mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 16:57:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Grizenje rok
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Grizenje rok  (Prebrano 20992 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #30 : sobota, 18.06.2011 : 21:39:57 »

Kar pa se tiče foruma in problemov, sem se registreirala zaradi nasvetov, saj je ta forum zato, a ne? Ali je mogoče za grajanje in soljenje pameti o stvareh, ki so se že zgodile in se jih ne da spremeniti?
Takšni ljudje, ki psičke prezgodaj oddajajo so še vedno, jih je veliko, a na žalost lahko samo upamo, da tako mladi psički najdejo prijeten in ljubeč dom, da jim ni težko kupovati drage hrane in ponoči vstati ob vsakem zvoku mladička.

Osnovni nasvet, ko kdo napiše, da je vzel 4 tedne starega pasjega mladiča od matere, je:
Tega se ne dela:
- zato, ker je to strašno slabo za mladiča,
- ker je to po zakonu prepovedano.

Kako kdo vidi ta forum, me pač ne zanima, dejstvo je, da vedno opozarjamo na nepravilnosti in nasvetov ne bere samo tisti, ki sprašuje, temveč jih berejo tudi vsi ostali. Dejstvo pa je, da je tebi lahko namenjena popolnoma enaka skrajna kritika, kot tistemu, ki ti je psa v taki starosti oddal. Tudi kriva si enako, kot vsi, ki premlade pse oddajajo in s svojim početjem držiš nemarnežem štango, da to počnejo nekaznovano še naprej. V dobro psov? Japajade. V kolikor veš, da se kaj takega dogaja, si dolžna početje prijaviti.

Citat
Ali je mogoče za grajanje in soljenje pameti o stvareh, ki so se že zgodile in se jih ne da spremeniti?

Glede na to, da ti nisi storila nič, da bi bilo nemarnežev kaj manj (beri: da bi se zadeve spremenile), temveč iščeš posplošena opravičila zase v nekih "statistikah", lahko naredimo vsaj mi nekaj, da povemo, da je tvoje početje skrajno neodgovorno in protizakonito. Seveda, v upanju, da bo kakšen manj vzel premladega psa iz legla.

Nasvete glede grizenja najdeš v prejšnjih sporočilih te in ostalih tem. Vedno znova in znova je že prav dolgočasno razlagati iste stvari, še posebej, če sogovornik že vnaprej misli, da naši nasveti (kamor spadajo vsekakor tudi upravičene kritike in pravilni zakoniti napotki) niso ok. Je pa treba prebrat kaj za nazaj, kar je bilo napisano nekomu drugemu.
Logiran

Ines1997
novinec
*
Sporočil: 10


WWW
« Odgovor #31 : ponedeljek, 08.08.2011 : 20:27:22 »

Moj tudi to dela - ko me je vesel skače name in se zabija v obraz (daje ljubčke) s tem pa včasih tudi ugrizne. Ko pa se igrava gricka roke in včasih se zaleti v obraz in ugrizne v nos ampak pač pol samo vstanem in se še naprej igram z njem - z igračami. Smiley
Logiran
banAncy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


WWW
« Odgovor #32 : ponedeljek, 02.09.2013 : 20:27:52 »

Zivjo upam,da mi kdo zna pomagat. Imam mladica starega 7 mesecev. Ko se vracava iz sprehoda in ga pripnem na povodec me zacne gristi v rokav ali roke, vcasih tudi povodec. Mi zna kdo svetovati kaj naj naredim?
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #33 : torek, 03.09.2013 : 11:04:53 »

Umiri se, primi povodec krajše, da ga ne more grist in se igrat z njim, ko se umiri ga na gradi.
Ena možnost.

Druga možnost, ko ga pripneš začneš delat na pozornosti in umirjenosti in veselo nagrajuješ zaželjeno vedenje, da do nezaželjenega niti ne pride Wink

Možnosti je itak ogromno... Na splošno ljudje zelo radi kaznujejo, skoraj vsi pa pozabljajo na nagrado ali bilo kakšno potrditev, ko pes dela zaželjeno...

Če nista še bila v pasji šoli ravno v tem času potekajo vpisi.
Logiran
banAncy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


WWW
« Odgovor #34 : torek, 03.09.2013 : 17:00:01 »

Hvala za nasvete Smiley v cetrtek ga grem vpisat v malo solo:)
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #35 : torek, 03.09.2013 : 18:51:18 »

Lepo se imejta! Cheesy
Logiran
banAncy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


WWW
« Odgovor #36 : torek, 03.09.2013 : 19:15:30 »

Hvala:) upam, da bo pridn-za hrano vse naredi
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Grizenje rok
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines