mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 17:27:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Igre in zaposlitve  |  Tema: Gruljenje med igro
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Gruljenje med igro  (Prebrano 12564 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Olly
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 273


« Odgovor #15 : petek, 22.04.2005 : 13:42:44 »

Ni se potrebno bati samo našo to odvajamo tako, da se mi igramo z njo in če renči (gruli) se prenehamo in je užaljena, potem pa pride k tebi po igračo in se ponovno hoče igrati, če renči pa spet prenehamo...itd. s psmi pa se obnaša tako, da na manjše ali mlajše renči na večje pa laja, ker se jih boji...ali pa če je ne pustim, ki igri in mora imeti prostor ob meni tudi laja..
mislim pa da pri vas ni vzroka za skrb Wink
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #16 : petek, 22.04.2005 : 16:40:00 »

Ne vem, če to spada pod to temo, ampak bom vseeno prosila za nasvet.

Moj pes v "igri" z drugim psom (vlečenjem) renči in hkrati laja (ne vem kako je to sicer možno, amapk je). To niti ni tak problem, bolj me skrbi to, da v teku z drugim psom renči in laja nanj in se malo tudi zaletava. Ampak to samo če tisti pes vodi, drugače če njega "lovijo" ni problemov.

Razmišljam, da je to v bistvu izraz njegove dominance, ker pač ne pusti, da bi bil drug pes ali psica pred njim, čeprav je drugače bolj nesamozavesten in nesiguren (slabe izkušnje pač).

Ali je dobro če vadim z njim odpoklic? Sam motilo bi me, da ga kličem sebi sredi igre, ker bi lahko prihajanje k meni vzel za kazen, da se ne sme igrat.
Nekaj moram narediti, ker niso vsi psi tako toleranti in jih lahko kmalu "faše".


Se zahvaljujem za kakršenkoli nasvet.

Lp, Sanja
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #17 : petek, 22.04.2005 : 22:22:58 »

Mislim, da se psi med sbo razumejo in da preden bi jih fasal bi dobil tudi opozorilo, ki ga lahko zazna tako on kot tudi lastnik. Seveda moras prej lastnike vprasat ce je njihov kuza agresiven ali netoleranten in ga k takim ne spustis.
Taksno lajanje in lovljenje pa ni znak agresije in dominance, ampak le nacin igre. Zato naj te le ne skrbi. Tudi moj tece ob dolocenih psih in jih vlaci za uhe in laja. Tudi lajez verjetno ni agresiven, ceprav je lahko mocen in vztrajen... Imas le igrivega kuzka in po mojem te ne rabi skrbet.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #18 : sobota, 23.04.2005 : 12:37:46 »

Odpoklic med igro kar vadi, ampak takrat, ko je pes  pozoren nate, sicer ga boš naučila samo to, da mu na klic ni treba priti če noče. Če se intenzivno igra, te mogoče niti ne sliši. Odpoklica zanesljivo ne bo vzel za kazen, če ga boš nagradila in spustila nazaj v igro.
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #19 : torek, 26.04.2005 : 13:14:38 »

Opoklic bom vadila, razmišljam pa tudi o 1om povodcu, da bi ga potegnila stran, ko bi se začel tako "zaganjat", pa bi mogoče potem pokapiral, da če začne lajat pa grulit na psa med tekom, da to ni dobro...

Ker tudi tako gruli med vlečenjem se mi zdi, da bomo morali čimmanj to prakticirat, sam kaj, ko se njemu fajn zdi in že sam pobere kako palico in jo sili drugemu psu... Smiley


Lp, Sanja
Logiran
norwich terrier
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #20 : sreda, 21.03.2007 : 14:27:41 »

Moja Evian je najhujši primer renčanja psov, ki sem jih videl. Ne glede na to če ji paše kaj ali pa ne ona renči a ne misli tako resno. Ampak ko pa se igra... kot da bi se  borila za svojo zemljo...pri njej moraš paziti, če imaš ohlapne hlače, saj včasih kar malo prestopi...svoj boj za zemljo (igračka) pusti in se za 2 sekundi spravi na hlače...res...nor pes Cheesy Wink
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Igre in zaposlitve  |  Tema: Gruljenje med igro
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines