mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 19:16:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Bordojska doga
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bordojska doga  (Prebrano 6430 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« : sobota, 05.09.2009 : 17:10:36 »

Samček, star 3 mesece (ali celo malo manj), najden na Rojski v Domžalah, neoznačen, čaka lastnika v zavetišču: 051304435.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #1 : sobota, 05.09.2009 : 20:13:36 »

Prvih 8 dni čaka na lastnika, potem bo iskal novega, v kolikor se nihče ne bo javil. Prosim, da zanj kličete šele takrat, ko bo tule objavljeno, da išče dom.

http://zavetisce-horjul.moj-album.com/slike/15630030/eYEj0Sddjc483nCN.v.jpg

http://zavetisce-horjul.moj-album.com/slike/15630030/Bpe9TGlIqYycON8f.v.jpg
Logiran

simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #2 : sobota, 05.09.2009 : 20:44:27 »

Še dobro, da mi najditeljica ni povedala kaj ima na dvorišču, ko me je klicala kam naj se obrne.
Upam, da ga lastnik/ca išče in da je bil ta "izlet" res eno hudo naključje. Drugače pa ene fanj lastnike zanj. No tko k za vse.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #3 : sobota, 05.09.2009 : 21:13:30 »

Meni je takoj povedala, da ima "mastifa". Kakorkoli, označen in cepljen je že. Vsaj to, če je že bilo naključje...
Logiran

simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #4 : sobota, 05.09.2009 : 21:45:52 »

Veš kaj me zanima, a pri nas kdo upošteva tole:
7. člen (Pravilnik o zaščiti živali)

(izguba in najdba hišne živali)

(1) Izgubo hišnih živali tistih vrst, ki morajo biti označene v skladu s predpisi o veterinarstvu oziroma v skladu s predpisi o varstvu prosto živečih vrst živali in ohranjanju narave, mora skrbnik v roku treh dni prijaviti pristojni veterinarski organizaciji oziroma najbližjemu zavetišču za zapuščene živali. Če lastnik izgube hišne živali ne prijavi v navedenem roku, se šteje, da gre za namerno zapustitev živali v skladu z zakonom, ki ureja zaščito živali.

Recimo, da bi se lastnik našel recimo 5-ti dan in da se ne bi držal tega, kar piše v Pravilniku. Ali je že kdo komu nabil kazen? In koliko sploh je kazen?
Oprosti za smetenje, me lahko brišeš, samo vedno me pogreje, ko se znajde v zavetišču mladiček, ki je ravno prišel v nov dom.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #5 : sobota, 05.09.2009 : 21:54:30 »

Se ja, jaz imam že nekaj takšnih "na vesti", ker sem prijavila, ko so se končno pojavili brez pametne razlage o tem, kje so do sedaj hodili oz. kako se jim je sploh zgodilo. Ampak običajno je šlo tudi za sicer zanemarjene pse, pa smo hkrati še odvzem speljali. Tule bi ga glede na njegovo ok stanje težko, ali bi prijavljala namerno zapustitev, je pa čisto odvisno od tega, na koga naletiš na drugi strani... Kazen je od 400 do 1200 evrov.
Logiran

simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #6 : sobota, 05.09.2009 : 22:02:01 »

Držim pesti, da bo čim prej našel dom, če pridejo ponj lastniki jim pa ornk pridiga ne uide Wink
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #7 : nedelja, 06.09.2009 : 14:50:57 »

Vrnjen lastniku.
Logiran

Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Bordojska doga
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines