mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 13:03:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Tris/Brezovica
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tris/Brezovica  (Prebrano 16923 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #15 : nedelja, 08.11.2009 : 21:49:10 »

Torej avtomatsko evtanazija? Saj ne sprašujem tebe... ampak me zanima, kakšno je širše ljudsko prepričanje. Evtanazija? Po 30-ih dneh? Al pa mogoče že prej, saj je itak brez veze?
Ne, nikakor ne ... Če sta Nika in Uma našli svoje, pa to celo take za na kavč, vsekakor upam enako tudi za Trisa, pa čeprav valda vem, da se zdi brezupno, ker je NO lahko edino ketnar in čuvaj ...  butnglavcbutnglavc (točno tako, če je, ali pa če ga ni, saj je vseeno.) Ampak naj se tudi njemu zgodi, no. Stari so približno vsi enako ...  Roll Eyes
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #16 : nedelja, 08.11.2009 : 21:52:22 »

Torej?

Torej kaj?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #17 : nedelja, 08.11.2009 : 22:03:13 »

Torej, dejstvo je, da ga do danes, do 20:46:31, ko je Smetka prva komentirala svojo objavo, sploh ni nihče porajtal. Lahko bi me, ki ga večkrat tedensko srečujemo gor in se ukvarjamo z njim, napisale, da je prijeten in energičen pes, pa bi bili to itak najverjetneje monologi. Kot bi tole najbrž ostal Smetkin monolog, če ne bi glih slučajno imel krvave driske in ne bi bruhal.
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #18 : nedelja, 08.11.2009 : 22:06:24 »

Če pomislim, imam doma kombinacijo tegale v dveh psih. Prvi je Bobi, ki smo ga imeli zaradi naše zaščite doma vsaj pol leta na 6metrski lajni in se je splačalo. Ne obupat. Druga je Kika. Mešanica NO, pa kakega terjerja in škota... Ni bilo pol leta zanimanja zanjo. Danes nas pa ljudje ustavljajo, kakšne pasme je, ko je tako lepa in posebna.
V tem konkretnem primeru pa iz več razlogov ne morem pomagat drugače, kot da mislim na vas in optimistično gledam, da se bo našel tudi zanj nekdo, ki ga bo imel rad.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #19 : nedelja, 08.11.2009 : 22:07:12 »

Ja, res... torej kaj?
Kolikor je lahko dobil zdravil, jih je. Dokler ne bo dol padel, ne bo dovolil vstavit kanile ali karkoli drugega počet. Razen če ga bolnega s pomirjevalom treščimo. Rihtat se tudi ne bo pustil prav prostovoljno. Dejstvo je, da je v zadnjih nekaj urah 6x bruhal in 2x krvavo driskal.
A se komu zdi, da imam dovolj volje za naredit vse, kar se naredit da? Zato, da bo "moj" še naslednje leto, dve...? Ob dejstvu, da se do danes nihče še dobro ustavil ni v njegovi temi?
Logiran

moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #20 : nedelja, 08.11.2009 : 22:13:41 »

Torej kaj?
"Torej" ni namenjen po vsej verjetnosti nobenemu, ki zdajle visi tukaj gor, ampak to si itak razumela. Dejstvo je, da se ljudje v povprečju več ustavijo pred boksom z mladičkom, kot pa pri odraslemu psu. Dejstvo je, da se ljudje prej ustavijo pred dolgodlakim odraslim psom kot pred takim, kot je Tris. Kako se temu izogniti - nimam pojma, čisto iskreno povedano. Kar se pa komentiranja posameznih psov, ki se oddajajo, tiče - bom tiho, ker sem prepričana, da si večina ljudi ne želi slišati, kar si mislim.
Kar jaz osebno kot moksa lahko storim, je to da nakažem pomoč, drugega od tu ne morem.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #21 : nedelja, 08.11.2009 : 22:14:28 »

Jaz tudi avtomatsko to pomislim. Torej avtomatsko evtanazija? ...  Evtanazija? Po 30-ih dneh? Al pa mogoče že prej, saj je itak brez veze?

Ja ali ne?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #22 : nedelja, 08.11.2009 : 22:20:19 »


Kar se pa komentiranja posameznih psov, ki se oddajajo, tiče - bom tiho, ker sem prepričana, da si večina ljudi ne želi slišati, kar si mislim.

Tvoja odločitev. Ampak tukaj se velikokrat napiše kaj, kar številnim ne odgovarja. Sem prepričana, da moje oglašanje tukaj večini ne odgovarja.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #23 : nedelja, 08.11.2009 : 22:24:54 »

Torej, dejstvo je, da ga do danes, do 20:46:31, ko je Smetka prva komentirala svojo objavo, sploh ni nihèe porajtal.
Mene pa zanima o kaksnem zanimanju tocno je govora? Zanimanja v smislu telefonskih klicev morebitnih posvojiteljev ali v smislu komentarjev v tej temi? Ker moje mnenje je, da ce ni kaj konstruktivnega za napisati je morda bolje biti tiho ......vse ostalo je zgolj smetenje.

Pa se ve ali je bruhanje in driska posledica kaksne nalezljive bolezni ali stvar genetike.

lp
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #24 : nedelja, 08.11.2009 : 22:28:50 »

Tvoja odločitev. Ampak tukaj se velikokrat napiše kaj, kar številnim ne odgovarja. Sem prepričana, da moje oglašanje tukaj večini ne odgovarja.

OK, če že izzivaš: ne vidim smisla v "cartek mali", "iii kako je lep" in take pa podobne bale iz zelo enostavnega razloga: gre za večinoma enozloženke , ki ne pripomorejo ne k razmišljanju o stanju določene živali, ne k spodbujanju o morebitni spremembi naših odnosov do živali, NIČ. Če želiš pokazati svoje sočutje - pejdi pa posvoji žival, če si že tako siguren, da mu bo pri tebi bolje kot v zavetišču.
Ne moreš posvojiti? OK, več kot razumljivo v nekaterih primerih (v drugih manj, ampak pustimo to) - torej nakaži sredstva, nabavi in prinesi zdravila, hrano, karkoli. Iii kar tako v tri dni ne pomaga ne živali, ne tistemu, ki zanjo skrbi, niti ne pripomore k dviganju kakršnekoli zavesti.
Enostavno, ne?
Ne spomnim se, da bi kadarkoli komentirala kateregakoli psa, ki se oddaja - občasno pogledam, kaj je novega v temi, ne vidim pa smisla v basanju teme, ker sama nimam možnosti posvojiti ali kupiti dodatnega psa (in roko na srce, upam da je še dolgo ne bom imela...).
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #25 : nedelja, 08.11.2009 : 22:30:05 »

Mene pa zanima o kaksnem zanimanju tocno je govora? Zanimanja v smislu telefonskih klicev morebitnih posvojiteljev ali v smislu komentarjev v tej temi? Ker moje mnenje je, da ce ni kaj konstruktivnega za napisati je morda bolje biti tiho ......vse ostalo je zgolj smetenje.

Tole dvoje je močno povezano. Če se tukaj gor cvili in lupčka ipd, potem so tudi klici.

Mene zanima, zakaj se v temah o mix NO vedno pogovarjamo o racionalni rabi energije in prostora za komentiranje, v temi o mix šicuju pa večina nima teh pomislekov?

In še vedno ostaja ključno vprašanje:
Jaz tudi avtomatsko to pomislim. Torej avtomatsko evtanazija? Saj ne sprašujem tebe... ampak me zanima, kakšno je širše ljudsko prepričanje. Evtanazija? Po 30-ih dneh? Al pa mogoče že prej, saj je itak brez veze?

Ja ali ne?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #26 : nedelja, 08.11.2009 : 22:34:47 »

OK, če že izzivaš: ne vidim smisla v "cartek mali", "iii kako je lep" in take pa podobne bale iz zelo enostavnega razloga: gre za večinoma enozloženke , ki ne pripomorejo ne k razmišljanju o stanju določene živali, ne k spodbujanju o morebitni spremembi naših odnosov do živali, NIČ.

 Grin ne izzivam (vsaj ni bilo mišljeno tako).

Ja, se strinjam s tabo. In to smo premleli že n-krat in takrat se vsi po vrsti strinjamo. Ampak naslednja tema z lepim mačkom/psom izzove isto reakcijo ljudi, ki pravijo to, kar si napisala ti.

Jaz tudi avtomatsko to pomislim. Torej avtomatsko evtanazija? Saj ne sprašujem tebe... ampak me zanima, kakšno je širše ljudsko prepričanje. Evtanazija? Po 30-ih dneh? Al pa mogoče že prej, saj je itak brez veze?

Zato je v bistvu bolj pomembno tole zgoraj (meni, ta trenutek). Torej evtanazija, ker je neprivlačen?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #27 : nedelja, 08.11.2009 : 22:46:14 »

Tole dvoje je močno povezano. Če se tukaj gor cvili in lupčka ipd, potem so tudi klici.

Mene zanima, zakaj se v temah o mix NO vedno pogovarjamo o racionalni rabi energije in prostora za komentiranje, v temi o mix šicuju pa večina nima teh pomislekov?

In še vedno ostaja ključno vprašanje:
Ja ali ne?
Popolnoma enako mislim v primeru šicujem, maltežanov, mix NO, karkoli. Pač, ne štekam poante. Ohranjanje teme? Mogoče.

Ne, evtanazija ker je neprivlačen je out, totalno out, o tem ni govora, lepo prosim. Mislim, čakaj malo - evtanazijo jaz povezujem z boleznijo, ki toliko napreduje, da psu hudo poslabša življenje (mislim na bolečine) in pa s psom, ki je nepopravljivo in ponavljajoče se napadalen do ljudi in drugih živali v tolikšni meri, da se mu ne more omogočiti ne hranjenje, ne normalne izhode, ne psu primerno življenje, na kratko povedano.
Evtanazirati neprivlačno žival, ker si skoraj siguren, da nima šanse da bi jo kdo posvojil - NE. Kaj pa če dan kasneje pride nekdo, ki bi ga hotel za svojega? OK, vem, KAJ PA DO tistega dne. Pomagati, kolikor pač vsak zmore po svojih močeh in možnosti.
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #28 : nedelja, 08.11.2009 : 22:47:56 »

No, in kdo bo pomagal Trisu, razen Smetke?
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #29 : nedelja, 08.11.2009 : 22:48:47 »

Po zakonu j vtanazija predvidena. Torej, če je neprivlačen pes, za katerega se nihče /razen v samem zavetišču) nihče ne trudi in nihče ne zanima in je v zavetišču leto ali dve... Si ga pripravljena namestit do oddaje?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Tris/Brezovica
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines