mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 16:36:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Toleranca do nevednosti
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Toleranca do nevednosti  (Prebrano 48572 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #180 : petek, 01.05.2009 : 21:12:46 »

Ne, ne govorimo tukaj o toleranci do istospolnih porok, pa do brezdomcev, pijancev ali polpismenih, ...
Jana s to izjavo si vrgla istospolno usmerjene ljudi med brezdomce, pijance in polpismene. Tja, kamor ne spadajo. Ne vem, če bi raznospolne poroke primerjala s pijanci in podobnimi. Če bi, bi se 'slišalo' takole:
Ne, ne govorimo tukaj o toleranci do raznospolnih porok, pa do brezdomcev, pijancev ali polpismenih... vam kaj ne paše v kontekst? Cool

Da se še na temo navežem. Sicer ne bom povedala nič novega, je bilo že vse rečeno... ženska, ki je pustila poginit mladiče samo zato, da je zadovoljila hčerko, je debilna - duševno nerazvita, če se tako lepše sliši.

Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #181 : petek, 01.05.2009 : 21:14:49 »

Prijava.

Brez izobraževanja pa bo tako še dolgo časa, dudarjev in ostalih zavrženih živali pa ne bo zmanjkalo.  Undecided
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #182 : petek, 01.05.2009 : 21:23:46 »

Hja, čisto tehnično ločevanje tele teme:
- toleranca do nevednosti v konkretnem primeru poginulega mačjega dudarja in njegovih hudo shiranih bratcev in sestric

Zgornje spada v to temo.
Spodnje spada v popolnoma drugo rubriko - mnenja, ne samo temo, vendar se se vedno ne da dopovedati, da ta tema s toleranco do novincev nima popolnoma nic opraviti, saj sicer lahko zacnemo kar tukaj tudi debato o toleranci do prepocasne blagajnicarke v taprvi stacuni in raznimi drugimi stosi. Novinci so bili ocitno not potegnjeni premisljeno ali pa, ker je bil zaplet ze tako hud, da niti tisti, ki je zapletal, ni nasel izhoda, zdaj se pa vsi obesate nanje kot pijanec na plot.

- toleranca do nevednih novincev, ki jih forumaši intenzivno naderejo že v prvem postu, s katerim odgovorijo na "idiotizme in kretenizme", ki jih novinci napišejo

Patapižu, ja, se povsem strinjam, da sem nastela povsem neprimerno in se opravicujem, ce je kdo narobe razumel ali se cutil prizadet. Lahko bi dopolnila se s tistimi, ki nimajo psa, pa takimi, ki imajo radi vijolicno barvo in tistimi, ki ne pijejo alkohola ter podobne. Torej, moj point ni bil, da izpostavim katerokoli skupino ali posameznika, ali da postavljam koga ob bok drugemu, ali da debatiramo o toleranci do njih/njega, temvec sem zelela povedati, da tukaj ne govorimo o toleranci do nicesar drugega, kot do tega in podobnih primerov.
Logiran

vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #183 : petek, 01.05.2009 : 21:24:05 »

Patapižu, motiš se v obeh trditvah.  V omenjenem citatu Jana samo našteve (daje primere) in nikogar nikamor ne "meče" ali primerja.

V drugem, za gospo, ki je zagrešila nezakonito dejanje ne smeš postavljati diagnoz o njenem duševnem zdravju, ker nisi (predvidevam) njena psihiatrinja.

AngSeter-prijava je bila seveda podana.
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #184 : petek, 01.05.2009 : 21:30:29 »

V drugem, za gospo, ki je zagrešila nezakonito dejanje ne smeš postavljati diagnoz o njenem duševnem zdravju, ker nisi (predvidevam) njena psihiatrinja.
Dobro, potem pa rečem, da gospa ni ravnala prav.  Tongue
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #185 : petek, 01.05.2009 : 21:32:50 »

Dobro, potem pa rečem, da gospa ni ravnala prav.  Tongue

S tem se pa tudi jaz zelo strinjam. Tongue
Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #186 : petek, 01.05.2009 : 22:50:52 »

Jana, nekoliko narobe si me razumela (ali pa sem jaz nerazumljivo napisala). Torej: gospa iz konkretnega primera je mišljena kot naduta (ker očitno zna poiskati pomoč, pa noče), vsevedna (ker misli, da pozna potrebe mačk, pa jih očitno ne) in se gre boga (ker da tuja življenja v roke svoje hčere). Jaz sem to pač razbrala nekje sredi teme, ne že iz prvega posta.


Naš Pingo je muc s posebnimi potrebami. Zakaj je tak, lahko zgolj ugibam. Ena od predpostavk (veterinarja, ne moja) je tudi, da so ga zastrupili s šamponom proti bolham. In zdaj: to, da nekdo neprevidno kopa 6-tedenskega (ali manj) muca s strupenim šamponom, je čista nevednost. Nevednost, ki jo je sproducirala prav doba interneta in televizije in kričečih reklam o "najboljših" preparatih in hrani. Če bi tega človeka srečala, bi mu razložila, naj tega ne počne in zakaj ne.

To, da nekdo potem napol mrtvega muca vtakne v kartonsko škatlo in nastavi na parkirišče, je pa ogabno in zlobno. Zdaj bi mu pa pregriznila vratno žilo, čeprav sem bila še malo prej čisto v redu in tolerantna in se pripravljena pogovarjati. Ampak naslednjemu, ki bo nameraval kopati 6-tedenskega muca, še celo z antiparazitikom, bom še vedno povedala, naj tega ne počne in zakaj ne; ne bom mu kar zasadila zob v vrat.


In še ena, ne preveč rožnata, pripomba aktiviskam. "Obupati" nad ljudmi je linija najmanjšega odpora. Pobiraš mačke, viješ roke, koliko da jih je, in življenje gre dalje, in predvsem za mačke se ne spremeni nič. Vztrajati na tem, da ljudi poučuješ in vzgajaš, kljub tisočim razočaranjem, je veliko težje, zahteva ogromno energije in samoobvladanja (da nekomu ne skočiš v vrat), ampak če uspeš vsaj enega prosvetliti, da se mačja populacija ne regulira s sekiro na tnalu, je še vedno upanje, da bosta takšna jutri dva in pojutrišnjem deset in bo nekoč to znanje splošno sprejeto.

Je pa to samo moje mnenje in seveda ostane presoja vsakega posameznika, kaj se komu zdi koristno porabljen čas.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #187 : petek, 01.05.2009 : 22:59:17 »

Ne gre se za "obupanje" ampak za smotrno porabo časa, navsezadnje smo se aktivni živalovarstveniki odločili, da bomo pomagali živalim in v našem primeru ne ljudem, večini teh omenjenih "nevednežev" ne pomaga nič, še najmanj izobraževanje ali toleranca.
Še največkrat jim pomaga, če jih usekaš po žepu ali včasih še kam drugam......
Žal je tako.
Ja, izobraževati, seveda, vendar nikakor ne vedno in še najmanj vsakogar.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #188 : sobota, 02.05.2009 : 06:53:22 »

AngSeter-prijava je bila seveda podana.

Super Smiley
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #189 : sobota, 02.05.2009 : 08:19:33 »

Jana, če imaš forum tako nastavljen, da prispevka trenutek po tem, ko si ga oddal ne moreš več popraviti, se moraš pač sprijazniti z nekaj več slovničnimi napakami. Pa ni sile, ne, saj je iz konteksta jasno kaj sem mislila.

In še enkrat: v konkretnem primeru ni šlo za nevednost.


Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #190 : četrtek, 21.05.2009 : 11:43:28 »

Tale tema je sicer že "stara" in "neaktualna" (v narekovajih sem napisala z namenom). Ker nisem imela več časa (in priznam tudi volje ne) sodelovat takrat, ko je bilo na sredi premlevanja, debatiranja, pinkponkanja, bi rada vseeno zaključila sedaj (ne maram nedokončanih zadev, pa še po prstih se ne znam dovolj močno usekat).

Še vedno mi ni uspelo prebrat čisto vsega, kar je bilo napisano po mojem zadnjem postu, vendar mi je v oči padel tale post:

V drugem, za gospo, ki je zagrešila nezakonito dejanje ne smeš postavljati diagnoz o njenem duševnem zdravju, ker nisi (predvidevam) njena psihiatrinja.

S formulacijo samo se sicer ne strinjam popolnoma (smeš, ne smeš, lahko itd.), ampak to je bilo to, kar sem želela v štartu s svojimi komentarji povedat (kam je pol vse skupaj šlo je za bit brez komentarja). In razmišljam in ne razumem zakaj nisem uspela tega dopovedat širši množici in kako to, da zdaj očitno je pa to jasno? In kako to, da so nekateri tako precej široko in splošno trditev/mnenje vzeli tako zelo osebno?

Nekaj ostalih cvetk (med drugim tudi to, kaj je logično in kaj ne in kaj moramo vedet tudi če smo popolni abervezniki) ne bom komentirala, ker ste tudi najbolj glasni med vami kdaj naredili hudo oslarijo, ki bi lahko koga (ali pa ga mogoče celo je) stala življenje (npr. male muce). Škoda (z mojega vidika, ne vsesplošna) je samo, da svoje napake tako zelo radi spregledamo in pozabimo.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Toleranca do nevednosti
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines