mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 13:53:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Štrumf/Brezje pri Dobrovi
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: Štrumf/Brezje pri Dobrovi  (Prebrano 56337 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #15 : sobota, 10.10.2009 : 21:43:39 »

In kot vsak ta prav 'dec' zna nosit predpasnik...  Smiley
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #16 : ponedeljek, 09.11.2009 : 18:19:29 »

Krščen Matiček, ena sama fotka v njegovi temi, pa še ta ničemur podobna in celo nevidna je! Bom takoj jutri popravila to napako.
Lahko pa že danes napišem, da smo kri lulali s tem psom, preden smo ga približno na trdna tla spravili in je nehal z letenjem po zraku. Pa preden se nam je pustil prijet... Vmes smo mu še cel trebuh razrezali, da smo prišli do zaostalega moda, ker je bil kriptorhid in uspel je ob precej dolgotrajnem okrevanju uničiti rekordno število zaščitnih ovratnikov.
Zdaj je živahen, dlaka se sveti, pusti se prijet in je celo kakšno sekundo pri miru, če se fejst dereš ne njega. Popoln pes in mi ga imamo.. in ga kar imamo... in imamo.... lalalala.... veselje veselje veselje veselje. To najbrž pride od tega, da je nezaželen in odveč.
Logiran

moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #17 : ponedeljek, 09.11.2009 : 18:30:55 »

Nihče noče horjulskega borderja  Cheesy
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #18 : nedelja, 15.11.2009 : 18:13:33 »

Očitno ne....
Logiran

ironcat
rad pišem
****
Sporočil: 448


« Odgovor #19 : nedelja, 15.11.2009 : 18:47:02 »

Štrumf je en super pes in ne vem zakaj je še vedno v zavetišču...............
Logiran
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #20 : nedelja, 15.11.2009 : 20:25:14 »

ne vem zakaj je še vedno v zavetišču...............

Ker je bil premalokrat fotografiran, oziroma ker fotke niso bile dovolj "manekenske".
Logiran

svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #21 : nedelja, 15.11.2009 : 20:47:31 »

A nisem jaz to že pri nekem drugem prebrala?  Tongue
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #22 : ponedeljek, 16.11.2009 : 07:29:26 »

A nisem jaz to že pri nekem drugem prebrala?  Tongue

V bistvu se bere, kot da se zabavamo. Pri nas se ne, ni nam zabavno in to niti malo ne. Uspavati recimo 30 živali, ki so ti za povrh še k srcu prirasle, ni niti malo zabavno, ne enostavno, ne karkoli drugega. "Sej jih ne boš" je sicer najpogostejši stavek, ki ga slišim, kadar napišem ali rečem kaj, da bi to morda ljudje s posvojitvami preprečili, ampak tokrat res ne gre več. Živali imajo pravico do nekaj osnovnih reči, kot je hrana, zavetje, odsotnost stresa, bolečine itd. tudi, če so v zavetišču. Če tega nisi sposoben zagotoviti in posvojiteljev ni, potem tudi takšni " Tongue" in podobni komentarji žal ne prinesejo nič drugega kot še večjega občutka nemoči in brezizhodnosti.

Čez vse svoje meje smo šli skorajda vsak dan v zadnjih letih. Se splača in potrpiš karkoli, samo da je posvojitelj nekje vsaj za tiste, ki so posvojljivi. Bistvena razlika od prejšnjih let je ta, da je vsak račun težje plačan kot doslej, mnogi so zavrnjeni; in posvojiteljev ni.

Bom izkoristila tole temo še za nekaj: lovili smo v občini Divača. Mačke, ki jim je lastnica umrla, so pa divje. Tamala Diva je bila sprejeta, ker je bila majhna in shirana, ostale odrasle 4 smo S/K in vrnili nazaj v okolje. Na občini se s tem niso strinjali, ker bi jih morala po njihovem odstraniti iz okolja. Pomagalo ni nič. Ne razlaganje, da ne bom delala v škodo mačk, ne razlaga VURS-a o ravnanju s prostoživečimi, ne nič. Račun so zavrnili, češ da ne izpolnjujem določil pogodbe in da zakon razlagam po svoje; in poslali so opomin, da bodo prekinili pogodbo z zavetiščem, ki v časih, ko ljudje prosijo za kruh na občini, SKRBI za dobrobit mačk.

Takšno je realno stanje. Denarja ni, posvojiteljev tudi ne. V zadnjih letih je bilo mnogo komentarjev v smislu, kako to sploh zmorem in da bi morala tudi nase gledat itd. Zdaj, ko zares ne gre več, se pa zdi, kot da se Smetka malo heca.... No, se ne. "Kriv" spet ne bo nihče, ne VURS, ne družba, ne recesija, ne občine, ne nihče. Razen mene. Pravzaprav sem hotela povedat le, da  Tongue ni na mestu.
Logiran

Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #23 : ponedeljek, 16.11.2009 : 07:55:07 »

Bom še jaz pacala, če se že packa.
Te jemljem čisto resno, pa sem zato rajši tiho Undecided. Kaj pa naj napišem? Da se bo čudežno čez noč povečalo število posvojitev? Da bom jaz posvojila vsaj 20 psov in mačk? Naj napišem vse tisto kako bi, če bi lahko (kot bi polovica foruma)? Nima smisla.
Sekiram se, boli tudi mene in ti te situacije niti slučajno ne privoščim.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #24 : ponedeljek, 16.11.2009 : 09:13:56 »

Ne, nisi in ne boš kriva. Se sploh nimaš kaj zagovarjat.
Nismo mi, ki beremo, naredili nič kaj dosti, da bi odšli iz zavetišča, niti ne moremo tvojih vsakodnevnih bremen preložit nekam drugam.

Poleg tega si ti tista, ki je ogromno naredila za zapuščene živali, ki ima znanje in srce na pravem mestu, ti si tista, ki te bo bolelo in se boš spraševala, ali si nora ali kaj, da se ti mora tole dogajat... poleg tega tudi tvoj čas in moč nista neomejena dobrina... poleg tega jih vseh niti ne moreš posvojit, tudi če denar ne bi bil problem, pa je... poleg tega, da ves čas prihajajo novi, ki te potrebujejo... poleg tega jih imet v pogojih, ki ne bi bili ok ne gre... poleg tega sebe še imaš pravico uničit, ampak imaš tudi otroke oz. imajo oni mamo, ki hodi v štacuno s kartico na kateri je stalen minus... veliko 'poleg tega' bi se še našlo...

Skratka, ni se ti treba niti malo opravičevat.
Pišem, kar že itak veš... In samo hočem povedat, da tudi mi vemo, da si naredila vse, kar se sploh pod tem nebom da in te ne želimo obsojat sram Undecided.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #25 : ponedeljek, 16.11.2009 : 09:25:31 »

Meni je štumfko prav simpatičen mulc, ki bi znal s svojim čukastim izrazom razveseljevati marsikoga. In prav nobena druga barva ne bi pasala na njegovo kosmato rit, kot črna. Takšen je prišel na svet. Pa ni on kriv da je tu in da je črn. Jaz imam tudi črno pohištvo doma, pa mi gre dobesedno na živce, pa sploh moje ni in bi se ga v trenutku znebila, če bi se ga lahko. Imam pa 2 črnuha na štirih, ki sta čudovita in ju naravnost obožujem. Bi bilo fino, ko bi se začeli zavedati, da se stvari izbirajo po videzu in da se lahko znebiš stvari, ki ti ni všeč, ko se gre pa za štirinožce, je pa res zelo malo pomembno, kako so obarvani. Mogoče tole prav zdaj bere nekdo, ki mu je simpatičen in bi ga rad imel. Mogoče pa ni simpatičen nikomur. No, meni je, pa mu to prav nič ne pomaga. Nikogar ne obsojam, še najmanj pa Smetke, ker ne gre več. Mislim, da vsi živimo v istem svetu in vemo, kaj pomeni, ko res ne gre več. Obsojam pa tistega, ki je sploh povzročil, da je Štumf tukaj. To je pes od nekoga, ki ga noče več. In Štumf je zdaj tukaj in spet ga nihče noče  Undecided

 
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #26 : torek, 17.11.2009 : 10:17:07 »

Še en silno zanimiv pes. Pa še niti črn ni. Prav lepo črno bel vzorček ima. Silno prijazen, hitro naveže stik s človekom, pripravljen je sodelovati. High-energy pes, se mi pa ne zdi hiperaktiven (čeprav oskrbnici trdita drugače). Vede se tako, kot se vede vsak visokoenergeetski pes, ki se mu je na ketni in v pesjaku nakopičila nesproščena energija: dela kroge in presrečen  skače po ljudeh in se kar ne more ustaviti. Malce prevelik in pretežak za idealnega agilitaša, ampak imam občutek, da bi delal dobro in z veseljem.
Rabi aktivnega vodnika, ki bo znal koristno porabiti njegovo energijo. torej: tisti, ki bi radi dobrega športnega psa, se zagrebite. časa imate še kakšen teden. potem bo šel Štrumfek k nam. Obstaja nevarnost, da ga potem, ko bo enkrat pri nas, ne bom hotela dati naprej. Torej: još malo pa nestalo.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #27 : torek, 17.11.2009 : 10:21:40 »

http://www.mojalbum.com/data/images/0/15630030/17374443/17456563.jpg

http://www.mojalbum.com/data/images/0/15630030/17374443/17456562.jpg

http://www.mojalbum.com/data/images/0/15630030/17374443/17456561.jpg
Logiran

Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #28 : torek, 17.11.2009 : 12:16:39 »

No sicer ne da mu ne bi želela dobrega doma, ampak vseeno navijam, da se pridruži Lanabeli, kjer mislim, da bo pasal super v aktivno krdelo.

Meni je izredno všečen pes. In če gre res k lanabeli upam, da ga kdaj vidim in spoznam.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #29 : sreda, 25.11.2009 : 20:30:20 »

Lanabela, ste ok?
Logiran

Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Štrumf/Brezje pri Dobrovi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines