mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 09:17:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Stafford/pitbull mix/APBT?/Pepa
Strani: 1 2 3 [4]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Stafford/pitbull mix/APBT?/Pepa  (Prebrano 15071 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #45 : ponedeljek, 24.08.2009 : 19:13:10 »

Sama se tokrat ne morem odloèit. Jutri imam posvet z vet., od vsega me najbolj zanima, kaj pomeni obraba obeh pet in kolena, torej tistega, èesar se ne da operirat in je tako, kot je. Èe bomo vedno znova prišli do stalne boleèine, potem se bom paè lažje odloèala.
Jutri torej... prav zanjo je prišlo 3x po 50€ + od kocke. kocka je že povedala, prosim dajte še ostale tri, kaj naj naredim v primeru, èe se odloèim za evtanazijo.

Denar, ki je bil nakazan iz moje strani za Pepo se naj uporabi v zavetišču za karkoli.  Smiley

Pa zdaj? A je to pes, ki ima realne možnosti za posvojitev? Bi si želela, da kdo napiše, da ja....
Moje trenutno mnenje je da ne  Cry Cry
Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #46 : ponedeljek, 24.08.2009 : 20:01:44 »

... če se odločim za evtanazijo.
Žal... upam, da se boš odločila.
(ker drugače jo lahko samo ti posvojiš, to pa že itak veš... pa lahko je meni na daleč "klamfat", vem!)
Logiran
saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #47 : ponedeljek, 24.08.2009 : 20:47:19 »

Smetka, ne dvomim, da se boš odločila tako kot je prav! Pa karkoli bo "prav" pomenil v tem primeru.  Undecided

Tudi jaz nimam pojma, kaj pomeni obraba pet in kolena (še manj, zaradi česa pride do tega), ampak če je to nekaj podobnega kot obraba kolkov in artritis in če imajo veterinarji v mislih dieto oz. dodajanje glukozamin/kondroitin/MSM  preparatov, naj samo povem, da se v tujini dobijo boljši preparati za dosti (do 3krat) nižjo ceno kot pri nas in da imam izkušnje z naročanjem in da bi tudi za Pepo...

Denar pa ja, itak, za kogarkoli - pa čeprav bom jaz še držala pesti, da bi bil za Pepo - res mi ne zamerit, ker je ne morem kar odpisat...   Cry
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #48 : ponedeljek, 24.08.2009 : 21:08:11 »

Ja, to imajo v mislih, se priporočam, če bo ostala.
Predvidevajo, da gre za zastarano nezdravljeno poškodbo. Plusi in minusi bi izgledali nekako tako... plus je, da gre za agresivnega pitbula (do drugih psov), kar pomeni, da jo bi menda ja posvojil nekdo, ki pasmo pozna in bi pazil. Torej njena agresivnost do psov ni minus  Tongue. Plus je, da je strašno prijazna do vseh ljudi, malih in velikih. Pa to, da je zelo učljiva in strašno prijetna psička. Minus je stalno prisotna bolečina, pa dejstvo, da bo treba dajati dodatke k hrani oz. dietno prehrano (ne njen minus, ampak tisti za možnost posvojitve). Pa daleč največji minus je priporočilo o zmernem gibanju. Njo že zdaj takoooooooo razganja.... kako celo življenje noremu pitbulu omejuješ gibanje? Pa minus je morebitno dolgo bivanje v zavetišču, ker si zasluži bistveno več. Kot seveda tudi vsi ostali, ampak ona mora biti v pesjaku, ker ni združljiva z drugimi in potem ji več kot toliko časa ne pripade, je pa ful družabna. Poleg tega prihaja zima, pa vsak dan je več in ne manj psov.... in tokrat čisto zares pravzaprav nimam od kod potegnit za vse pripadajoče stroške, odziva pa razen tega, kar sem napisala, ni.
Logiran

majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #49 : torek, 25.08.2009 : 05:53:45 »

Denar kamorkoli, itak.

Glede Pepe pa raje ničesar ne napišem, ker ne bi bilo nič pametnega oz. nič s čimer bi ti lahko olajšala odločitev.  Kiss



Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #50 : torek, 25.08.2009 : 08:50:14 »

Jaz bom dopisala samo še to, da je včasih mogoče malo manj treba poslušati srce, ter več razum. Čeprav težje reči kot narediti. Ampak žal sem bolj za e......  Cry Cry.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #51 : torek, 25.08.2009 : 17:21:36 »

Pepa bo jutri evtanazirana. Trije vet. pravijo, da bi bila drugačna situacija, če bi šlo za lastniško psico. V tem primeru bi predlagali še kakšni dve leti truda in izčrpali vse mogoče možnosti za ukinjat bolečino in zagotavljat kvaliteto življenja, so si pa vsi enotni, da glede na stopnjo obrabe sklepov življenje zanjo prav dolgo ne bi bilo prijetno.

Meni je na smrt hudo, je strašno prijetna psička in ji tega prav gotovo ne privoščim.
Logiran

Strani: 1 2 3 [4]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Stafford/pitbull mix/APBT?/Pepa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines