mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 20:36:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Tema: Problem s kremplji
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Problem s kremplji  (Prebrano 7048 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« : sreda, 20.05.2009 : 11:59:12 »

Zanima me, če se vam je že dogajalo, da je vašim psom začel rasti krempelj pod krempljem?

Predvsem me zanima zaradi česa prihaja do tega, je to bolj izjema kot pravilo ali kako?

Kremplje obema psicama redno strižem s škarjami, kupljenimi prav za ta namen.

Pri Shivi se je pozimi en krempelj zlomil oz nalomil, smo ga oskrbeli, vendar je po cca dobrem mesecu pod njim zrastel nov, tako smo morali zgornjega dobesedno "potegniti" dol. To so naredili na veterini pod pomirjevalom.

Ker še ni dolgo od prvega posega, Shivi pa je zopet zrastel nov krempelj pod že obstoječim (tokrat na drugi taci, krempelj ni bil poškodovan), smo v ponedeljek že drugič urgirali na veterini, le da tokrat ne pod pomirjevalom, saj psice ne želim vedno znova (očitno Undecided) dajati pod pomirjevala in smo ga odstranili na živo, kar pa niti približno ni prijetno - ne za psa, ne za nas. - Tu naj povem, da je bil vrhnji krempelj že dodobra "odstopljen" (je že dobro odstopil) in je bil za psico samo še moteč pri hoji po travi, kjer ji ga je vsaka druga bilka premaknila in jo je vsakič znova zabolelo, nazadnje že ni več stopila na tačko.

Že od prvega posega je strašno občutljiva, trese se že, če ji samo želim pregledati tačke, striženje krempljev je postalo prava nočna mora...

Skratka, zanima me, če je imel kdo podobne izkušnje, če se stvar ponavlja, zakaj do tega prihaja, kaj narediti da se to v nadaljnje prepreči, saj imam občutek, da nas nekaj podobnega čaka v bližnji prihodnosti vsaj še na dveh prstkih - pa srčno upam, da me občutek vara, ker je naša koklja že čisto iz sebe in se že praktično skriva doma, pred nama, da kakšne veterine sploh ne omenim na glas...

Hvala za odgovore ter lep dan,

Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #1 : petek, 22.05.2009 : 08:35:54 »

A tukaj res noben nič ne ve oziroma nima izkušenj s tem Huh ali ste vsi že dopustniški? Cheesy
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #2 : petek, 22.05.2009 : 11:33:29 »

Hmmm...to se je meni zgodilo enkrat pri psički, ko si je nohet preklala na sprehodu, ko ni dovolj skočla čez en štor, nohet se ji je odlomil in potem ne lepo zarasel nazaj. Rasel je tako kot si ti opisala, eden nad drugim, venda si ga je psička bolj kot ne sama odgriznila, nekaj pa sem jaz po občutku ščipala stran malo po malo, je pa bilo za njo izredno moteče. Ampak ko smo ta nohet spravili dol, se ni več ponovilo.

Glede na to, da ti praviš, da se ponavlja bi jaz pomislila na dve stvari, bodisi kakšno okužbo korena od koder nohet raste, druga varianta pa je pomanjkanje kakšnih vitaminov ali mineralov.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #3 : sreda, 27.05.2009 : 15:21:44 »

Glede na to, da ti praviš, da se ponavlja bi jaz pomislila na dve stvari, bodisi kakšno okužbo korena od koder nohet raste, druga varianta pa je pomanjkanje kakšnih vitaminov ali mineralov.

Tako, včeraj, cca pol ure po obisku veterinarja, smo sami odstranili že tretji krempelj, pod katerem je zrasel že nov. Shiva je nekam zapela s krempljem, le-ta se je razcepil in brez težav sem lahko še ostanek odstranila.

Danes sem opazila, da nas kmalu čaka enaka stvar že s četrtim krempljem.

Na veterini ne vejo kaj bi lahko bil vzrok temu. Prehrano ima Shiva vseskozi isto, nismo nič menjali ali ukinili, da bi bila lahko okužba, ni nobenih znakov. Je pa res, da Shivo boli točno tista "bunkica" na prstu, kjer iz stopalnice začne rasti krempelj. In bolijo jo vse "bunkice" na vseh tačkah. Undecided

Res mi ni jasno kaj bi to lahko bilo oziroma zaradi česa je do tega sploh prišlo.

Še kakšna ideja morda?
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #4 : četrtek, 13.08.2009 : 11:36:11 »

Cistim mailbox in sem naletela tudi na tezave s kremplji; omenjena je bila okuzba in zdravljenje z AB ter avtoimuna zadeva. Na okuzbo so posumili zaradi spremenjene obarvanosti kremplja. Bom pobrskala za originalnim emailom.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #5 : četrtek, 13.08.2009 : 11:51:11 »

V našem primeru naj bi šlo za avtoimuno bolezen, imenovano SLO - Symmetrical lupoid onychodystrophy.

Na antibiotikih smo bili 6 tednov, vseskozi pa psici dodajam Dermanorm olje + VMP tablete.

Zamenjali smo že vse kremplje, sedaj pa čakamo ali se bodo novi popolnoma obnovili ter ali se bo zadeva ponovila (iskreno upam, da ne, saj je zadeva zelo boleča za psico).

Nanook, če boš našla mail, se priporočam za branje. Hvala že sedaj.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #6 : četrtek, 13.08.2009 : 12:00:46 »

Sem iskala originalni mail in namesto tega nasla enkup drugih, vmes je tudi en SLO. Sem tuhtala, ce ti cem pripopat link s slikami al rajs ne. Na koncu mi je uspelo najti tudi tistega, ki sem ga pravzaprav iskala, ampak se je izkazalo, da ima on eno drugo stvar.

http://onibasu.com/archives/kn/180968.html

http://onibasu.com/archives/kn/165793.html

http://onibasu.com/archives/kn/160984.html

http://onibasu.com/archives/kn/175406.html

Obstaja tudi mailing lista za SLO- http://pets.groups.yahoo.com/group/SLOdogs/ .
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #7 : četrtek, 13.08.2009 : 12:31:23 »

Nanook, hvala. Seveda lahko pripopaš tudi link s slikami.

Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
matey18
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #8 : ponedeljek, 22.07.2013 : 19:35:18 »

Tudi mi imamo problem pri višavki da se ji je že pred časom nekaj nalomil noht in se sedaj ni lepo zarasel nazaj tako da se  sedaj non stop grize in liže ta noht. Noht če ga pogledamo ima po sredini čtro kot da se bo zdaj zdaj razklal na pol ampak tako je že pol leta in nič ne kaže da bo odpadel.
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #9 : ponedeljek, 22.07.2013 : 20:10:26 »

Ste obiskali veterinarja?
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Tema: Problem s kremplji
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines