mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 21:26:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Tačka tačkasta
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tačka tačkasta  (Prebrano 14760 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sirena
midi
**
Sporočil: 59


« : nedelja, 16.08.2009 : 22:02:20 »

Prav lepo pozdravljeni,

 
danes, 16. 8. 2009, je minilo natanko dve leti, kar je prišla Tačka v naš dom. Na začetku smo pridno napisali nekaj njenih dnevniških zapiskov, potem pa nekako odnehali. Ampak ob takemle mini jubileju pa je že prav, da se oglasimo!

 
Torej: Tačka je krasno.  Roll Eyes Mi z njo pa tudi. Je ena taka čisto ta prava horjulska razvajenka, ki se strašno rada crklja, deli poljubčke Kiss, se valja po postelji in je prepričana, da označuje pojem »pasje življenje« naslednje: okoli pol devetih zjutraj prvo lenobno pretegovanje in kmalu zatem en prav kratek sprehod po vrtu – le za nujne potrebe. Da bi bila sama na dvorišču? Le zakaj? V hiši se vendar dela zajtrk!

Po zajtrku (smrk, smrk, Polona je strogo naročila, da se ne sme zrediti, zato nič človeškega zajtrka, samo suhi briketi) se pije kava in ko njena »mama« odloži skodelico na krožniček, je napočil odločilni trenutek! SPREHOOOOOD! Zdaj, poleti, so sprehodi še posebno sladki, saj se marsikdaj pridruži še prvošolček, ki ga Tačka še prav posebej obrajta. In vice versa. Med drugim ji je med počitnicami izdelal čisto pravo pasjo izkaznico (gl. sliko) – ker je bil ogorčen, da v knjigah o psih niso opisani nobeni mešančki:) Vsekakor smo ugotovili, da je Tačka izredno lepa predstavnica svoje pasme: horjulska terierska ovčarka je, če tega še niste vedeli.


Rožna dolina, Rožnik in Tivoli – vsi že poznajo kužo na treh tačkah in pol – in vsi že vedo, da ni zaradi tega prav nič boga ... Po izdatnem sprehodu pa hiiiitro domov in potem mineta popoldne in večer v večjem ali manjšem prekladanju po kavču, cufanju za igračko, tekanju po vrtu (ampak samo, če je kdo z njo:), crkljanju in še čim.

 

Zanjo je glavno, da je njena »mama« ves čas ob njej (in če že kam gre – recimo na trg – da pride čim hitreje nazaj:), mi vsi pa si življenja brez nje pravzaprav sploh ne znamo več predstavljati. Je ultra zdrava (k veterinarju se gremo samo cepit), na sprehodu ultra živahna (v teku se kosa celo s hrti), ultra crkljiva (a se vam zdi, da se že malo ponavljam:), ultra pridna (tudi pod razno ji ne pade na pamet, da bi hotela iti kdaj kam po svoje) in ultra zadovoljna (saj to se pa vidi, kajne?).

 

In ne, ni na prodaj:))  Cheesy

 

Pozdravčke, Tačka, sirena & co.



* Tacka na kavcu1.JPG (31.69 KB, 300x300 - pogledano 1737 krat.)

* Tackina izkaznica-pomanj1.jpg (34.66 KB, 300x300 - pogledano 1734 krat.)

* tacka zunaj.JPG (36.15 KB, 300x300 - pogledano 1696 krat.)

* tacka s prij.JPG (39.25 KB, 300x300 - pogledano 1734 krat.)
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #1 : nedelja, 16.08.2009 : 22:05:38 »

Tačka in njeni -  Kiss Kiss!

Katarina
Logiran
sirena
midi
**
Sporočil: 59


« Odgovor #2 : nedelja, 16.08.2009 : 22:14:42 »

Aha, še eno mini pojasnilo: na zadnji slikci je njena prijateljica, ki se je k nam začasno preselila v času, ko so bili njeni lastniki v bolnici. In a vidite, kako požrtvovalne pse imajo v Horjulu: Tačka ji je nesebično odstopila svojo posteljo! Roll Eyes

Pozdravčke tudi bivši tršici Xeni! (ne, nič več šole ne rabim, pravi Taca, vse že znam!)
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #3 : nedelja, 16.08.2009 : 22:24:14 »

Srčki, vsi po vrsti... hvala za javljanje.
Logiran

Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #4 : ponedeljek, 17.08.2009 : 00:30:29 »

Živjo Tačka! Kiss

Čestitke ob tako srečni obletnici! Upam, da se kmalu spet srečamo in odtečeva nekaj krogov. Wink
Lepo te pozdravlja

Cockta
(skupaj z malima priveskoma Sherry & Pepsi, pa s kompanjonko za lumparije Čopko)
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
stefi5
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 93


« Odgovor #5 : torek, 18.08.2009 : 10:19:00 »

Tačka je pa res eno prijazno bitje. Smiley
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #6 : četrtek, 20.08.2009 : 21:05:00 »

Tukaj Kuki, mama,
sem vesela, da ti gre takooo dobro.
Postajaš mi podobna, moram rečt. Poleti sem bolj svetla. Spredaj in zadaj imam dolgo, mehko, svetlo dlako, kot kak škotski ovčar. Brado in brke imam take kot ti oz. kak najin terijerski prednik, nos dolg kot kak hrt, ostalo kot NO, velika sem pa kot velikani med psi. Skratka, zelo lepa potomka ups ljubezni na vasi in nekaj tudi mestne. Še vedno sem zelo vesela, ko mi preberejo kaj o tebi.
Še naprej se imej tako lepo
tvoja hči KUKI
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #7 : petek, 21.08.2009 : 14:38:33 »

Tačka, krasna psica si, in super družinico imaš.  Smiley Sploh tista otroška slika je super  Kiss
Logiran
sirena
midi
**
Sporočil: 59


« Odgovor #8 : torek, 25.08.2009 : 14:23:24 »

Tukaj Kuki, mama,
sem vesela, da ti gre takooo dobro.
Postajaš mi podobna, moram rečt. Poleti sem bolj svetla. Spredaj in zadaj imam dolgo, mehko, svetlo dlako, kot kak škotski ovčar. Brado in brke imam take kot ti oz. kak najin terijerski prednik, nos dolg kot kak hrt, ostalo kot NO, velika sem pa kot velikani med psi. Skratka, zelo lepa potomka ups ljubezni na vasi in nekaj tudi mestne. Še vedno sem zelo vesela, ko mi preberejo kaj o tebi.
Še naprej se imej tako lepo
tvoja hči KUKI

O, Kuki, kako lepo, da se lahko vsaj bereva, če se že videti ne moreva. Če prav razumem, si še večja, kot si bila včasih? Pa že tako si mi zrasla čez glavo ...Smiley)  Ah, kaj čmo, otroci rastejo, mi pa počasi že dobivamo sive lase, ups, dlake ...

Lepo, lepo bodi in maksimalno uživaj! Tvoja mama Tačka
Logiran
sirena
midi
**
Sporočil: 59


« Odgovor #9 : nedelja, 15.08.2010 : 22:59:15 »

Jejhata, že spet je 365 dni od našega zadnjega javljanja - in Tačka praznuje danes svoj 3. rojstni dan, kar je pri nas - lepa obletnica Cheesy


"Ajej, a so res že tri leta minila? Zdi se mi, kot da bi bilo včeraj."

http://www.mojalbum.com/sirena77/tacka/zamisljena-tacka/18050858

"A če mi kaj manjka? Prav nič. Imam svoj vrt in svoje skrbnike in svoje sprehode, pa tudi mir, če se mi ravno zahoče."

http://www.mojalbum.com/sirena77/tacka/tacka-na-travi/18050854


"Ampak preveč nirvane lahko tudi škodi - zato je treba poskrbeti za vsakodnevno akcijo!"

http://www.mojalbum.com/sirena77/tacka/tacka-v-akciji/18050865

"In vse skupaj je seveda še bolj slastno, če je igračka ukradena!  Cheesy- Ne, ne, jaz nič kriva, saj so mi jo sami dali! Roll Eyes

http://www.mojalbum.com/sirena77/tacka/tacka-z-najljubso-igracko-1/18050853


"Evo, tukaj sem - vaša sem. Taca, Tacona, Tačica ljuba, Tačkica - kakor vam ljubo. Vsem skupaj pošiljam en velik pasji CMOK! - In se beremo ob letu osorej!"

http://www.mojalbum.com/sirena77/tacka/tacka-en-face/18050855
Logiran
sirena
midi
**
Sporočil: 59


« Odgovor #10 : nedelja, 15.08.2010 : 23:03:16 »

Dodaj citat
Jejhata, že spet je 365 dni od našega zadnjega javljanja - in Tačka praznuje danes svoj 3. rojstni dan, kar je pri nas - lepa obletnica


"Ajej, a so res že tri leta minila? Zdi se mi, kot da bi bilo včeraj."

http://www.mojalbum.com/sirena77/tacka/zamisljena-tacka/18050858



"A če mi kaj manjka? Prav nič. Imam svoj vrt in svoje skrbnike in svoje sprehode, pa tudi mir, če se mi ravno zahoče."

http://www.mojalbum.com/sirena77/tacka/tacka-na-travi/18050854

"Ampak preveč nirvane lahko tudi škodi - zato je treba poskrbeti za vsakodnevno akcijo!"

http://www.mojalbum.com/sirena77/tacka/tacka-v-akciji/18050865

"In vse skupaj je seveda še bolj slastno, če je igračka ukradena!  - Ne, ne, jaz nič kriva, saj so mi jo sami dali!

http://www.mojalbum.com/sirena77/tacka/tacka-z-najljubso-igracko-1/18050853


"Evo, tukaj sem - vaša sem. Taca, Tacona, Tačica ljuba, Tačkica - kakor vam ljubo. Vsem skupaj pošiljam en velik pasji CMOK! - In se beremo ob letu osorej!"

http://www.mojalbum.com/sirena77/tacka/tacka-en-face/18050855
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #11 : nedelja, 15.08.2010 : 23:12:03 »

O, lej jo, frajlico simpatično... Cheesy Tačka je bila prva Horjulčica, ki sem jo (takrat še z mojim zlatim Živcem) srečala na sprehodih po LJ (no, takrat se mi še sanjalo ni, da bom tudi jaz enkrat žrtev takšne horjulske razvajenke Wink).

Uživajte in razvajajte se še naprej... Cheesy

Tački en koš Kiss Kiss Kiss...

Logiran
sirena
midi
**
Sporočil: 59


« Odgovor #12 : nedelja, 15.08.2010 : 23:20:37 »

He, he, svet je res majhen, kajne?

Sicer pa imam težave s temile linki in fotkami. Sem najprej zašuštrala, potem v 2. postu pa se mi je zdelo, da bo dovolj, če samo pritisnem vstavi sliko in nato vstavim link z mojalbum, pa očitno to ni to, ker se mi pojavljajo le rdeči križci. Če ima katera kakšen nasvet, ga bom zelo vesela:) (vem, da lahko pomanjšam na svojem domačem računalniku, da bo šla noter, samo tiste fotke so potem tako mičkene ...)
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #13 : ponedeljek, 16.08.2010 : 07:05:48 »

Slikce so super! Tačka tačkasta, srček zlati, razveseljuj svoje še naprej in predvsem uživaaaaaj!  Kiss
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #14 : ponedeljek, 16.08.2010 : 07:11:59 »

Super, krasni ste! Kiss

Katarina
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Tačka tačkasta
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines