mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 15:54:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Stafford/pitbull mix/APBT?/Pepa
Strani: [1] 2 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Stafford/pitbull mix/APBT?/Pepa  (Prebrano 15111 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« : ponedeljek, 10.08.2009 : 07:14:19 »

Najdena v Notranjih Goricah, mlada, z rjavo usnjeno ovratnico, s hudo displazijo kolkov, ki je posledično povzročila deformacijo prvih tačk; se težko premika oz. se vleče, ko je utrujena. Ni čipirana, je zelo agresivna do psov. Išče starega lastnika, novega ne bo iskala. Čaka v zavetišču Horjul: 051304435.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #1 : ponedeljek, 10.08.2009 : 07:30:54 »

http://zavetisce-horjul.moj-album.com/slike/15630030/UTzozooWsuEDUO5T.v.jpg

http://zavetisce-horjul.moj-album.com/slike/15630030/kLVMsj2AftIdKQZx.v.jpg

http://zavetisce-horjul.moj-album.com/slike/15630030/m7DxLxvIL3IqukST.v.jpg
Logiran

Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #2 : ponedeljek, 10.08.2009 : 07:59:48 »

Rednose APBT je. Zakaj imam občutek, da lastnik ni nek biser Undecided
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #3 : ponedeljek, 10.08.2009 : 08:03:30 »

A res? Tako majhna?
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #4 : ponedeljek, 10.08.2009 : 08:11:45 »

Sva govorili z Deso in nekaj od bull pač je. Psica je zelo nizka, karkoli že je, čakamo lastnika.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #5 : nedelja, 16.08.2009 : 23:12:59 »

Pepa si je danes stolkla rep, ker je tako nabijala z njim. V hipu sva bili obe krvavi, pa še vse stene za povrh.

a) Pozna kdo kakšno ZARES učinkovito metodo za zdravit razsuto konico repa?
b) Vse, ki jo spuščate - pa da ne pozabim povedat - pazite, da ne pride blizu stene v svojem silnem navdušenju...
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #6 : ponedeljek, 17.08.2009 : 12:56:56 »

sory.
Citat
Osebno pa sem lani zdravila nekaj mesecev rano od preležanine na psici. Ni šlo z nobeno vet terapijo več mesecev nikamor- celo slabšalo se je... Potem sem sama naštudirala sistem,ki je vključeval pripomočke tele firme na povezavi. In se je zacelo- trajalo pa je kljub temu še dva meseca. Tako da bi rekla kot  laik- preverit, če je tkivo živo- mogoče je treba rano celo obrezat za začetek? Ne vem vprašaj za drugo vet mnenje. In potem ne povijaj z gazo ampak s temi geli in obliži iz povezave. Čez lahko daš povoj,da drži zadevo na mestu. Okolico je treba briti (jaz sme dnevno oz na dva dni ne na 5 kot pri ljudeh) ker se prime  ta flajšter le na kožo ne na dlako.

http://www.vsm.si/oskrba_ran/index.html
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #7 : ponedeljek, 17.08.2009 : 12:59:03 »

Hvala ti.
Logiran

Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #8 : torek, 18.08.2009 : 08:51:54 »

Ne, Lan ni imel psihičnih motenj (je bil vseskozi povit brez krožnika), sedaj si tudi svoj štrcelj pusti na miru (pa ga še kako doseže, če bi želel). Res je, da je že bila rana zaceljena in očitno po moji neumnosti (krožnik gor, povoj dol) spet odprta. ampak ne do kosti Shocked
In ne, za amputacijo njegovega repa se nisem imela jaz kaj odločat, ampak se je to namesto mene (ali pa delno z menoj) odločilo troje veterinarjev Tongue
So pa prejšnji lastniki fajn fajn zaj*** ker je bil pes s takšno rano v pesjaku mesec dni in so s tem jasno povečali možnost neuspeha.

torej na Lanov rep sem dajala mrežice (vazelinske), potem obloge (omenjene že zgoraj)...
Prva terapija s Fibrolanom ni pomagala.
Drugo (fiziološka, ohranjanje vlažnega okolja) sem preskočila Tongue
res je, z zadnjim načinom sem bila zadovoljna (medicina)

Smetka, kakšna slika rane?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #9 : torek, 18.08.2009 : 21:22:27 »

Pepa gre v četrtek na pregled. Če se bo ugotovilo, da je takšno kot je nič ne boli, potem bo sterilizirana in bo iskala nov dom. Je zelo, zelo prijazna do ljudi, do psov pa niti ne, ampak je neverjetno brihtna punca. Rada ustreže in ko dojame, da nečesa ne sme, vklopi "ignore" in raje stran gleda kot neumnosti počne. Če bo, bo iskala nekoga, ki jo bo obvladal in imel strašno rad.
Logiran

deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #10 : četrtek, 20.08.2009 : 09:24:45 »

Rep.
Stočen rep ni isto kot zgrizen rep. Stolčen rep sem imela pri malinoisu. In moj prijaltelj neprestano pri nemški dogi. Z razliko od zgrizenega se stolčen rep krasno opomore, če ugotoviš kje si ga tolče in to preprečiš, tudi brez posebnih zdravljenj.
Pri kolegu z dogo je bilo tako,da jo je v končni fazi izselil iz stanovanja v hlev, ker je bil rep neprestano znova in znova dobesedno zmasakriran, stene pa krvave do 1,5 višine- tam je bilo dovolj prostora za psa in rep pa manj robov in rep je bil potem do konca življenja v redu.
Pri malinoisu sem sčasoma odkrila,da ko gleda v določeno smer in ob tem maha z repom tolče po rešetkah boksa. Na le te sem obesila z nekaj cm razmikom debelo mehko deko in težave z repom so minile.
V času akutne poškodbe sem rep samo povila z navdnim povojem in vmesno plastjo vate. Bil pa je cel podvig zagotovit,da je zadeva obstala gor in dokler nisem našla vzrok aoz mesta zradi česar je bila poškodba se mi je seveda ponavljalo. 

Bi rekla za to psico isto- če je stočen samo s čim popršit ali namazat (škoda, da ni več antibiotičnih sprejev, mogoče bi se obnesela pibaby propolis- meni se za manjše poškodbe) in preprečit nekako da psica tolče z njim po čimerkoli, mogoče na začetku obvit in tapecirat rep pa s hanzaplastom dobro prilepit gor. Če je v boksu, ga obložite z dekami kot opisano. Če je stanovanju pa bi bil skrajni ukrep rep privezat na oprsnico (kot pri kobilah za pripust),vsaj do popolne ozdravitve.
Če se bo ponavljalo bi bil zanjo mogoče najboljši dom v kombinaciji v vrtom, da bo lahko mahala po zraku in/ali prostorem prostor za notranje bivanje ( bolj razkošna večja dnevna soba z manj pohištva in le to bolj tapecirane sorte).
Predvdevam pa da, ko se bo umirila v stalnem domu bo tudi razbijala manj naokoli.
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #11 : četrtek, 20.08.2009 : 13:52:17 »

Tak rep sem pri labrador mix-u učinkovito pozdravila z rednim dajanjem v tulec (ali kako se temu reče) od wc papirja ali 2/3 istega od papirnatih brisač. Na koncu malo zarežeš v karton, da se bolje oprime repa, pa tudi čez ranjeni del mora kar dobro gledat. Konstrukcijo sem na rep lepila z močnim izolirnim trakom (zelo na debelo, pa še kako vato vmes). Rano sem takrat špricala z Byvacinom.

Z repom je še vedno lahko noro opletal, samo ni bilo več vse krvavo. Karton je nabijal naokrog, rep se je pa na zraku dobro in hitro celil.

Lp, Maja

Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #12 : četrtek, 20.08.2009 : 16:52:11 »

Pepa gre v ponedeljek na operacijo. Ima strgane kolenske vezi in uničeno koleno. Zbiramo za operacijo...
Logiran

majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #13 : četrtek, 20.08.2009 : 16:59:19 »

Ojej... koliko je pa treba zbrat?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #14 : četrtek, 20.08.2009 : 17:36:57 »

Operacija + previjanja cca jurja + vsaj 6 tednov okrevanja.
Logiran

Strani: [1] 2 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Stafford/pitbull mix/APBT?/Pepa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines