mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 09:43:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Zaprtost pri mucku
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zaprtost pri mucku  (Prebrano 14867 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #15 : nedelja, 26.02.2017 : 16:51:06 »

Hvala za verolax Wink, bom povedala naprej, jaz nisem preizkusila in ne mislim.
Logiran
Laisha
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 80


« Odgovor #16 : nedelja, 26.02.2017 : 19:08:17 »

rava in sanco1a, hvala Smiley

Možno je, da naša vetka sumi na diabetes in zato ni predlagala portalaka. Krvi ji na pregledu niso uspeli vzeti, ker se je borila kot lev.

Skratka, danes sem ji vseeno dala portalak, zaenkrat približno 3 ml (dežurni vet je rekel 5 ml, ampak to se mi zdi preveč in si ne upam). Na blato, čeprav se je napenjala, ni šla. Pije, vsaj po mojem, dovolj, definitivno spije več kot starejši muc. Sicer se odziva na vse v okolici, vse jo zanima, šla je tudi ven (s spremstvom). Bruhala danes, trkam, ni.

Se pravi sem lahko s probiotikom naredila veš škode kot koristi, dobila je BeneBac pasto, ki jo ima zelo rada.

Še enkrat hvala za vse napotke. Briketi so pravi, po luščine grem jutri in upam na najboljše.

Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #17 : nedelja, 26.02.2017 : 19:53:18 »

5 ml v enkratnem odmerku je absolutno preveč. Bruhanje in krči so lahko. Na par ur po 2 ml.
Če zaprtje ni prehudo.
Če ima zasušene štoflce v zadnjem delu, bo treba odmaševat odzadaj.
Koliko cajta pa že ni šla kakat?
Bene bac pasta bi utegnila bit ok - tudi prah je bil odličen, samo ga pri nas ne prodajajo več.
Logiran
Laisha
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 80


« Odgovor #18 : nedelja, 26.02.2017 : 20:59:38 »

Zagotovo v petek. Za včeraj pa nisem prepričana, ker si stranišče deli s cimrom, tako da je možno, da je kakala tudi včeraj zjutraj, ampak glede na to, kako se je napenjala zvečer ...

Ne vem, mislim, da bodo morali narediti še kakšen UZ. Vetka pravi, da gre pri njej lahko tudi za kakšne tumorje (glede na starost). Sama upam, da gre za posledico neaktivnosti (slabše se je počutila in je večino časa prespala pa tudi sicer ni ravno aktivna). Vidim, da se počuti bolje kot prej, tale prebava pa ji še vedno nagaja. Morda podcenjujem resnost težave.

Mnja, od zadaj bodo reševali veterinarji, v bistvu je že merjenje vročine problem
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #19 : sreda, 08.03.2017 : 01:34:54 »

Kako je? A kakate?
Logiran
Laisha
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 80


« Odgovor #20 : petek, 10.03.2017 : 09:47:39 »

Se opravičujem za pozno poročilo.

Kaka. Veliko, v bistvu. Zadnje čase tako ali tako ves čas samo preverjamo mačji wc. Na srečo zdaj ni več prazen.

Dvakrat so jo klistirali z vodo in sluzjo, ker ima blizu 14 let in zaradi pomirjeval/narkoze lahko umre. Vse skupaj jo je zelo utrudilo in ni nic pomagalo, kakala je zelo malo in na koncu smo sli v petek se k drugi vetki, ki se je odločila za klistiranje pod narkozo. Rekla je, da je bilo vse skupaj grozno, da je vse skupaj zgledalo, kot da bi jedla radirko (ni je), ampak poseg je uspel in črevo so očistili. Na srečo peristaltika še vedno dela in muca normalno odvaja. Cheesy

Je RC brikete (ni ravno navdušena), dodajamo vlaknine, ponovno pije mleko. Mislim in upam, da bo ok. Sicer je neskončno užaljena, ampak jo bo že minilo. Smiley

Ko je bila pod narkozo so ji vzeli tudi kri in je bp, kar je že samo po sebi čisto noro dobro novica. Smiley

Hvala. Smiley
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Zaprtost pri mucku
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines