mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 12:28:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: psicka tuli in godrnja v pesjaku
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: psicka tuli in godrnja v pesjaku  (Prebrano 20421 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
monca
novinec
*
Sporočil: 6


« : torek, 08.09.2009 : 10:10:52 »

Pozdravljeni.

Imam belo svicarsko ovcarko, staro skoraj 8 tednov. Dobili smo jo v soboto, in jo pocasi navajamo na pesjak, reva pa tuli in tuli. Je pa moja mami naredila prvo noc napako k jo je ob 3h prnesla u garazo pa z njo spala (psicka je od 22-3h bla v pesjaku in je spala). Tudi cez dan tuli, ven jo spustimo sele ko utihne, da bo ja dojela da z jokom ne bo dosegla nic. Enostavno navem vec koliko casa se bo to se vleklo, da tuli po cele dneve in noci.....(pol vasi nas ze postrani gleda) navem ali delamo kaj se narobe, k vec kot ignorirat jo ne mormo. Ko smo zunaj se ji posvetimo, se naigramo......
Mam obcutek kot da noce biti sama.....najvecji problem je pa to da se je noro navezala name, ostale 3 clane druzine se boji.....Pri meni se pa obnasa kot moja senca......vem da se ob men pocuti varno in pri meni takoj zaspi, vendar ji tega ne dovolim, ker mislim da je prav da se navadi da bo spala v pesjaku.

Koli dni ponavadi traja da se mladicek privadi in da neha trmariti? Ali delamo pravilno da tako vztrajamo?

LP
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #1 : torek, 08.09.2009 : 11:07:26 »

jaz sem svojo psico pripeljala domov v nedeljo, pa mi je ponoci jokala 3 noci. Cez dan ni bila skoraj nic zaprta v pesjaku, ker sem bila jaz doma in sem se ukvarjala z njo. Ponoci sem pa spala skupaj z njo v pesjaku prve tri dni (ko je bila tiho, je spala sama, potem je zacela jokat in sem sla k njej za neka casa).

Nekako razumem dilemo, da hocete, da se navadi na pesjak. Pri nasem psu smo naredili napako, ker je utica "prisla" en teden za njim in ga nikoli nismo navadili na utico. Zato sem pri psici vztrajala, da je spala tam.

Ampak po drugi strani, pa je lastnica enega mojega mladicka imela prve dni v dnevni ponoci (ona je pa spala zraven). In pes se je potem lepo navadil spat in zivet zunaj... mogoce bi jo pa vseeno prvih nekaj noci imeli nekje notri, pri sebi. Vsaj toliko, da se navadi na novo okolje.

Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #2 : torek, 08.09.2009 : 13:12:09 »

Za začetek je prišla prezgodaj k vam. Vzreditelj (no, vprašanje, če je to bil Undecided) je ne bi smel oddati pred dopolnjenim 8. tednom starosti.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #3 : torek, 08.09.2009 : 13:15:25 »

Seveda noče biti sama. Doslej je bila vajena svojih bratov, sester, mame ... zdaj je pa kar naenkrat sama in še v tujem okolju.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #4 : torek, 08.09.2009 : 13:31:18 »

Ja, dajte malo več čustev vložiti v odnos do psa, saj ni treba, da ga vzgajate kot vojaka!

Pes naj spi pri nekom v spalnici, pa bo. V pesjak jo dajajte postopoma, najprej za par minut, potem več. Naj vam naša tršica Xena posreduje navodila za navajanje psa na kletko, tako bi šlo tudi za box.

Moje mnenje sicer je, da naj bo pes (mladič ali odrasel) s svojimi ljudmi ves čas, ko je to mogoče. Potem bo čustveno stabilen in se ne bo bal sčasoma tudi v pesjak.

Ste napisali, da jo počasi navajate na pesjak, pa mora biti že vso noč tam, groza in to še mladič, ki ni dopolnil 8 tednov. Vas bom prijavila zaradi kršitve 27. člena Pravilnika o zaščiti hišnih živali in predlagala odvzem!

Zamislite se, vsaj malo!
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #5 : torek, 08.09.2009 : 14:31:36 »

A rottweilerja nimate več?
Logiran
monca
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #6 : torek, 08.09.2009 : 15:43:11 »

pes je bil kupljen pri vzreditelju in ima rodovnik. Je pa psicka cez dan ceu cas pri meni, ker sem extra zanjo vzela dopust in se ceu cas ubadam z njo, v pesjak jo dam le za kaki 2 urci maximalno v celem dnevu (cist iz tega da se navadi). In vzrediteljica in se nekateri ki se profesionalno ubadajo z vzgojo psi, so mi vsi rekli naj psicka spi v pesjaku ker je to tudi njen dom!

In mislim da izjava osebe Vis in nox defenitivno ni niti slucajno primerna za moje vprasanje. Tisti clen naj velja kar za ljudi ki svoje kuzke puscajo po cele dneve na strikcu, ali v pesjakih, so grobi do njih. Niti me ne poznate tko da nimaje pojma koliko casa in custev namrec vlagam v psicko in jo ne vzgajam kot vojaka. In ce se mene prasa mislim da ce jo navadimo na spanje v spalnici, bo tako ostalo tudi vnaprej!!!
In ob takih izjavah se na koncu ze zamislim, da je ocitno res najbolje da vsak dela po svoje.

Zal rottija nimam vec, je imel kostnega raka in smo ga morali dati evtanazirati.

LP

Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #7 : torek, 08.09.2009 : 15:45:09 »

Jaz si naše skoraj 4 mesece stare mladičke (ki je pri nas cca mesec dni) ponoči ne  upam še puščat v kletki v sosednji sobi poleg spalnice z našim drugim psom,ker se mi zdi še premlada in ne bi rada hitela s kletko.

Zdaj jo počasi privajam,da je po 3-4 urice cez dan sama doma.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #8 : torek, 08.09.2009 : 16:13:23 »

Monca, 27. člen, ki ga navaja vis in nox velja za vse ljudi, ne samo za rdečelase ali pa samo za temnolase, ali za tiste ki pravijo da imajo radi pse.
Samo toliko.

Glede pesjaka in bivanja odraslega psa v njem pa imam svoje mnenje, ki je bilo obelodanjeno v neki drugi temi - o bivanju mladička v pesjaku je moje mnenje še veliko bolj radikalno.
Mladiček tuli, ker bi rad bil z vami, s svojim tropom, to bi že morala razumeti (fizični stik pa podobne bedarije, saj se razumemo).
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #9 : torek, 08.09.2009 : 17:53:51 »

monca,
bom zelo kratka. Mladic je do nedavnega bival s svojo materjo, bratci in sestricami - torej v tropu in nenadoma so prisla neka neznana bitja, ki so jo odpeljala stran od njenega tropa in jo strpala v popolnoma neznano okolje, za namecek pa je se izgnana iz novega tropa, saj mora biti sama zaprta v pesjaku.
In zdaj vprasanje. Zakaj mislis, da tuli in godrnja?

Psa ste dobili v soboto, danes je torek in ti ze nestrpno sprasujes kako dolgo bo to se trajalo  Roll Eyes
Ce boste postopali pravilno, potem tuljenja in godrnjana sploh ne bo oz. zelo malo, ce pa boste delali bedarije bo pes tulil in godrnjal zelo dolgo.
Kaj je narobe in kaj pravilno pa je bolj tezko povedati, ker ne poznamo ne tebe ne psa niti ne poznamo razmer iz katerih je pes prisel in razmer v katere je prisel.

Nasvet: treba je (s)poznati pasjo nrav in si jo pravilno razlagati, kar vam bo dalo vedeti, da so vse "napake" pri psu le odraz vasih napacnih pristopov pri vzgoji.
Namesto, da poslusate razne "strokovnjake", raje prisluhnite psu, bo za vse vas lazje in manj stresno pa se uspehi se bodo zaceli kazati v obojestransko zadovoljstvo.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
monca
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #10 : torek, 08.09.2009 : 19:32:43 »

Sej za odgovore sem zelo hvalezna, samo mislim pa da nism jest kriva ce so psa prodali pred 8 tednom, ali pac?
Sem pa tut sama presenecena, pa se grejo vzreditelje.

Sem pa zelela samo pomoc, saj zato vendarle forum je. Je pa tko....poslusat eno mnenje, drugega.....na koncu ne ves vec kje si. Je pa res da cez nekoga udrihat ne mors ce ne poznas razmer.
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #11 : torek, 08.09.2009 : 19:52:04 »

A rottweilerja nimate več?

Tudi jaz bi rada odgovor...
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #12 : torek, 08.09.2009 : 19:53:41 »

ka ty a, saj je odgovorila.
Zal rottija nimam vec, je imel kostnega raka in smo ga morali dati evtanazirati.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #13 : torek, 08.09.2009 : 19:58:27 »

Glede premladega mladiča - je kriv tako kupec kot prodajalec. Če kupiš mamila/orožje/karkoli prepovedanega pač se tudi ne sklicuješ na to, da nisi kriv, da to prodajajo. Nepoznavanje zakonov nas ne opraviči pri kršenju le-teh.

Pa še nekaj - tisti, ki kupuje od takih vzrediteljev jih podpira in je tako kriv za njihov obstoj. Povpraševanje-ponudba pač. Ne pa: ''Sem pa tut sama presenecena, pa se grejo vzreditelje.''
Logiran
white rose
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 149



WWW
« Odgovor #14 : torek, 08.09.2009 : 20:12:00 »

Monca:
1. psička je 3.9. DOPOLNILA 8 tednov, po njo ste prišli 5.9.
2. vsak dan sva v kontaktu in vsak dan ti razlagam stvari, kot ti jih skušajo razložiti tudi predhodniki
3. poslala sem ti po mailu gore gradiva o vzgoji in šolanju
4. 24/7 sem ti dosegljiva po telefonu
5. in prosim za božjo voljo, dajte malemu bitju čas, da se privadi in se ukvarjajte z njim
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: psicka tuli in godrnja v pesjaku
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines