mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 06:42:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Najka
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Najka  (Prebrano 32365 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
tincica
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


WWW
« Odgovor #60 : torek, 08.12.2009 : 11:35:06 »

Naj tudi jaz povem, da sem prej imela psico z zelo močnim lovskim nagonom in je tudi nisem mogla spustit na prosto, ker je v trenutku nekaj zavohala in odfrčala v gozd. A se da z nekaj dobre volje in pazljivosti vse preprečit. Sčasoma nam je uspelo celo to, da je pričela ubogat na odpoklic (ne sicer na prvi klic, je bilo potrebno kar nekaj klicev-uspelo pa je le). Na sprehodu sem pa zmeraj uporabljala vrvico in se je kljub temu vedno zdivjala.

Res, tudi z lovcem se da  izredno lepo živet!Je imela moja gospodična res močan lovski nagon, a je ne bi zamenjala za nič na svetu, res ne! Tako, da ne se pustit prestrašit samo zaradi tega, ker je lovec. Če ti je Najka res všeč in si jo želiš, ne odlašat! Verjemi, da vam bo doma v veliko veselje!
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #61 : torek, 08.12.2009 : 11:39:39 »

Lahko se naprimer zgodi, da otroček po nesreči spusti vrvico.....saj tudi pri vas kdaj otroci poprimejo povodec?

Takega psa OTROČEK nima na povodcu.

Še moj lonček - imam 4 pse, vsi so (razen občasne izjeme eden) VEDNO na povodcu. In se da.
Ko je bratova nekajletna hči izrazila željo, da bi mi POMAGALA pri sprehajanu - sem ji dala v roko fleksi, ga navezala na najmanjšega in najmanj vlečnega psa, ki pa se ga imela še sama ne enem povodcu. Pa smo šli, pes je bil varen, otrok pa srečen na vse pretege.

lp, Katarina
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #62 : torek, 08.12.2009 : 11:43:41 »

Lahko se naprimer zgodi, da otroèek po nesreèi spusti vrvico.....saj tudi pri vas kdaj otroci poprimejo povodec?

Tule pri nas je ena mamica to težavo rešila tako ljubko elegantno - ima povodec z dvema ročajema. Prvi je bliže psu in je del debelejšega pisanega in precej močno izgledajočega povodca. Drugi pa potem "raste" naprej od tega ročaja in je na koncu cca 1,5 črnega povodca Cheesy
Njena hči ima tako lahko v rokah povodec (punčka gre prihodnje leto v šolo - mi je sama povedala), mama ga pa še vedno nadzoruje čisto na koncu Cheesy

Ne vem, pa če je povodec kupljen ali narejen "po naročilu", vendar se mi zdi, da se ga da enostavno prirediti pri kakem čevljarju, ki ima dovolj močne niti in stroj, da potem res drži Smiley
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #63 : torek, 08.12.2009 : 11:45:47 »

Takega psa OTROČEK nima na povodcu.

Se pridružujem, to je bolje da si takoj postaviš na mesto. Jaz sem sicer drobne postave pa vendar, ko je komaj 20-kilska lovka zavohala sled, je tako potegnila, da sem zletela na tla, med kamenje in robido in še danes si štejem v velikanski dosežek, da sem sploh obdržala fleksi v rokah Grin
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #64 : torek, 08.12.2009 : 11:56:32 »

Moj bučman ima 26 kg, pa mojega človeškega bučmana s skoraj stotimi kilami pošteno premakne če se zažene. Videz vara Wink
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #65 : torek, 08.12.2009 : 11:57:18 »

Ko je bratova nekajletna hči izrazila željo, da bi mi POMAGALA pri sprehajanu - sem ji dala v roko fleksi, ga navezala na najmanjšega in najmanj vlečnega psa, ki pa se ga imela še sama ne enem povodcu.

Ful dobra ideja. Res. Imam eno malo škratinjo, ki si takoooo želi sprehajati Župo  Grin (zakaj se smejim: ker je Župa divjak in včasih prestavi še mene). Do sedaj smo to izvedli tako, da sem najprej Župo fejst zmantrala, potem jo je pa škratinja lahko šetala po ograjenem dvorišču (na povodcu, drugače ni zanimivo, hehe).

To z dvema fleksijema mi je pa super uporabno. Verjetno bi bilo tudi za Najko.
Logiran
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #66 : torek, 08.12.2009 : 12:03:25 »

Imam podobne izkusnje kot ostali pred menoj. Najprej psicka, ki je bila pridna, ubogljiva, neproblematicna, precej brez vrvice....potem cez noc velik bumbar, ki so se ga vsi bali, begosumen, dominanten do psov. Ampak mi na kraj pameti ni padlo, da bi ga sprehaja brez povodca. Mi je cez noc v glavi naredilo KLIK in sem se takoj navadila, da je bil vedno na fleksiju. Ni bil noben problem, ker nisem imela zelje ga spravljat s kaksnega psa ali pojasnevat sosedom, da nic noce, se najmanj pa sem si zelela, da mi ga fenta lovec ali avto. Ob njem pa psicka se vedno veliko spuscena. Smiley Pac eni lahko drugi ne. Tudi zdajsnja psicka je veliko privezana, spuscam jo le na varnih podrocjih, pa ceprav ima izdelan odpoklic. Smiley Smiley Torej brez straha pred fleksijem, slednim povodcem in podobnimi nujnimi zadevicami.  Smiley lp
Logiran

Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #67 : torek, 08.12.2009 : 12:09:09 »

To z dvema fleksijema mi je pa super uporabno. Verjetno bi bilo tudi za Najko.


Samo detajl - tamala je imela fleksi, ki se v nobenem primeru ni mogel čisto napeti, ker sem imela psa sama na FIKSNEM, od fleksija bistveno krajšem povodcu. Da ne govorim o situaciji, ko se fleksiji lahko zapletejo.
Ampak tako ima otrok dejansko občutek, da sprehaja čisto pravega psa. he he...

Katarina
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #68 : torek, 08.12.2009 : 12:10:09 »

Jaz glede nečakov rešim takole: Alba je hkrati pripeta na navaden povodec in na fleksi. jaz imam v roki fleksi, eden od nečakov pa povodec. Pa je volk sit in koza cela. Še bolj kot da bi mu Alba ušla me skrbi, da ne bi kateri padel ob potegu in bi šli zobki.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #69 : torek, 08.12.2009 : 12:11:22 »

Aja naj dodam - imam zaprt fleksi, da ne bo pomote in dejansko jaz kontroliram Albo. Obrtno pa je še bolj pametno.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #70 : torek, 08.12.2009 : 12:18:13 »

ha ha cela znanost - pri meni je imela tamala fleksi čisto odprt ravno zaradi tega, ker sem zadevo bremzala jaz s krajšim in fiksnim povodcem.... govorimo pa o psu, ki ima 5 kg. Wink. Če je fleksi zaprt, potem je še vedno za pazit, da se ne zapleteš v tisti binglajoč povodec, kadar pride pes bližje, kot je zabremzan fleksi. res, cela znanost. Cool

Katarina
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #71 : torek, 08.12.2009 : 12:22:32 »

V nedeljo sem zaradi gripe poslala moje starše na "lov" z Moro in njihovo psičko in moja mama ima še danes bolečo mišico od potega Grin Grin
Očitno je malo pozabila, kako to izgleda, ko beštja zavoha, ehm, svež potencialni zalogaj... Azn
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #72 : torek, 08.12.2009 : 12:48:42 »

O ja potegnejo pa taki psi ornk. Glede na to, da ima Najka nekje težo tako kot Alba povem iz izkušenj, da to ornk potegne. Čeprav pri meni je načelo - ki se ga držijo tudi ostali družinski člani, ne glede na vse fleksija ne izpusti  Grin Grin. Taščo je enkrat potegnila in se je povaljala po blatu. Ampak spustila pa ni fleksija.

Čeprav če slučajno zleti iz roke, Alba v sekundi da prostor.
Logiran
Penny
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 302


WWW
« Odgovor #73 : torek, 08.12.2009 : 12:52:10 »

Jaz imam klasični debelejši pleten povodec in če se na sprehodu začne zaganjat, primem povodec zadaj okrog hrbta približno takole
(tam kjer je leva dlan sem naredila velik vozel, za desno roko pa je itak že narejena zanka) - tako da v bistvu tudi če potegne, vozel in zanka zadržita in je za vse skupaj veliko manj moči potrebno kot če bi imela povodec samo v eni roki... Sem mal zakomplicirala tole, upa, da se razume bistvo  Wink

Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #74 : torek, 08.12.2009 : 20:00:59 »

Skratka zabremzaš z tudi ritjo, ne samo z roko.
Pri naših tavelikih sem tudi jaz včasih takole bremzala.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Najka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines