mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 15:22:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Štrumf/Brezje pri Dobrovi
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: Štrumf/Brezje pri Dobrovi  (Prebrano 56645 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #75 : četrtek, 10.12.2009 : 13:32:08 »

Ce dodas se lovski nagon, bi lahko za tem opisom stal kar Flip. Karakterno sta si neverjetno podobna. Tezave pa ima iste kot Flip, od zaganjanja do znoret, ko vidi psa, pa tko naprej. Ampak se ze izboljsuje, tako da bo tudi Stumfi osvojil lepo vedenje  Smiley  Lepo prebrat, da napredujete!
 
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #76 : sreda, 16.12.2009 : 12:06:25 »

No, saj Štrumf kar napreduje. Bil je na obisku pri babici - do tam je moral po svojih nogah čez center mesta. Če odštejemo paniko, ko bi moral vstopiti v nepoznano stanovanje, se je vedel vzorno. Noter ga je bilo treba dobesedno odnesti. Potem je bilo pa vse OK. Babico je fehtal za piškote, pustil se je čohati bratu, še do njegove stare psičke, ki se komaj še drži skupaj, je bil nežen (kar je bilo pri njem doslej še ne videno). Ji je pa pojedel večerjo in psička je protestirala tako, da se je polulala sredi kuhinje.

Pa še en pomemben napredek: ko se je na nočnem sprehodu ustrašil štora, (edinega, ki ga prej še ni videl in se ga še ni imel priložnosti ustrašiti), prvič NI BEŽAL. Je že skočil, pa se je sredi skoka premislil, prišel nazaj in si šel štor pogledat skupaj z mano. Priden.

Sem že mislila, da bom lahko dala dodatno ovratnico dol....pa je zapadel sneg. Štrumfu se je odtrgalo od navdušenja - pa gremo jovo na novo v snežnih razmerah.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #77 : sreda, 16.12.2009 : 12:20:12 »

 Grin sneg  Cheesy  to zna upočasniti zadeve malo  Tongue
Fajn vam gre, zelo pridni vsi skupaj  Kiss
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #78 : ponedeljek, 28.12.2009 : 11:59:27 »

Dokler je bil sneg, ga je Štrumf pošteno lomil. Zunaj je bil pretežno na off, pomagalo ni nič. Enkrat ga je kar fino polomil - je videl strička na pločniku, uspel me je položiti na led, poskakati strička, pa še malo skakati med avtomobili. Še dobro, da je bila poledica za vse in so vozili po polžje. Striček ni bil kakšne zoprne sorte. Tako je bila edina posledica moje črno koleno. Pošteno sem se prestrašila, če bi bil takrat Rok doma, bi Štrumfa naložila v avto in po hitrem postopku vrnila na varno v Horjul. Ker bi jo lahko pošteno skupil.

Potem pa je sledil šok, Štrumfova lumparija je bila v hipu pozabljena. Betka, ki je bila vedno povsem zdrava, ne spomnim se, da bi enkrat samkrat rabila veterinarja za kaj drugega kot preventivo, je začela rahlo šepati, pa malce izbirčna je postala. Diagnoza: velik tumor, ki pritiska na kolke in bo kmalu začel pritiskati na sečnico. operirat se ne da. Protibolečinska terapija zaenkrat deluje, Betka se vede, kot da je vse v najlepšem redu. Seveda jo zdaj vsi razvajamo in crkljamo, dokler jo lahko.

Štruf pa se je potem, ko je sneg odlezel umiril in je spet tak kot je treba. Do naslednjega snega vsaj.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #79 : ponedeljek, 28.12.2009 : 12:06:29 »

Ojej  Undecided Lanabela, žal mi je za Betko, ker se ne sliši prav dobro - toda sreča v nesreči je, da ona zaenkrat ne trpi. Pocrkljaj jo malo tudi zame  Kiss
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #80 : ponedeljek, 28.12.2009 : 12:23:34 »

Eh - Štrumfu vseeno eno tako e-zaušničko,
Betki dobre želje,
in vsem skupaj koš  Kiss !
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #81 : ponedeljek, 28.12.2009 : 12:39:55 »

Ojej Lanabela pošiljam koš pozitivnih mislih za Betko  Kiss. Štrumfu pa eno malo zaušnico Wink. Lumpek mali.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #82 : ponedeljek, 28.12.2009 : 13:25:50 »

Ojoj stumfi, ti lump. Flip bi ti cestital, ce bi vedel, kaj si uspicil, ker njemu se je ze podobno zgodilo, oziroma meni, zaradi njega  Lips Sealed
Mi je pa zal zaradi diagnoze za Betko   Undecided Tezko je, ko izves kaj taksnega. Mislimo na vas  Kiss
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #83 : ponedeljek, 28.12.2009 : 20:59:13 »

Betki pošiljam lepe želje  Kiss
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #84 : torek, 29.12.2009 : 11:27:10 »

Hvala za pozitivne misli, jih bomo res rabili.
Je pa zanimivo - Betki se Štrumfa ne da več vzgajati, njeno vlogo je takoj prevzela Laki (ki si jo je Betka vzgojila za pomočnico, ki bi ji omogočila mirno starost na mestu šefice). Prav tako Laki budno pazi, da ne bi slučajno kakšna psica Betke samo postrani pogledala. Škoda, če bi Betka ostala še kakšno leto, bi iz Laki naredila imenitno šefico.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #85 : torek, 29.12.2009 : 11:33:27 »

Lanabela pa so kaj omenili koliko časa ima še? Za en pozitiven pogled - pri zanncih so imeli rotija, ki je imel rakaso rekli, da ni pomoči. Živel je še 5 let.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #86 : torek, 29.12.2009 : 11:40:14 »

Žal mi je za Betko.
Žal mi je tudi, da je Štrumf tako teslo.
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #87 : torek, 29.12.2009 : 11:57:06 »

Alba, niso hoteli nič reči. Ali štejemo v dnevih ali v tednih. Žal na kakšno hudo pozitivno presenečenje ne računam, ker tumor že pritiska na vse mogoče, in ko ne bo mogla lulat, bo konec. Škoda, ker je sicer povsem zdrava in odlični kondiciji za skoraj 13 letnico.
Štrumf je pa res teslo, hvala, boljšega izraza zanj ni. Se pa počasi uči, da se lahko do zaželjenega cilja pride tudi tako, da ne razsuješ čisto vsega, kar ti je na poti.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #88 : torek, 29.12.2009 : 12:10:57 »

Se bo naučil, verjemi mi. Ogromno dela in truda bo potrebno, ampak bo osvojil. Mogoče res ne bo nikoli spuščen okrog ljudi, ampak jih bo vsaj pustil na miru, ko bo šel mimo njih in že to bo za Štumfa ogromno. Vem, kako je, ko imaš norca doma. Jaz ga obožujem zaradi tega, kljub temu, da bi pohodil vsako živo dušo, ki se zanima zanj. Je pa toliko drugih stvari, ki ti jih takšen norc da, da teh slabih stvari ne opaziš in se naučiš živeti z njimi. Štumf bo krasen pes za nekoga, ki ga bo znal sprejeti takšnega kot je in se temu malo prilagoditi, ker res ni težko.
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #89 : sreda, 30.12.2009 : 01:13:43 »

Žal mi je tudi, da je Štrumf tako teslo.

tole je pa izjava dneva  Grin Grin Grin Grin  Kako simpatično je slišati to besedo, ki se je skoraj več ne uporablja.


Drugače pa Lanabela, mi je zelo žal za tvojo Betko.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Štrumf/Brezje pri Dobrovi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines