mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 14:05:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: Psi in sladoled
Strani: 1 2 3 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psi in sladoled  (Prebrano 18508 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« : nedelja, 15.05.2005 : 09:45:05 »

Živjo

Najprej bi se rada opravičila,če je tema že odprta me opozorite vendar je jaz ne zasledim  Wink.
Skratka se bliža čas poletja in čas sladoleda  Cheesy.No in,ker verjamem da si ga nekateri radi privoščimo,me zanima kako je pri tem s psi.ali je sladoled škodlijv za psa??Če je,zakaj?Vem da naš vedno prosi in ga včasih tudi malo dobi  Undecided,vendar me skrbi,ker ne vem ali je škodlijiv.
Hvala za pomoč in lp
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #1 : nedelja, 15.05.2005 : 11:43:10 »

Jaz ga svojemu privoščim, ker ga obožuje. Pa kepica zanj je vedno zastonj!

Sam liže ga pa kot kaka fina gospodičnica, počasi, pa še držim kornet v roki in ga obračam!  Grin


Lp, Sanja
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #2 : nedelja, 15.05.2005 : 14:36:06 »

Ja saj naš je tud malo obseden z njim Roll Eyes.In on bi pojedel še papirčke od sladoleda Grin.In jaz sem se smejala,ko je moj ati psu razlagal DA TO NI UŽITNO.Mi smo pokali od smeha .

Lp
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #3 : nedelja, 15.05.2005 : 19:29:53 »

Joj naša bi kar s ceste polizala tisto kar ljudem dol kaplja, čisto se ji zmeša pri sladoledu, samo dobila od naju pa ga se ni. Mogoče pa naredimo kakšno izjemo kdaj! ;-)
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #4 : ponedeljek, 16.05.2005 : 08:33:13 »

Moj ga ima zelooo rad  Tongue, zato mu ga tudi vedno namenim, ko ga sama ližem. Poližem ga več kot pol, ostalo dobi pa on. Ne mara pa korneta, to mi je zanimivo. Pa vedno kupim vanilijev sladoled, ki ga ima tako on, kot jaz najraje.  Smiley Zanima pa tudi mene, ali mu lahko sladoled kaj škodi  Huh, ker če mu škodi, ga ne bo več dobil. Po moje se da kupiti tudi pasji sladoled, ali ne?  Huh
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #5 : ponedeljek, 16.05.2005 : 14:28:02 »

Naš bi pojedel celega.S papirčki,kornetom in paličico vred....
Za pasji sladoled pa še nisem slišala.No kje je sedaj kakšen poznavalec,ki bi kaj več vedel o tem?

Lp
Logiran
YOJA
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #6 : ponedeljek, 16.05.2005 : 15:16:24 »

Tut moja Joja obožuje sladoled, ampak ne kateregakoli  Grin Grin, seveda pa ne pretiravam v količini! Za pasji sladoled pa tut jst še nism slišala  Cool.


Lp
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #7 : ponedeljek, 16.05.2005 : 15:25:39 »

No tudi Rondo obozuje sladoled Cheesy.....najprej ga jest pojem Tongue potem pa dobi na koncu Smiley, da oblize okoli palcke Grin......dobiva bolj malo, ker ce dobi prevec imamo tezave z prebavo. Cry.......mackon pa isto Smiley, samo da on nima tezav z prebavo Wink.

nisem se slisala za pasji sladoled.... sram

lp
Logiran
masy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 498


« Odgovor #8 : ponedeljek, 16.05.2005 : 15:31:45 »

Jaz sem pa po televiziji slišala in videla pasji sladoled. Ampak je bil prispevek iz druge države... Tongue

Lp, Maša
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #9 : ponedeljek, 16.05.2005 : 15:52:50 »

Fabija pa dobi včasih svojo kepico in ga čisto po človeško liže... naročim ji pa kakšnega mlečnega(stračetela, čokolada, vanilija...)

pomoje nič ne škodi, če ga dobi na vsake svete čase...
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #10 : ponedeljek, 16.05.2005 : 16:24:16 »

Moj ima najraje kinderjajček, lešnik pa vanilijo... Grin
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #11 : ponedeljek, 16.05.2005 : 18:34:34 »

Največji problem pri sladoledu je kolikor jaz vem lih cuker (za zobe) in to, da je sladoled mrzel za ziher ne bom trdila, vem pa že od nekdaj, da psi sladoleda ne bi smeli.

Blu zato dobi samo kornet.
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #12 : ponedeljek, 16.05.2005 : 18:49:58 »

Bandit ga ima zelo rad, najboljša pa je seveda paličica...  Cheesy  Grin  Wink

LP
Logiran
ella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 303


« Odgovor #13 : ponedeljek, 16.05.2005 : 21:13:05 »

Lota sladoled naravnost obožuje, za Eto pa ne vem....še ni dobila.
Sicer Lota ne dobi velikokrat sladoleda, ampak samo ko gremo kam ven na sladoled, kaj malega poje. Smo pa imeli nekaj časa nazaj sladolede v tistih majhnih papirnatih "skodelicah" in ko smo pojedli sladoled, je ona polizala tisto kar je ostalo(ne prav veliko).  Grin Roll Eyes

Sladoled najbrž ni ravno zdrav, vendar v majhnih(res bolj majhnih) količinah po mojem ne more škoditi. Huh No, ne bom trdila...to je samo moje mišlenje.
Mogoče kdo kaj več ve o tem?

lp Wink
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #14 : torek, 17.05.2005 : 09:20:56 »

zdrav sigurno ni, ampak če ga pa dobi parkrat na leto, pa tud ni nič narobe...pomisli kolk druge svinjarije še požrejo naši psi...
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #15 : torek, 17.05.2005 : 13:54:59 »

...pomisli kolk druge svinjarije še požrejo naši psi...

Ja to je pa tudi res.
No upam da se bo našel res kdo ki več ve o tem.
Veliko užitkov ob sladoledu in lp
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #16 : torek, 17.05.2005 : 13:57:27 »

Moj ima najraje kinderjajèek, lešnik pa vanilijo... Grin

A ni kinder jajček čokolada in vanilija? No, pa saj to tudi ni tako važno.
Logiran
TjasaK
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #17 : četrtek, 19.05.2005 : 09:40:07 »

Moj ga papca. Prav rad. Ne pretiravam, ampak vcasih mu dam malce.
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #18 : sobota, 11.06.2005 : 16:29:14 »

Predvidevam, da je treba pazit edino s čokoladnimi okusi - torej čokolada in stracciatella, glede na to, da je čokolada za psa strupena? ...
Drugače pa naša obožuje vanilijo.
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #19 : sobota, 11.06.2005 : 17:05:09 »

Citat
čokolada za psa strupena?
Aja sammy82 od kdaj pa to? Če je strupena potem je pa najbolje, da jo tudi mi nehamo jesti, saj kaj dosti razlike naj ne bi bilo.?  Undecided  Smiley

Drugače pa pri nas dobi sladoledek na koncu. Če je kornet dobi tisto špičko in kar je še sladoleda notri (saj tako pravijo, da si ˝šiptarji˝ z njo pucajo ušesa- hec!!!), če je pa na palčki, pa poliže iz palčke potem pa največje veselje s palčko.  Cheesy Ta mora biti na koncu na prafaktorjih!  Grin

LP
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #20 : sobota, 11.06.2005 : 18:10:13 »

Citiram:

Cokolada, ki je namenjena ljudem, vsebuje theobromin. To je sestavina, ki je podobna kofeinu in je za pse strupena. Mlecne cokolade vsebujejo priblizno 90 mg/kg theobromina, jedilne pa priblizno 900 mg/kg. Ce pes zauzije prevec take cokolade, se pojavijo znaki zastrupitve. Poveca se izlocanje adrenalina, ki povzroci nekontrolirano hitro razbijanje srca in aritmijo, pes bruha, ima drisko, poveca se kolicina izlocenega urina, pes je hiperaktiven, temu pa sledi depresija, koma in smrt. Potrebna je takojsnja veterinarska pomoc, ce posumimo na tako zastrupitev.  Ce svojim psom zelite dobro, jim nikar ne dajajte cokolade, ki je bila izdelana za ljudi. Lahko pa mu dajete pasjo cokolado, iz katere je v postopku izdelave theobromin odstranjen.

Sicer pa:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,1013.0.html
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #21 : sobota, 11.06.2005 : 18:49:15 »

Jaz  sicer  verjamem,  da je  čokolada  strupena  za  pse.  Pa  saj  mu  nihče ne da  cel  lonček  nutele.   

Moj  Dami ,  spi  kot  top.......  ko  pa  sliši,  šumenje  folije od  čokolade  ,  ga  pa  kar  po  luftu  prinese.......  potem  pa  fehta.....  in  iz  gobca , ne   da  se  mu  cedi  slina   ampak  mu  kaplja(  beri  teče)  in  to , ne , taka  slina  ki  se  obeša na  dolgo ,  kaplja kot  iz  pipe ......... lužo    naredi .   In  ponavadi  uspešno  nafehta  košček  jogurtove  milke(  cele  mu  pa  niti  v sanjah  ne  dam   ker,  jo  sama    še  preveč  z lahkoto  pomalcam    )
  In  tako  milo  gleda  in  vneto  fehta ,  da  bi  pomoje  padel  v  adrenalinski  šok  če  mu ne bi dala  tistega  koščka.


Glede  sladoleda............. to  pa  no comment........   Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed.   Če  hočete  videti  prodanega  psa........  pokažite  mojemu  damsterju  sladoled....... (  ni  važno  kateri  okus)      Zadnjič  , mi je  v enem  lokalu  neredil  tako  sramoto.......  da Lips Sealed...........  se  odpuzal  pod  mizo  in  šel  lizat  skrinjo  za  sladoled(  zaprto-.....prosim) Tongue     sem  bila  rdeča  kot  kuhan  rak, (  na  srečo  je  samo  en   možakar  videl,  in    se  je  samo  smejal).......  potem  smo pa  prav  nahitro  odpujsali Roll Eyes Cool
 
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #22 : nedelja, 12.06.2005 : 11:09:50 »

Ja saj to vem sammy82. Samo vse je v zmernih količinah!
Citat
vsebuje theobromin. To je sestavina, ki je podobna kofeinu in je za pse strupena.
Strupena je ta sestavina in ne čokolada sama po sebi. Seveda pa ni za psa v redu, če poje preveč, saj tudi za človeka ni. Tudi kakšna druga stvar se najde, ki je v majhnih količinah čisto priporočljiva!
Malce pa seveda tudi mi lahko pustimo, da se tudi naši pesjani posladkajo, en grižljaj čokoladnega sladoleda mu pa že ne bo škodil.

Lp
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #23 : nedelja, 12.06.2005 : 19:00:01 »

Men gre na živce sam to, ker moram jaz za svojo kepico plačat, "gospodič" jo pa zastonj dobijo, ker so tko cartkani!  Grin

Moram, drugič reč da je zanj...  Cool Grin Grin Grin
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #24 : ponedeljek, 13.06.2005 : 17:33:02 »

heh, privilegiji!  Grin
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #25 : torek, 14.06.2005 : 13:53:44 »


Moji psi nikoli ne dobivajo sladoleda. maksimalno dvakrat se je zgodilo, da je psica dobila za polizat plastično banjico, v kateri je bil prej sladoled. Ne dajem ničesar, kar vsebuje sladkor, lahko pa dobi sadja kolikor hoče, banane npr.obožuje, za pomaranče bi se kar stepla... Popenim, če kdo hoče dat mojemu psu sladoled. Angry
Logiran
Łyra
otrok do 14 let
**
Spol: Ženska
Sporočil: 76


« Odgovor #26 : torek, 14.06.2005 : 14:39:24 »

Hojla!
Tudi Lyra dobi včasih malo sladoleda. Vedno pa še prosim za dodaten kornet, ker enega dobi moja mala kosmatinka! Tongue
Lep pozdravček! Kiss
Logiran
icey
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #27 : četrtek, 16.06.2005 : 15:04:46 »

No pri nas imamo najraje mlečne sladolede. Pri lučki včasih tudi palčka postane malica, drugače pa je moj kosmatinec kar zbirčen - sadnih sladoledov namreč ne mara in če dobi npr. jagodnega, ga dobesedno iz ust vrže. Smo ga pač razvadili z ostanki Maxa...  Wink
Logiran
NATI
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 305


« Odgovor #28 : petek, 17.06.2005 : 11:42:55 »

Ojla,

Naši dve damici pa dobita sladoled vedno, ko se po sprehodu odpravimo do kake sladoledarnice. Sta se navadili, da vsaka dobi svojo kepico Smiley Najpogosteje jesta kar iz lončka. Obožujeta pa sadne sladolede (borovnica, gozdni sadeži, melona...), medtem ko mlečnih sploh ne marata. Naš prejšnji kuža pa je imel najraje punčev sladoled.

Sladoled pa dobita v sezoni približno enkrat na teden. Meni se to ne zdi preveč.

Lep vikend!

Nati
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #29 : petek, 17.06.2005 : 12:05:37 »

Največji problem pri sladoledu je kolikor jaz vem lih cuker (za zobe) in to, da je sladoled mrzel za ziher ne bom trdila, vem pa že od nekdaj, da psi sladoleda ne bi smeli.

Blu zato dobi samo kornet.
iste argumente proti sladoledu lahko navedeš tudi zase Roll Eyes...
a ti pol tud ješ samo kornet Grin?
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #30 : petek, 17.06.2005 : 12:22:45 »

Moj Dami , spi kot top....... ko pa sliši, šumenje folije od čokolade , ga pa kar po luftu prinese....... potem pa fehta..... in iz gobca , ne da se mu cedi slina ampak mu kaplja( beri teče) in to , ne , taka slina ki se obeša na dolgo , kaplja kot iz pipe .........

Glede sladoleda............. to pa no comment........ Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed. Če hočete videti prodanega psa........ pokažite mojemu damsterju sladoled....... ( ni važno kateri okus) Zadnjič , mi je v enem lokalu neredil tako sramoto....... da Lips Sealed........... se odpuzal pod mizo in šel lizat skrinjo za sladoled( zaprto-.....prosim) Tongue sem bila rdeča kot kuhan rak, ( na srečo je samo en možakar videl, in se je samo smejal)....... potem smo pa prav nahitro odpujsali Roll Eyes Cool
 

Ha ha ha
zgleda da je tvoj Dami v sorodu z mojo Bonie  Grin Tudi moja je takoj ko čuje šumenje folije takoj pokonci, pa sline ji tudi tečejo v potokih...
Če pa grema mimo sladoledarja, pa kar sama zavije in se postavi v vrsto   Wink ha ha ha
Lani na morju je bila prava atrakcija, kar drugi gosti so ji sladoled kupovali, pa še slikali zraven, ker ga je tako lepo lizala iz korneta  Grin
Do zdaj pa je Bonie mojega fanta že tako zdresirala, da vedno, ko gremo na sladoled, dobi svojo kepico ali pa lučko. Potem pa seveda prva zmaže sladoled, pa dobi še od fanta. Na koncu pa fant mene grdo gleda, češ kaka sem, da ji jaz pa svojega ne dam, kljub temu, da tako milo gleda  Wink Še sreča, da ne gremo velikokrat na sladoled...
Logiran
Franka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 187


« Odgovor #31 : ponedeljek, 04.07.2005 : 21:40:01 »

Jaz tudi svojemu zmeraj kupim eno kepco ko greva na sladoled. Če mu pa ponudiš za polizat sladoled na palčki, pa kar skoraj ceu sladoled odgrizne. Ravno danes sva se z maxom sladkala in pri tem rjuho čisto od čokolade umazala, pa sva jo hitro zamenjala preden je mami domou pršla in začela pridigo.  Tongue
Logiran
NaNiKa
otrok do 14 let
*
Sporočil: 28


« Odgovor #32 : sobota, 09.07.2005 : 11:05:13 »

ko čez nekaj mesec dobim psa bo jedel samo vanilijo mogoče malo jagod heh Smiley dvomim samo vanilijo bo pa dobil  za čokolado pa nisem sigurna zaradi vaših komentarjev
če je čokolada res tako strupena gre dol iz ppikyjevega jedilnika
heh
Nastja
Logiran
Marc
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 121


« Odgovor #33 : sreda, 23.11.2005 : 22:35:18 »

Ko tole berem enostavno ne morem verjeti kako nedisciplinirani so nekateri lastniki psov. Če ti je jasno povedano in dokazano, da nekaj za psa ni dobro, ali mu celo škoduje, ja kaj za vraga potem še vedno opravičujete svoje neumno početje. Češ, saj samo malo. NIČ, ne malo. Včasih se mi resnično zdi da vsi problemi psa izhajajo iz nediscipline gospodarja.
Logiran
Franka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 187


« Odgovor #34 : četrtek, 24.11.2005 : 12:11:53 »

Ja malo sladoleda ga pa res ne bo ubilo. Kaj ti zmerej ješ samo zdravo hrano?
Saj hamburgerji in razno razna živila z veliko maščobe tudi nam škodijo, pa jih vseeno jemo.
Res ni treba pretiravati, če pa kdaj dobi malo ledota pa res ne bo konec sveta.
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #35 : sreda, 13.12.2006 : 04:54:27 »

Naši Claudiji se prav pocedijo sline, če gre kdo mimo s sladoledom v roki. Smiley Seveda zato, ker ga je tudi sama včasih deležna. In to čokoladnega (no enkrat do dvakrat na sladoledno sezono pa že lahko).
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #36 : sreda, 13.12.2006 : 16:41:29 »

Ce ji pa ne bi nikoli v lifeu dali sladoled pa bejba ne bi vedela kaj zamuja. Smiley
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #37 : sreda, 13.12.2006 : 17:40:28 »

Ce ji pa ne bi nikoli v lifeu dali sladoled pa bejba ne bi vedela kaj zamuja. Smiley

To imaš pa tudi prav ja.
Logiran
Mucka
otrok do 14 let
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #38 : sobota, 17.07.2010 : 17:55:59 »

PASJI SLADOLED - narejen kar doma  Cheesy

jogurt
med
sadje po želji.


Zmešamo jogurt in med ter dodamo zmiksano sadje ali sadne koščke. Maso nalijemo v modelčke in damo v zmrzovalnik. Preden sladoled ponudimo psu, naj bo 10 minut na sobni temperaturi.


Vir ; K****.si
Logiran
Strani: 1 2 3 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: Psi in sladoled
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines