mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 17:25:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zoro/Cerknica
Strani: 1 2 [3] 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zoro/Cerknica  (Prebrano 20505 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
LooNee
odvisnež
*****
Sporočil: 916


« Odgovor #30 : torek, 24.11.2009 : 19:18:40 »

Meni je pa Zoro krasen, ravno zato, ker je velik in ker je crn!
Zato sem tudi njegova botra. Ce bi imela pogoje, pa bi ze zdavnej bil moj (ce le bi mi ga Smetka dala seveda)  Kiss

A ni cudovit, s svojim opletajocim jezikom in prijaznimi ocmi!





Zoro  Kiss
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #31 : torek, 01.12.2009 : 13:35:56 »

Skrivnostni junak horjulskega hribčka po imenu ZORO je dokončno razkrinkan.  Roll Eyes

Eleganten, mondeno »oblečen« lepotec z belo kravato ni nič kaj drugega kot ena vesela pojava.  Cheesy


Veseli žogar združuje v sebi vse tiste lastnosti, katere bi si marsikateri skrbnik psa lahko želel le v sanjah:
•   Prijeten značaj 
•   Prikupna živahnost  super
•   Dobrodušnost  Smiley
•   Izrazita pozornost  Azn
•   Učljivost in vodljivost  Afro


Verjamem, da bi nekega dne lahko ponosno stal na najvišji stopnički v svetu agility-ja ali katerem drugem kinološkem športu. Morda se bo lahko izkazal med psi reševalci ali psi terapevti…  Roll Eyes



Na sprehodih ne vleče, ves čas pogleduje proti tebi in pozorno spremlja vsak tvoj korak. Resnično ti da občutek, kot da bi imel ob sebi angela varuha.  Grin

Kako ga najhitreje in najlažje razveselite? Čisto preprosto: Čohate ga do onemoglosti  Cheesy Cheesy Cheesy ali pa mu pokažete igračo (vejo, deblo, žogo, vrv,… izbirčen res ni)  Grin Roll Eyes Hecno ga je opazovati, kako vestno si jih skladišči in pripravlja ozimnico za turobne zimske dneve. V svojo kočo pridno odnese vsako igračo ali igrači podobno zadevščino in se nikoli ne more s prve odločiti katero bi danes vzel s seboj ven.  Grin Buča simpatična.



Zoro pa ne bi bil Zoro, če ga ne bi odlikovala še ena vrhunska lastnost, ki je v današnjem tempu življenja še kako pomembna.
Zoro namreč obvlada ANTISTRESNO TERAPIJO!!!  Cheesy Grin Cheesy Grin Cheesy Grin Cheesy

Postopek je neverjetno preprost, rezultati pa izjemni!  veselje bravo veselje


Anti-stres recept by Zoro:
1.   poskrbite za prijetno vzdušje (soj sveč, nežna glasba,…)
2.   izberete mehko ležišče / sedišče
3.   udobno se namestite
4.   izgovorite magično besedo: »ZORO«
5.   zakopljite roke v njegov svilnato mehak kožuh
6.   čohate
                a) dokler niste popolnoma sproščeni
                b) dokler ne utonete v nežen san
                c) dokler vam srce poželi

Rezultat:
- Zmanjšanje napetosti
- Povečana motivacija
- Boljše splošno počutje
- Večja sproščenost
- Zadovoljstvo
- Povišana raven »hormonov sreče«


Preverjeno deluje! veselje veselje



Ob Zoru imaš občutek, da bi ti nadvse rad ugodil, pohvala mu ogromno pomeni.  Kot bi živel le zato, da lahko ustreže tvojim željam... 

Sam pa si želi le eno… DOM in DRUŽINO kateri bi bil najboljši prijatelj!



Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #32 : torek, 01.12.2009 : 13:48:14 »

... in živeli so srečno do konca svojih dni.
Logiran
Trixi
odvisnež
*****
Sporočil: 792


WWW
« Odgovor #33 : torek, 01.12.2009 : 13:52:28 »

 Kiss pevka Afro bravo
Super napisano. Ker on pač tak je - popoln!
Logiran
LooNee
odvisnež
*****
Sporočil: 916


« Odgovor #34 : torek, 01.12.2009 : 14:48:23 »

 Kiss Kiss Kiss

Zoro  Afro
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #35 : torek, 01.12.2009 : 15:22:46 »

Nisem mislila, pa bom vseeno, čeprav ni to moj stil – analiziranje tekstov.

Seveda je lepo napisano, tudi vsebina bi vzdržala, če bi posvajal kakšen najstnik, recimo (vemo, da najstniki ne morejo posvajat). Za nekega odraslega, zrelega človeka, se mi pa zdi, ne vem, no… nerealno?

No, pa gremo:

Skrivnostni junak horjulskega hribčka po imenu ZORO je dokončno razkrinkan.  Roll Eyes
Skrivnosti junak? Pred kom se je pa skrival, da bi ga bilo potrebno razkrinkat?


Verjamem, da bi nekega dne lahko ponosno stal na najvišji stopnički v svetu agility-ja ali katerem drugem kinološkem športu. Morda se bo lahko izkazal med psi reševalci ali psi terapevti…  Roll Eyes
Bralec, ki to prebere, podvomi v resničnost trditve. Zakaj?
-Kdo je tisti, ki podaja informacijo? Je za takšno informacijo kvalificiran? Je mogoče pasji inštruktor? Je dober? Dovolj dobro pozna psa, da lahko trdi, da bo ta pes (Zoro) posegal po najvišjih mestih v agilitiju? Zakaj je tako prepričan, itd.


Tista antistresna terapija mi je pa čisto mimo – kot, da bi brala stari Dr. roman ali pa gledala reklamo za best seller (- verjamite, kaj vidite/berete, jaz to počnem vsaki dan in sem zelooo zadovoljna, če pokličete zdaj, dobite še enega psa gratis). Seveda se to prodaja in je stvar osebnega okusa. Meni pač ne sede.

Ostalo v tekstu se mi zdi pa okej. Smiley

Pa brez zamere.

Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #36 : torek, 01.12.2009 : 15:23:50 »

Aja, pa valda, da želim Zorotu sanjski dom. Kiss
Logiran
Trixi
odvisnež
*****
Sporočil: 792


WWW
« Odgovor #37 : torek, 01.12.2009 : 15:42:18 »

5.   zakopljite roke v njegov svilnato mehak kožuh
6.   čohate
                a) dokler niste popolnoma sproščeni
                c) dokler vam srce poželi
Mi pa imamo enega takega zlatega sončka doma in mi ta zgodba "sede".
Pa antistresna terapija tudi deluje. Smiley

Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #38 : torek, 01.12.2009 : 16:05:31 »

Trixi, saj s tem ni nič narobe. Kot pravim, stvar osebnega okusa.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #39 : torek, 01.12.2009 : 16:09:01 »

Jaz osebno sem nehala brat del foruma o psih iz Dubrovice, ker preprosto nisem zmogla več. Tudi Zorota in ostale naše vidim popolnoma drugače. Vem, kakšne so njihove potrebe in kakšnega posvojitelja za koga od njih iščem. Romantik + Zoro = katastrofa. Zoro je karakterno zelo močan pes, ki potrebuje trdno vodstvo brez najmanjših odstopanj. Delo vodniku sicer zelo olajša, ker smo ga naučili vso energijo usmerjat v igrače in ne v pretepanje drugih psov, recimo.

Vendar... prostovoljci ali kdorkoli, ki je v stiku z njimi, imajo mogoče drugačno videnje. In tudi drugačen pristop k iskanju novega skrbnika. Jaz pač že zdavnaj ne živim nikjer drugje kot na trdnih tleh, ni pa nič narobe, če bo iz takšnih videnj in načina oddajanja kdo dejansko v novem domu. Če je namenjeno le brisanju solzic naskrivaj, potem bomo pač zaključili, da preprosto ni mogoče za črnega psa z belo liso, odraslega in velikega - najti novega doma.
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #40 : torek, 01.12.2009 : 17:16:52 »

Ampak priznat moraš, da so silno uspešni. Uni iz Dubravice.
Meni se to, kar je napisala Soul sploh ne zdi napačno - povsem jasno je, da gre za pesniško pretiravanje. simpatično.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #41 : torek, 01.12.2009 : 17:52:05 »

Ja, saj. Zato pa pravim, da je dobro vse, kar jim prinese nov dom.
Logiran

Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #42 : sreda, 02.12.2009 : 08:34:19 »

Zoro potrebuje nov dom. Premalo slik v temah, premalo informacij  Undecided – to se je v zadnjem času nekajkrat izpostavilo. In v dobri veri, da bo Zora potencialni posvojitelj morda videl še v drugi luči kot tej, da je Zoro velik, črn pes z belo liso na prsnem košu, sem nalepila opis psa, kot ga vidim sama. Kot občasna prostovoljka. Svetovne raziskave kažejo pozitiven vpliv živali na počutje ljudi. Zoro pa se resnično rad čoha. Smiley

Dejstvo pa je, da je edina pristojna za realno oceno psa in izbiro primernega posvojitelja Smetka, ki s svojimi varovanci živi 24/7/364. In vsak, ki se zanima za kateregakoli psa ali mačka bo poklical njo. Na njeno telefonsko številko, v času uradnih ur.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #43 : sreda, 02.12.2009 : 08:55:36 »

Soul, a veš kaj?
Smetka vidi psa takega kot je; pa recimo, da si ti pisala, kakšen lahko nekoč bo, ko se bo nekdo imel čas posvetit samo njemu.  Wink
Ko bo imel čas ugotavljat vsako njegovo šibko točko posebej. Ko bo delal z njim vse, za kar v zavetišču preprosto ni časa. Ko ga bo lahko korigiral, še preden se bodo sploh zasvetili hudički v očeh, ker ga bo opazoval in poznal do zadnjega vlakenca njegovega malce težavnega črnega kožuha. Ko  ga bo nagrajeval s tistim, ob čemer se mu bo mešalo, da se bo revež piflal in ubogal, samo da dobi, na kar čaka... Vodnik pa bo ob tem ugotavljal, da je terapija pravzaprav obojestranska.

Sem prepričana, da Smetka ne vzdržuje nevarnih in brezupnih primerov tjavendan. Je že presodila, da nekoč še nekaj bo iz njega. Čaka pač na pravega, trdnega in odločnega vodnika, da bo ob njem lahko pokazal živahnost, pozornost, učljivost in še kaj, na kar si v navalu navdušenja še ti pozabila Wink.
Res mu želim, da se ta pravi končno že najde Kiss.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #44 : sreda, 02.12.2009 : 09:05:09 »

Saj je že zdaj nekaj iz njega  Smiley. Simpatičen pes, ki rad sodeluje. In ponavljam... nič ni narobe, če se ga predstavi še drugače. V redu je karkoli, kar bi mu lahko prineslo nov dom.
Logiran

Strani: 1 2 [3] 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zoro/Cerknica
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines