mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 04:52:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: NAPADANJE DO VSEH MIMOIDOČIH
Strani: 1 2 [3] 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: NAPADANJE DO VSEH MIMOIDOČIH  (Prebrano 21869 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #30 : četrtek, 30.07.2009 : 14:15:03 »

napiši čim več podatkov kako psica živi v stanovanju (spi na postelji itd...), ji lahko vzamete iz gobčka posladek, ne da bi psičko to motilo ipd...
Nekateri skrbniki majhnih pasem se sploh ne zavejo kdaj jih mala 4 ali 5 kg zverinica nadvlada.
Čisto možno, da gre za strah, lahko pa tudi da gre za šefovsko vedenje Roll Eyes
kako se sicer razume s tujimi ljudmi npr. pri vas doma?
ste bili kdaj na kakšni socializaciji (z drugimi psi) ko je bila psička mlajša?

verjetno se zaradi njenega vedenja izogibate situacijam, kjer se na veliko srečuje ljudi, pse, mačke... Žal to njeno vedenje samo še okrepi!
Lahko tudi, da gre za reakcijo na tvoj strah oz. živčnost ob srečevanju s tujci (ker veš kaj bo verjetno sledilo, ko se boste srečali, postaneš napeta, po domače povedano Smiley )

po riti pa raje ne Wink je veliko drugih ''prijemov''... verjetno ''prijem'' s priboljškom ni bil pravilno uporabljen, ugibam, da je bil uporabljen priboljšek kot podkupnina.

Mislim, da bi bilo najprej potrebno ugotovit kdaj se je problem pojavil, predelati možne vzroke za problem in predvsem ugotoviti ali gre za dominantno vedenje (huh, kako znajo bit tamali dominantni Roll Eyes ) ali gre za panično prestrašenost.

Med drugim je ena rešitev tudi ta, da jo tujec (morda najprej nekdo s katerim se dogovoriš za srečanje) ogovori psa, mu ponudi priboljšek... Odvisno pa kako hud je že problem! Če je izredno hudo je bolje, da je ta tujec nekdo, ki se spozna na pasje vedenje, da ne pride slučajno do nepotrebnega ugriza.


lp
teja
Logiran
zavseoci
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #31 : četrtek, 30.07.2009 : 16:29:41 »

Ja,psička spi z nami na postelji,po vsakem sprehodu ji tudi umijemo tačke,kar lepo pusti,hrano ji iz ust lahko vzamem,nohte pusti striči,kopati se pusti.....

Moram povedat,da se tudi do naših bližnjih,ki jih srečujeva recimo 1x tedensko obnaša enako,najprej renči,se zapodi do njih jih povoha,potem laja-še posebej če pridejo na obisk-groza,potem se umiri,se usede v mojo bližino,opazuje in ko odidejo spet laja  Sad.
Če ji kdo ponudi priboljšek-hrano,se mu počasi približa,ga vzame in zgine stran.Če je vmes hrana,ni problem z bližino,ampak samo kratek čas(kot da ji ne damo doma jest!),takrat ne renči,v strahu vzame in kidne!
S psmi(sosedovim,znančevem) se igra,ni nobenega problema.
Morda jo je res strah mimoidočih in z renčanjem in zaganjanjem skuša ta strah prikrit???V glavnem,vsak ki ji prekriža pot je "napaden" z renčanjem.
Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #32 : četrtek, 30.07.2009 : 19:44:48 »

Čist strah, bi rekla.

Tudi to obnašanje do obiskovalcev ima neko logiko. Dokler sedijo, niso nevarni. Ko se šetajo po hiši (na prihodu in odhodu), pa... nikoli ne veš. Lahko je kateri popadljiv in je bolj varno, da ga vnaprej odženeš, preden bi ti utegnil kaj narediti - gledano s pasjega zornega kota.

Pravkar berem knjigo od Celine del Amo, Težave s psom - prepoznavanje in odpravljanje. Po prebranem se mi zdi zelo uporabna, nasveti pa izvedljivi in koristni. O rezultatih pri nas bi bilo še prezgodaj govoriti, vsekakor pa priporočam v branje.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #33 : četrtek, 30.07.2009 : 20:52:32 »

Moram povedat,da se tudi do naših bližnjih,ki jih srečujeva recimo 1x tedensko obnaša enako,najprej renči,se zapodi do njih jih povoha,potem laja-še posebej če pridejo na obisk-groza,potem se umiri,se usede v mojo bližino,opazuje in ko odidejo spet laja  Sad.
Če ji kdo ponudi priboljšek-hrano,se mu počasi približa,ga vzame in zgine stran.Če je vmes hrana,ni problem z bližino,ampak samo kratek čas(kot da ji ne damo doma jest!),takrat ne renči,v strahu vzame in kidne!
S psmi(sosedovim,znančevem) se igra,ni nobenega problema.
Se strinjam, psico je strah, je nesigurna sama vase in preventivno tečnari, da ji nebi kdo "kaj naredil".

Z obiski se zmenite, da jo popolnoma ignorirajo. Npr.-se usedejo in se ukvarjajo z vami, psica bo slej ko prej sam pokazala interes. Tudi takrat naj jo ignorirajo, morda kasneje čisto spontano pobožajo..pomembno je da pridobi zaupanje in da dojame, da ljudje niso bav bav. Izbirajte ljudi, ne je na silo vlačit nekam kjer lahko ljudje panično ali jezno reagirajo, če so pripravljeni sodelovati tisto minutko ob srečanjih, naj postopajo enako kot obiski. Na vas je pa seveda, da ji takega obnašanja ne dopuščate, stran gor al dol, če ji vi ne pustite, se pač ne sme zaganjat. Bo pa potrebno veliko dela. Če je pes karakterja trdnega kot kamen, ga tisti prvi meseci nestikov z ljudmi in živali ne z*ebejo toliko, če pa je pes že sam po sebi nesiguren sam vase nastopijo problemi. Osebno če imam možnost izbirat med več mladiči že ko so čisto mali veliko raje izberem prepotentneža, ker psa raje prizemljujem kot "dvigam".
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #34 : četrtek, 30.07.2009 : 20:53:58 »

Se strinjam, psico je strah, je nesigurna sama vase in preventivno tečnari, da ji nebi kdo "kaj naredil".

Z obiski se zmenite, da jo popolnoma ignorirajo. Npr.-se usedejo in se ukvarjajo z vami, psica bo slej ko prej sam pokazala interes. Tudi takrat naj jo ignorirajo, morda kasneje čisto spontano pobožajo..pomembno je da pridobi zaupanje in da dojame, da ljudje niso bav bav. Izbirajte ljudi, ne je na silo vlačit nekam kjer lahko ljudje panično ali jezno reagirajo, če so pripravljeni sodelovati tisto minutko ob srečanjih, naj postopajo enako kot obiski. Na vas je pa seveda, da ji takega obnašanja ne dopuščate, stran gor al dol, če ji vi ne pustite, se pač ne sme zaganjat. Bo pa potrebno veliko dela. Če je pes karakterja trdnega kot kamen, ga tisti prvi meseci nestikov z ljudmi in živali ne z*ebejo toliko, če pa je pes že sam po sebi nesiguren sam vase nastopijo problemi. Osebno če imam možnost izbirat med več mladiči že ko so čisto mali veliko raje izberem prepotentneža, ker psa raje prizemljujem kot "dvigam".
Pardon, strah.
Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #35 : četrtek, 30.07.2009 : 23:13:25 »

[ mimo teme ]

veliko raje izberem prepotentneža, ker psa raje prizemljujem kot "dvigam".

Zato si verjetno izbrala pasmo, ki popolnoma paše v ta opis...  Cool 
Vsaka čast.
(jaz sem glih kontra)

[ / mimo teme ]
Logiran
zavseoci
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #36 : petek, 31.07.2009 : 07:45:38 »

Ja,mislim,da imate prav in da je za vse kriv strah,saj včasih na sprehodu zarenči kar na nič(recimo navadno so pri kontejnerju mačke,v katere se renčaje vedno zaganja,a zarenči tudi ko jih ni,torej še prej ko se prepriča-po moje kot opozorilo)

Glede obiskov pa bom poskusila tako,da jo ignorirajo,ker ji navadno dajo vsi za povohat roko in to nič ne pomaga,po moje bo boljša ignoranca!Bomo vidli!
Zanimivo pa je tudi to,da je do tašče čisto pridna,nežna,lepega vedenja,medtem ko se tasta menda boji,saj dela okoli njega ovinke,pa tudi če smo nekje cel dan skupaj laja in renči nanj  vsakič,ko se ta prikaže.

Moram pa povedat,da me včasih pozitivno preseneti,recimo včeraj sva srečali sosedo,sva malo počvekali,a je bila psička čisto tiho in pridna.Zanimivo!
Na otroke je pa itak nora,imam dva nečaka in na njih skače,se z njimi lovi,igra,....Otrokom se tudi kar hitro približa in hoče začeti z igro,izziva(dvigne rit(njen način izzivanja za igro) in čaka na otrokovo potezo).
Smo pa zadnjič imeli dva otročka na obisku in so vanjo metala žogo,tako da se je revica stisnila k meni in se ni premaknila in potem je tudi rabila spet čas,da se je nečaku spet približala)

Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #37 : petek, 31.07.2009 : 08:19:08 »

[ mimo teme ]

Zato si verjetno izbrala pasmo, ki popolnoma paše v ta opis...  Cool 
Vsaka čast.
(jaz sem glih kontra)

[ / mimo teme ]
Hehe, ne vsi predstavniki pasme, žal. Se z eno tako nesocializiranko ubadamo, je po eni strani nesigurna sama vase, po drugi pa dominantna in precej prepričana sama vase (s psi npr.) Je bila v varstvu pri dekletu kjer so se zaradi napačnega pristopanja (bežanje od situacij, kar je prenesla tudi na psico) stvari samo poslabšale. Zdaj bo pač dela malo več ampak gre na boljše, vseeno ni tako hud primer kot zgoraj navedeni, kot rečeno, 5x raje imam doma seratorja ki ga je treba vsake toliko na realna tla spustit (pa ga tu nebi šparala) kot psa ki mu je treba dopovedovat da je svet lep.
Po drugi strani pa so ostali tapravi, dominantni, odrasli D.A. ji in Amstaffka ki se zavedajo svoje moči in se kar se tiče ljudi ne rabijo ven metat da bi karkoli dokazovali, pa so se vseeno v stanju plazit pred mano če ga kje resno polomijo, s tem da dva od njih nista živela v mestu, nista bila namensko socializirana blabla, ampak sta v glavi zdrava in sta pač taka kot morata bit.

Ko berem kakšne probleme imajo ljudje s tamalimi pasmami mi pride na pamet samo eno, popuščanje, pa ne jemljejo ga resno ob poskusih teženja. Se tudi kaki zlatkoti najdejo vmes, verjetno delno zaradi smotane krvi, precej pa zato ker očitno pri delu populacije velja prepričanje, da se že skotijo super vzgojeni in ne znajo bit problematični. Zame je pes pes in je 5 kg tretiran enako kot 50 kg, vsi so moji srčki, če bi kdo namensko zajebaval kljub temu da bi točno vedel kaj hočem od njega, bi pa pač dobil kakšno naokrog. Verjetno se bo kdo zgražal, v tem primeru mu pripeljem enega odraslega samca da ga sprehodi čez park z drugimi psi, pa naj ga proba s klikanjem in podobnimi forami preusmerit nase Smiley Z softiči na povodcu je lahko bit moralist.

Itak sem pa precej zašla s teme :p
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #38 : petek, 31.07.2009 : 09:33:58 »

Citat
če bi kdo namensko zajebaval kljub temu da bi točno vedel kaj hočem od njega, bi pa pač dobil kakšno naokrog.

Se ne zgražam, vendar sem, kjer govorimo o težavah, ki jih imajo nesigurni psi in njihovi lastniki ne sodi. Lepo lepo prosim, kadar ima kdorkoli težave z agresijo zaradi plahosti, ne govorite mu  o tem, kako se prileže  psu kdaj pa kdaj kakšno pripeljati, če si jo zasluži.
(mimogrede, če bi odraslemu samcu pravilno klikala, ko je bil majhen, bi sedaj brez težav preusmerila pozornost nase tudi v parku, polnem psov. Zlatkoti pa nimajo problema s "smotano krvjo" ampak s tem, da so - vsaj nekateri -  še vedno delovni psi z veliko energije in s trdno voljo,  sposobni trdo delati po več ur. V roke jih pa dobijo taki, ki bi shajali kvečjemu s pliškotom. In s softiči na povodcih se ni tako lahko sprehajati, še posebno če so tako majhni, da jih lahko en tvoj hardič požre z enim požirkom.)
Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #39 : petek, 31.07.2009 : 09:42:43 »

Citat
Itak sem pa precej zašla s teme :p

Niti nisi zašla. Si pa točno opisala primer, ki ga imam zdaj doma in bi bila zelo hvaležna za malo bolj natančna "navodila za uporabo" za take osebke. Preplašen, nesocializiran, na trenutke zmeden ko kura (no, zdaj je na trenutke, na začetku je bilo to 24/7). Po letu in pol boksa in občasnih sprehodov nekje po gmajnah; direkt v stanovanje takorekoč v centru mesta. Kot George iz džungle, no. Ob tem pa z občasnimi idejami, da vsaj čisto malo bolj glavni bi pa mogoče vseeno lahko bil... (not!).

Delam sicer, kolikor znam in kolikor zmorem, ker vidim v njem krasno osnovo. V bistvu je prijazen, prisrčen, zelo učljiv. Sva šla v šolo in je gladko sledil rednemu programu (A), čeprav je pri nas prvič videl ovratnico in povodec. Ampak vedenjsko (in tudi zdravstveno) je pa tako zafuran, da boli glava. In priznam, da imam kar težave, ker pred tem sem imela zaporedoma dva 100% zanesljiva in neproblematična psa (pa je bila ena tudi posvojena pri 2 letih).

Zaganjanje v mimoidoče se je pojavilo kar na lepem, prej se je zaganjal samo v pse. Zato se sprašujem, če ni to zaradi kake moje napake, da si je kako mojo reakcijo kdaj narobe razlagal ali kaj podobnega. Sicer se zdaj počasi popravlja, je pa še vedno prvih mogoče 100 metrov po ulici, ko greva na sprehod, kritičnih. V nadaljevanju sprehoda se pa zažene samo, če so mu okoliščine sumljive in se počuti ogroženega (moški srednjih let, nepripet večji pes ipd.). Sem razmišljala, da bi šlo mogoče za teritorialnost, ampak nazaj grede prehodi teh istih 100 m bolj ali manj brez problema, tako da ne vem, če je to to.

Dodatno je pa pri nas še velik problem v tem, da se doma nikakor ne moremo umestiti. Predvsem s sinom (odrasla oseba) se drug drugega bojita ko hudič križa, tako da zdaj psa iz varnostnih razlogov zapiram, kadar me ni doma. Oziroma, ko je pes spuščen, sva večino časa zunaj; na dvorišču ali na sprehodu. Seveda je za (pre)vzgojo to ena slabšh variant, saj napreduje veliko bolj počasi, kot bi lahko, če bi bil več časa med ljudmi.

Pravzaprav bi bilo idealno, če bi tega psa prevzel nekdo, pri komer bi se lahko v celoti razvil in pokazal vse svoje sposobnosti. Ampak možnost, da se najde tak skrbnik, je po mojem manjša kot za sedmico na lotu. Tako mi ne preostane drugega, kot da delam sama naprej... in delam po možnosti čim manj napak, zato bom vesela vsakega pametnega nasveta.

Aja, pes je kar velik, nekje v formatu velikega šnavcerja.

Se opravičujem, da sem se tako razpisala...  sram


@zavseoci: prepotentno mularijo, ki meče žogo v psa, brez dosti razlage naženi domov. S starši vred. Zamera gor ali dol, v življenju jim bo še kako prav prišlo, če bodo vedeli, da čisto vsega si pa človek tudi ne more privoščiti, kar mu ravno v nekem trenutku pade na pamet.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #40 : petek, 31.07.2009 : 09:52:28 »

ena Nika - za tistih prvih 100m sprehoda mu daj gor halti.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #41 : petek, 31.07.2009 : 11:42:55 »

Smo pa zadnjič imeli dva otročka na obisku in so vanjo metala žogo,tako da se je revica stisnila k meni in se ni premaknila in potem je tudi rabila spet čas,da se je nečaku spet približala)
dolžna si zaščitit svojega psa in nikakor ne dovoli takšnega maltretiranja, saj vodi v nove frustracije!
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #42 : petek, 31.07.2009 : 12:36:43 »

......
@zavseoci: prepotentno mularijo, ki meče žogo v psa, brez dosti razlage naženi domov. S starši vred. Zamera gor ali dol, v življenju jim bo še kako prav prišlo, če bodo vedeli, da čisto vsega si pa človek tudi ne more privoščiti, kar mu ravno v nekem trenutku pade na pamet.

podpis!
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #43 : petek, 31.07.2009 : 14:06:28 »

(mimogrede, če bi odraslemu samcu pravilno klikala, ko je bil majhen, bi sedaj brez težav preusmerila pozornost nase tudi v parku, polnem psov.
Ne ciljaj direktno name, ker grem lahko v park poln psov tudi brez klikanja od malih nog in verjela ali ne, če pes ne bo velik resen napadalec ga moj "hardič" ne bo frderbal. Tega kljub temu ne delam ker takih parkov niti nimam naokoli, niti nimam nič od tega ker tak sprehod pač ni sproščujoč, smo pa (samo za informacijo) lahko v mestu polnem potepuških in lastniških mimoidočih psov, pa noben ne konča kot požirek. Vendar pa je Dogo temperament velika zadeva, še najlepše se (večinoma) obnašajo v ringu, napetost pa obstaja ves čas in malokateri je samec, ki bo imel spredaj/zadaj druge samce in se popolnoma sproščeno fokusiral zgolj na handlerja, razen če je "softič" oz. flegma do te mere. In veliko jih tudi ko izgledajo super mirni in pridni na nek način čaka, če se morda le pojavi prilika za pretep, četudi tega ne pokažejo. Načeloma je tipičen DA samec s testosteronom nabita bomba..pa ne spet tega razumet kot nekakšen moj ego, da imam jaz "hardiče" vi pa "softiče", ker nikakor ni mišljeno tako. To je preprosto dejstvo in zanimivo je, da so dostikrat razni podeželski psi veliko prijetnejši kot pa psi, ki od malega (pa lastniki niso debili) hodijo v šolo dokler se da, med druge pse in ljudi, pa v veliko primerih (tu velja predvsem za samce) lastniku zrastejo čez glavo. Pač gre za zelo trde pse, ki so ko niso delovni vse prevečkrat pomehkuženi, rezultati so pa lahko zelo neprijetni. In spet, ne gre za moj ego, zgolj hočem da se pasmo pravilno razume ker pač ne gre za pse ki so mucke..še Amstafi niso, pa so 5x lažji psi od D.A. In ko smo ravno pri Amstaffih ali npr. Pitih, tudi oni so psi s jekleno voljo ki stalno hočejo nekaj delati, če 5 ur skupaj pa 5 ur skupaj, v bistvu gre na nek način že za obsedenost. Pa vseeno ne bojo zoprni če bojo kot taki neizživeti, vsaj če gre za normalne primerke.

In ja, med ZPji so tudi psi s "smotano krvjo", med lastniki pa sedeva tudi taki ki še za pliškota niso dobri (sem sama mar napisala kaj drugega?). Pa ne samo med ZPji žal, se ni treba samo na te zlatkote obesit.
Niti nisem psiho ki bi kar po diagonali po liniji najmanjšega odpora s psi zgrda, sem ravno tako kot ti pristaš pozitivne motivacije, sem pa tudi pristaš ene okrog kepe (oz. pač po potrebi), če je to res potrebno. Hočeš nočeš priznati, je v določenih situacijah taka kazen najboljša, če dam samo primer-D.A. samec se kao pride pocrkljat k otroku, s katerim je v stikih od malega. Mlad, šolan, načeloma lepo vodljiv samec. Ko pride do otroka zamrzne vključno z repom in šavsne proti njemu, kaj boš naredila v tej situaciji? Pobožala s peresom po glavi? verjamem da ne. Kako bo pes V TISTEM TRENUTNU najbolje dojel da je bilo to TAKO ZELO narobe, da je zanj boljše da si kaj takega ne privošči več narediti? Seveda boš potem ugotavljal zakaj je do takega vedenja prišlo itd., vendar v tistem trenutku? Za ostale nevem, vem pa da bi od mene osebno takrat priletelo malo več kot samo enkrat okrog kepe, to niso igrice. In smo počasi pri bistvu glede "softičev" (kar iz moje strani btw ni slabšalno)..posledice so če ti to privošči tak pes pač malo drugačne kot psi kakem manjšem, manj močnem psu. Težave se potem popolnoma enako odpravlja, vendar si v takem primeru pač lahko še TOLIKO MANJ privoščiš take izpade. Pa ne da sem kak psiho ko gre za pse, daleč od tega. Se pa zavedam da je pes pes, določeni psi pa še malo več kot psi in kot taki pač niso hrhka boga bitjeca, katera v življenju bohnedaj ne smejo pokasirat, da jih nebi zlomili. Morda kaki "softiči" res, D.A. pač ne. Itak sem spet zabluzila, kdor hoče razumet napisano bo razumel.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #44 : petek, 31.07.2009 : 14:09:26 »

Se ne zgražam, vendar sem, kjer govorimo o težavah, ki jih imajo nesigurni psi in njihovi lastniki ne sodi. Lepo lepo prosim, kadar ima kdorkoli težave z agresijo zaradi plahosti, ne govorite mu  o tem, kako se prileže  psu kdaj pa kdaj kakšno pripeljati, če si jo zasluži.
Bohnedaj da bi kaj takega priporočala lastniku ki itak ne ve, kako točno postopat s takim psom. Sem generalizirala, mi je žal če je bilo tako razumljeno.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: NAPADANJE DO VSEH MIMOIDOČIH
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines