mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 11:00:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Mladiček,pesjak,vzgoja....
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mladiček,pesjak,vzgoja....  (Prebrano 11349 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #15 : torek, 29.09.2009 : 21:22:19 »

Uh, takoj smo obtozeni napadanja. Kako predvidljivo.
Ce bi nas brala, kot pises, da pocnes, bi ze v naprej lahko predvidela tocne odgovore in komentarje, pa tudi to, kaj bo kdo napisal. Torej, cemu se cudis? Da ima 90% clanov mojpes.neta pse v hisi? Ali tega nisi prej ugotovila? Pa da imamo pse za druzinske clane, ki z nami pocno vse sorte, torej zivijo z nami, hodijo na izlete, dopuste, obiske in kafetke z nami, nas spremljajo (magari samo z ocmi) pri kuhanju, sesanju, likanju, gledanju tv-ja ..., spijo nekje v blizini nase spalnice ali celo v spalnici ... imamo pa jih zato, ker smo si jih zeleli za druzbo in veselje, ter se ob tem zavedali, zakaj si zelimo psa in kaj od njega pricakujemo.

Se enkrat, nic ni narobe, ce ima pes pesjak in koco, ne razumem pa, zakaj bi psa tako imela. Za fotrat in vsake toliko mal pocohat? Pa za dreke pucat ali jezit se nad njim, ker prevec / premalo laja?

Ali si ze slisala, da se veliko lazje, hitreje in bolj uspesno socializira pse in se jih nauci marsikaj, ce zivijo z nami? Tako imas namrec moznost neprestane korekcije nezeljenega in potrjevanja zeljenega obnasanja. Ce ga imas zunaj, je pod tvojim nadzorom samo v trenutkih, ko si z njim. V bajti si lahko v drugi sobi, pa ves, ali lezi, ali laja, ali kaj grize, ali ... in popravis / mu onemogocis ... ali pa ga pohvalis, ko dela to, kar zelis od njega. S psi v pesjakih je to veliko tezje. Tudi s psi v garazah je zelo tezko.
Logiran

Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Mladiček,pesjak,vzgoja....
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines