mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 00:49:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: harvest mites /trombiculidae
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: harvest mites /trombiculidae  (Prebrano 13343 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« : nedelja, 05.04.2009 : 16:29:58 »

Moji psici sta fasali ličinke te pršice (se opravičujem, ampak pojma nimam, kako se ji reče po slovensko). Izgledajo kot drobne oranžne pikice, so prisesane na kožo, kar seveda srbi. Verjetno sta v kontakt z njimi prišle na enem od sprehodov, mogoče v hosti, pred dvema dnevoma sta več ur hodile po vlažnem listju. Kolikor vem, bodo čez nekaj časa odpadle same (ko se napijejo, namreč niso klasični paraziti), me pa vseeno zanima, kako jih lahko odpravim, saj zadeva ornk srbi. Doma imam jod in plivasept, od ampul imata na sebi practic, na zalogi imam tudi stronghold in zyzek sprej.

Baje ni prave zaščite pred to nadlogo. Ima mogoče kdo drugačne izkušnje?
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1 : nedelja, 05.04.2009 : 16:39:07 »

 Shocked
Prvič slišim za kaj takega. Kje pa je ta gozd? A gre tudi na ljudi?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2 : nedelja, 05.04.2009 : 17:02:04 »

Gre tudi na ljudi, ja. V bistvu ni taka reč, gredo te pikice same stran, niso kužne, ne povzročajo nobenega trajnega bolezenskega stanja, samo naredijo se zelo srbeči spuščajo, to pa je potem jeba, ker se lahko razvije v hotspot.

Ljudi in živali lahko to poberejo med sprehodom v naravi ali kakšnem parku, ne širijo se pa s psa na ljudi, ali kaj takega. Ko so te pikice prisesane, sesajo, dokler niso site, potem pa odpadejo, se zarijejo v zemljo in razvojni cikel pršice gre naprej.

Sem pravkar izvedela, da naj bi imel stronghold najširši spekter tudi za pršice. Bom poskusila tudi s plivaseptom, se mi pa zdi, da je že jod pomagal tam, kjer sem namazala (zelo težko je to najti, saj so pikice res mikroskopske, jaz sem opaz8ila, ker sem jih danes kopala in ker imata na tacah belo dlako).
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3 : nedelja, 05.04.2009 : 17:02:35 »

Aja, sprehajamo se pa v zasavskih hostah.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #4 : nedelja, 05.04.2009 : 17:47:46 »

Zanimivo!!!
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #5 : nedelja, 05.04.2009 : 19:08:05 »

Poleg strongholda naj bi preprecevala prisesanje jesenske prsice tudi zascita na bazi aromaticnih olj, ko so ze gor pomaga kopanje s samponom z dodatkom olj. Moras pa oprati tudi svoja oblacila, ker so lahko tudi tam.
Mojim pesjanom je bila v veliko pomoc pri raznih izpuscajih raztopina klorhexidin z dodatkom aloe vere. Posusili so se cez noc (izpuscaji Smiley ).
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #6 : nedelja, 05.04.2009 : 20:23:50 »

Hvala, Agnesana! Katera olja pa?
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #7 : nedelja, 05.04.2009 : 21:09:12 »

Npr. olje eukaliptusa. Isto kot si uporabljala proti bolham.
Logiran
tina82
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #8 : nedelja, 05.04.2009 : 22:15:07 »

Sem šla brat o tem na Wikipedio... mi je čudno, da nisem že prej slišala za to.

Aja, sprehajamo se pa v zasavskih hostah.

Kje pa? Tudi jaz se s Chico v glavnem sprehajam po Zasavju - travniki, gozdovi, pa me zdaj malo skrbi...
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #9 : ponedeljek, 06.04.2009 : 21:18:28 »

Mislim, da ni razloga za paniko. Kot sem prebrala, te pršice niso prisotne na širšem področju, ampak so lahko na manjšem kraju, inzularno. Lahko so na primer samo na enem vrtu v celi soseski ali na par metrih ob kakšni potki. So nadležne, niso pa nevarne. Ne ostanejo dolgo in ne prenašajo okužb. Povzročijo pa srbeče spuščaje. Moji psici sta zdaj ok potem, ko sem ju namazala z jodom.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #10 : ponedeljek, 06.04.2009 : 21:29:13 »

včasih je bolje, da ne veš kaj vse obstaja Grin Roll Eyes
Logiran

Žuža
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #11 : četrtek, 09.04.2009 : 16:49:20 »

Citiram iz druge teme:

''Pozdravljeni!
Danes sem na Žužinem trebuščku opazila 5 majhnih bulic, ena malo večja in 4 manjše. Večja je v premeru 6mm. Na vrhu teh bulic sem opazila mala oranžna bitja?? Niti nevem kot kaj bi jih opisala..uši mogoče?? Nevem sploh kaj to je, zakaj se gre, na internetu ne najdem. Prosim, če slučajno kdo ve kaj to je, da mi pove? Okoli bunkic (ki so ubistvu kar na kupu) pa se ji je tudi malo odluščila koža. Sicer pa je res da je imela zelo močen prhljaj, ampak je zdaj že bolje.
Odluščila se ji je povrhnjica, ampak se prav vidi kako se lušči. Navzven tistih bulic. V kolikor vidim je sicer ne srbi, njeno obnašanje je normalno, mehkega iztrebka pa tudi nima. Prej bi rekla da je celo mogoče delno zaprto, kljub lanenemu olju in briketni hrani (občasno tudi belo meso). Zgleda je prav kot da bi se te oranžne uši/pršice/nekaj! spravile na vrh vsake bulice, po več skupaj. Nevem, zmedena sem. Če ne izvem da ni nič hudega greva jutri k veterinarju. Me je kar strah kaj bi to bilo.''


Predvidevam da je to to. Umila jo bom s šamponom z eterilnimi olji da vidim kaj bo potem. Ima pa na sebi stronghold ampulo? Nevem zakaj so se ji potem pojavile.

Lp, Lara
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #12 : četrtek, 09.04.2009 : 17:05:13 »

Ker se morajo najprej prisesat, prej ampula ne deluje.

Jaz sem svojima psicama prizadeta mesta namazala z jodom in naslednji dan teh oranžnih pikic ni bilo več, spuščaji pa so se tudi posušili.

Pršice same niso nevarne, itak po nekaj časa same odpadejo, ampak srbeči spuščaji se lahko bakterijsko vnamejo in pes lahko faše hotspot.
Logiran
Žuža
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #13 : četrtek, 09.04.2009 : 17:51:55 »

Nisem še nikoli imela problemov s takšnimi stvarmi, torej, a jod se lahko dobi v lekarni?  Da ji js to lepo premažem..Ker ko sem jih zagledala me je bila kar groza Cheesy
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #14 : četrtek, 09.04.2009 : 17:55:17 »

V lekarni vprašaj za jod.
Logiran
Žuža
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #15 : četrtek, 09.04.2009 : 17:58:17 »

Najlepša hvala! Smiley
Logiran
dasika
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #16 : torek, 14.04.2009 : 10:25:37 »

Mislim da smo mi tudi nekaj takaga fasali Sad
Taja se je začela noro čohat po glavi, kak teden, pa najprej ni bilo opazit nobenih sprememb na koži. Potem pa sem res našla takšne mozolčke, oz že krastice, ponekod krvave zaradi čohanja.  Zadeva se je pol preselila na bok, ampak tam zaenkrat nisem še nič našla, vendar po moje je to zaradi kupa dlak  Roll Eyes potem pa se je začela ful gristi na nogah  pri kremplju in sploh po nogah, kjer si je ful razgrizla, prav krvavo Sad sm pa res pol včeraj najdla tam na krempeljčku ta oranžen prah! je pol to to?
Bila sem vmes že pri vetu, pa je rekla da razhaja en sorodnik klopa  in da zadeva fuuul srbim, predvsem gre na glavo in na rito. Dobila sem frontline, pa dvakrat sem jo mogla skopat z clorexy derm šamponom. Vendar se mi zdi da ni nič bolš. bo treba nazaj.
A pol naj še z jodom probam direktno na rane? Še kak drug predlog'
Kalsang vi ste kaj bolje?

lp, daša
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #17 : torek, 14.04.2009 : 10:43:26 »

Mi smo bili že naslednji dan veliko bolje, ampak si psici nista zgrizli tac do krvi, ker sem k sreči že prej opazila.

Pri nas je pomagal jod. Z njim imam zelo dobre izkušnje. Če uloviš takšne pizdarije takoj na začetku, hitro pomiri kožo in se stvar uredi.

Probaj še z jodom, ampak zdaj moraš zelo pozorno spremljati, kaj se dogaja z ranami, da ne bo prišlo do bakterijske okužbe in hotspota. Clorexy derm šampona ne poznam, imam pa dobre izkušnje s plivaseptom.

Če bi se rane vnele, morata nujno še po antibiotik.
Logiran
dasika
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #18 : torek, 14.04.2009 : 11:19:23 »

Bom probala danes z jodom še, potem pa u petek k veterinarju, če ne bo bolje ( ne bo me do petka doma ). Upam na najbolš.
Sam vseene že mal dolgo traja se mi zdi, dva oz že tri tedne, pa vedno bolj se grize, čeprav je v četrtek dobla ampulo. bom z jodom probala, sam upam da najdem vse mozolčke. držte pesti Wink
lp
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #19 : torek, 14.04.2009 : 11:27:00 »

Grize se zaradi izpuščajev - bolj ko se grize, slabše je. Te oranžne pikice gredo po navadi kmalu dol, jeba so srbeči izpuščaji. Večkrat na dan jo namaži z jodom. Pomaga tudi eterično olje sivke. Malo pomisli, kje si jo sprehajala oz. ali jo ves ta čas sprehajaš po istih lokacijah. Če je tako, jo začni sprehajati kje drugje. Če imate vrt in je veliko na njem, je možno, da to nadlogo tudi tam pobere.

Če te ne bo doma, mora nujno nekdo drug spremljat, kaj se dogaja s psico, da se še bolj ne zgrize in ne faše bakterijske okužbe.
Logiran
dasika
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #20 : torek, 14.04.2009 : 11:55:48 »

Bo mami pazla na njo Wink Pa drugače mam pa res samo par sprehajalnih poti, vrt pred hišo, pa okolica pri meni in okolica pri fantu. Res ne vem kje bi to pobrala,ni bilo nobenih sprememb poti.  bom do četrtke oz petka z jodom mazala, v petek pa k vetu. Sporočim kako in kaj smo zrihtali.
lep dan
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #21 : torek, 14.04.2009 : 12:09:29 »

Lahko da so ti klopki/pršice/oranžne pikce (kako bi bilo lažje, če bi vedeli slovenski izraz) nekje ob vajinih običajnih poteh, trenutno je pač sezona zanje (so razvojna stopnja drugače nenevarne pršice).

Upam, da bosta zrihtali.

lp
Logiran
dasika
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #22 : torek, 14.04.2009 : 12:12:09 »

Kalsang, misliš da bi še probala s kuterid G lahko ( ga imam ravno doma)? Sem na sosednjem forumu brala nekaj o teh ranicah, pa ga priporočajo. Ali se raje ne igram s tem?
hvala, lp
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #23 : torek, 14.04.2009 : 12:21:08 »

Pojma nimam, ne poznam.
Logiran
dasika
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #24 : sreda, 15.04.2009 : 15:51:03 »

Sem našla zdaj večino teh mozočkov, na vsaki nogi eden, pa po obrazu cel kup.joj joj. Tako da sam dlako tam malo odstrigla, zdaj pa mažemo z jodom večkrat dnevno. Pa danes sem ji nataknala na glavo "svetilko", da se ne bo mogla čohat. Bom jutri stanje videla. Upam da se zadeva pomiri.
lp
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #25 : sreda, 15.04.2009 : 19:42:51 »

Tudi jaz upam, da se čim prej uredi.

lp

Ljubica
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: harvest mites /trombiculidae
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines