mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 21:24:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zoro/Cerknica
Strani: 1 [2] 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zoro/Cerknica  (Prebrano 20519 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #15 : ponedeljek, 16.11.2009 : 13:01:52 »

 sram Cry

Je zanimanje zanj, iz moje strani. Ampak ŽAL nimam možnosti v doglednem času it na svoje, da bi ga lahko posvojila. Če bi imela pogoje, bi bil že zdavnaj pri meni.
Vem, da tole ravno veliko ne pomaga, mogoče pa le kdo vidi, da je to res en SUPER pes. Prijaaaazen, scrkljan, žogar po duši, tala lupčke, skratka meni se zdi res idealen pes. Če niste odločeni, če se vam slike ne zdijo dovolj - pokličite Polono in ga pojdite pogledat v živo. Garantiram, da bo osvojil vaše srce!  Kiss


Vem, da ne more dočakat starosti v Horjulu. Močno upam, da se bo kdo opogumil in ga posvojil, vam sigurno ne bo žal.
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #16 : ponedeljek, 16.11.2009 : 13:21:46 »

sram Cry

Je zanimanje zanj, iz moje strani. Ampak ŽAL nimam možnosti v doglednem času it na svoje, da bi ga lahko posvojila. Če bi imela pogoje, bi bil že zdavnaj pri meni.


Jaz, na primer, sem daleč od tega, da bi bila na svojem. S fantom živiva v 57 m2 velikem (majhnem) najemniškem stanovanju, v katerega sva se iz prejšnjega najemniškega (40 m2) selila izključno in samo zato, da sva lahko posvojila Ronjo. Valda je to ptoegnilo za sabo večje stroške in skoraj vsak mesec zaključiva z minusom na računu, ampak se da, če si le dovolj želiš.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #17 : ponedeljek, 16.11.2009 : 13:34:26 »

Verjemi, da sem že 100x vse premlevala v glavi in naglas, pa je žal preveč faktorjev, ki jih ne morem sklopit skupaj. Študiram, in bom to počela še nekaj časa (pač, 6-letni faks), faksa imam toliko, da ne morem delat zraven, z eno štipendijo pa žal ne morem it povsem na svoje, kupit večjega avta (ker v tega pač ne bi šel) in vzdrževat dveh psov (sproti + imeti denar na strani če bodo za kakšnega večji nepredvideni stroški - kredita mi pa ne bo dal nihče). V zadnjem času se je še naša familija razkropila naokrog in imam za back-up praktično eno samo osebo, tako da ne morem nekomu, ki že za prvega psa ni bil najbolj navdušen, pripreljat domov še enega, in to ne majhnega.
Res, če gledam realno sama z 200€ na mesec vsega tega ne morem speljat. Žal. Če bi gledala s čustvi, bi bil Zoro že od poletja pri meni.
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #18 : ponedeljek, 16.11.2009 : 14:05:50 »

Zala_, jaz te razumem.
Čeprav...mi živimo v zelo(!) majhnem stanovanju, v katerem na začetku sploh nisem upala razmišljati o psu. Na, pa imam dve. Za eno smo pri veterinarju pustili ohoho denarja, pa je šlo. Res je, da pri vetih že 'dober dan' stane vsaj 50 eur  Tongue, ampak se da zmenit tudi za obročno odplačilo, popust za stalne stranke, mimo računa  sram (da ne bo pomote, nikogar nočem napeljevati v sivo ekonomijo, ampak izredne razmere kličejo po izrednih ukrepih)...
Kvalitetne brikete se da dobit za solidno ceno, je pa tudi gušt kaj skuhat za naše mrcine.
Pri večini avtov se da podreti zadnje sedeže in gre noter zelo spodobna kletka  Cool.
Za backup glede varstva ipd. se da včasih zmenit tudi s kom na forumu ali v lokalnem KD npr.
Je pa vsekakor zelo zabavno in koristno imeti dva psa. Če se seveda razumeta med sabo. Naše babe se ob najini odsotnosti valjata po kavču in si delata družbo in tako imava tudi zdaj, ko se bomo očitno selili, malo manj slabo vest, ker sva več odsotna. Si delata družbo.

Seveda je res, da vedno in povsod ne moremo gledati s srcem ... se pa da večinoma vse, kar si res želimo.  Wink
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #19 : ponedeljek, 16.11.2009 : 20:29:25 »

Avto ima komaj kaj zadnjih sedežev, ni nobene šanse vanj spravit dveh psov, sploh če je eden od njiju Zorotovih dimenzij.

Dejstvo je, da sama ne morem izpeljat vsega potrebnega v enem doglednem času. Ne morem pa nehat hodit na faks da bom lahko delala.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #20 : ponedeljek, 16.11.2009 : 20:39:14 »

Mislim, da ni potrebe po navedbah, zakaj ja-zakaj ne, sama imam avto čist brez zadnjih zicev, pa se vsak dan peljemo vsaj trije = šoferka+ 2 psa (20kg+30kg) + pogosto še kak maček ali več. Nisem vedela ali bo šlo, kako bo šlo, kaj bo treba spremeniti, kaj storiti,... Včasih moraš kar malo skočit v mrzlo vodo, seveda predhodno vsaj malo premisliš. Če ti ni/ne gre/ni izvedljivo/ni priporočljivo/... pač ne posvojiš ane. Če ne poskusiš, ne veš.


Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #21 : ponedeljek, 16.11.2009 : 20:45:30 »

Prav to je tisto, česar res ne razumem. Ljudje ne morejo iz tisoč in enega razloga (kar razumem, res). Ampak zakaj kdorkoli misli, da je kakšna razlika med mano in ostalimi, ki ne morejo iz kakršnegakoli razloga? Tega pa tudi res ne razumem. Ker imam zavetišče? Ob tem, da vemo, kakšen je pravilnik? Imam kaj več denarja, kaj večji avto (za naše potrebe), kaj več časa? Imam kaj manj družine? Manj obveznosti? Več prostega časa ( )?
Logiran

binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #22 : ponedeljek, 16.11.2009 : 20:50:00 »

Več sivih celic? Več odgovornosti?
Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #23 : ponedeljek, 16.11.2009 : 20:57:10 »

Kak že? Osebna odločitev, pa to?  Huh Roll Eyes
Logiran

Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #24 : ponedeljek, 16.11.2009 : 21:05:11 »

Sej vem. Razumem, da tud vi ne morte. Oziroma še težje, ker jih je gor toliko več. Sej sem napisala da razumem da (sploh v nedogled) ne gre.
Sem pa žalostna, ker se peščica ljudi trga na pol, večini ni pa niti najmanj mar. In prepričujem ljudi ob vsaki priliki, ampak očitno gre vse skupaj prepočasi.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #25 : ponedeljek, 16.11.2009 : 21:05:48 »

A kdo misli, da je razlika? Ja, je, prvih 30 dni. Potem je seveda ni.

Mah, jaz se nočem oglašat, ne v tej, ne v temah od nekaterih psov. Vsaj pri Lili in pri Štrumfu bi recimo z veseljem napisala "Iiiiiiiiii, meeeela". Zakaj, če vem, da nas je v temle enosobnem stanovanju 7 (trije mački, velik pes, majhen otrok in dva odrasla). In da res nimamo prostora še za koga, ki ni zelo majhen.  Undecided In da z majhnimi v Horjulu ni problema, ker so takoj posvojeni.  sram

Mah, tole je točno to, česar nisem hotela pisat - bi, pa ne morem...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #26 : torek, 17.11.2009 : 10:02:39 »

Zelo zanimiv pes, res. Zbira igrače, jih ljubosumno spravja v posodo, potem vanjo zbaše  še svojih 30+kil in ves zadovoljen v nedogled piska na kuro.
Njegova težava? Poleg tega, da je velik, črn in ne več mladič? Ne mara drugih samcev in za igrače bi se tudi stepel. Nič posebnega pravzaprav, take težave ima veliko lastniških psov in dajo se vsaj spraviti pod kontrolo, če že ne odpraviti. Psa, ki ima tako rad igrače, res ne bi bilo problema motivirati za delo. primeren bi bil za nekam, kjer bi bil edini pes, pa lastnik bi moral imeti nekaj "jajc" in po možnosti tudi izkušenj. No to zadnje niti ni nujno, zadostovala bi dobra pasja šola in veliko volje za delo.
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #27 : torek, 17.11.2009 : 10:37:24 »

Zelo zanimiv pes, res. Zbira igrače, jih ljubosumno spravja v posodo, potem vanjo zbaše še svojih 30+kil in ves zadovoljen v nedogled piska na kuro.
Meni se sliši idealen  Grin! Ne bom pisala če-jev, ker jih je preveč, ampak sem pa tudi trdno prepričana, da se zanj splača zgrebst.
Sigurno je med vami kdo, ki še ni čisto odločen, pa bi lahko, pa 'manjka' samo še to in ono... Skočit v mrzlo vodo, bi rekla skogkatt  Azn, da vam ne bo enkrat žal.
Logiran
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #28 : torek, 24.11.2009 : 16:54:15 »

Za Zorota so se tako grebli, da so žal vsi udeleženi podlegli poškodbam, zato je še vedno pri nas. Ne vem kaj naj z njim? Rad ima žoge ter tiste, ki jih mečejo, ne mara samcev, je velik in črn. V zavetišču v nedogled ne more ostati.Ima kdo kako idejo?
Logiran

svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #29 : torek, 24.11.2009 : 18:49:44 »

Ideje nimam. Je pa tako simpatičen s svojimi odrivnimi nogami. Tip za kakega športnika ali vsaj metalca žogic.  Wink
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zoro/Cerknica
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines