mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 09:04:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  puzzle ...  |  Literarni natečaji  |  Tema: pmz06 - Mačja družba
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: pmz06 - Mačja družba  (Prebrano 7205 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« : ponedeljek, 04.05.2009 : 13:10:26 »

Mačja družba

Vsi se učimo na napakah. Ko smo izgubili Nicka, večletnega mačjega prijatelja, se je na obzorju prikazala siva muca, čisto navadna, tigrasta. Najdena. Našel jo je sosed - ravno tam, kjer se je življenje Nicka končalo. Seveda sem muco nastanila pri sebi. Grdo rečeno, vendar je meni in bratu Tadeju nekako zapolnila praznino, ki jo je zapustil Nick.


 Veličastni Nick
 Avtor: Tadej Martinovič


Mucka, ki je bila najdena le nekaj dni po tragičnem dogodku, se je hitro privadila bivanja v naši hiši. Zaradi Nicka sem si prisegla, da moja bodoča muca ne bo več imela izhoda ven. Razen na vrvici. Oprosti mi, dragi Nick, ne bi ti smela dovoliti tvojega uživanja okoli hiše! Nikoli nisi nikamor šel in se potepal, pa vendar je bilo še to preveč ...
S Tadejem sva bila izredno potrta, vendar nama je najdena muca dala neki novi smisel.
Poimenovala sva jo KALI. Kali je v hinduizmu boginja mati in zaščitnica, ki pooseblja življenjsko energijo. Je pa tudi boginja smrti ...


 Mala Kali
 Avtor: Teja Martinovič


Po nekakšnem čudnem mišljenju sem smatrala, da je Kali med nas poslal Nick ... Tako sva se s Tadejem odločila, da Kali ostane pri nas.
Bila je pridna muca, zadovoljna in vesela, ni se bala nobenega od mojih psov.


 Pogumna Kali
 Avtor: Teja Martinovič


Zelo kmalu pa se je pojavila priložnost vzeti, rešiti muca, dolgodlakega, lepega, mladega ... Ravno dolga dlaka pri mucah je moja skrajno šibka točka in brez razmišljanja sva s Tadejem šla po mucka ...
Bil je krasen mladič, črn, z obilico dlake, ravno takšen, kakršni so mi najbolj všeč. Odpeljala sva ga domov in poimenovala sem ga LAGOS.


 Zvedavček Lagos
 Avtor: Teja Martinovič


Nenadoma sta bila v hiši dva mucka. Ker sta bila oba, Kali in Lagos, mladička, sta se zelo hitro ujela in postala prava prijatelja. Mami naju je s Tadejem spraševala, kdaj bo en izmed njiju odšel v nov dom, midva pa sva bila modro tiho ...


 Kali in Lagos
 Avtor: Teja Martinovič


Oba sta postala nerazdružljiva prijatelja in s Tadejem se nikakor nisva strinjala, da bi moral kateri od hiše. Izgovarjala sva se, da je en muc njegov in drugi moj. Tako sta oba postala najina. Mali Lagos me je enkrat celo spremljal v Ljubljano za ves teden, kjer sva se imela prav fino, izkazalo pa se je, da je prava črna zverinica in cukrček v enem paketu.


 Mala zverinica
 Avtor: Teja Martinovič



 Cukrček ...
Avtor: Teja Martinovič



 Cukrček ...
Avtor: Teja Martinovič


Kali in Lagos sta skupaj rasla, se razposajeno igrala, se ponoči skupaj stiskala in skupaj jedla. Presenetljivo, bi kdo rekel, nista pogrešala zunanjega življenja. Na razpolago sta imela veliko igrač, praskalnik, uničila pa sta tudi precej rolic wc-papirja. Le kdo bi jima zameril. Njun edini stik z zunanjim svetom, zeleno travo, drevjem in tudi s snegom, je bil na vrvici. Revčka uboga, kajne, jaz pa sem grozna, ker sem se odločila, da ju prikrajšam za svobodo. Bojda jo maček potrebuje ...


 Stiskanje na mehki postelji
 Avtor: Teja Martinovič


Svoboda mačkam? Kaj je njihova svoboda? To, da lahko plezajo po drevesih, lovijo ptiče in miške, se veselo naokoli parijo? In cena? Občutno predraga ... Da svojih muc ne izpostavljam temu, da jih zmaliči avto in umirajo še ure za tem, da jih ne more nobena žival raztrgati, da se ne more nihče nad njimi izživljati z zračno puško, da jih ne more nihče s čimerkoli poškodovati, da ne požrejo slastnega polžjega strupa in dobesedno razpadejo pri živem telesu ...
Da so na varnem, toplem in mehkem. To je svoboda mojih mačk. Da imajo igrala, plezala, hiške, žogice ... Da se sončijo na balkonu, se stegujejo po mehki postelji in se ne mučijo s spolnim ciklusom ...


 Zebe ...
 Avtor: Teja Martinovič


Pred desetimi meseci se je zgodilo svobodni nikogaršnji muci. Zbil jo je avto. Na srečo je srečanje z drvečim avtomobilom preživela in jo odnesla "le" z večkratnim zlomom stegnenice, odlomljenim zobom in rano na glavi. Muco sem popokala v avto in odhitela na veterino. Muca je bila operirana, jaz pa sem se zavezala za njeno nadaljnjo oskrbo in nastanitev.
Tako je muca prišla v naš dom. Na voljo za posvojitev v nov dom, seveda. Po operaciji sem jo nastanila ločeno od Kali in Lagosa, jo hranila in jo držala pri opravljanju potrebe. Redno sva se vozili na previjanja, kjer je dobila ime, ki mi je prvo padlo na pamet - DAMA.


 Takoj po operaciji
 Avtor: Teja Martinovič


Dama je bila med okrevanjem najbolj priden muc. Ni se pritoževala, čisto mirno je ždela na svojem prostorčku in potrpežljivo čakala, da vse skupaj mine. Kmalu je začela kljub poviti tački tudi raziskovati okolico in kmalu se je spoznala s Kali in Lagosom. Nikakršne ljubezni ni bilo videti med njimi, pa vendar so se med seboj mirno prenašali. Ko je končno napočil dan, ko se je znebila povoja, sem si oddahnila. Sedaj pa bo počasi ...


 "Popravljena" tačka
 Avtor: Teja Martinovič


Sprva je Dama še precej šepala. Danes se ji sploh ne pozna, da je imela kdaj operirano tačko. S Kali in Lagosom je postala prava prijateljica. V toplih dneh čas najraje preživlja na balkonu, kjer se nadiha svežega zraka, posluša, kaj se dogaja v zunanjem svetu, in se sonči.


 Na svežem zraku
 Avtor: Teja Martinovič


Presenetljivo pa se nihče ne zanima zanjo, da bi jo posvojil. Je mirna, zadovoljna in izredno nezahtevna muca. Sterilizirana, zdrava, prijazna. Vajena muc, psov. Hja, ob tem vsem mi pade na pamet le en razlog. Množica nezaželenih rojstev muc. "Živela svoboda mačk!"


 Moja tačka je kot nova, zato skočim visoko!
 Avtor: Teja Martinovič


Vsi trije, Kali, Lagos in Dama, se nerazdružljivo podijo po stanovanju, skupaj jedo in zganjajo vragolije. To je zgodba moje mačje družbe.


 Naša trojica
 Avtor: Teja Martinovič


Avtorica zgodbe: Teja Martinovič

Zgodba sodeluje na natečaju "moja pasja/mačja zgodba". Kopiranje teksta in fotografij je prepovedano.
Logiran

Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  puzzle ...  |  Literarni natečaji  |  Tema: pmz06 - Mačja družba
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines