mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 15:15:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Toško
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Toško  (Prebrano 12817 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Radaljac
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 67


WWW
« Odgovor #30 : sreda, 18.11.2009 : 19:45:26 »

Hja...takih zavetišč, ki bi evtanizirala tudi pogojno sprejemljive je kar nekaj... in gre jim lažje kot Horjulu... a bi bil sploh Horjul še to kar je, če se bi začelo bolne evtanizirat?  Undecided Sicer pa.... doma imam po takih kriterijih dejansko 3 živali, ki bi jih bilo treba evtanizirat...   Roll Eyes Undecided Se mi TAKOJŠNJA evtanazija, brez kake priložnosti za življenje grozljiva ''rešitev.''  Undecided

Sicer pa... smetimo.  Roll Eyes
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #31 : sreda, 18.11.2009 : 20:24:21 »

Eh. Ne vem zakaj primerjaš življenje v svojem domu z zavetiščem. Žal na enak način ne gre. Za moje pojme si dolžna poskrbeti zalastne živali z ustreznim zdravljenjem. V zavetišču, ki je prepoln in se koplje v minusu in pri čemer kot posameznik ne moreš narediti več, kot da vsake toliko malo everčkov gor pošlješ, ne moreš gledat na tak način.
Ni fer!
In po tem kar si napisala se ne more določat katero je dobro zavetišče in katero ni. Ker je to dejansko manj pomembno. In s takim delom kot ga delajo tukaj, ne more biti slabo zavetišče pa če evtanazirajo živali ali ne.
Sama tudi menim, da če pač ne gre drugače, da se pri težje bolnih, kroničnih, težko posvojljivih najprej potegne črto in pretehta možnosti. Dobrine kot so prostor in denar niso neskončne.

In škoda se je obremenjevat z ljudmi, ki privoščijo komurkoli smrt. Če sploh obstajajo, niso vredni toliko kot je črnega za nohtom...
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #32 : sreda, 18.11.2009 : 20:47:10 »

 Angseter,  tako z distance in na načelni, strokovni, racionalni ravni vse jasno in logično ... Potegneš črto in tisti, ki ostanejo spodaj, so pač davek krute realnosti ... Greš spat in začne jovo na novo ...
Če živiš z njimi 24/7 nekaj mesecev ali celo leto, dve, jih spravljaš  k sebi fizično in psihično, ugotavljaš napredek za trud in denar, ki ju vlagaš, ter se med tabo in živaljo vzpostavlja odnos, kakorkoli ga že imenuješ (čustvenega mi bo Smet deklarativno spodbijala), pa začneš na stvari gledati z nekega drugega vrednostnega kota, ne zgolj ekonomskega ... Od blizu pogled  ni več popolnoma samoumeven in jasen. V trentku, ko bi bil, bi Smet verjetno zaprla vrata zavetišča.
Toško, res sori za smetenje. Srečo ti želim.  Kiss
Logiran
Radaljac
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 67


WWW
« Odgovor #33 : sreda, 18.11.2009 : 21:02:08 »

sanco1a: Afro
Toško srečno!  Smiley
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #34 : sreda, 18.11.2009 : 21:03:29 »

Ne, ne greš spat in začne jovo na novo... In ja, ko prideš na rob sposobnosti moraš najti rešitev, ker životarjenje ni življenje. Pa ne na nikogaršnjo škodo.
To je problem družbe.
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #35 : sreda, 18.11.2009 : 21:14:24 »

Mislim, da ne zagovarjajo evtanazije le zaradi dejstva, da je pes hud pri hrani, pač pa imajo kriterije, zaradi katerih jih evtanazirajo, ker jih je preveč in jih enostavno morajo po nekem ključu "odbrat".

Odvisno od posamezne države in zakonodaje v le-tej. Federalnega zakona ni, na AP kažejo le tisto peščico držav, ki imajo stvari približno poštimane...
Logiran
Radaljac
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 67


WWW
« Odgovor #36 : sreda, 18.11.2009 : 21:20:16 »

Zaenkrat živali v Horjulu še ne životarijo. Pa ja... se mi zdi, da je boljše nobeno zavetišče, kot zavetišče evtanazij vsepovprek.  Undecided
A evtaniziranje ni na nikogaršnjo škodo? Shocked Se mi zdi, da je na škodo evtaniziranega bitja... mogoče se motim. Pa na škodo tistega, ki je pred tem skrbel za to bitje in ga mora dati evtanizirat.  Undecided Sicer pa... dvomim, da bi vodstvo Horjula dejansko pristalo na kaj takega.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #37 : sreda, 18.11.2009 : 21:40:38 »

Dvomim, da bi kdo tako delal.  Shocked
To je samo eno filozofiranje, ki je totalno brezveze.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #38 : sreda, 18.11.2009 : 22:03:30 »

Sama tudi menim, da če pač ne gre drugače, da se pri težje bolnih, kroničnih, težko posvojljivih najprej potegne črto in pretehta možnosti. Dobrine kot so prostor in denar niso neskončne.

S tem se popolnoma strinjam in popolnoma razumem, ko se v takih primerih kdo kot posameznik ali zavetišče odloči za evtanazijo "takšne" živali. Žal se bom morala tudi sama oz. se za to odločam že nekaj mesecev, zato mi problematika ni tuja. Niti mi ni tuje, kako se ob tem počutiš. Pa bi rajši videla, da o tem ne bi vedela ničesar, res.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #39 : sreda, 18.11.2009 : 22:17:17 »


To je samo eno filozofiranje, ki je totalno brezveze.


Ampak res.
Logiran

Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #40 : četrtek, 17.12.2009 : 15:17:59 »

Žogar po Toškovo Cheesy


Foto: Nutella


Toško Pozer Grin

Foto: Nutella


Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #41 : četrtek, 17.12.2009 : 15:22:09 »

Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #42 : četrtek, 17.12.2009 : 16:00:18 »

Tale se pa nadvse možato drži.  Kiss Čigav škorenj pa ima v obdelavi na predzadnji sliki? Haha
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #43 : četrtek, 17.12.2009 : 16:19:19 »

V novem domu.
Logiran

Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Toško
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines