je za veta to bila kar diagnoza. A ste ga vprašali, če je to to? Morda pa ima kako tako izkušnjo, kar pa ne pomeni, da bi v primeru, če bi to ranico dejansko videl, ne ravnal drugače. Meni se bolj zdi, da ste zapaničarli brez veze.
Pa tudi sicer je meni znano, da se gube redno čisti ravno zaradi tega ker se zelo hitro naredijo vnetja (pa nikoli nisem imela nobene "gubice" doma), vi pa očitno tega še nikoli niste naredili in pes ni navajen. Še dobro, da morda res ne rabi nobene operacije, ker kako boste pa pol skrbeli za rano?

Držim pesti, da ni nič takega. Nič pa ne bo samo v primeru, če boste skrbeli za higijeno ali ne. Če ne pusti, pa naj ga drži kdo drug ali pa plačajte vetu.
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #14 : nedelja, 05.04.2009 : 16:24:16 »

oJLA,

jaz sem drugače z veterinarji v tejle bolnici zelo zadovoljna, zmotilo me je samo da je tako hitro povedala ja to bo pa potrebna operacija. Lahko bi rekla samo kot so mi ostali trije rekli, najverjetneje gre za okužbo, vnetje, in ga bo potrebno zdraviti z antibiotiki, da se pa to nebi ponavljalo pa je možna tudi operacija. Ne pa samo operacija. Pa z ničemer spirat,.... To me je zmotilo.

Gubo mojemu mopsu čistim odkar ga imam res da enkrat tedensko. In tudi točno vem zakaj se mu je vnelo,.. 3 x je v zadnjem tednu prišel moker iz sprehoda in ga nisem dobro obrisala. VEM MOJA KRIVDA! Kaj čmo, ljudje delamo napake.

Moti me to da večinoma veterinarji niso človeški oziroma nas ljudi ne znajo pomirit kadar smo v skrbeh in panični.  Kot da bi klical zdravnika in mu povedal da ima otrok zunanju zlom  in bi bil normalno cel paničen on bi za povrh pa še odgovoril ja verjetno mu jo bomo odrezali!!! Tega ne razumem.

Mah sej to sploh ni važno. To je moj prvi kuža in zato paničarim tudi če samo zakašlja ali kihne. Vem da pri drugem ne bo tako. Vem tudi da bom bla pri prvem otroku tako panična, kaj čem taka sem. Nekateri sploh nebi opazli da je mopseku kaj. Ker se v bistvu ne vidi kar tako, če ga dobro ne pogledaš.

Ma bistvo je to da grem jutri k vetu in bo dobil kako kremico ali antibiotik in da bo kmalu vse okej. Pol pa bom čistla gubico 2 krat na dan. Kaj čmo ljudje smo taki dokler se nekaj ne zgodi smo pametni in pozabimo in tako pol pa,...

Samo da bo vse okej in da se čimprej zaceli.
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #15 : ponedeljek, 06.04.2009 : 08:49:53 »

caw,caw,

bli smo pri vetu, ni nič hujšega, sprala mu je z jodom, dobil je antibiotično inekcijo ki je pekla Roll Eyes
in antibiotike za en teden ter jod da mu spiram. V enem tednu bi moglo bit boljše.

Sedaj imam doma rumenega Neončka.  Cheesy Wink
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: VNETA GUBA PRI MOPSU!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines