mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 07:09:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Jolie z mladiči
Strani: 1 [2] 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Jolie z mladiči  (Prebrano 22159 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #15 : nedelja, 24.05.2009 : 10:38:57 »

Pa saj Smetka da popust oziroma gratis vzgojo in socializacijo Tongue
Logiran
Trini
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 92


« Odgovor #16 : nedelja, 24.05.2009 : 10:40:41 »

Predragi smo  Tongue.

Glede na to, da so horjulčki pač neprecenljivi, vzameš MasterCard?  Grin
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #17 : nedelja, 24.05.2009 : 10:43:53 »

Glede na to, da so horjulčki pač neprecenljivi, vzameš MasterCard?  Grin
Al pa Diners, na obroke  Grin.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #18 : nedelja, 24.05.2009 : 10:58:53 »

Ja, ne. Saj najboljše si je enega izbrat, počakat, da Smetka pokrije vse stroške, ti ga socializira in vzgoji, potem ga prideš pa iskat  Tongue
Logiran
Ilona
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 107


WWW
« Odgovor #19 : nedelja, 24.05.2009 : 11:06:31 »

Ja, ne. Saj najboljše si je enega izbrat, počakat, da Smetka pokrije vse stroške, ti ga socializira in vzgoji, potem ga prideš pa iskat Tongue
Pa če slučajno kaj od tega ni 100 %, ga lahko tudi vrneš :-(

Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #20 : nedelja, 24.05.2009 : 11:17:20 »

Reklamacija, jaz ga nisem dobila vzgojenega. Se to, ce je kastriran nism cist 100%  Tongue. Je predvcerajsnjem hotel khm... Taki lepi crni bulli bi prisli ven  Roll Eyes. Sicer pa, psi imajo vsako leto rojstni dan. Takrat se je fajn zavedat, kako srecen si, da imas enega Horjulcka in od radosti nakazes ene 100 eur. Sej jih ni treba 1000 takoj nakazat
 Tongue. V 10-ih leti se pa kr nabere.

Tem kepam pa zelim prave domove  Kiss
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #21 : nedelja, 24.05.2009 : 11:35:18 »

To je tako, a ne... ko en drug osel namesto tebe plačuje, je vse fajn. Če moraš sam, pa ni več tako zelo fajn. Takšni so stroški. Brez vsakodnevne oskrbe, ki bo tule precej daljša kot 30 dni.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #22 : nedelja, 24.05.2009 : 11:42:26 »

Vedno znova in znova spregledano, pa bom nalimala se sem (velja kot moj odgovor jeliki):

Ne zelim na nikakrsen nacin polemizirati o postopkih, ker sem prepricana, da so zanje v Horjulu vsi razlogi, zelim le pojasniti Radaljac splosno znano dejstvo, da se iz Zavetisca Horjul psov ne resuje (tako bi moralo biti v vseh zavetiscih), temvec so tam ze resene zivali in gre pri posvojitvi za popolnoma enake razloge, kot pri nakupu. V obeh primerih (posvojitev in nakup) gre izkljucno za odgovorno odlocitev za nekega psa, lahko pasemskega pri odgovornem vzreditelju ali psa iz zavetisca.

Pse resujemo s ceste, iz grmovja, iz kontejnerjev ..., ne pa iz zavetisc, ker je te zivali ze nekdo pred nami resil.

Prav tako ne sme biti razlog za posvojitev "pomoc". Psa, ki bo posvojen, bo zaradi splosnega nezakonitega, neodgovornega in nemoralnega pocetja prebivalcev Slovenije zamenjal drug in zavetisca v Sloveniji delujejo zato, da nudijo "zavetje" in oskrbo zapuscenim zivalim. Ni razloga, da bi iz Zavetisca horjul posvajali pse zaradi resevanja zivali ali zaradi pomoci temu zavetiscu.

Se enkrat - odlocitev za posvojitev ali nakup psa MORA temeljiti na popolnoma drugih razlogih, podprtih s predstavo o svojem nadaljnem 10-15 letnem obdobju, ko bomo za tega psa skrbeli v dobrem in slabem.

Dodajam pa:

Pomaga lahko vsak tako, da:
- zavetiscu pokrije stroske oskrbe katere od zivali,
- pove svojim znancem, prijateljem, sodelavcem ... o zivalih, ki iscejo dom,
- hodi okrog z odprtimi ocmi in posreduje vsepovsod, kjer ugotovi, da se s kaksno zivaljo ne ravna v skladu z moralnimi in zakonskimi normativi (prijave, resevanja zivali s ceste ...),
- se pouci o pomenu sterilizacije in kastracije zivali, ter svoje znanje (seveda temeljece na pravih razlogih ZA s/k) siri dalje,
- samo in izkljucno na odgovorni odlocitvi posvoji zival (nikakor v povezavi s krcenjem stroskov, poskusi pomoci, smiljenja, zaljubljanja ali podobnimi stosi),
- ...
Logiran

Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #23 : nedelja, 24.05.2009 : 12:06:18 »

Zdravo!

Meni je samček, zadnja slika, tako lep in se mi zdi zelo podoben Yorkshire terierju. Bi ga vzela, ampak me zanima koliko bi prišlo to dvojno cepljenje in kastriranje in če je kastriranje obvezno? Cepljen tako ali tako mora biti vsak pes. Takšnega psička si želim in če je možno z čim manjšimi stroški da pomagam temu lepotcu. Prosim, če mi lahko kdo odgovori kaj o teh stroških, ker nikjer nisem našla koliko bi se moralo plačati za te stroške dveh cepljenj in kastriranje.

Lp, Danijela
Tolk ko se plača za katerega koli drugega psa iz kjerkoli, posvojenega/najdenega/kupljenega.
Pa hranit ga je treba tudi kot katerega koli drugega in prodajalce prav malo briga kje bi ti rad čimceneje prišel skozi. Tisti tazares dragi so pa veterinarji, če se pes bohnedaj poškoduje ali kaj podobnega. Njih pa če je privatni dom sploh malo briga kako stojijo tvoje finance. Danes pač nič ni zastonj in pes je strošek.
Psi v zavetišču se oddajajo in bi mene osebno bilo sram vprašati kaj takega..se pa dostikrat ob takihle postih vprašam, kje živimo.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #24 : nedelja, 24.05.2009 : 12:08:12 »

Ja, ne. Saj najboljše si je enega izbrat, počakat, da Smetka pokrije vse stroške, ti ga socializira in vzgoji, potem ga prideš pa iskat Tongue
To je pa tudi fascinantno ja. To bo Smetka znala odgovorit, ampak me res zanima kolk je tistih herojev ki na psa vržejo uč, t.j. se "zaljubijo" in takoj pokličejo zanj, se zmenijo za stroške zdravljenja in za odhod k njim ko je pes poštiman. Grem stavit da se najdejo tudi taki, večina jim pa verjetno čaka da je pes popedenan.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #25 : nedelja, 24.05.2009 : 12:10:07 »

Meni je samček, zadnja slika, tako lep in se mi zdi zelo podoben Yorkshire terierju.
Kaj pa če je Nemški lovski terrier ali pač karkoli drugega izmed toliko črnih psov z rjavimi ožigi?Smiley
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #26 : nedelja, 24.05.2009 : 12:12:54 »

Mene pa zanima, poleg vsega drugega seveda, kako lahko pri teden dni staremu psu ugotoviš, kateri pasmi bo podoben, ko odraste?
Prvi moj je bil pri dveh mesecih podoben ježu, drugi satanovemu neposrednemu potomcu (za visoko ceno). sram
A potem bo pa spet reklamacija?
(Ma, dejte me brisat.)
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #27 : nedelja, 24.05.2009 : 12:17:45 »

To je pa tudi fascinantno ja. To bo Smetka znala odgovorit, ampak me res zanima kolk je tistih herojev ki na psa vržejo uč, t.j. se "zaljubijo" in takoj pokličejo zanj, se zmenijo za stroške zdravljenja in za odhod k njim ko je pes poštiman. Grem stavit da se najdejo tudi taki, večina jim pa verjetno čaka da je pes popedenan.

Verjetno isti procent (ups, promil) kot tistih, ki na tak način posvajajo npr. mačke od začasnih posvojiteljev. Ali pa pse, saj je vseeno.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #28 : nedelja, 24.05.2009 : 12:20:01 »

Nič ne bomo brisali. Imam še nekaj tednov časa v tejle temi, preden jih bom začela zares oddajat, pa je že počasi čas, da se stvari na svoje mesto postavijo. Če kdo misli, da občina pokrije S-T--R-O-Š-K-E za oskrbo takega legla in mame v skladu s pravilnikom (pa še čez, ker bo tudi samček kastriran), se je H-U-D-O zmotil. Če kdo misli, da imam veterinarsko oskrbo Z-A-S-T-O-N-J, je to enako velika huda zmota. Torej: strošek sterilizacije (s popustom) in dveh cepljenj(s popustom), bo tule stvar posvojitelja. Pa da vidim, kako hitro bodo posvojeni.
Logiran

pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #29 : ponedeljek, 25.05.2009 : 19:47:00 »

Za majhno mamico in njene mladičke sem nakazala 80,00 EUR. Upam, da bo vsaj za kakšen dan zadostovalo za njihovo oskrbo.

Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Jolie z mladiči
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines