mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 01:41:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Mali Rex
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mali Rex  (Prebrano 8820 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« : torek, 05.05.2009 : 13:20:53 »

Nov dom išče Rex - mešanček manjše-srednje velikosti - zelo prijazen, neproblematičen in vesel pes.
Koten: september'05, kastriran, cepljen in čipiran


http://www.moj-album.com/slike/604712/QTbfpu6axZKXIEXx.v.jpg

http://www.moj-album.com/slike/604712/UDb6SaeScJyifoEL.v.jpg

Info na 041/426-562 - toowildcat@hotmail.com

ali zavetišče Horjul :  051 30 44 35
Logiran

Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #1 : nedelja, 10.05.2009 : 08:51:17 »

Simpatičen mulc, a ga nobeden ne opazi? Smiley
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #2 : nedelja, 10.05.2009 : 08:57:45 »

A to je tisti, h kateremu se ti je tko mudilo?  Wink
Zgleda zlo navihan. Upam, da u hitro rata v svoj dom  Kiss
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #3 : ponedeljek, 11.05.2009 : 08:44:37 »

Navihan je uiber! Wink
Cuker drobceni!  Kiss
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #4 : ponedeljek, 11.05.2009 : 09:06:13 »

Zelo je luškan  Smiley Kiss
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #5 : torek, 19.05.2009 : 11:01:19 »

V nedeljo sem imela idealno priliko, da sprehodim tega zmešanca. Cheesy Najino že drugo srečanje pa je potekalo nekako takole:
Pridem do boksa in previdno vstane in pride pogledat kdo sem in ker mi je jasno, da je boječka ampak crtljiva boječka sem ga kaj hitro pridobila na svojo stran. Roll Eyes Za priboljške mu niti malo ni, važno mu je le, da ga boža topla roka. Smiley No upam, da mi ni potrebno posebej poudarjati, da je bil takoj ready steady za sprehod. Na komando sedi se na moje presenečenje lepo vsede in počaka, da ga priklenem na povodec. Shocked In sva šla, no bolj sva tekla kot pa kaj drugega. Vseskozi je imel občutek, da bo nekaj zamudil, zato se mu je neizmerno mudilo polulat vsak sleherni grmiček. Evforično je vsrkaval vse vonjave v zraku in hitel od enega grmička do drugega.
Mali Rex potrebuje nekaj časa, da sprosti vso odečno energijo, potem pa je sprehod malo bolj umirjen. Rex ve kaj sme in kaj ne in ta zasluga gre njegovi začasni skrbnici, ki je hkrati tudi njegova terapevtka.   Cool
Name je naredil zelo pozitiven vtis in jaz bi ga opisala točno takole: Rex je ena prijazna navihana Horjulska rit, z veliko energije. Kiss
Glede na njegovo hitro dojemanje sem prepričana, da bi z nekaj truda postal čudoviti spremljevalec.  Wink
Nedvomno mu prejšnji lastniki niso dali možnosti, da jim pokaže svoj čudoviti karakter, sicer bi ga nedvomno obdržali.  Sad
Ps: Pojma nimajo, kaj so zamudili.

Pss: Rexa grem kamlu spet sprehodit!  Wink Cheesy
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #6 : nedelja, 31.05.2009 : 18:39:25 »

Bi bil primeren za življenje v bloku?
In a se rad igra? Recimo z žogicami ali bilo čim drugim?
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #7 : nedelja, 31.05.2009 : 21:04:49 »

V bistvu je mali Rex vsestranski Smiley

Ker ne vem, kako je prej živel, zagotovo ne morem rečt, ampak glede na to, kako hitro dojame, ne vidim ovire za življenje v bloku. Zaradi prostorske stiske trenutno biva v boksu/pesjaku, kjer je izredno priden. Je tih, bokso-čist, vse potrebe opravi zunaj. Tudi pri meni doma se vzorno obnaša. Rad se carta, lubčke deli in je na splošno pravi dobrovoljček.
Pripravljena sem bila na vsega in še več, ko sem ga sprejela v začasno skrbništvo. Le na to, da je tako priden, ne Smiley Tega sem še najmanj pričakovala. Resnično nič kaj veliko dela ni z njim. Verjetno me ravno zato toliko bolj prizadane, da se ga je lahko kdo po 4 letih enostavno odpovedal  sram

Rex je manjše rasti!
Ker ga iz slik večina oceni za večjega psa, kot dejansko je, sem ga zmerila in tehtala: 14kg in 48cm.

http://www.moj-album.com/slike/604712/DnTNE3wdcd98kJTn.jpg

Na flexu lepo hodi, oceni razdaljo in tudi zamota se ne, oz. se zna odmotat. Na navadnem povodcu se mu prve metre mudi, potem se pa lepo umiri. Zelo se razveseli ljudi in pozornosti, le do nekaterih moških je sprva zadržan. Do psov, celo samcev je prijazen in združljiv. Z Oxerco je že osvojil agilitaški tunel, doma pa tudi skačeva čez ovire. Rex je res vsestranski in aktiven pes, zna se pa tudi umiriti. Nad žogico zaenkrat ni kaj pretirano navdušen, ker mu ni v interesu se od tebe oddaljiti Wink Z vlečko se zelo lepo igra in tudi spusti na prvo povelje.

Danes je bi sfurminiran in na koncu je bil kup odvečne dlake skoraj večji, kot on sam Grin

http://www.moj-album.com/slike/604712/zmpo4lrF4YW4hFum.jpg

Zelo rad se vozi in če so avti v bližini parkirani, samo gleda, če so kje kakšna vrata odprta, da bi skočil noter Cheesy Laka se niti slučajno ne dotakne, samo na zadnje tace se postavi in stoji in gleda kje je kakšna možnost za vstop. Glede tega bi ga verjetno bilo treba ahtati, da ga kdo ne odpelje Grin

http://www.moj-album.com/slike/604712/84BbcNgTsqyTzixz.jpg

Toliko zaenkrat o Rexu, kateri bi bil zelo vesel kakšnega klica zanj  Kiss
Mogoče bo še Oxerca kaj dodala, verjetno sem kaj pozabila Smiley
Logiran

AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #8 : nedelja, 31.05.2009 : 21:32:36 »

Kako lep opis!  Cheesy

V bistvu je tako, da se moj oče počasi odloča, da bi imel enega psa zdaj, ko je v pokoju in me je prosil, da malček pogledam in zdaj imam akcijo Wink

Živijo/mo v bloku v 4. nadstropju s starejšo mačko vajeno psov (jih ima na ignor), rad bi pa aktivnega psa, ki bi ga lahko tudi naučil iskanja... Torej iščem med drugim tudi psa, ki je zvedal, rad raziskuje, se rad s čim poigra za nagrado ali kaj finega poje.

Kako pa je do divjadi?



Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #9 : nedelja, 31.05.2009 : 21:48:19 »

Tega pa res ne vem Grin Nismo še nič kaj takega srečali Smiley
Na mačko zunaj kaj posebej ne reagira, itak je na povodcu, ampak ni da bi se zagnal ali pa razburjal. Pogleda, potem pa gre naprej šnofat Smiley Vohlja pa zelo rad naokoli in kot sem že rekla, zelo hitro dojame.
Na partnerja ob prvem srečanju ni reagiral, pri drugem in vsakem naslednjem ga je bil zelo zelo vesel. Mojega očeta ga je bilo sprva strah in se ga je izogibal, nam je skušal na glas razložiti zakaj, ampak na žalost mi pasjega govora ne razumemo, itak sta se po 10min že šetala skupaj  Cool Ko se ogreje, si pa čist njegov Smiley
Logiran

AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #10 : ponedeljek, 01.06.2009 : 18:47:44 »

Sem mu omenla danes nekaj o Rexu...
Bi bilo treba prit kaj pogledat, da vidi, če je kaj kemije Wink
A zgornja telefonska je tvoja, ali je bolje da prej pokličem v Horjul? Sicer moram priznat, da se je malček "ustrašu" starosti, ampak nikoli ne reci nikoli. Ga bom vseeno probala malček nahecat, da bi ga prišli kaj pogledat.

Pri nas doma sicer imamo izkušnje s posvojenci tako odraslimi kot starejšimi...
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #11 : ponedeljek, 01.06.2009 : 18:51:53 »

Lahko kar z mano Smiley

Starost Rexu res ni čutiti, je zelo poskočen, hitro učljiv, aktiven pes. Vidi se mu le po obnašanju, da je bolj zrel Smiley
Logiran

AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #12 : ponedeljek, 01.06.2009 : 18:58:05 »

Meni so taki "taboljši", ampak ker ne posvajam sama, ampak sem samo "izvidnik"... ne morem nič garantirat.
V vsakem primeru pa pokličem, da ne smetim tukaj, kako se bo oče odločil.

Najlepša hvala za odgovore!  Kiss
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #13 : ponedeljek, 01.06.2009 : 19:01:15 »

Hvala za zanimanje Smiley Se slišimo!
Logiran

AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #14 : ponedeljek, 01.06.2009 : 19:06:31 »

Ajoj... Pozabla vprašat...  sram
Kdaj lahko pokličem?
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #15 : ponedeljek, 01.06.2009 : 19:08:38 »

Kadarkoli, nimam uradnih ur Grin Če ne utegnem, pokličem nazaj.
Logiran

AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #16 : ponedeljek, 01.06.2009 : 19:10:55 »

Super!  Cheesy
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #17 : torek, 02.06.2009 : 08:55:06 »

Skogkatt je pozabla dodat, da ima izredno rad otroke. Mojo malo je čist polupčkal.  Cheesy Itak pa držim pesti zanj!  Tongue
Skratka neproblematičen in nekonflikten peso. Kiss
Naj povem, da po novem teče tudi za žogico. trenutno na kratko razdaljo ampak se ogreva.  Wink
Bučman! Kiss
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #18 : torek, 02.06.2009 : 09:40:21 »

Punce, ste ga cist stestirale  Smiley
En tak srecko je tale crnuh  Kiss
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #19 : torek, 02.06.2009 : 11:45:38 »

Mali Rex je dobil novo oprsnico in povodec in je z novo opremo na poti v nov dom Smiley
Bom vesela, če se bo še kaj oglasil in vsem trem želim vse najlepše!

AngSeter, želim vam, da tudi vi najdete ta pravega zase Wink
Logiran

Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Mali Rex
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines