mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 17:07:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Toško
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Toško  (Prebrano 12833 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
nutella
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.808


« : nedelja, 04.10.2009 : 20:30:08 »

Samec, star 1 leto, išče dom.







Logiran
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1 : nedelja, 04.10.2009 : 20:31:51 »

Hja, lepotec, kaj pa ce bit drugega. Kiss
Logiran

spelca888
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #2 : sreda, 07.10.2009 : 19:10:46 »

res je krasen. pa saj konec koncev, kateri pa ni....
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #3 : nedelja, 11.10.2009 : 12:57:47 »





Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #4 : sreda, 14.10.2009 : 20:41:56 »

Kastriran.
Logiran

binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #5 : ponedeljek, 16.11.2009 : 19:36:48 »

Včasih ne moreš kaj, da ne bi zašel v nesoglasje z nečim, kar so ti celo življenje vbijali v glavo. Ena od teh je naprimer tale: vedno povej po pravici! V zavetišču Horjul, se trudimo to lepo navado kar se da skrbno negovati, za kar smo seveda obilno nagrajeni. Nagrade se pojavljajo v različnih oblikah, najpogosteje v obliki velikega števila "neposvojljivih" živali. Zanimivo, kajne?
V Tošetovi temi sem namerno. Je simpatičen pes. Ima (vse)4 noge, simpatično glavo in posrečen rep, ravno prav dolgo dlako treh barv in zeloo temno rjave prijazne oči. Združljiv je praktično z vsemi in prepričana sem, da bi se neskončno navezal na svojega skrbnika. Do sem je praktično popoln, vendarle pa ima majhno "napako". Ko mu enkrat daš hrano na tla, mu je ne smeš več vzeti, ker postane precej jezen. Za običajnega posvojitelja je zadnji stavek  dovolj dober razlog, da navdušenje izpuhti v hipu. Pogovor se zaključi z "aha, dobro bomo premislili pa pokličemo" (kar se seveda ne zgodi), ali pa "aha, kaj pa tisto Majo, em...Čebelico Majo, a tisto maste še"? 
Vsak dan srečujemo pse, ki čuvajo hrano, igrače, ne marajo otrok, so alergiki, plašni...pač takšni in drugačni. Imajo dom, imajo skrbnika, kljub temu da niso popolni. V zavetišču psi s katerokoli od omenjenih posebnosti, iščejo dom mesece, leta, ali pa ga preprosto nikoli ne najdejo. Zgolj zato, ker niso popolni, ali zato, ker mi v zavetišču vsakič sproti napravimo "resnicoljubni samomor"?
Logiran

AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #6 : ponedeljek, 16.11.2009 : 19:52:54 »

To ni samomor! Če tega nebi povedali, bi se psi zelo pogosto vračali na žalost in bi bilo slabše. Vsaj kar jaz vidim...
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #7 : ponedeljek, 16.11.2009 : 19:54:13 »

Je samomor. Seveda ga bomo izvajali še naprej. Ker povemo, kako je s posamezno živaljo, odvrnemo posvojitelje. Tako je in slabše je itak težko.
Logiran

Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #8 : torek, 17.11.2009 : 08:44:10 »

Potrjujem,

da nas ima verjetno večina tistih, ki jih imamo več, med njimi vsaj enega takega, ki sodi v kategorijo "težko" posvojljivih - ali imajo premočan lovski nagon, da bi bili kadarkoli v življenju na prostem brez povodca ali na smrt sovražijo mačke ali bi se stepli kar z večino psov, na katere naletijo, ali so bolestno "ljubosumni", čuvajo hrano in še in še... Po drugi strani pa kakor da se zavedajo teh svojih "hib", na kakem drugem področju prekašajo vse, kar smo jih do sedaj imeli ali jih poznamo. Ravnovesje je tako ustvarjeno in niti zamisliti si ne moremo, da bi jih zaradi kake "napake" spravili na oni svet ali iz svojega življenja. Živijo z nami, z vsem, kar so in bodo.
Vseh težav se resda ne da odpraviti, lahko pa se dobro spoznaš z njimi, veš, zakaj in od kod so in kako s tako živaljo živet.

V Horjulu se pri posvojitvi takih malo zahtevnejših vedno dobi NATANČNA navodila, kako s tem rokovat in če se jih držiš, gre vse lažje. Ne dobiš peska v oči in navodilo: ljubezen je vse, kar potrebuje ampak čisto realna UPORABNA navodila. Kar za nekaj drugih zavetišč ne morem trditi, govorim iz izkušenj s tečajniki, ki jih dobim med "azilaše" ali pa pridejo samo na posvet. Posvojitelja odpravijo hitro, ga ne seznanijo s tistim, kar o živali VEJO, tako da je vsak posameznik potem odvisen od sebe in gole sreče.

Katarina
Logiran
cink
novinec
*
Sporočil: 36


« Odgovor #9 : torek, 17.11.2009 : 09:05:53 »

Stara šola pasjih voditeljev zna takšno obnašanje relativno hitro odpraviti, brez prisile, samo s priboljški in pohvalami pa to žal ne gre...   
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #10 : torek, 17.11.2009 : 09:53:35 »

Animal planet mu s svojim - oh, pri odvzemu hrane je renčal, ga moramo uspavati - tudi prav nič ne pomaga Sad
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #11 : torek, 17.11.2009 : 10:00:50 »

Ali to čuvanje hrane pomeni, da mora jesti izoliran od drugih psov? Če drug pes zraven je iz svoje sklede je to zanj v redu, ali hoče še njegovo skledo? Kaj pa če daješ posladek, malo temu, malo onemu, kako reagira v takem primeru?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #12 : torek, 17.11.2009 : 10:01:09 »

Toško je pravzaprav čisto ponorel, če si mu hotel hrano vzet. Z našo josephine se je na začetku enkrat celo stepel zaradi vode. Nismo nič posegali vanj s starimi vzgojnimi prijemi, ker po izkušnjah vem, da se te stvari običajno uredijo kar same od sebe, ko pes dojame, da ima vode in hrane na razpolago dovolj vsak dan. Pri njemu je res samo ta problem. Nikjer drugje ne poskuša uveljavljat svojega tako, da bi komurkoli škodil. Zelo učljiv pes je, vse razume, upošteva, nobenih težav ni z njim. Tudi ve, da hrana od drugih ni njegova in ko ga na to opozoriš, gre stran brez pregovarjanja. Samo tista njegova polna skleda enkrat na dan je še problem, pa še to vsak dan manjši.

Jaz pa razumem, zakaj na Animal planetu uspavajo takšne živali. Odgovornost je njihova, če kdo koga ugrizne in tako je edino prav. Pa še preveč jih je. Pri nas se trenutno soočamo s podobnimi težavami. Ko jih je preveč, gredo na uspavanje najprej tisti, ki jih težje oddaš...
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #13 : torek, 17.11.2009 : 10:02:21 »

Ja, hrano dobiva posebej. S priboljški ni težav, tudi če so drugi zraven, se pa temu vseeno izogibamo zaenkrat.
Logiran

vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #14 : torek, 17.11.2009 : 10:06:24 »

Za moje pojme, to ni kak problem. Vsak ima kakšne posebnosti (tudi ljudje) in jih pač upoštevaš, pa je. Naši Aji tudi ne moreš ničesar vzeti iz gobca, možna je samo zamenjava. Se pač tega držimo (ne požret, grem po mačji briket, počakaj). Roll Eyes
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Toško
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines