mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 19.03.2024 : 11:42:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: pravila glede polaganja strupa za podgane...
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: pravila glede polaganja strupa za podgane...  (Prebrano 6019 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kvisnar
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 392


« : sreda, 28.10.2009 : 18:43:06 »

Ali kdo ve, če so stanovalci oz. upravnik pri večstanovanjskih stavbah dolžni obvestiti ostale tam živeče, ko v skupne prostore namestijo strup za podgane?
Hvala.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #1 : sreda, 28.10.2009 : 18:48:51 »

Ja, so. In mesta, kjer se nahaja strup morajo biti označena z ustrezno nalepko, na kateri so podatki podjetja, ki je strup nastavilo, opis strupa, datum polaganja, opozorilo, da gre za nevarno snov itd.
Kaj bolj podrobnega lahko dodatno izvem jutri, če te zanima  Smiley
Logiran
kvisnar
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 392


« Odgovor #2 : sreda, 28.10.2009 : 18:57:25 »

Ja, lepo prosim...

Me je nemalo presenetilo, ko sem prejle, čisto slučajno, odkrila kup vrečk s strupom v kleti... tako lepo anonimno in tiho so se tam znašle, da me kar zvije.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #3 : sreda, 28.10.2009 : 19:03:49 »

Se bom dodatno pozanimala - naš poslovni partner ima namreč podjetje za deratizacijo in podobne zadeve in sem videla, da so vse njegove vabe ustrezno označene/evidentirane in mislim, da so tudi stroga pravila glede postavljanja (kam, koliko in podobno). Vrečka s strupom kar tako nekam postavljena je definitivno proti vsakim pravilom - si ne upam niti pomisliti, da v tako vrečko vtakne prste otrok. Javim jutri.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #4 : četrtek, 29.10.2009 : 10:46:10 »

Potrjeno - strup mora biti ustrezno označen (najmanj tako kot sem že opisala) in vsekakor morajo stranke v večstanovanjskih objektih biti obveščene o namestitvi. Soglasje verjetno niti ne bi škodilo  Roll Eyes

Vrečk, polnjene s strupom, se ne uporablja več, ampak se strup nahaja v plastičnih vabah, ki sicer same po sebi ne preprečujejo direktnega stika s strupom, so pa vseeno malce boljša varianta od najlon vrečke. Nažalost do strupa lahko pride čisto vsak in ga potem tudi vsak lahko nastavi kakor se mu zljubi, ampak to je že druga štorija, zrela najmanj za kakšno opozorilo.
LP
Logiran
kvisnar
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 392


« Odgovor #5 : četrtek, 29.10.2009 : 11:13:51 »

Hvala ti.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: pravila glede polaganja strupa za podgane...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines