mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 01:47:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Bula na predelu želodca
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bula na predelu želodca  (Prebrano 3043 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
weimi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 319


« : nedelja, 04.05.2008 : 20:32:31 »

V petek zvečer sem opazila pri moji pet let stari psički bulo med predelom želodca.Bula je čudne oblike in ni ravno mehka pa tudi čisto trda ni.Psičke sicer ne boli samo mene pa zelo skrbi jutri gremo h veterinarju.
Ima kdo kako idejo kaj bi to lahko bilo?
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #1 : nedelja, 04.05.2008 : 20:43:01 »

Nisem cisto prepricana kje je ta bula ... je mogoce mozno, da gre za pruh ... temo o tem sem nasla tule:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,7796.0.html

Lp, Ursa
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #2 : nedelja, 04.05.2008 : 20:49:52 »

Nima smisla pametovat.  Pojdi k veterinarju in tam vztrajaj, da naredijo tudi kakšno preiskavo - ne samo potipajo in rečejo "če bo zrasla, pridite nazaj". - Na tak način smo mi zgubili prejšnjo psičko - "to ni nič posebnega", so rekli. Čez en mesec so rekli enako, bula pa je bila vedno bolj trda.  Ko sem šla po drugo mnenje, jih je skoraj kap in so psičko takoj naslednji dan operirali, vendar je bilo že prepozno. Bolezen se je kmalu vrnila in Kaja je živela samo še nekaj mesecev. Če bi jo operirali takoj...na to sploh ne smem misliti.
Nočem te strašit - lahko, da je bula povsem neškodljiva. Samo ne pusti se odgnat od veterinarja, dokler ne boš povsem prepričana, da je postavil pravilno diagnozo!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
weimi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 319


« Odgovor #3 : nedelja, 04.05.2008 : 21:10:14 »

Mene skrbi da bi bila bula rakava.Sem govorila s kolegico in je rekla da ji bojo verjetno punktrirali.Pri velikih primerih pa se je že zgodilo da je po punktiranju bula narasla.
Jutri bom vsekakor zahtevala ultrazvok in pa rentgen
Logiran
weimi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 319


« Odgovor #4 : nedelja, 04.05.2008 : 21:15:39 »

Bula je vbistvu pri zadnjem rebru.Sem že nakaj brskala pa sem najdla podoben predel.
Je pa bula nekako bollj ploska na koncu pa malo podolgovata(gledam  iz smeri iz leve proti desni).
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #5 : ponedeljek, 05.05.2008 : 15:55:53 »

Kako je s tvojo psičko?
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
weimi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 319


« Odgovor #6 : ponedeljek, 05.05.2008 : 19:41:29 »

Tako smo od veterinarja.Tumor ni (ni imela povečanih bezgavk zato tumor 100%ni)!!!
Bula je zaradi cepljenja(ko je imela Živa delni zasuk je dobila inekcijo na tisti predel in bula se pojavi 3-4 tedne po vbodu).
Naj bi pa bula izginila .v roku enega tedna.Če nebo gremo pa nazaj.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #7 : ponedeljek, 05.05.2008 : 20:15:51 »

Srečno!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #8 : ponedeljek, 05.05.2008 : 20:54:12 »

Tako bulo od cepljenja je imela moja psička nekaj mesecev, ne samo en teden - toliko, da se ne boste bali, če bo trajalo kakšen dan več. Čeprav sem tudi sama šla trikrat preverit k veterinarju, ker mi ni šlo v glavo, da lahko traja tako dolgo. Vsekakor pa pozornost ni odveč.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #9 : petek, 24.04.2009 : 20:12:06 »

Tako smo od veterinarja.Tumor ni (ni imela povečanih bezgavk zato tumor 100%ni)!!!


Sicer je stara tema, a ker sem ravno brskala po forumu, sem naletela nanjo in se mi zdi vredno opozoriti na tole.
To, da bezgavke niso povečane, ni prav nobena garancija za to, da ne gre za raka.
Logiran
nazgul
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #10 : petek, 07.08.2009 : 23:14:18 »

Zadnjemu post-u bi pritrdila. Zadnjič sem na sprehodu govorila z lastnikom psa, ki je prav tako začutil bulo, na kliniki je niso znali diagnosticirati, psa je pa čedalje bolj bolelo in je na koncu zacvilil že ob dotiku. Lastnik je šel na srečo še do drugega veterinarja, ki je po odvzemu urina nemudoma odredil operacijo in psu s tem rešil življenje. Samo v opozorilo, ne v zastrašitev:)
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Bula na predelu želodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines