mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 11:11:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  nega mačk  |  Tema: Zobna higiena
Strani: 1 2 3 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zobna higiena  (Prebrano 18582 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« : sreda, 27.05.2009 : 21:03:46 »

Ali svojim malim kosmatinčkom perete zobke? S katero ščetko (če ja)? Tisto, ki se jo dobi v trgovinah za male živali ali s kakšno drugo? In kako vam to uspe?   Wink
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #1 : sreda, 27.05.2009 : 21:12:39 »

Ščetkamo, ko najdemo energijo za prerivanje in starorimske borbe. Roll Eyes
Uporabljam kar običajno človeško mehko zobno čšetko, ker je Pega pasjo prežvečila že ob prvem poskusu ščetkanja. Uspe pa nam... z veliko dobre volje in potrpljenja Smiley ker Pega ščetkanje jemlje kot tanartabulš-super-žur in se zraven reži, premetava, grize in seveda liže zobno pasto. Ampak nekako nam gre. Smiley
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #2 : sreda, 27.05.2009 : 21:15:18 »

Pardon, z zamikom sem ugotovila, da s kosmatinčki misliš na mačke. Za mačke bom pa tiho, ker nimam pojma Tongue
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #3 : sreda, 27.05.2009 : 21:44:20 »

Miskica, hvala vseeno. Po mojem je tvoja izkušnja podobna marsikateri mačji... Wink

Sem pa mislila svoji kepici, ki jo šele pričakujem (zdaj že res nestrpno, saj sem njegov prihod zaradi bratrančeve poroke v tujini prestavila, da ne bi bil sam) kupiti kar ultra soft Curaprox ščetkico, ker se mi je tista, ki sem jo videla v trgovini za male živali, rigidna in groba. Rada bi ga pa takoj navadila, če bo le šlo, saj se mi zdi pomembno, da si tudi zobke ščetkamo.
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #4 : sreda, 27.05.2009 : 21:44:59 »

Vtaknite *zdela* kjer manjka...  Grin
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #5 : sreda, 27.05.2009 : 22:22:23 »

Missyb, pri nas se je zelo obnesel nasvet pridne v neki drugi temi, da lahko mačku drgneš zobe tudi z gazo. Jaz nanjo nanesem še nekaj encimske zobne paste. Veterinarju se je to zdelo povsem ok.
Seveda bo še boljše, če jih boš navadila na ščetko, jaz si mačka nekako nisem predstavljala s ščetko v gobcu.
Pa še to: pričakuj precejšen upor na začetku (ne boj, mesarsko klanje Grin), ampak pri nas je to trajalo samo parkrat, potem sta se povsem vdala v usodo. Pa obvezna nagrada na koncu.
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #6 : četrtek, 28.05.2009 : 06:54:44 »

Ja, nagrada, to to... je v redu, če si nataknem gumijaste debele rokavice pred tem početjem? Ali bo imel slabo asociacijo vsakič, ko me bo videl, da si jih natikam in bo revček odvršal v agoniji na turbo pogon!
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #7 : četrtek, 28.05.2009 : 10:07:27 »

Jaz ne bi z rokavicami, ker bi imela še manj občutljiv prst, že tako ovit v gazo. Pač si enkrat, največ trikrat popraskana in pogrizena, potem  je mir. Žrtev za tistih par minut zaprem v kopalnico, da ne uide, z levico ga zgrabiš za vratno gubo, z desnico odpreš gobec in po hitrem postopku ...
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #8 : četrtek, 28.05.2009 : 10:12:27 »

Če imate mačko, ki se zelo upira (pri npr. dajanju zdravil, v tem primeru pač čiščenju zob) morda ni nesmiselno razmišljati o tem, da se jo zavije v brisačo medtem.

Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #9 : četrtek, 28.05.2009 : 10:26:55 »

A je drugace macka socializirana? Mislim, se pusti prijeti ali je samosvoja?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #10 : četrtek, 28.05.2009 : 10:48:09 »

Ima kdo kakšen nasvet, kako očistiti zobke mački, ki nujno potrebuje čiščenje, vendar ima preslabo srce in obstaja velika verjetnost, da se ne zbudi več iz narkoze?  Undecided Stara je osem let, mešanka s perzijko ("čudež narave"), pri sterilizaciji so nam povedali, da zelo verjetno ponovne narkoze ne bi preživela. Obstaja kakšna pasta, ki bi "raztopila" zobni kamen? Ali pa kakšni posebni briketi, tablete,... karkoli, razen posega pri veterinarju?

Že vnaprej hvala vsem za nasvete.

Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #11 : četrtek, 28.05.2009 : 11:13:04 »

Soul, jaz sem ravno spraševala tule v Belgiji za čiščenje zob.
So mi rekli, da če mačka ni preveč divja in stanje zob ni pretirano hudo, lahko naredijo tudi na živo. Si po pravici povedano ne predstavljam kako, tudi ne, ali je to pametno in kako bi to vplivalo na srce...
Za hec mogoče vprašaš vete, če se najde kdo tudi v Sloveniji, ki bi to naredil tako. Undecided
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #12 : četrtek, 28.05.2009 : 11:26:20 »

Hvala Župca!
Sem tudi to že razmišljala in se takoj spomnila lastnih izkušenj z zobarji, pri katerih VEDNO!!! zahtevam injekcijo  sram Zadnjič pri puljenju sem celo želela narkozo  Tongue neuspešno, itak  Roll Eyes

hmm, kaj pa, če jo zadane kap od groze in strahu ...  Lips Sealed Res ni nobene manj boleče rešitve? Resnično si ne upam tvegati z narkozo, moram pa nekako spucati zobke...
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #13 : četrtek, 28.05.2009 : 11:36:30 »

A je macka "divja"? Se tebi pusti?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Barbara10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


« Odgovor #14 : četrtek, 28.05.2009 : 12:34:01 »

Pred kratkim sem kupila "sprej" za zobe, ki se ga ne scetka in ne splakuje. Sedaj sem ga sele nekajkrat uporabila na 15+ let stari kodrici (se ji ne upamo dati narkoze - se morda vec ne bi zbudila) in vsaj zadah je za nekaj casa dober. Kako se bo obneslo na dolgi rok, ne vem. Zaenkrat sem zadovoljna.

****. Ne vem, ce se sme dati gor ta link. Ce se ga ne sme, prosim zbrisite. To je zaenkrat najboljse, kar imamo zanjo. Prav tako sva en dva tri "fertig" - 4-krat spricnem, ona pomlacklja in to je to.
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #15 : četrtek, 28.05.2009 : 14:23:03 »

A je macka "divja"? Se tebi pusti?

Ne, ni divja, sploh ne. Se pa intenzivno upira čiščenju zob  Undecided


Pred kratkim sem kupila "sprej" za zobe, ki se ga ne scetka in ne splakuje. Sedaj sem ga sele nekajkrat uporabila na 15+ let stari kodrici (se ji ne upamo dati narkoze - se morda vec ne bi zbudila) in vsaj zadah je za nekaj casa dober. Kako se bo obneslo na dolgi rok, ne vem. Zaenkrat sem zadovoljna.

****. Ne vem, ce se sme dati gor ta link. Ce se ga ne sme, prosim zbrisite. To je zaenkrat najboljse, kar imamo zanjo. Prav tako sva en dva tri "fertig" - 4-krat spricnem, ona pomlacklja in to je to.

Mogoče bi pa to poizkusili tudi pri nas.  Kje bi lahko dobila kaj več informacij? In kakšni so stranski učinki (vpliv na ledvice ipd.)?


Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #16 : petek, 29.05.2009 : 11:18:07 »

Domnevam, da ji prej nikoli niste tega delali? Se pusti "uklescit"? Torej, da ne ponori, ko jo primete trdno/objamete?

Tudi, ce boste uporabljali sprej, je treba macki gobec odpret, kar je ze tisto, kar jo verjetno znervira. Na vasem mestu bi zacela s prstom - torej, ce imate macko v narocju ali ob sebi, ji (ko bo/je sproscena) zacnite s prstom narahlo drgniti (pocasi) ali bolje receno "drseti" on njenih ustih/ustnicah. To imajo macke obicajno rade. Poskusajte vedno vec in v kakem tednu ji boste verjetno lahko ze s prstom podrgnili po kaninusih. Od tega pa ni vec dalec do tega, da pusti cistiti.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #17 : petek, 29.05.2009 : 11:40:35 »

Super, hvala pridna!
To smo že delali, saj smo ji zobke že mazali z nekim gelom za odstranjevanje kamna. In nam je z nekaj truda uspevalo. Gela se potem nekaj časa ni več dalo dobiti. Ravno danes sem izvedela, da ga v eni trgovini še imajo (sicer za pse ampak naj bi bil za muce prav tako OK) in grem jutri ponj.
Upam le, da bo efekt in da nima kakšnih stranskih učinkov, ki bi se po daljši uporabi poznali na mački... Oz. da je res primeren za mačko, čeprav je na embalaži baje narisan pes?  Undecided
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #18 : četrtek, 11.06.2009 : 14:10:16 »

Kupila sem mu Curaproxovo ščetkico za dojenčke...  Grin
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #19 : četrtek, 11.06.2009 : 14:53:10 »

Jaz tudi umivam mojima dvema kužkoma zobke, sicer bolj poredko, ker ful ne marata, ampak je pa naš kavalirček definitivno pri vsaki stvari ful potrpežjiv, pravi angelček, res.. Kiss

Sem pa kupila pri veterinarju in ščetko in pasto in sm kr zadovoljna. Wink
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #20 : nedelja, 20.09.2009 : 20:19:34 »

Ne gre ravno za zobno higieno, ampak da ne odpiram nove teme... Mi lahko kdo z več izkušnjami pove, kako je z menjavo zob pri mačkih? Naš Tigr nam je včeraj skoraj pridelal infakrt - sem mu odprla gobec in si zasluži še en pridevnik pred imenom - Sabljezobi tigr  Shocked Cheesy, namreč stalni zobje so mu ven pokukali, mlečni pa še kar vztrajajo na mestu... Vem, da se to zgodi pri psih, sem tudi že videla, torej je čisto logično, da se tudi pri mačkih lahko zgodi, vseeno pa me je presenetilo. V gobec mu ravno ne gledam vsak dan, vsak teden pa, in začetek tedna so bili samo mlečni. Zdaj ima pa kar naenkrat vse podvojene (canine vse, za incizive nisem 100%, so tako majhni, pa Tigr ni bil najbolj vesel pregleda, da nisem uspela šteti), maje se mu samo en mlečni canin. Presenetljivo mi je to, da so mu stalni tako hitro izrasli, saj so tako veliki kot mlečni  Huh.

Mu bojo mlečni sami izpadli, mu jih lahko jaz malo 'trkam' in pomagam, da ven padejo, ali bo potrebna pomoč veterinarja? Za videz mi je jasno vseeno, zanima me samo, ali bi ga lahko dvojni zobje kaj ovirali oz predstavljali kakšno zdravstveno tveganje glede na majhnost gobca? Tigr ima 4 mesece.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #21 : nedelja, 20.09.2009 : 21:17:46 »

Popolnoma enako je pri naši Micki - je tudi stara dobre 4 mesece. Tudi jaz sem bila presenečena, ko sem to prvič videla pri starejšem mucu, Ficku, je bil kot barakuda z vsemi podvojenimi kaninusi Grin. Ni panike - mlečni zobki kar lepo sami odpadejo, ko jih stalni dovolj izpodrinejo. Tisti stranski (verjetno so to "incizivi") pa so najprej odpadli mlečni, potem so pa pokukali na dan stalni - enega mlečnega sem mu celo jaz do konca izpulila, ker je visel le še "na nitki".
Micka nima nobenih težav, razen da opažam da ji paše, če se z gobčkom drgne ob trde vogale in podobno - verjetno je malo srbeč ali skeleč občutek, ko izraščajo zobje (saj si tudi dojenčki tlačijo vse živo v usta, ko izraščajo prvi zobje Wink )
Se pa strinjam, pogled na podvojene zobe je res zanimiv. Slikaj za spomin, ker tega pri Tigru ne bo nikoli več Wink.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #22 : nedelja, 20.09.2009 : 22:17:15 »

Hvala za hiter odgovor!  Smiley Ok, torej - samo brez panike, bojo zobje sami toliko pametni, da bojo sami ven šli. Slikali smo že  Cheesy, sicer se ne vidi najbolje, ampak bomo še poskušali. Incizivi so tamali sprednji zobje... Sekalci, če se ne motim (mi grejo latinski zobje bolje  Tongue ). Stranskih (torej meljakov) (še) nima podvojenih, nisem vedela, ali so tudi ti mlečni ali direkt stalni.

Tigr že več kot en teden žveči vse živo, ampak glede na to, da je po duši belgijski ovčar, ki okrog nosi pasje igrače, 3x večje od sebe, grize psa in pride na žvižg, sem to pripisovala pasji naravi. Ko sem včeraj videla barakudasto-krokodilje zubalo, mi je kapnilo, da bo najbrž tudi to vzrok  Tongue.

Bomo počakali, pa videli, kaj bo. Če mi pa vmes uspe še kaka dobra fotka, bom pa še to priložila  Cheesy.

Lp, Urša

ps: koliko časa pa načeloma menjajo zobe? Kot psi, cca 2 meseca?
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #23 : nedelja, 20.09.2009 : 23:48:53 »

Ja, sej ne vem, pri Fickotu je šlo nekako v enem dobrem mesecu, se mi zdi. Evo, saj imam še slikco od takrat:
http://www.shrani.si/f/21/Uk/3PkhZ8R0/25209-022.jpg
http://www.shrani.si/f/1a/Bl/1a8gMrG1/25209-021.jpg
Grin
Aja, pa tudi dlesni je imel v tistem času prav rahlo vnete zaradi menjave zob (pri Micki pa tega ni videt).
Sem pa vesela, da sem zaradi tvojega vprašanja zdaj vsaj izvedela, kako se imenujejo vsi ti zobje Smiley. Prej sem mislila stranske, torej meljake, za sekalce pa nisem prepričana, če jih je sploh menjal. Mogoče so pa sekalci že kar stalni? Kdo ve?
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Fitzgerald
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #24 : ponedeljek, 21.09.2009 : 19:06:06 »

Tudi moja Pici ima dvojne zgornje sekalce, spodnji pa so izpadli ze kak teden nazaj in cez 2 dni so pokukali ze stalni. Ostalih ne vem, koliko je menjala, mislim, da se ne. Stara je tam dobre 4 mesece, skoraj 2 kili ima, vampirka mala. Jaz jih skoraj dnevno cekiram ustno votlino, naj se malo navadi, hehe
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #25 : ponedeljek, 28.09.2009 : 10:10:17 »

Našega Smajlija je tole menjavanje zob kar zdelalo, revček. Je prvi naš, ki se muči s tem, pri ostalih je šlo lažje.  Upam, da bo kmalu mimo, po možnosti preden ga za brezveze peljem na obisk k veterinarju Roll Eyes
Logiran

mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #26 : ponedeljek, 28.09.2009 : 11:59:12 »

Moji Micki sta morala pa ravno včeraj ali pa predvčerajšnjim odpasti zgornja kaninusa - kar naenkrat je iz "barakudice" spet ratala princeska Smiley Spodnja sta po mojem še zmeraj mlečna, še ni videti "podvojevanja". Pa tudi tam, kjer bi morali biti zgornji meljaki, je nekam čudno prazno in malo pordelo - očitno so tudi ti šli sami ven. Škoda, da nisem nobenega nikjer našla, za spomin. Fickove imam kar 3 spravljene Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #27 : ponedeljek, 28.09.2009 : 12:43:37 »

Tako, naš Sabljezobi Tigr je spet en čisto navaden Tigr (no, to, da pri nas doma ni ene navadne oz normalne živali je menda že jasno sicer  Cheesy Tongue ). Čez teden je sam vrgel ven tamale sekalčke in kanine spodaj, tako da sva (ok, no, sem  sram Roll Eyes ) se zainatila, da rešiva vsaj kakega zgornjega. Levi se mu je hudo majal in če si ga malo požokal, se je kar vodoravno postavil (not, proti nebu), desni se še ni dal. Najprej sem ga jaz držala, pa je Gregs skušal dobiti zob ven, pa ni šlo, potem sva se zamenjala, potem smo šli že po klešče v garažo...  Shocked Tongue No, končno se nama je bogi mic zasmilil in sva ga pustila pri miru, vseeno pa sva večkrat dnevno malo probala, če bi se ga dalo izpuliti. Pa je hudič sam ven zletel naslednji dan  Angry, tako da sem bila še bolj odločena, da si prilastiva zadnji preostali mlečni zob. In v petek nama je to tudi uspelo!  Cheesy Ne samo, da se je majal, ampak je dejansko bil na 3/4 že zunaj, visel samo še na nitki tkiva, tako da je po eni hitri akciji 'drži mačka - primi in potegni zob' bil zgornji desni kaninček zunaj. Zdaj imamo novo, lepo, bleščeče zobovje  Cool, Tigr pa je presrečen, da mu zmešana lastnika ne šarita več po gobcu  Tongue. Zdaj bo pa kmalu papi na vrsti, buahaha...

Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #28 : ponedeljek, 28.09.2009 : 13:06:59 »

Grin
Logiran

Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #29 : sobota, 15.05.2010 : 20:48:39 »

Eno vprašanjce. Pri nas tudi tamala menja zobke. Res ji ni všeč, da ji šarim po njih ampak nekako vseeno uspem pokukat vsake toliko in trenutno so na udaru tamali spodnji srednji zobki. Grize vse kar ji pod zobe pride, danes se je predvsem na eno škatlo spravila, tudi malo pordele dlesni ima pri teh zobkih, pa učki so bolj solzni kot običajno. Ji lahko dam kaj, da ji bo lažje? Ker se mi zdi, da jo kar precej moti. Gengigel mogoče? Vem, da je za pse OK, samo za mačke pa ne vem. (za učke smo pa že dobili)
Logiran
slavica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 254


WWW
« Odgovor #30 : nedelja, 06.02.2011 : 12:34:59 »

Naš Sunny skrbi, da imam jaz zmeraj kaj za spraševat na forumu Roll Eyes.
Sem vzela gazo (ko se navadi, bo ščetka) in zobno pasto za muce z okusom piščanca.
Zobke ima zaenkrat še lepe in čiste (še vet ga je pohvalil), ampak da bo tako ostalo, bomo čistili.

Povejte mi, ali lahko uporabim tudi otroško zobno pasto za ljudi? Sunny je namreč ugotovil,
da je mačja pasta zelo "njami" in mu ne morem čistiti, ker hoče na vsak način gazo pojesti  Shocked.
Če bi jo samo žvečil, bi mu še malo pustila, saj bi si na ta način kar sam malo spucal, ampak
jo takoj strga in hoče požreti.
Ne prideva nikamor, zgaga mala  Tongue.
Pri Miši nimam teh težav, ker se gospa itak zmrdujejo skoraj nad vsako stvarjo,
 je pa veliko bolj umirjene narave, tako da nama kar uspeva.

Sunny je čisto druga pesem, pravo živo srebro.
Torej, ali je otroška zobna pasta primerna ali raje ne?
Hvala in lp
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #31 : nedelja, 06.02.2011 : 12:48:32 »

Katero pasto si pa kupila?
Logiran
slavica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 254


WWW
« Odgovor #32 : nedelja, 06.02.2011 : 12:51:03 »

Uh, sem v službi (ja, v nedeljo  jezen, bom morala doma pogledati, kako se ji reče -  če misliš mačjo.
Otroške človeške pa še nisem, raje prej sprašujem
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #33 : nedelja, 06.02.2011 : 12:56:16 »

Ja, mačjo oz. mačje/pasjo mislim.
A veš, da se jaz ne bi upala s človeško.  Bi jo raje zamenjala z drugo, staro pa uporabila za drugo muco, sicer pa jo ponudi na licitacijah. Če ne bo šlo drugače, poskusi s kakšno naravno/zeliščno (Dorwest ima), čeprav okus veliko pripomore, da se hitreje navadijo.
Logiran
slavica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 254


WWW
« Odgovor #34 : nedelja, 06.02.2011 : 12:59:39 »

Ja, bo verjetno res boljše. Sem bila itak v dvomih, ampak več glav več ve...
Bom poskusila z drugim okusom, čeprav je Sunny-ju bilo zelo všeč čisto vse do sedaj.
Temu mačetu je res vseeno, kaj dobi, samo da je za pojest oziroma se
vsaj njemu zdi, da je za pojest, zmešanc moj  Kiss
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #35 : nedelja, 06.02.2011 : 13:00:38 »

Ali pa košček gaze, ki je precej tanka, zamenjaj s kosom stare, oprane brisače. Preverjeno boljši učinek kot pri gazi, požreti je pa tudi ne more kar tako.
Logiran
slavica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 254


WWW
« Odgovor #36 : nedelja, 06.02.2011 : 13:02:10 »

Ali pa košček gaze, ki je precej tanka, zamenjaj s kosom stare, oprane brisače. Preverjeno boljši učinek kot pri gazi, požreti je pa tudi ne more kar tako.

O, dobra ideja! Bomo poskusili, hvala lepa.
Logiran
čaja
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.037


WWW
« Odgovor #37 : nedelja, 06.02.2011 : 18:59:29 »

Jaz imam popolnoma enako težavo. Urla tudi obožuje zobno pasto z okusom piščanca. Ko sem še uporabljala gazo je najprej vse dol polizala (ji je bilo nemogoče preprečiti) in sva potem bolj na suho drgnile.  Grin Zdaj, ko uporabljam frotirast naprstnik za dojenčke, je boljše, ker sem jaz z njim bolj okretna in ji ga hitreje potisnem v gobček in ne more začet lizat.  Wink
Otroške zobne paste pa raje ne uporabljaj. Notri je ponavadi cel kup škodljivih sestavin, sploh pri otroških ogromno barvil in druge packarije.
Mislim, da bo najbolje da najdeva manj okusno mačjo zobno pasto.  Tongue
Logiran
Strani: 1 2 3 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  nega mačk  |  Tema: Zobna higiena
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines